Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
oldgreeneye
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 29
Liitunud: 23.01.2008
Postitused: 297
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 14.03.2013, 21:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina pean mitmekesisuse all silmas erinevate omadustega distributsioonide laia valikut. Kui tekib juurde ka mõni uus töölaud on asi vägagi teretulnud. Konfigureerimisvõimalused on seda laiemad. Hetkel on küsimus pigem platvormi põhiomadustes ja standardites, täpsemalt graafika ja töölauda pakkuvas kihis. Endale on mitmest kohast silma jäänud, et kuigi X-il on palju häid omadusi, mida on arendatud paarikümne aasta jooksul, siis sisaldab X ka vananenud osi, mida arendajad peavad toetama, et asi töötaks. Waylandi loomise üheks põhjuseks oligi nende vananenud lahenduste kõrvaldamine. On loomulik, et koheselt ei jõuta arendada kõike samu omadusi, mida X omab. Nüüd on küsimus aga selles, miks ei sobi Wayland igasugu pudinatele, jublakatele ja julladele? Peaks ju sobima. Arendajate elu muutub hoopis raskemaks, kui peab samal platvormil toetama kolme erinevat standardit. See oleks peaaegu sama nagu kodus kolme erisuguse seinakontakti tüübi kasutamine Very Happy Käi ja mõtle, kuhu seda või toda pistikut pista.

Isiklikult arvan, et Canonical püüab paista suure kommertsettevõttena, mis juhib linuxi maailma. Mingis mõttes on see tal ka õnnestunud. Kindlasti mõtlevad nad ajajooksul välja hulganisti "uusi" ja "häid" lahendusi alates oma paketimajandusest, lõpetades oma graafika teegiga. Kui on tegemist mingi kommertstarkvaraga linuxile, siis on kindlasti saadaval Ubuntu pakid peale, kes neid Archlinuxile ikka teeb. Võistelda tuleb ju Windowsi ja Mac OS X-iga.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group