Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 897

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 07.09.2011, 11:15  postituse pealkiri:  Kampaania "September on opsüsteemi vahetuskuu!"  

Nüüd, kus "Küsi minult Linuxit!" on juba jala natuke ukse vahele saanud, ka paar eraldi sõna sellega kaasnevast eksperimentaalsemast hooajakampaaniast "September on opsüsteemi vahetuskuu". Asja mõte on selles, et kuna kuskil sügise algupoole ostavad paljud endale või oma lastele kooliaastaks uut arvutustehnikat, siis oleks see paras aeg pöörata asjaosaliste tähelepanu korraks Linuxile kui ühele võimalikule pretendendile oma uue (või ka vana) arvuti opsüsteemi kohale.

Kampaania on mõeldud töötama nii veebis kui avalikus ruumis. Veebis võib lihtsalt levitada infot bännerite eksponeerimise vm kajastuste abil, aga iga veendunud Linuxi-entusiast võiks ju võtta ka kampaanialehelt kampaania lehdlehe PDF-i, selle ilusale sügisesele paberile välja trükkida (või lasta mõnel lapsel mustvalge väljatrüki rasvakriitidega ära värvida) ja kooli või töökoha stendile, tänaval mõnele plakatiplangule vms avalikku kohta üles panna. Sinna juurde võib trükkida (kahepoolseid) PDF-e kaasavõtmiseks (kui on neid kuskile jätta). Mõistagi pole keelatud ka lendlehti tänaval, arvutiklassis või kustahes mujal jagada. Wink

Ennetades juba ette kriitikat ütlen, et see pole kampaania, millel oleks tõsimeelne eesmärk tõsta Linuxi-kasutajate osakaalu Eestis n protsenti. Tunnistan ka, et kampaania tekstid ja kujundus saaks olla paremad (kui keegi need tunduvalt paremaks disainiks, siis võtaks kohe kasutusele). Ometi võib eeldada, et sellel ilma eelarveta tehtud kodukootud kampaanial siiski mingi mõju on --- ja oleks huvitav näha, milline täpselt. Mõju suurus sõltub mõistagi kampaanias osalejatest.

Hetkeseisuga on lubanud kampaaniat toetada inimesed kõigi Eesti kõrgkoolide informaatika osakondadest, mõnede koolide infojuhid, lihtsalt itimehed, gümnaasiumiõpilased --- seega päris palju eri taustaga inimesi. Ka saab kampaania kajastatud 16. septembril toimuval vaba tarkvara infopäeval... Ühesõnaga, kampaania tõotab tuua Linuxile, vabale tarvarale ja nende kasutajatele avalikkuse tähelepanu. Ja sellest on igal juhul pigem kasu kui kahju. Ja selleks, et tähelepanu oleks rohkem, võiks igaüks võtta enda peale kampaania info levitamise oma koolis, töökohas vms asutuses.

Kõigile bänneritele ja PDF'idele saab ligi kampaania infolehelt... Ja kui seekordsel kodukootud kampaanial on jumet, siis võib järgmisel aastal opsüsteemi vahetuskuu juba süsteemsemalt ette võtta ja sellega seoses ka mõningaid üritusi vms plaanida.


hr.john
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 12.06.2006
Postitused: 181
Asukoht: Eesti

kiribati.gif
postituspostitatud: 09.09.2011, 12:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aeg on õige valitud, järgmine sobiv aeg oleks enne jõule.
Seda asja oleks pidanud natukene ette kah valmistama. Saaks isegi võibolla aidata - puhkus ja koolis käik praeagu.


tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 897

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 09.09.2011, 19:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

hr.john kirjutas:
Seda asja oleks pidanud natukene ette kah valmistama. Saaks isegi võibolla aidata - puhkus ja koolis käik praeagu.

Ettevalmistamise peale on tegelikult läinud üksjagu auru, ent ei tundund mõistlik seda kohe liiga suurelt ette võtta...

Esialgu võib igaüks aga aidata sellega, et trükkida välja mõne PDF-i ja panna kuskile avalikku kohta üles. Facebook'i lehel on ka väike galerii plakatitest Tartu Ülikooli stendidel.

