Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 51
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 549
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 24.04.2014, 22:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

On Merit tarkvarahalduse tugi üsna hea ja tasub vast neile helistada ning täpselt järgi küsida..
Ma ei näe otsest põhjust või segavaid faktoreid, miks teda ei saaks Wine all kasutada.
Järgi neilt peaks ka küsima, et mis siis saab kui tarkvara on vaja uuendada võis siis kui haldurile peaks tagama ligipääsiu probleemide lahendamiseks; et kas nad on valmis ka Linuxi keskkonnas abi välja pakkuma.
Oleks endalgi huvitav teada..

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

gnu

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!Liitunud: 01.12.2013
Postitused: 71

Distributsioon: trisquel-mini
blank.gif
postituspostitatud: 25.04.2014, 14:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui tohib siia lisada.

LibreOffice sisaldab seda "ekselit" ja olen teinud valemitega endale toreda asjanduse.
Saab sisestada lahtrisse ja lukustada neid, mida vaja ei ole.
Mitmekülgne, mitmeleheline ja mitmefailine. Kui varundus ka juurde tekitada, siis
on ehtne raamatupidamisprogramm.
Pooletunnine meisterdamisvaev.

_________________
non-free distros
ccrypt
install-esteid-trisquel.sh

laurik
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 20.12.2008
Postitused: 68
Asukoht: Pärnumaa
Distributsioon: Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.04.2014, 15:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

www.eesti.ee avalehel teade tasuta veebipõhisest raamatupidamisprogrammist.


ultrablue
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 51
Liitunud: 30.10.2011
Postitused: 24


blank.gif
postituspostitatud: 25.04.2014, 23:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

laurik kirjutas:
www.eesti.ee avalehel teade tasuta veebipõhisest raamatupidamisprogrammist.

Väljavõte sealt: Konfidentsiaalsuskohustus kehtib tähtajatult kõigi isikute ja asutuste suhtes (sh Maksu- ja Tolliamet). aga tegelikult kehtib nagu ikka põhimõte välja arvatud seaduses ettenähtud juhtudel. Pealegi pole see ju tasuta, tegu on lihtsalt tutvumisperioodiga. Hind pole küll eriti suur, kuid see tähendab ilmselt alasti andmebaase, kust oskaja suudab mõndagi välja lugeda (a la frontaccountingu sql-tabelid); data-seif tüüpi andmebaasi lahendust niisuguse kuutasu eest kindlalt ei saa.

Kuigi eks see ole igaühe oma asi, kui palju silmi enda ärisaladuse kallale lastakse - igal toimival äril on mingi konkurentsieelis ehk teisisõnu mõni suurem või väiksem saladus. Isegi makse ausalt maksev ettevõtja on väga huvitatud, et tema tehinguinfot ei leitaks mälupulgal Tammsaare pargist (nagu kunagi aastaid tagasi juhtus kaitseväekohustuslaste nimekirjaga). Iga täie mõistusega ettevõtja hoiab raamatupidamise andmebaasi enda masinas enda kõvakettal, äärmisel juhul raamatupidamisbüroo omal (nemad näevad paratamatult kõike).


gnu

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!Liitunud: 01.12.2013
Postitused: 71

Distributsioon: trisquel-mini
blank.gif
postituspostitatud: 26.04.2014, 13:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kõik tänapäeva raamatumisprogrammid on võrgus ju.

Paljud raamatupidamised sellist lahendust vajaksid. Näiteks, kui oled saanud laenu või sind toetab Euroopa fond, siis on hea ju esimesed aastad seda kasutada.

Ja riigiosalusega firmadele peaks see olema sundkohustuslik.

_________________
non-free distros
ccrypt
install-esteid-trisquel.sh

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 51
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 549
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 27.04.2014, 16:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga rääkides päris elust.. reaalsest elust.

On fakt, et raamatupidamis õpingutele kulub aastaid ja üsna kopsakas summa (õppemaks+kooliskäimine jne), mis.. võrdne korralikuma auto maksumusega ja kokkuvõttes omandatakse raamatupidamise diplom ning aastatega töökogemus.
Ja teisalt, .. pakutakse seda "teenust" nagu tasuta, tasuta prooviajaga jne variantides, et tehke raamatupidamist igaüks ise.

Siis.. iga normaalselt mõelda suutev inimene leiab, et kusagil peab olema sees "konks".
Ja ma võin kinnitada et ongi. Päris nii need asjad ikkagi siiani ei käi.

Tehakse raamatupidamise kursuseid, ettevõtjatele ja muudele tegusatele inimestele, mis on tänuväärne, mis aitab kaasa inimeste teadustamisele/eneseteadvusele, et millest üldse jutt käib. See on hea etevõtete arengu kohalt, inimesed saavad teamisi juurde, aga see ei tee nendest spetsialiste raamatupidamis küsimustes, ega anna neile võimalust ilma baashariduseta ja töökogemusteta seda muutuvas ühiskonnas eksimatult teha.

