Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 12.02.2012, 21:37  postituse pealkiri:  Vaba tarkvara klubi 14.02.2012  

Teisipäeval õhtul kell 19 toimub Tartus TÜ matemaatika-informaatika teaduskonna majas Liivi 2-317 ja Tallinnas Eesti Infotehnoloogia Kolledžis Raja 4C ruumis 227 Vaba Tarkvara Klubi.


Pühitseme koos väikese magusaga sõbrapäeva Smile


Loomulikult üritame sind aidata murega, et ei saa mõnd programmi või midagi muud korralikult tööle — tule aga julgelt kohale!

_________________
Image

v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 653
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 17.02.2012, 15:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tartus arutasime natuke ACTA-t ja natuke Linuxi rahvani viimist Estobuntu kaudu.

ACTA suhtes olid kõik väga skeptilised. Püüdsime leida selle plusse, aga ükski ei tundunud väga tõsiseltvõetav, Eesti ettevõtted erilist kasu ei saa, odav meediakaup sellega rohkem meie netti ei jõua jne. Lisaks oleks see järjekordne takistus autorikaitse/autoriõiguse/koopiaõiguse kaasajastamisel.

Estobuntu populariseerimisest:

* Estobuntu kodulehte võiks korrastada, lisada suur allalaadimise "nupp" (paremal täitmata tulp, sinna saaks). Samuti võiks otse avalehelt viidata piltidele töölauast jm, "Juhend" ei pruugi piisavalt ilmselge olla.
* Inimesi arendusele appi võiks saada konkreetsete (s.t selgelt piiritletud ja pigem väiksema mahuga) tööde väljareklaamimisega.
* Estobuntu juurde võiks praktikale (?) meelitada mõne hakkaja meediatudengi, kes korraldaks harjutamise mõttes turundust (sellega oleks vaja eraldi tegeleda lihtsalt).
* Estobuntuga võiks osaleda messidel nagu Intellektika ja Teeviit. Vaja oleks osaleda mõne muu organisatsiooni kaudu, loomuliku pakkumisena tuli IT Kolledž (kellele see oleks hea reklaam, kui Estobuntu on nende asutusega seotud sotsiaalselt oluline projekt).
* Neeme lubas uurida, kas 12.04 pikaajalise toega väljalaske kohandamise jaoks on võimalik TÜ kaudu praktikante leida.
* Märt rääkis, et ta on suhelnud "Turvaliselt Internetis" inimestega — et kas nemad poleks Estobuntu kasutamisest/soovitamisest huvitatud. Ettepanek ise võeti tänusõnadega vastu, kas midagi edasi saab, ei tea.
* Estobuntule kui sotsiaalselt olulisele projektile võiks püüda rahastust taotleda.
* Märt kirjeldas eri nurkade alt, mis laadi tööd Estobuntu valmimiseks tavaliselt vaja teha on: peamiselt tüütute pisivigade tagaajamine ja parandamine, seejuures kujundused, tõlked, täiendused brauserisse ja mujale — et see kõik sujuvalt koos töötaks. Pärast väljalaskmist tuleb veel täiendada kasutajajuhiseid vikis jms.
* Ujula Konsumi "Bitboardis" oli vähemalt mingi aeg tagasi üleval silt, et nemad soovitavad oma klientide arvutisse mingisugust Linuxit, vist Estobuntut.

Üldse töölaua-Linuxi populariseerimisest:

* Linuxite vähese kasutamise kohta oli diagnoos, et teadlikkus on madal, nt brauseri valik on EL-i tasemel nõutud, opsüsteemi valikut aga arvutipoes enamasti ei näe (ja isegi kui küsid, ei pruugi saada).
* Mängimine on teatav miinus, vähemalt laste/noorte jaoks. Mihkel soovitas lisada Estobuntusse Windowsi mängude jooksutamiseks vaikimisi PlayOnLinuxi (osaline tõlge olemas), mille abil väga paljud asjad (mitte ainult mängud) vähese vaevaga tööle saab. Vaja oleks kirjutada ka juhend(eid) Pingviini vikisse.
* Natuke oli ka juttu, kuidas 2012. aasta "Küsi minult Linuxit!" kampaaniat võiks korraldada. Nt lühem ja paremini meeldejääv veebiaadress, eelistatavalt linux.ee või pingviin.org-i all (nt kysi.linux.ee või linux.ee/küsi), seega nende saitide haldajatega tuleks läbi rääkida.
* Hea promoviis oleks panna mõni tuntud tegelane Estobuntut kasutama (ja jagada "Küsi minult Linuxit" kleepse talle, nt Indrek Tarand võiks sobida oma EP LUG algatusega).

Üldiselt jäi kõlama, et töölaua-Linuxit võiks olla palju rohkem kasutusel, kuna ta kõlbab praktiliselt kõigeks, mida üldiselt vaja teha on, ja selle populariseerimisega võiks tegeleda. Estobuntu huvides oleks vaja koondada sellekohast info liikumist nagu võimalikud toetused, koostöövõimalused, reklaamüritused osalemiseks jne. Abistada võivad kõik, aga tõenäoliselt oleks vaja kaasata Estobuntusse kedagi, kes tegeleks jooksvalt promo ja suhtlemisega (seni on tehtud ainult üpris juhuslikku promo). See võiks olla ka mõni väikeettevõte, mis ise Estobuntu tuge pakub vms.

(Kirja pani Märt, Mihkel tõstis lõike ringi ja natuke täiendas.)

_________________
"Sleep, she is for the weak."

zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1028


blank.gif
postituspostitatud: 17.02.2012, 21:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See on väga hea, et selline kokkuvõte sellest vestlusest tuli! Tõsi ta on - vabatarkvara kogukonna tegevuste koordineerimine peaks olema ju võimalik - me oleme ilmselt võrgu abil kõik ühendatud. Tuleb kokku leppida suhtluskanal(id) ja nende reageerimisajad ning ka keel ja andmete vormingud. Hea kui sellest jääks ajalugu, et hilisemad liitujad saaksid ka ennast kurssi viia juba tehtuga.

Ma omalt poolt saaksin ehk ühe praeguse Riigikogu liikme (ehk läbi tema veel kedagi) kaasata. Ta tegi siin hiljuti just ühe kursusetöö OpenDocument Spreadsheet (ODS) failivormingu kohta. See "ehk" tähendab seda, et katsun teda veenda, et saaks tema läpakale vähemalt kaksikkäivitusena Estobuntu peale saada ning ka koolituse teha, et kuidas asjad käivad - siis ta saab seda näidata ka teistele aatekaaslastele. See mõte lihtsalt tuli praegu - ei ole veel seda asjaosalisele välja käinud. Iseküsimus on, et millist Estobuntu versiooni siis promoda. Kas oodata ära 12.04 baasil valmiv versioon või pakkuda juba praegust viimast stabiilset?

Üks hea promoviis on koolid kaasata. Eriti selles valguses, et seoses MS School Agreementi hinnatõusuga ~13,77 korda on koolid hiljemalt 01.07.2014 fakti ees, et samas mahus jätkates tuleb ka ~13,77 korda rohkem raha leida Microsofti tarkvara kasutusrendi peale.

Ise olen korraldamas ühte üritust, mis Estobuntut reklaamib. See idee tuli ent samas kas oleks ehk vaja analoogseid üritusi kuidagi koordineerida ja paralleelselt erinevates paikades üle Eesti hakata läbi viima?

Siit omakorda tuleks luua õppematerjalid, mis haakuks uue õppekavaga ja võimaldaks 100% seda õpet Estobuntu baasil läbi viia. Need õppematerjalid peaks olema CC, GNU FDL vms litsentsi alusel vabalt kõigile saadaval.


tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 897

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 18.02.2012, 15:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zeroconf kirjutas:
Tuleb kokku leppida suhtluskanal(id) ja nende reageerimisajad ning ka keel ja andmete vormingud. Hea kui sellest jääks ajalugu, et hilisemad liitujad saaksid ka ennast kurssi viia juba tehtuga.