Kui keegi tahab millegi rohkemaga aidata, siis on endiselt jõus üleskutse kujundada PDF professionaalsemaks ja teha lisabännereid. Natuke rohkem jaksu nõuaks aga järgmiste ideede elluviimine:

1) Lendlehtede jagamine 16. septembril, so järgmisel reedel Rahvusraamatukogu ees paralleelselt Vaba tarkvara infopäevaga (aga mitte selle osana). Võimalik, et saaks jagada ka "Küsi mult Linuxit!" kleepse ja Estobuntu plaate, see sõltub sellest, kas huvilisi on ja inimesed taskupõhjast mõned eurod asja toetamiseks leiavad. Ka poleks paha võtta kaasa läpakas, et saaks vajadusel mõningaid Linuxeid reaalset demoda. Asja võiks teha paar rõõmsat noort häkkerit.

2) Sama, mis eelmine punkt, ainult vabalt valitud kohas ja selle erinevusega, et filmida lisaks inimeste reaktsioone/kommentaare ja need pärast paariminutiliseks Youtube'i klipiks kokku monteerida. Võiks küsida küsimusi selles vaimus nagu... "Kas oled kuulnud sellisest asjast nagu Linux? Palun selgita lühidalt mulle kui võhikule, mis see on!" "Kas sa kasutad Linuxit? Kas mõni su sõber kasutab Linuxit? Kas sa arvad, et võiksid hakata Linuxit kasutama?" Loomulikult sekka muid küsimusi, kui jututeema kuskile mujale kerib. Kuna asja on vaja pärast avalikustada, siis tuleb inimestele mõistagi sellest teada anda ja säilitada usaldusväärne/soliidne joon (mis ei tähenda, et küsimused ei võiks vaimukad olla).

On keegi millekski selliseks valmis? No kui pole, siis vähemalt plakati riputamisega peaks küll igaüks hakkama saama! Wink


parimmax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 21.03.2009
Postitused: 356

Distributsioon: estobuntu,ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.09.2011, 20:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

estobuntu bänner on stabiilselt saidil üleval nii et reklaam aastaläbi... Very Happy


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 549
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 13.09.2011, 23:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Asi on iseenesest tore, aga...
Mina sain omad valusad vitsad kätte...
Vitsad mis seondusid OO tarkvara ühuldumisega MS tarkvaraga;
Erialaprogrammide toe puudumine;
jne.
Kannataja pooleks võib jääda üliõpilane, tema ainepunktid, maha visatud vaev jne.
Vana pedagoogi ei huvita eri-arvamused/"vabandused", sest on olemas reeglid.

See pole siiski niisama lihtne, et aga paneme.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

nooremkeemik
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 30
Liitunud: 31.05.2010
Postitused: 53
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Ubuntu, SLED 11, Estobuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.09.2011, 23:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku, tohib pärida mis eriala esindajaga tegu oli ning mis erialaprogramm takistuseks muutus ning kus kõrgkoolis?
Selles mõttes olen ise Tartu Ülikooli tudengina rahul et nendele inimestele kellele mina töid olen esitanud,ei ole OO formaat probleemi tekitanud, kuid jah nad ka eelnevalt mainisid et nad ei näe selles probleemi- paar korda olen pidanud ikka rtf-na ka saatma kuid mõni programm nt. Chemsketch ühildub lihtsalt vaid MS Officiga- hea struktuurvalemitest ja reaktsioonimehhanismidest copy-paste teha ja kirjeldus juurde lisada. Marveliga ei õnnestunud.

see on küll ära leierdatud vist juba aga kui kõik osaooled nõus siis dual-boot!


EDIT: Just on saanud 3 kaaskeemikut ka Linuxi maailmaga tuttavaks tehtud- 2 Vista kasutajat pluss 1 vanema rauaga XP kasutaja, kes arvas et tema juustust modernse opsüsteemi jooksutajat pole-on ikka küll. Kõgil juhtudel dual-boot


zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1026


blank.gif
postituspostitatud: 14.09.2011, 08:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See kampaanialehe aadress on kummaline (mis seos on domeenil alvatal.ee Linuxiga või vabatarkvara kogukonnaga?? - täiesti tundmatu aadress...) ja natuke liiga pikk, et meelde jätta. Miks ei võinud seda teha juba tuntud kogukonna aadressi pingviin.org alamlehena, näiteks http://linux.pingviin.org/ või siis http://kysi-linuxit.pingviin.org/ - see oleks ka kogukonna portaali reklaam kui ühe peamise tugiinfo allikana.

