Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Poll :: Kas olete peale Windows XP toe lõppemist täheldanud suuremat huvi Linuxi vastu?

Jah olen küll
41%
 41%  [ 38 ]
Huvi on ikka sama suur
17%
 17%  [ 16 ]
Ei ole erilist muutust täheldanud
40%
 40%  [ 37 ]
Hääli kokku: 91


Autor Sõnum
paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2015, 05:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

On välja ilmunud "entusiaste", kes soovija arvutisse Linuxit installides jätavad selle konfimata ja ei vaevu inimest õpetama, kuidas kasutada.
Facebookis olen sattunud juhustele, kus küsitakse abi mingi naabripoisi poolt installitud Ubuntu kasutamise osas ja kurdetakse, et see või too asi ei tööta.

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

tris

Troll - ära toida!
Troll - ära toida!



Liitunud: 23.08.2014
Postitused: 713

Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2015, 07:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma isiklikult windows 7, 8, 10 kasutajatega linuxist ei räägigi, sest nad on MICROSOFTI litsentsi poolt ära omandatud.

_________________
ricochet:yckka6zlbxv767lz

mait
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 14.12.2012
Postitused: 103
Asukoht: Tartu
Distributsioon: OpenSuse 12.2; 13.2, Leap
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2015, 10:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei ole täheldanud. Ja niikaua kuni koolides õpetatakse , et tabelarvutus on Ex*l, slaidede näitamiseks on Po*t ja teksti redigeerimiseks on W*rd, siis see asi ei muutu ka. Ja miks peaks? Loomulikult tulevad vanemad oma lastele vastu, sest kui koolis antud ülesanne teha povverpoint, siis viienda klassi õpilane ka nii tahab teha, sest õpetaja ju näitas ette, kuidas tuleb teha neid slaide. Ja õpetajal on ka ju lihtsam - miks ta peaks õppima selgeks oma napist ajast veel ühe alternatiivse tarkvara, kui kõik muu töö käib sissejuurdunud kommertsvaraga. Oleme lihtsalt jõudnud sellisele heaolu tasemele, et võime vabalt lubada endale kommertsalustel opsüsteemi. Miks peaks kulutama aega mingi teistmoodi tarkvara õppimisele, kui kõik probleemid lahenevad ca 100 EUR-i eest (umbes sellises skaalas on vist koos masinaga poest kaasa tulev süsteem)? Arvan ka, et rohkem kui 95% arvutite kasutajatest pole probleemi, kui ööseks ülesannet lahendama pandud win-süsteemiga masin hommikul ringutab ja teatab, et just sai lahendatud 3% umbes kolmetunnisest ülesandest - tööd tehakse ju ainult siis kui hiirt liigutatakse, aga mitte siis kui protsessor on pidevalt 100% koormatud Smile. Kui paljud win masina tavalised kasutajad tegelevad mingite käsurealt käivitatavate programmidega, mis iga kord nõuavad administraatori parooli sisestamist ( ka siis kui oled adminnina sisse loginud Rolling Eyes ) - eriti tüütu, kui sedasama programmi on vaja välja kutsuda kümneid ja rohkem kordi? Niisugustel juhtudel, kui süsteem takistab töö tegemist hakkad vaatama alternatiivide poole, aga muidu mitte.


Mängud on muidugi omaette teema ja kuigi wine ja steam on viimasel ajal tublisti arenenud, siis enamikel mängutootjatel enestel pole vähimatki huvi mingeid tasuta asju toetada. Ja paljud meie lastevanematest on siis võimelised wine asju seadistama, kui koolis õpetati ainult ühele kindlale nupule vajutamist?

Sellise linux-i (nagu ka konkureerivate süsteemide) nagu siinse foorumi osalised harjumuspäraseks peavad populaarsust kahandab tavaliste laua- ja sülearvutite järjest kiirenev asendumine tahvlite ja pihuarvutitega. Androidiga tuleb kaasa omaette probleemide pakett - nimelt juba praegu kaduva kirjutamisoskuse varjus hakkab üldse ära kaduma teksti koostamise oskus, sest enamik probleeme laheneb pildile klõpsates. Huvitav oleks teada, kuipaljud koolilapsed oma helistamisfunktsiooniga
pihuarvutites näiteks kalendrit päevakava planeerimiseks kasutavad?

Tegelikult saaks teema pealkirjaks olevale küsimusele isegi päris hea vastuse siinse foorumi kasutajate lisandumise ja aktiivsuse järgi. Oleks päris huvitav statistika kuude kaupa viimase kahe aasta kohta.


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2015, 11:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Androidile lähevad üle nii Windowsi kui ka Linuxi kasutajad, paljudesse peredesse ei osteta enam sülearvutitki, lauaarvutist rääkimata. Kui lähen arvutiklassi tundi pidama, eelistavad osad õpilased tööülesande tahvlil täita. Ja peab ütlema, et igasuguste hariduslike rakenduste arv nutiseadmetele kasvab mühinal, paari aasta pärast pole enam arvutiklassi asjagi, praegugi on juba osades klassidest kõigil nutiseadmed kaasas ja seda ühes väikeses maakoolis, ei oska arvata, mis linnades toimub. Kas Winows 10 arenguid muudab, seda ma ei oska arvata, Ubuntu oma universaalse süsteemiga, kui see päriselt valmis saab, vist ei suuda enam ajaloo kulgu muuta.

Mindki huvitaks foorumi statistika uute kasutajate lisandumise ja aktiivsuse kohta.


ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2015, 15:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, mul lapsedki ütlesid ükspäev sellise moosise näoga: "Issi, sa ju tead et meil on varsti sünnipäevad...meie siin mõtlesime et meie ei tahagi endale uusi nutitelefone...sooviksime endale väga sünnipäevakingiks tahvelarvuteid...aga need tahvlid peaksid ikka kindlasti olema Androidid!"

Eks ma siis tegin pähe sellise mureliku näo ja ütlesin et no kuulge lapsekesed, teid on kaks tükki ja need riistvaraliselt korralikumad tahvelarvutid on ikkagi paganama kallid. Tegelikult ostisn juba ära need Android tahvelarvutid. Peidetud ja ootavad sünnipäevi. Firefox brauseri keeran neil "vanainimeste pakkumiste" eest kinni ühe firefox pluginaga.

Muidugi on hea märk seegi et Windows kõrval kasutatakse koolide õppeprotsessides juba ka Android rakendusi (3D anatoomia/inimkeha/taevakaart/planeedid jne).

Kuigi kahjuks haridussüsteemis Windows laiutab oksad harali kõikjal edasi. Kui näiteks vaadata operatsioonisüsteemide tasandil veebilehekülje kasutamiste statistikat (nt. üks ülikool) siis jämedalt 95% on Windows, 3-4% Android, 1% Linux. Brauseritest rebivad omavahel esikoha pärast Chrome ja Firefox. Internet Explorer on õnneks koomaeelses hääbuvas seisundis.

Windows on minu meelest OS'na ikka paras käkk. Juba näiteks Windowsi alginstall nullist on selline ootamiste- ja kannatuste rada. Windows võib uuendada ennast päevi! Ja need tüütud teated a'la stiilis: "Ära lülita mind välja!....süsteem uuendab ennast...1-45...oota!" Ja need Windows rakenduste pop-up uute versioonide uuenduste "pidevad karjed". Ühesõnaga maitse küsimus, minu meelest suht lootusetu. Alati kui ma istun Windows arvuti desktopis on mul millegipärast tunne et ma istun "virtuaalses vanglas".

Kas keegi on kasutanud Windows 8 ja 8.1?
Minule isiklikult tekitab sügelisi korraliku stardi ribata versioon 8 ja 8.1. Varsti millalgi kohe kohe tuleb välja Windows 10 (win kommuun ootab õhinal!) kus on tagasi pandud stardi riba (kasutajad üle maailma nõudsid seda!) ja üllatus üllatus seal on isegi virtuaalse desktopi võimalus. Pealegi saavad kõi Windows 8 ja 8.1 versiooni omanikud mingi limiteeritud aja jooksul tasuta upgrade'da ennast Windows 10'sse.

Mina ise olen selline vana kooli it-mees ja mulle meeldivad Linux desktop arvutid ja sülearvutid. Mulle kohe mitte ei istu jämedate sõrmedega ringi sebida mingis nutitelefonis või tahvelarvutis. Oi kui ebamugav tegevus!

Aga jah, noor õbluke väledate pisikeste roosade näppudega põlvkond kasvab peale. Paljud neist ei oska küll arusaadavalt suhelda ja kirjutada kuid see eest on nad pinnapealselt multifunktsionaalsed. Ju siis 21. saj vajabki selliseid inimtüüpe. Mis aga saab Linux desktop arvutite "vanast kaardiväest"? Ma ei tea seda, vahest millalgi kusagil sellel sajandil "viimne desktop mohhikaanlane" kustub oma arvutitoolis. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

erkiha
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 20.02.2015
Postitused: 10


estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2015, 15:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mait kirjutas:
Ei ole täheldanud. Ja niikaua kuni koolides õpetatakse , et tabelarvutus on Ex*l, slaidede näitamiseks on Po*t ja teksti redigeerimiseks on W*rd, siis see asi ei muutu ka. Ja miks peaks? Loomulikult tulevad vanemad oma lastele vastu, sest kui koolis antud ülesanne teha povverpoint, ...


Kusjuures see ei ole enam päris nii. Koolides, vähemalt Tallinnas kahes erinevas millega ma kokku olen puutunud, on MS-Office asemel kasutusel LibreOffice.


Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 26.09.2013
Postitused: 280
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2015, 18:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina kasutan Win 8.1 + Linux Mint 17.1 dualbootina.
Win on ainult ja vaid mängimiseks. Tööd teen, raha teenin ja ühiskondlikku tegevust viljelen 100% Linuxis. Ülejäänud ajast pisku on mängude all.

Olen kunagi öelnud, et kui kunagi lõpuks CoD uuemaid versioone jm analoogset saab korralikult Linuxis mängida (just tarkvara poolest, mitte riistvara), siis minu jaoks kaob lõplikult Winni mõte selles maailmas. Seni olen paraku koos mitmete tuttavatega selle nabanööri otsas.

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 23.02.2015, 18:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erkiha kirjutas:
mait kirjutas:
Ei ole täheldanud. Ja niikaua kuni koolides õpetatakse , et tabelarvutus on Ex*l, slaidede näitamiseks on Po*t ja teksti redigeerimiseks on W*rd, siis see asi ei muutu ka. Ja miks peaks? Loomulikult tulevad vanemad oma lastele vastu, sest kui koolis antud ülesanne teha povverpoint, ...


Kusjuures see ei ole enam päris nii. Koolides, vähemalt Tallinnas kahes erinevas millega ma kokku olen puutunud, on MS-Office asemel kasutusel LibreOffice.

Meil on ka juba üle 10 aasta Open- või LibreOffice, aga alles hiljuti nägin üht kuulutust seinal ajakirja "Akadeemiake" uurimustööde konkursist, milles nõuti tööde saatmist wordi Very Happy formaadis. Leidsin, see on ka netis väljas
http://akadeemiake.ee/nouded-artiklitele/


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group