On olemas ja vastab nõuetele (kuigi Skype pole vabatarkvara): skype:?chat&blob=M4AIHY0n4uJcJkqA9V3-fQMntOATH88rued6_uoJDoDoVV-jBmm5JWl4yskz-uQf

Tsitaat:
* Hea promoviis oleks panna mõni tuntud tegelane Estobuntut kasutama (ja jagada "Küsi minult Linuxit" kleepse talle, nt Indrek Tarand võiks sobida oma EP LUG algatusega). /---/ Ma omalt poolt saaksin ehk ühe praeguse Riigikogu liikme (ehk läbi tema veel kedagi) kaasata.

Kas keegi teab veel tuntud inimesi, kes mõnda Linuxit töölaual kasutavad? Või mõnda, kes tahaks kasutada? Mina arvan, et võiks 12.04 põhise ära oodata ja ühendada promomise "Küsi minult Linuxit" septembrikuise opsüsteemi vahetuskuu kampaaniaga. See on plaanimisel ja ideed (koos valmidusega neid ise ellu viia) on teretulnud, aga ma vist olen seda juba mitu korda öelnud. Shocked

zeroconf kirjutas:
Üks hea promoviis on koolid kaasata. Eriti selles valguses, et seoses MS School Agreementi hinnatõusuga ~13,77 korda on koolid hiljemalt 01.07.2014 fakti ees, et samas mahus jätkates tuleb ka ~13,77 korda rohkem raha leida Microsofti tarkvara kasutusrendi peale.

Mis oleks konkreetne ja realistlik ettepanek koolide kaasamiseks? Missuguse organisatsiooni kaudu? Kes panustab inimjõudu, kes raha, kes tehnikat? Kas on mingeid riiklikke vms programme, mille raames seda teha? Kas me saaks ise mõne sellise programmi elluviimiseks raha taotleda? Kust saab võimaluste kohta infot? Me ei saa ju võtta endale ülesandeks täita kogu oma vaba aeg sellega, et käime mööda koole Linuxit jutlustamas, see peab olema kuidagi teisiti organiseeritud.


akbgf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 07.10.2009
Postitused: 725
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2012, 17:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
seoses MS School Agreementi hinnatõusuga ~13,77 korda on koolid hiljemalt 01.07.2014 fakti ees, et samas mahus jätkates tuleb ka ~13,77 korda rohkem raha leida Microsofti tarkvara kasutusrendi peale.

Elu läheb seda rada nagu arvata võis. MS andis koolidele suuri soodustusi, et siduda koolid MS-i tarkvaraga. Nüüdseks on koolid juba nii palju MS-ist sõltuvuses, et MS võib hakata oma investeeringult tulu lõikama. Need, kes omal ajal serveerisid oma teenena MS-ilt saavutatud allahindlusi, ei kipu nüüd enam suud lahti tegema.

Õnneks on siiski 01.07.2014-ni tubli tükk aega, mida saab kasutada kahel viisil:
1) teha veel jõupingutusi ja saavutada veel natukeseks ajaks MS-ilt väike allahindlus
2) keerata otsustavalt selg MS-ile ja viia koolide IT-ndus vabavarale.

Millegipärast arvan, et teoks saab esimene variant.


imre
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 16.08.2005
Postitused: 2588
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2012, 20:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina näen pigem "pilve teenuses" potensiaali. Palju asju kolitakse pilvedesse, rakendused leiavad tee veebilehitsejasse ning siis ei oma enam tähtsust mis OS sul masinas jookseb.

Hetkel enda tööjuures näen, et ilma Windowsita ei saa lihtsalt paraku. Rakendused toimivad IE'ga ainult (ActiveX) ja polegi midagi teha hetkel.
On aga lootustandvaid uudiseid kus rakenduse arendajale avaldatakse palju survet muuta oma toode browseri ja platvormi vabaks.
Suure firma puhul selline areng on väga tervitatav!

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit !
Kui aru ei saa, siis küsi.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group