Aga tõsi ta on - vaatamata neljale LibreOffice-i riigihankele ei koti see OpenDocument kedagi - ametnikud on harjunud MS Office-iga ja ei kasutata midagi muud. Kusjuures tuleb tähele panna, et .doc pealt on sujuvalt üle mindud .docx peale.

Riik peaks siin midagi radikaalset ette võtma, et teha lõpp MS Office-i failivormingutele ja ka MS Office-i kasutamisele. Arvutisse võib isegi Linuxi ja LibreOffice-i peale panna kuid inimesed salvestavad ka siis .doc ja .docx failivormingusse näiteks...

Endiselt oodatakse kuskilt kõrgemalt seda müstilist käsku, et "stop - nüüd ei kasuta enam microsofti vaid vabavara" - just nii arvatakse. Kui hakkad siin veel jahuma midagi vabavara vs vaba tarkvara siis seda juttu peetakse juba keeruliseks ja selle rääkijat mingiks eriliseks ajuhiiglaseks, kes nii tarka juttu räägib... Kuid kas ja kes seda müstilist kõrgemat käsku peaks andma - see on küsimus suurele ringile! Kas EV president, peaminister? Koolidele HTM?

Koolis on see päris raske kuna enamus, et mitte öelda kõik õpitarkvara on eranditult Windowsile tehtud. Üritasin näiteks Solid Edge ST3 Linuxis tööle saada PlayOnLinux + Wine 1.3.x abil - tõrge tekkis MS SQL Server Express 2008 paigaldamisel - ei õnnestu lihtsalt! Proovisin erinevaid Windowsi versioone tarkvarapudeli puhul, kasutasin vaikimisi paigaldatud win 1.2.x ja hiljem asendasin selle Wine 1.3.x - ei midagi. Lugesin WineHQ poolt kirjeldusi ja võimalikke nippe-nõkse ja foorumit - ei midagi... Aga Solid Edge ST3 ja peatselt tulev ST4 kasutavad paraku MS SQL Express andmebaasimootorit ja ilma selleta ei saa.

Lisaks on Siemensi tarkvara nimega NX ja veel arvutijuhitava freespingi (CNC-freespink) tarkvara NCCAD. Kusjuures selle CNC-freespingi juhtimine käib üle COM-pordi.
Ka NX kasutab litsentsiserverit üle võrgu, mille IP-aadress koos kasutajaga on windowsis vaja keskkonnamuutujana ette anda.

Lisaks on Husqvarna poolt tehtud arvutijuhitava tikkimismasina tarkvara, mis käivitamisel kontrollib üle võrgu teises Windowsi masinas töötavat mälupulga sarnast dongle-it. Kusjuures selle dongle-i töölesaamiseks tuleb selle pealt esmalt mingi windowsi-põhine tarkvara paigaldada - alles siis hakkab see dongle tööle. See ei ole tavaline mälupulk ja seal on mingi krüptofailisüsteem peal.


tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 897

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 14.09.2011, 08:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

erku kirjutas:
Kannataja pooleks võib jääda üliõpilane, tema ainepunktid, maha visatud vaev jne.

Kusjuures see on reaalselt juhtunud ja meedias mitmekülgselt dokumenteeritud. Kui julgete vaadata, siis... The Girl Who Dropped College Because of Ubuntu.

erku kirjutas:
See pole siiski niisama lihtne, et aga paneme.
/---/
Reaalselt ikka tramm; istud reaalselt päevi/õhtuid lõputult arvuti taga ja higistad/nuputad pea käte vahel et mis jama võib olla ning kuidas seda nüüd parandada; seda pole vaja kusagilt lugeda, selge pildi saab siis kui kogeda Wink

Kui sa oled siin viimaseid teateid hoolikalt lugenud, siis tead, et just sellepärast ongi välja kuulutatud "Küsi minult Linuxit!" algatus. Kuidas see käib? Kui soovid Linuxit proovida ja mitte päris tundmatus kohas vette hüpata, siis lähed Facebook'is algatuse lehele ja vaatad, kas "You and Küsi minult Linuxit" all on mõni sõber. Kui on, siis tead, et kui "aga lihtsalt paned" endale Linuxi arvutisse, siis saad tema käest abi küsida. Seega vähemalt see variant jääb ära, et istud päevi ja õhtuid lõputult arvuti taga ega oska midagi teha...