Epiloog/moraal:

Kui teil on olemas raamatupidaja, kes on pädev, siis ka tema on võimeline ütlema ja hindama või siis ka testima, kas üks või teine programm või selle osa suudab katta ja tagada ettevõtte reaalseid raamatupidamis vajadusi. Kas ta on võimeline seda haldama ja kui keerukas ja kulukas, nii ajaliselt kui rahaliselt see kokkuvõttes on võrrelduna ühe või teise muu analoogprogrammiga.
Päris ise tehes, peaks teil olema olemas ikkagi tugi, kes on võimeline hindama teie poolt tehtud raamatupidamis alaseid toiminguid ja kokkuvõttes ka tegema näiteks aastaaruannet.

Nüansid (päris elust, konkreetse näitevara põhjal):

Kui teete ise, näiteks "odava" veebipõhisel rakendusel ja siis jõuab kätte aastaaruande esitamise kord ja seda teeb raamatupidaja. Siis võib juhtuda et midagi on vaja muuta, miski pole õige ja vajab parandamist, aga rakendus ei võimalda ilma vigadeta teha (ka veebilehe haldus ei suuda probleemi lahendada) ja tulemuseks on..: Raamatupidaja peab tegema algusest lõpuni, viimased paari aasta kanded või sisestama kogu andmestiku ikkagi pädevasse raamatupidamis programmi... Vaev ja töökulu, mis see maksab kokkuvõttes nii teile kui raamatupidajale.
Või hakkate ise muutma ja sisestama/parandama andmestikku tagant järgi ning siis kohtute maksuameti ja selle poolt saadetud grupiga, siis lisaks teete väikesed rahalised kanded riigi suunal ja palkate mõistliku hinna eest raamatupidaja seda olukorda päästma.

Valikuid on palju...nagu näha. Cool

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

ultrablue
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 51
Liitunud: 30.10.2011
Postitused: 24


blank.gif
postituspostitatud: 28.04.2014, 00:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ettevõtte reaalsed raamatupidamise vajadused sõltuvad tavaliselt juhatuse suhtumisest raamatupidamisse. Kui leitakse, et raamatupidamise kohustus on järjekordne äriregistri ja maksuameti poolne kiusamine, siis tavaliselt piirdutakse nii vähesega kui võimalik; kui tahetakse raamatupidamise andmebaasist saada ka mitmesugust juhtimisinformatsiooni, siis sealt algavad juba väga mitmekesised valikud, mis tavaliselt sõltuvad ettevõtte suurusest, tegevusvaldkonnast ja ärikontseptsioonist.

Kutselise raamatupidajana ma kinnitan, et kõige tavalisemat finantsraamatupidamist on erialaste teadmiste olemasolul jätkuvalt võimalik teha ka suhteliselt algelise tarkvaraga (nagu näiteks Merit Aktiva või LedgerSMB), nende abil saab väga hästi joonde ajada kõik, mida maksuamet või äriregister ettevõtjalt ootab. Frontaccountingu, SQL-Ledgeri või Hansa-seeria tarkvarade funktsioonid pakuvad juba lisaks mõningaid mugavusi, mida pearaamatu koostamiseks otseselt vaja ei olegi. Näiteks CRM moodul on pearaamatu koostamise mõttes täiesti tarbetu, kuigi müügi juhtimiseks loomulikult mugav. Veel samm edasi on Navisioni kaliibriga süsteemid, mis peamiselt mugavusfunktsioonidest koosnevadki, samas neid ei jõua "harju keskmine" ettevõtja nagunii osta ja tavaliselt pole vajagi.

Selleks, et ei oleks vaja raamatupidamises midagi vahetult enne aastaaruande esitamise tähtaega muutma hakata, on tegelikult ikkagi ainult kaks võimalust - palgata raamatupidaja või õppida see ise selgeks. Ükski tarkvara (isegi mitte need kõige uhkema hinnasildiga) ei ole ega hakkagi olema nii täiuslik, et ta päris "ise" suudaks leida näiteks vara õiglase väärtuse bilansipäeval, suudaks valida olukorrale vastavalt õige arvestusmeetodi, tõlkida prantsuskeelseid sularahaarveid, teha vahet kasutus- ja kapitalirendil lepingu majandusliku sisu alusel, suudaks iseseisvalt reageerida maksuseadusandluse muutmisele või täiendamisele etc etc etc. Ehk siis teisisõnu, raamatupidamise puhul on erialaoskused töövahendist olulisemad. Klientide tekitatud kurioosumeid ei taha kirjeldama hakata - äkki mõni mittefunktsionaalse kirjaoskusega isik teeb kogemata järele, aga ütlen siis lihtsalt, et parandamine on tavaliselt ajamahukam, kui kohe algusest peale õigesti tegemine.

