Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8857

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 30.07.2006, 12:11  postituse pealkiri:  Viis asja, mida Microsoft võiks õppida Linuxilt ja vastupidi  

Hiljuti on ilmunud kaks huvitavat artiklit. Esimene neist jagas viis näpunäidet, mida Linux võiks õppida Microsoftilt. Nendeks viieks punktiks oleksid:
1) Microsoft Developer Network (MSDN) - kuigi Linuxi maailmas on palju erinevaid Open Source rakendusi, siis samas on vähe infot ja abi, kuidas luua rakendusi Linuxile. Abi on küll olemas, kuid see on kordineerimata ja laiali üle maailma. Vaja oleks ühte keskset kohta, kuhu saaksid pöörduda uued arendajad, kust nad lihtsalt abi saavad ,et luua oma rakendusi Linuxile.
2) Ühine liides - Linuxi maailmas on tihti probleemiks, et üks programm näeb ühte moodi välja, teine teist moodi. Lisaks sellele on mitmeid erinevaid töölaudasid nagu näiteks KDE ja Gnome. Nende vahel vahetamine võib uutele kasutajatele olla suureks katsumuseks.
3) Ühine formaat - kuigi Linuxi maailm liigub ODF suunas, on praegu siiski paljuski veel erinevad formaadid segamini. Microsofti juures on aga kindel väljakujunenud ühine formaat - DOC. Artikli kirjutaja suhtub endiselt üliskeptiliselt ODF formaati ja väidab, et sellel on liiga väikene toetus.
4) Marketing - Linux peaks suutma sama moodi ennast reklaamida ja üles haipida nagu seda Microsoft teeb.
5) OEM tugi - kui kasutaja tahab endale Windowsit, siis tal piisab endale uue arvuti ostmisest. Artikli kirjutaja arvates peaks Linux ennast rohkem suruma OEM turule, kus koos arvutiga tuleks kohe kaasa ka Linux. Sest enamus kasutajaid ei vaheta kunagi operatsioonisüsteemi.

Lähemalt nendest viiest õpetusest Linuxile võite lugeda
Linux Watchi lehelt. Isiklikult arvan, et artikli kirjutaja on mõnes punktis liiga pealiskaudne olnud ja vähe informeeritud. Linux Developers lehti on mitmeid ja üsna hea tasemega, ODF tuge ei saa kuidagi enam väikeseks lugeda.

Kuid nagu Linuxi maailmale kombeks - nii anti ka sellele kirjale väärikas vastus. Ehk siis viis asja, mida Microsoft võiks õppida Linuxilt:
1) KISS ("keep it simple, stupid") - Microsoft on muutnud kogu oma tarkvara üheks suureks ja keerulisks segaduseks, milles isegi Microsofti enda arendajatel raske orienteeruda. Mis siis veel teistest osapooltest rääkida. Linux aga läheb UNIX-i teed, arendades väikeseid ja sõltumatuid programme, mis aga kõik koos tööle pannakse. Seega peaks Microsoft muutma põhjalikult oma programeerimise aluseid.
2) Avatud lähtekood - ka Microsoft liigub üha enam hoopis teenuste müügi suunas. Sellele viitavad ka erinevad Live lahendused. Siis miks endiselt hoida oma koodi salajas?
3) Lõpetada ära keskastme juhtide ülemvalitsus - kasutajad, kes loevad Dilbertit - sama põhjus. Muidu lugege allpool antud lingil originaal põhjendust.
4) Mängigu lahtiste kaartidega - Microsofti sõnu ei tasu kunagi tõsiselt võtta. Liiga tihti rääkitakse ühte aga mõeldakse teist. Nagu näiteks avatud standardid Microsofti jaoks. Neid toetatakse - kuid nende kohta öeldakse, et nad on liiga viletsad, et neile Microsofti toodete tuge teha. Ja nii öeldaksegi, et nende avatud standard on palju parem. Mis sest, et nende avatud standard on avatud ainult Microsoftile endale.
5) Me elame interneti ajastul - peamised Microsofti turvaprobleemid on tingitud sellest, et Microsoft lähtub oma Windowsi arendamisel endiselt sellest, et nad on eraldi asetsevad tööjaamad, mis ei asu võrgus.

Lähemalt opetustest Microsoftile võite lugeda samuti Linux Watchi lehelt.


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 37
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 30.07.2006, 13:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud




Viimati muutis commodore 16.08.2015, 15:42; muudetud 1 kord
johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 30.07.2006, 14:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mnjah, sama hästi võiks sõimata mcdonaldsit, et miks nad teevad nii maitsetuid ja steriilseid burgereid ja kuivasid friikartuleid.

Inimesed käivad seal ikka söömas kuigi mina ei sööks isegi siis kui nad peale maksaksid.

Microsoft on ühe mehe nägemus Linux on paljude inimeste nägemus.
Linux ei ole äriettevõtte toode kes peab tootma kasumit ja sellega seoses mul on raske mõista miks peaks linux olema iga kodukasutaja arvutis.
Linux ja Windows ei ole konkurendid nagu ei ole konkurendid veoauto ja mootorratas.
Mootorrataste valmistajal on vaevalt õppida midagi veoautode valmistajalt
niisamuti pole Linuxil midagi õppida microsoftilt.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 30.07.2006, 14:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mida rohkem, seda uhkem.


laurivosandi
Moderaator
Moderaator


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 647
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 31.07.2006, 08:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selge see et KDE ja GNOME desktop jäävad tõenäoliselt lõpuni eraldiseisvateks projektideks, küll aga nad peaksid mingi baasi üles ehitama KOOS. GTK ja QT ühendada


HoHo
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 40
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 527
Asukoht: Tallinn/Paide
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 01.08.2006, 10:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

v6sa kirjutas:
küll aga nad peaksid mingi baasi üles ehitama KOOS. GTK ja QT ühendada
Minu teada nad vahepeal tegid mingeid liigutusi selle jaoks. Paraku küll ei saa see eriti lihtne olema, tegu on siiski kahe väga erineva lähenemisega GUI tegemisele ning nii mõnigi asi mis ühes on võimalik ei pruugi seda teises olla.


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 16.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 01.08.2006, 11:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mulle samuti ei meeldi, QT ja GTK erinevus. Tegelikult on neid nagu muda Sad Erinevaid. Just Gentoo puhul saad aru... Installid 1 proge ja selle pärast on vaja lisaks QT vms. lisaks. Või peaks olema nagu windows98 windows xp jms. eraldi versioonid. Et näituseks ./configure annab võimaluse valida mõlemat. Kas tahad ntx. k3b installida GTK keskkonda või QT. Tegelikult on mõlemad ka suuruselt ka üsna suured. Installid Gnome ja tahad k3b -d - tuleb veel installida qt ja pool KDE -d Very Happy
Ps. Gentool küll võimalus enamus KDE "tränist" maha lõigata.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group