zeroconf kirjutas:
See kampaanialehe aadress on kummaline (mis seos on domeenil alvatal.ee Linuxiga või vabatarkvara kogukonnaga?? - täiesti tundmatu aadress...) ja natuke liiga pikk, et meelde jätta. Miks ei võinud seda teha juba tuntud kogukonna aadressi pingviin.org alamlehena, näiteks http://linux.pingviin.org/ või siis http://kysi-linuxit.pingviin.org/ - see oleks ka kogukonna portaali reklaam kui ühe peamise tugiinfo allikana.

1. http://www.alvatal.ee on Avatud Lähtekoodiga ja VAba TArkvara Liidu veebisait, millele peaks lähiajal ka vastav sisu tekkima. Kas sa liidu liikmena pole ses suhtes informeeritud? Tegelikult tegin lehe haldajale Laur Mõtusele ka ettepaneku sinna liidu põhilehele vastav märkus panna, et inimestel veidraid küsimusi ei tekiks, aga tal oli lehe üles saamisega muid tehnilisi probleeme ja see vajus vist ära.

2. Valisin vaba tarkvara liidu lehe seetõttu, kuna see tundus olevat organisatsioon, mis sellist kampaaniat toetada võiks. Pingviini ressursside kasutamisel on mul seni tekkinud tulutud vaidlused tehniliste üksikasjade osas, seega ei hakanud seda kaaluma. Kuigi tunnistan, et kysi-linuxit.pingviin.org vms oleks lihtsam ja selgem aadress. Kui Pingviini haldajad soovivad ja ligipääsu võimaldavad, siis võin saidi sinna kolida ja liidu lehele ümbersuunamise panna.

zeroconf kirjutas:
Aga tõsi ta on - vaatamata neljale LibreOffice-i riigihankele ei koti see OpenDocument kedagi - ametnikud on harjunud MS Office-iga ja ei kasutata midagi muud. Kusjuures tuleb tähele panna, et .doc pealt on sujuvalt üle mindud .docx peale.

Mul on riigiasutusega leping, kus mult nõuti täiesti minust sõltumatult töö esitamist RTF formaadis. Sama peavad tegema ka kõik teised projektis osalejad. Ka lepingud jm paberimajandus käib RTF formaadis... Mulle ei avane kuidagi seesama pilt, mida sina kirjeldad!!

Ja tuletan meelde, et endiselt on olemas avatud vormingute nõudmise blaketid, mille abil riigiasutustele lihtsalt vastavaid meile genereerida... Ja minu puhul on OpenOffice'i failide vastuvõtmine lahenenud alati väga lihtsalt. Mulle tundub, et asi on ainult suhtlemisoskuses. Tuleb oma soovi ja selle aluseid lihtsalt ja selgelt esitada. Aga võimalik, et suhtlen siis ainult väga intelligentsete riigiastutustega, kui enamik tõesti enne ei ole nõus liigutama, kui presidendilt vastav ukaas tuleb.

Mulle tundub, et avatud vormingute üle arutamiseks võiks teha mingi universaalse lõime või teema, kus kõik see jutt koos on. Sest iga teise lõime all läheb jutt selle peale, argumendid korduvad ja igasugune ülevaade asjast kaob ära.
Viimati muutis tramm 14.09.2011, 11:52; muudetud 2 korda
erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 549
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2011, 08:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

..>nooremkeemik
Komistuskiviks on saanud see Kirjalike tööde juhend (kus siis punktuaalselt on üles loetud reavahed, font, ja kõik muu selline), kus tehes töö valmis ja avades selle hiljem näit MSOffice 97-ga on kõik sassis ja töö väärtus on ...0 lähedane; veel on probleeme olnud erinevate matemaatiliste valemite sisestamise ja teises süsteemis kuvamisega (nii Writer kui Calc); piltide (ka graafilised) suuruse väljanägemise ja asukohaga on muutusi olnud; siis slaidid, kus avades on beezist värvist saanud tumepruun ("tahvlilt" suht loetamatu), read on olnud kas sassis või ka mõned korrad on "venitanud teksi välja", seda siis kujult või teinud suuremad reavahed ja osa teksti kadus slaidilt alla (kuhugi sinna, mida pole näha).

