Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 22.11.2012, 12:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Unustad ära aga Red Hati ja tema kloonid

ei unusta, punamütsike ei ole kunagi olnud kodukasutaja süsteem.
akbgf kirjutas:
Tsitaat:
paraku jääb aga tavakasutajale liiga tihti segaseks paljude muudatuste vajalikkus ja nad ootavad pigem süsteemiloojalt visiooni stabiilsust, kui iga aasta-paari tagant kardinaalset kannapööret.

See müstiline tavakasutaja ja tema probleemid muudatustega! Ma ei tea, kes on tavakasutaja, aga iga muudatusega ei pea kaasa jooksma. Mu tööarvutis on aknahalduriks kuueteistkümnendat aastat FVWM(2). Millal FVWM-ist FVWM2 sai, seda ei mäleta. Selle aja sees on olnud üks kannapööre - muutus konfifaili struktuur. Distrod seal all on vahetunud enamvähem sedamööda, kuidas on vahetunud arvuti. Distrovahetus kajastub ainult selles, et saab käima mõne paki uuema versiooni või mõne hoopis uue paki, mida eelmises distros ei saanud. Eks on olnud ka mõned failisüsteemi struktuuri muutused, aga nendega on kokkupuudet ainult mõne eksootilisema tegevuse juures.

müstilist pole siin midagi, tavakasutaja on see, kes kasutab süsteemi peamiselt rakenduslikult ja ei ole huvitatud või ei oma piisavalt teadmisi süsteemi süvitsi haldamisest. sellisele kasutajale mõjub juba üsna radikaalsena, kui menüüsid natuke ümber paigutada või ikoonide välimust muuta.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 549
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 22.11.2012, 21:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu jaoks on ehk ka asi siiski mugavuses, kasutusmugavuses. Kui mul on juba põhimenüüs eelistuste menüü, viimased dokumendid ja otsing töötab alates sõna esimisest tähest kuni terve otsisõnani välja; ma ei viitsi avada terminali ja kirjutada sinna "su nautilus", parem hiireklikk on täiesti piisav; ma ei viitsi lugeda pikki failide filmide ja muusika nimekirju, piisab kui näen kohe väikest eelvaadet; ma ei viitsi jälgida alati, et lülitan arvuti välja jne, piisab kui see läheb ise magama või lülitub välja; ja ma ei viitsi kuu aega otsida mõtetult lahendeid asjadele, millele lõpuks tuleb teade foorumisse või muul viisil, et see lahend on hetkel võimatu, ehk siis arendaja tegelikult ütleb avalikult: "vabandust, aga me ei suuda antud probleeme lahendada", ma ei viitsi otsida järjekordesele uuendusele järgnevalt, kus on mu SMTP meilserveri ühendus või kuidas krt küll ma jälle selle tööle saan, piisab sellest kui see töötab ja töötab ja töötab...
Nende aukude ja turva-aukude kohalt paistab, et neid tuleb järjest juurde ja eks tegelikult tulebki, kui süsteem on kardinaalse muutuse teel.
Mulle meeldib kokkuvõttes asi, mis on käepärane, turvaline, millega oled harjunud ja mis kestab igaviku. Ja kui jooksebki kokku, siis teen jõuga väljumise ja töötab edasi, mitte ei pea toitejuhet seinast tõmbama ja pärast...mõtlema.


Eks aeg läheb edasi, midagi arendatakse, kogu aeg. Ehk on kunagi ka Gnome3 või 4 miskis mõttes valmis, näiteks 3-4 aasta pärast, aga kas ka PC-le või hoopis ainult kaasaskantavale tehnikale, pole päris kindel.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

imre
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 16.08.2005
Postitused: 2591
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.11.2012, 22:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku, siin ongi ehk erinevate harjumuste põrkumine (kui nii võib ütelda).
Tööl olen sunnitud kasutama windowsi (7 ver), kodus aga gnome3 (2 masinas)
Ja hiirt ma eriti kasutada ei soovi. Minu jaoks on seega väga mugavad kiirklahvid, seal hulgas win puhul WIN klahv + kirjutamine (programmi nimi) ja sama ka gnome3 all.
Samuti toimetan paljuski terminalis mis on ajavõit minu jaoks.

Win probleemide ja lahendustega puutun ma tööalaselt kokku päevast päeva ja nii et paha hakkab krt.
Gnome3 - seems to be working.
Vahe ongi töötamises ja mittetöötamises.
Jah, Gnome2 > Gnome3 pealt üleminek oli vaevaline, harjumatu, aga kuna ma veedan ekraani(de) ees suure enamuse ööpäevast, siis mida vähem probleeme seda parem, mida vähem lisaseadmeid seda parem jne.
Aga nagu kirjutasid ja saan ainult nõustuda: Mulle meeldib kokkuvõttes asi, mis on käepärane, turvaline, millega oled harjunud ja mis kestab igaviku.
Igavik on liialdus, aga mis seal's ikka ...

Igale oma. Mina ei kritiseeri teisi eelistuste pärast.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit !
Kui aru ei saa, siis küsi.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group