Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
al(tm)
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 50
Liitunud: 28.03.2017
Postitused: 51
Asukoht: Tartu

estonia.gif
postituspostitatud: 27.05.2018, 12:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei hakka katsetama, kuna endal seda funktsionaalsust vaja pole.

Aga, kas programmis endas on tarvilikud sümbolid olemas?

Kooditabelitega seonduv jama. Võib olla ka selline variant, et baasis on kõik õige, aga näidatakse mingi hardcoded fondiga, kus lihtsalt vastavaid sümboleid pole. Või on eksport selline nagu on. Arvesta, et tekstifailis pole mingit võimalust öelda, mis kooditabeliga tegu.

Soovitus- vaata kuidas baasis need probleemsed kirjed välja näevad. Pean silmas *otse* baasist, mitte läbi Rivendelli. Selline segiläbi sümbolite kasutamine tähendab kas läbivat unicode, või siis mähkimist.

Igatahes kirjelduse järgi kõlab nagu unicode, mida mingil hetkel üritatakse mingi iso tabelina käsitada.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1403
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Debian - CentOS
finland.gif
postituspostitatud: 27.05.2018, 17:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud vastamst ja vihjete eest! Very Happy Olingi juba otsapidi andmebaasis, et vaadata mis pilt seal avaneb.

Programmis ehk siis edaspidi RBT (Rivendell Broadcast Tool) on kõik kirjed ehk täpitähed kenasti olemas ja nähtavad. Jätan hetkel vene keelse tähtede ja sümbolite probleemi kõrvale, et mitte tekitada liigset segadust ja keskendun ainult täpitähdedele. Tegeleb selle vene värgiga hiljem edasi.

Nagu kirjutasin siis RBT-s on kõik OK ja ilus.

Sobrasin siis ringi seal andmebaasis läbi phpmyadmini (läbi selle oskab veidi rohkem toimetada Very Happy ) otsisin esmalt ülesse tabeli mis sisaldab sisestatud lugude nimekirja. Need asuvad CART nimelises tabelis. Seal on ka kõik täpikad kenasti olemas ja korras.

Siis otsisin ülesse tabeli mis sisaldab eetris olnud lugude nimekirja. Selle tabeli nimi on Production_SRT ning seal olid juba täpitähed asendatud erinevate sümbolitega. Sellega siis selgus, et muutus toimub kusagil vahe peal, RBT-st välja minnes ja ennem playing.TXT faili jõudmist mis asub /var/www/html kataloogis.

Uurisin siis veel erinevaid tabeleid aga midag kasuliku enam ei leidnud ning võimalik, et ka pole mis võiks mõjutada. Eks see muutus tehakse kusagil NOW & NEXT saatmise süsteemis.

Andmebaasis panin tähele, et serveri ühenduse kodeering on utf8mb4_unicode_ci ja tabelid on latin1_swedish_ci kodeeringus !!?? :S Testisin ja muutsin esitaja ning loo pealkirja tabelid utf8_estonian_ci koderingusse. Tegin ka seda sama väljuvate lugude tabeliga ning siis restartisin kogu serveri uuesti ja tulemus oli ikka sama.

Usun, et selline väike muudatus ei mõjugi, ilmselt vist oleks vaja saada algusest peale ennem info sisestamist kogu andmebaas sellesse utf8_estonian_ci kodeeringusse. Aga kuidas, seda ei oska veel välja mõelda. Teeks puhta paigalduse aga andmebaas luuakse süsteemi poolt ja selle loomises ise ei saa kaasa lüüa. Ise asi kas see muutus ültse midagi mõjubgi.

Eks ennem peab veel uurima mis võiks seda muudatust põhjustada seal vahepeal? Ja olen veel pannud tähele, et lugude ja artistide nimed mis sisaldavad täpitähti või erilisi märke näiteks ülakoma, @ vms. märke siis see joksutab selle saatmis süsteemi miskiks ajaks kokku. Mõnikord hakkab ise uuesti tööle aga enamasti tuleb RBT-le teha restart. Vahete vahel ka jõuab kärbitud kujul info sinna TXT faili ja veebilehele ehk siis täpitähed on lihtsalt ära kaotatud ja kuvatakse ilma nendeta. Ja samas ei ilmu ka korralikud inglise keelsedgi nimed lehele ja TXT faili....lihtsalt info puudb. Nagu öeldakse, et toimetab nii kuidas jumal juhatab Very Happy

Kuidas sul omal on nende täpitähdedega? Või pole sul seda süsteemi kasutuses mis saadab veebi lehele info?

Paistab, et eriliste tähtedega ka varem probleeme http://caspian.paravelsystems.com/pipermail/rivendell-dev/2014-May/020973.html ise päris täpselt kõigest aru ei saa aga nii vähemalt tundub


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group