Teemaks on olnud erinev majandustarkvara ja selle jooksutamine. Alates laoarvestus ja logistika programmist, raamatupidamis programmini välja (nagu näiteks Merit Aktiva jne).

Kokkuvõttes, tööde osas, kontrollida peab saama. Kontrollida saab Dual-Boot arvutis imelihtsalt... ja kõike muud ka, mis vajalik ja mittevajalik Smile

E:
Reaalselt ikka tramm; istud reaalselt päevi/õhtuid lõputult arvuti taga ja higistad/nuputad pea käte vahel et mis jama võib olla ning kuidas seda nüüd parandada; seda pole vaja kusagilt lugeda, selge pildi saab siis kui kogeda Wink

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 897

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 14.09.2011, 09:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Laupäeval, 17. septembril on rahvusvaheline "tarkvara vabaduse tähtpäev". Sel päeval toimub üle maailma igasugu vaba tarkvara populariseerivaid üritusi, kas keegi oleks huvitatud tegema midagi sellist ka mõnes Eesti punktis?

Asja jaoks saaks kasutada mõistagi käigus olevate kampaaniate materjale... Ülal käisin enne paar ideed ka välja, mis võiks põhimõtteliselt sobida.


zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1026


blank.gif
postituspostitatud: 14.09.2011, 14:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tramm kirjutas:

1. http://www.alvatal.ee on Avatud Lähtekoodiga ja VAba TArkvara Liidu veebisait, millele peaks lähiajal ka vastav sisu tekkima. Kas sa liidu liikmena pole ses suhtes informeeritud? Tegelikult tegin lehe haldajale Laur Mõtusele ka ettepaneku sinna liidu põhilehele vastav märkus panna, et inimestel veidraid küsimusi ei tekiks, aga tal oli lehe üles saamisega muid tehnilisi probleeme ja see vajus vist ära.


Paraku ei ole informeeritud. Kuid nüüd tean ja siis muidugi on see hea ja õige valik.

tramm kirjutas:
Mul on riigiasutusega leping, kus mult nõuti täiesti minust sõltumatult töö esitamist RTF formaadis. Sama peavad tegema ka kõik teised projektis osalejad. Ka lepingud jm paberimajandus käib RTF formaadis... Mulle ei avane kuidagi seesama pilt, mida sina kirjeldad!!


Siis on veel hästi läinud. Ent Raplamaal on asjad nii ja katsu Sa saata mingit mitte-MS Office-i vormingus dokumenti kuskile ametiasutusse - ei saada lahti. Oma koolis olen kõik masinad LibreOffice-iga varustanud ent KOV-is ja teistes koolides see paraku nii ei ole ja ei muutu ka kuna seda müstilist kõrgemat käsku pole tulnud. Samas küsimus suurele ringile - kust on tulnud käsk Microsofti tarkvara paigalduseks ja kasutamiseks???

tramm kirjutas:
Aga võimalik, et suhtlen siis ainult väga intelligentsete riigiastutustega, kui enamik tõesti enne ei ole nõus liigutama, kui presidendilt vastav ukaas tuleb.


Huvitav on märkida, et praeguse olukorra tekkimisele ei ole ju vastavat ukaasi eelnenud! Ent ometi on kõik truud Microsofti tarkvara kasutajad. Kuidas siis nii?

tramm kirjutas:
Mulle tundub, et avatud vormingute üle arutamiseks võiks teha mingi universaalse lõime või teema, kus kõik see jutt koos on. Sest iga teise lõime all läheb jutt selle peale, argumendid korduvad ja igasugune ülevaade asjast kaob ära.


Väga õige tähelepanek! Ent paraku need arutelud jäävadki aruteludeks - meil (pingviin.org kogukonnal) ega ka Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liidul ei näi seda maagilist võimet ega seaduslikku ja täidesaatvat võimu olevat seda "Püha Graali" liigutada ehk siis pöörata Eesti avalik dokumendihaldus OpenDocument-i põhiseks.

EDIT: tegelikult võiks need PDF-id olla hübriiddokumendid ehk siis 100% redigeeritavad PDF-id vastava PDF Import plugina abil, mis LibreOffice-is on. Siis saaks kontaktinfot lisada. Eks saab ka LibreOffice Draw abil aga paigutus kippus veidi sassi minema hüperlinkide juures...


akbgf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 07.10.2009
Postitused: 722
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.09.2011, 16:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zeroconf kirjutas:
küsimus suurele ringile - kust on tulnud käsk Microsofti tarkvara paigalduseks ja kasutamiseks???