Mainiks veel ära, et raamatupidamistarkvara hilisem vahetamine võib osutuda väga töömahukaks ja ebamugavaks protsessiks. Kontoplaani ja saldosid iseenesest pole raske ümber tõsta (olgu tegu mistahes tarkvaraga), aga oletame, et teil on ülemineku hetkel kliendiandmebaasis 5000 klienti ja pooltega neist on arveldused pooleli... see ei ole lõbus.

Sellest RIKi ettevõtmisest ma isiklikult eriti midagi ei arva. Vaatasin talvel seda demoversiooni, siis oli ta aeglane ja kohmakas (suurte andmehulkade liigutamiseks ebamugav) ja ma ei tea küll mingit põhjust, miks peaksin seda kasutama hakkama; umbusk riigi serveri osas pealekauba. Ilma vastavate teadmisteta raamatupidamise ise tegijad loobuvad professionaali kasuks tavaliselt pärast, mõnel juhul ka vahetult enne maksuameti esimest revisjoni, selles mõttes on eelmises postituses naelapea pihta pandud. Kui keegi peaks end häirituna tundma, siis pigem eestikeelse majandustarkvara arendamisega tegelevad ettevõtted, sest sisuliselt teeb RIK praegu maksumaksja raha toel dumpingut.

gnu kirjutas:
Kõik tänapäeva raamatumisprogrammid on võrgus ju.

Paljud raamatupidamised sellist lahendust vajaksid. Näiteks, kui oled saanud laenu või sind toetab Euroopa fond, siis on hea ju esimesed aastad seda kasutada.

Võrgus küll, aga klient-serveri vahel ei liigu ju kogu raamatupidamise andmebaas, vaid ainult fragment sellest.
Teisest lõigust ma ei saa aru. Raamatupidamine on kõigile füüsilisest isikust ettevõtjatele ja kõigile juriidilistele isikutele kohustuslik.


keevitaja
Uus kasutaja
Uus kasutajaLiitunud: 20.12.2007
Postitused: 5


blank.gif
postituspostitatud: 09.05.2014, 02:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ühes väikeettevõttes kasutame Hansa Standardbooksi, mida rendime. Samuti rendime ka serveri teenust zone.ee-st.

kokku maksab ca 100 euri kuus, millest 20 on zone server. hansas on meil ka lisamoodulid, logistika ja vist veel midagi. kui neid ei oleks, siis oleks vist ainult 30 euri kuus. ehk 50 kokku.

klient jookseb mul ubuntuś wine abiga väga hästi.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1406
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 18.07.2016, 20:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuna endal ka käsil firma loomine siis otsin ja testin ka ise hetkel erinevaid võimalusi leidmaks sobivat...või siis tuleb palgada raamatupidaja:D
Aga ehk abiks kellegile kunagi all olevad lingid
https://aktiva.merit.ee/Authent/Login (veebipõhine)
http://www.simplbooks.ee (veebipõhine)
https://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_accounting_software (nimekiri)
https://linux.fi/wiki/Taloudenhallintaohjelmat (nimekiri)

Oskab keegi soovitada miskit veebipõhist tööaja arvestus kohta. Hetkel ise testin järgmist saiti http://duunissa.fi Leidnud ka analooge kuid see siiani kõige mõistlikum. Puuduseks on, et pole moblale äppi vaid tuleb ennast tööle regada ja välja läbi neti brauseri ja veebilehe.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1454
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.10.2020, 09:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Soojendaks korraks igivana teema üles.

Küsimus selline.
Kas keegi teab kedagi, kes teaks LedgerSMB-le sobivat Eesti chart of accounts faili.
Või midagi sellist, mida saaks sobivaks konverteerida.
Nii mtü-le kui ka oü-le.

Kontosid ükshaaval sisse taguda oleks meeletu piin.

Või annaks keegi nõu, milline kontoplaan oleks mõistlik aluseks võtta, et seda vastavalt tekkinud vajadusele sobivamaks muuta.....

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

spott
Admin
Admin


Vanus: 40
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8809

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.10.2020, 17:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aluseks võtaks mina näiteks Meriti või Joosepi kontoplaani. Muudaks seda ja vaataks, kas saab sisse tõmmata otse kuidagi.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1454
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 27.10.2020, 18:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Aluseks võtaks mina näiteks Meriti või Joosepi kontoplaani. Muudaks seda ja vaataks, kas saab sisse tõmmata otse kuidagi.

*.csv import on teoorias olemas, aga üks "tulpadest" nõuab "lingi" määrangut. Ilma selleta ei mängi.
Egas midagi. Võtsin Meriti kontoplaani ja toksin ta sisse. Aega on. Kui saab tehtud, siis on olemas pikemaks ajaks.

Tänud vihje eest, spott!

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 08.07.2019
Postitused: 244

Distributsioon: (salajane)
blank.gif
postituspostitatud: 26.06.2021, 13:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

https://www.manager.io/et/
Raamatupidamistarkvara, mis on tasuta.

Saab teha ka programmis varukoopiaid.

_________________
(tor) homepage: link

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group