Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1066


blank.gif
postituspostitatud: 13.03.2024, 17:47  postituse pealkiri:  Vabavara talgud 2024  

Üleskutse aidata korraldada vabavara talgud Eestis 4.mail 2024 Teeme Ära raames. Ise olen korraldamas Tallinnas IT Kolledžis, abilised alati teretulnud. Hea kui leiaks igasse Eesti maakonda talgukorraldaja. Palun võtta minuga ühendust.
Pakun välja paigaldada Linux Mint XFCE koos ID-kaarditarkvaraga. Linux Mintis vaikimisi peal ka rakendus Hypnotix, mis muuhulgas ka eesti vabad telekanalid ära näitab. XFCE pakub vaikesättena ka töölaua suurendamist sõltumata avatud rakendustest, mis mugav kasutada. Ühtlasi sobib XFCE ka vanematele masinatele, mida ilmselt ka talguliste hulgas leidub. Muidugi võib ka teisi töölaudu ja distrosid paigaldada kui kohapealne talgukorraldaja seda soovib.
Pakun välja ka seadistamise kiirendamiseks skriptid ja soovituslikud sätted. Ilmselt teeb väliselt andmekandjalt kloonimisega selle paigalduse.
Sellist üle võrgu kloonimise lahendust hetkel ei ole. Kui keegi leiab võimalust sellega aidata, siis saaks ka seda rakendada.
Hea oleks pakkuda ka tasulist tuge värsketele Linuxi kasutajatele oma ettevõttega kui see juhtub olema. Selleks saab iga talgukorraldaja jagada oma ettevõtte või ka isiklikke kontakte. Kokkuleppel kasutajaga tasub ka paigaldada oma kaughaldus, et kasutajatuge pakkuda. Nii ei jää inimesed üksi oma vabavara küsimustega.
Talgukorraldamise kontakt https://alvatal.ee/ veebilehe jaluses kontaktina märgitud andmed.
Viimati sai tehtud 2014a kus oli 9 maakonnas üle Eesti vabavara talgud.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 559
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 29.04.2024, 15:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuna see päev läheneb ja inimesed üritavad midagi kasulikku ära teha siis..

Arvutis võiks mingi office-taoline tarkvara ka joosta. Ja viimane kord likvideerisin selle uuema Libre õudusega maha, kuna see hakkas iseseisvalt spämmiaknaid desktopil avama, netti kasutama ja muud säherdust.
Siis.. panin sellise asja tiksuma:
https://github.com/ONLYOFFICE/DesktopEditors
https://www.onlyoffice.com/download-desktop.aspx?utm_source=GitHub&utm_medium=social&utm_campaign=GitHubDesktop
Mis asi see on, kui funktsionaalselt töötab, kaua see töötab jne jätan nende otsustada kes suuremalt jaolt kasutavad ja ehk ka koodi jagavad- saavad asjas selgust. Ja siis ehk ka annavad siia teada oma arvamust- on`s kasutatav asi või ei ole. Ja kas näiteks ka tudengitele kõlbab või ei ole see siiski piisav.
Edu.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1066


blank.gif
postituspostitatud: 30.04.2024, 10:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vabavara talgud leiab päringuga vabavara. Hetkel on Tallinnas ja Hiiumaal registreeritud. Kuuldavasti ka Tartu Häkkerikoda plaanib teha.

LibreOffice on seni väga hästi töötanud ega ole mingeid aknaid loopinud. See tahab enne ikka kindlat veendumist, et selline asi just LibreOffice'i põhjustatud on. Pigem on seal miski muu põhjus.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group