Võibolla mäletan valesti, aga minuteada võeti Tartu Ülikoolis palju aastaid tagasi kontoriarvutite arvutuskeskkonnana kasutusele Microsofti tarkvara üleülikoolilise korraldusega.
Eks see ongi üks olulisi põhjusi, miks kõrgharitud spetsialistide jaoks, kes õpetavad koolides nooremaid jne, on arvuti ja Windows sünonüümid.


zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1026


blank.gif
postituspostitatud: 14.09.2011, 16:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult võiks olla seal http://kysi-mult-linuxit.alvatal.ee/ ka kirjas, milline organisatsioon selle kampaania taga seisab. E-postiaadress boamaod{at}gmail.com ei väljenda seda, et tegemist oleks Avatud Lähtekoodiga ja Vaba Tarkvara Liiduga ja kuskilt mujalt ka seda välja ei loe.


irve
Uus kasutaja
Uus kasutajaLiitunud: 05.09.2011
Postitused: 3


blank.gif
postituspostitatud: 14.09.2011, 20:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga selle taga polegi ju rohkem organisatsiooni kui korraldajad Smile


A.I.V.O.
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 10.07.2009
Postitused: 103
Asukoht: Tapa
Distributsioon: Mageia6, Elive3.0, LinuxMint19 Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 10.10.2011, 14:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Teeme kokkuvõtteid kah.
Minu saldoks jääb -1 juurdevõidetud huviline.
Nimelt ostis eelpoolmainitud isik väidetavalt ilma tarkvarata läpaka, aga sisse lülitades selgus, et Ubuntu on peal.
Kuna rekkajuhil oli vaja kiiresti GPS vastuvõtjaga marsruudikoostajat, nagu „pisipehme autoruutu“, kasutada, siis oli tungiv soov pisipehme peale installida.
Ma tean, Linuxi kogukonnal on sarnased asjad olemas, kuid nende seadistamine oleks olnud aeganõudev töö. Vähemalt minu kogemused on sellised. Ja kasinad.

Üks asi ajas mind hämmastama siiski. Kui ubuntuga masin toimis veatult, siis aknakese pealeajamisel ei hakanud WiFi töölegi, kuigi tootjapoolse kodukalt leitud klahvikombinatsioonid sai läbi kombatud...
Läks mees siis linna, kus tükima aja pusimise järgi sai asja ikka toimima.

Sobivat GPS vastuvõtjat otsides põrkus järgmise reha otsa. Et ta ostab selle vidina ära, kui saavad teise „aknas nr. 7“ toimima.
IT asjatundjad ei soovinud selle usb GPSiga jännata.
Seega, mina olen arvamusel, et ainus korralik aken oli siiski ikspe.

Juhul, kui nüüd iga paari aasta järel tuleb uus „aken“ ja vanade toetus keeratakse kinni, küll siis minu arvamist mööda minnakse vastumeelselt üle Linuxile.

_________________
Põrguinglist Taewakurat

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 42
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 10.10.2011, 18:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

autoruudi jaoks oleks üks lahendus virtualbox ja xp. windoozast see päris vabaks ei teeks, kuid vähemalt enamiku ajast saab ennast siiski arvuti taga inimlikult tunda.


ivar sild
Uus kasutaja
Uus kasutajaLiitunud: 01.08.2007
Postitused: 4
Asukoht: Harjumaa

estonia.gif
postituspostitatud: 03.12.2011, 12:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei ole küll ammu enam september, ent siiski: sai sõbra "virinast" ja pidevast pisiprobleemide lahendamisest kõrini ja asendasin ta win 7 Ubuntu 10.04-ga. "Virinaid" pole nädal otsa kuulda olnud. Kuna ta ei mängi, ega tee muid võib-olla windowsi op-süsteemi hädavajavaid tegusid, siis ma arvan, et nii jääbki. Kirgas ilves on siiani minu kui tavakasutaja jaoks kõige stabiilsem ja probleemivabam süsteem. Eks vaatab, kas õnnestub kedagi veel veenda...


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group