Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 06.05.2016, 13:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

paadikapten kirjutas:
Su ekraanipildil näen soovitust, mille ma juba eespool andsin - use parameter "forcepae". Kas proovisid? Missugune oli tulemus?

vooler3 kirjutas:
Ja üks küsimus veel - iseasi kas tegijad julgevad sellele vastata - kes ja kus neile arvutitele hilisemat hooldust ja arendust teeb?
Ning palju see hooldus ja arendus maksma hakkab?

Ei küsi asjata - kunagi, mingi paar aastat tagasi tehti samasugune kampaania kus paigaldati arvutitele Estobuntu. Ja tol korral lõppes see sellega, et hiljem ei olnud mingeid hooldajaid enam olemas ning arvutite omanikud pidid kulutama suuri summasid, et keegi tuttav / või firma paneks arvutile uuesti peale MS-i tarkvara, et arvutit saaks edasi kasutada.

Kuule tahanteada, miks sa eirad esitatud küsimusi ja ainult "oma joru" ajad?

_________________
IT teenused

hannes
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 34
Liitunud: 18.06.2009
Postitused: 214
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Debian | Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.05.2016, 15:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

obundra kirjutas:
Kuule tahanteada, miks sa eirad esitatud küsimusi ja ainult "oma joru" ajad?


Wifi foorumis pani valler'i nime all samuti monoloogi, ignoreerides täielikult kõiki küsimusi ja soovitusi ning kes ei suutnud või ei tahtnud vahet teha mobiilsidevõrgu ja wifi printsiibil (lairiba vs kohtvõrk).


ertserts
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.10.2013
Postitused: 443
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 07.05.2016, 14:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lugesin siin huviga vabavaratalgute 2016 sektsioonis monolooge ja üksikuid dialooge. Smile

Mõtlesin et avaldan ehk ka oma tagasihoidliku arvamust vabavaratalgute suhtes. Olen ise käinud vabatahtlikuna mitu aastat järjest vabavaratalgutel. Sellel aastal jäi mul kahjuks minust sõltumatutel asjaoludel vabavaratalgute aktsioon vahele. Kahju!

2-aastat tagasi oli vabavaratalgutel abivajajate hulk nii suur et polnud endal aega ei juua ega süüa, wc sai ikka käidud. Panime siis 6-8h jutti. Inimesi tuli siis lausa "ustest ja akendest". Kõiki ei saanud isegi vastu võtta. Mõni tuli lausa kahe arvutiga. Talgujuht tegi siis õige otsuse a'la "ainult üks arvuti per kärss". Muidu oleks paljud abivajajad jäänud tühjade kätega.

1-aasta tagasi oli vabavaratalgute koormus nats väiksem ehk siis inimlikum. Müttasime ka siis jutti 8h. Minul endal oli vabavaratalgutel alati kaasas 100GB väline usb-hdd (backup abi) ja paar mälupulka kus oli peal Estobuntu.

Need kes on it-spetsialistina või hobi korras suhelnud paljude arvutikasutajatega ja neid it-alaselt aidanud teavad seda et inimesed on väga erinevad ning vajavad oma it-probleemidele erinevaid lähenemisi. Mõni kasutaja on väga teadlik ja asjalik, mõni pirtsakas ja nõudlik, mõni teine ei jaga oma arvutist ei ööd ega mütsi ja ega teda suurt see ei huvitagi. Kõigiga tuleb hakkama saada. Selles töös ja heategevuses aitab rahulik ja pikk meel koos väga hea suhtlemisoskusega. Pahur, teravama ja tundlikuma närvikavaga it-spetsialist siin midagi ära ei tee. Ennem saab kannatus otsa! Nii et kahjuks iga it-spetsialist ei sobi otseselt inimestega suhtlemiseks. Midagi pole teha, nii see kord juba on!

Vabavaratalgutel on vastavalt inimeste soovile alles jäetud Windows XP, on tehtud nii ütelda Windows/Linux dualboot. Miks? Näiteks inimene kasutab Windows XP mingit spets tarkvara: autodiagnostika, elektroskeemide analüsaator, signalisatsiooni haldamine jne. Seega ei võeta vabavaratalgutel mitte midagi inimese arvutist maha lihtsalt lampi, tiivustatuna pühast vaimust. Tavaliselt on inimestel arvutite puhul väga lihtsad soovid ja vajadused: Internet, brauser, teksti- ja tabelitöötlus, e-post, skype, mängud jms. Esitatakse hulgi ka it-alaseid küsimusi. Soovitakse otse silmast-silma suhelda it-spetsialistiga. Usun et paljudele arvutikasutajatele on see omaette elamus et nad saavad suhelda inimesega kes üle keskmise valdab IT'i. Pealegi on ju kõik 8h tasuta!

Nii et vabavaratalgutel inimeste arvuteid ei lõhuta ega käkita. Mina pole talgutel kohanud ühtegi "unikaalset arvutit" mis Linuxit ei toetaks. Vahemalt minu osaletud talgutel pole ükski arvutikasutaja oma arvutiga lahkunud murtud südamega, nutuvõru näos. Vabavaratalgud on koht kus ei jagata vasakule-paremale oma telefoninumbreid sest kõik talgutel osalejad saavad aru et see on iga aastane heategevuslik aktsioon. See ei ole kasumiga reklaam ja äriprojekt!

Näha on et käesoleval ajal on Windows XP ümbervahetuse laine vaibunud. Inimeste käsutuses on üldarvuliselt suht vähe vanu arvuteid kus on peal Windows XP. Ennustan "turumutina" et järgmine suur laine tuleb 2017 aprill paiku siis kui saadetakse pensionile see inetu Windows Vista ja 2020 jaanuar siis kui sureb see paljukiidetud ja -kummardatud Windows 7. Need "windowsi suremise ajad" on Linuxile väga soodsad ja võimalusterohked.

Vabavratalgute korraldajatele väike nõuanne. Kõikidele tublidele it-meestele ja it-naistele kes vabatahtlikult talgutel osalevad kinkida väike ilus pingviiniga rinnamärk kus on peal vabavaratalgu aasta. Märgi paned rinda või kodus seinale. Ilus mälestus endale ja järeltulevatele põlvedele. Avage arve, olen nõus annetama. Palju see ilus väike rinnamärk ikka maksab. Mälestustel pole hinda!

Vabavaratalgud on võimalus muuta meid ümbritsev maailm operatsioonisüsteemi tasandil puhtamaks, ilusamaks ja õnnelikumaks. Kui meie ise seda ei tee, kes siis meie eest küll seda teeks. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 26.09.2013
Postitused: 277
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 07.05.2016, 21:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Väga armas postitus, mis vastab enamus muredele kenasti ära. Ja märgiteema on ka hea Smile

Win 10 minevat uuendajatele ka varsti kuskiltpidi tasuliseks, seega... järgmisel aastal võib see talgule lisahoogu anda.

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group