Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Catfish
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 05.10.2007
Postitused: 298
Asukoht: Läänemaa
Distributsioon: Newnigma2 / openSuSE - 12.2
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 22:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Linux ei ole veel kaugeltki valmis minema massidesse. Areng on olnud küll hämmastavalt kiire ja loodetavasti jätkub samas tempos, kuid tavakasutaja jaoks ei ületa kasutamismugavus ja töökindlus veel seda kriitilist piiri mis tagaks laialdase leviku...

Minu arvates ei peaks praegusel hetkel tegelema laialdase Linuxi promoga, rääkimata erakonna loomisest Wink
Keskenduda tuleks eelkõige tugiteenuse pakkumisele ja infomaterjalide korrastamisele, sest selles vallas valitseb ikka täielik pardakk...
Ma ei taha siinkohal alahinnata foorumite tähtsust, mitte mingil juhul! Kuid personaalne tugiteenus tuleb käima saada ja mida kiiremini seda parem!!
Näites Pingviini juurde võiks luua tasulise sektori, kus tegeldakse kiirelt probleemide lahendamisega mingi väikse tasu eest.

_________________
Ära varasta muusikat!! http://www.jamendo.com/en/albums

parimmax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 58
Liitunud: 21.03.2009
Postitused: 367

Distributsioon: estobuntu,ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 22:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ilmselt on sul õigus ma võrdleksin praegust olukorda ususektiga: kui õpid õigesti palvetama võid sekti kuuluda ja saad abi...pigem oleksin nõus ostma tasulist kui seda vaid siin leiduks


kek
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 19.08.2009
Postitused: 24

Distributsioon: Gentoo Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 23:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Erakonna moodustamisel ma suurt mõtet ei näe juhul kui puudub muu ideoloogia peale Linuxi promomise. Selle jaoks on mõttekam moodustada survegrupp (huvigrupp), mille eesmärk on lobida võimulolevaid isikuid, et siis mingid muudatused korda saada. Piraadipartei on oma ideoloogiasse/programmi võtnud ka sõnavabaduse ning privaatsuse kaitse - ka nende väljund võiks rohkem olla survegruppide töö.

Selleks, et survegrupid töötaksid ja reaalselt mõju avaldaksid, peaks aga muutma süsteemi. Praegune võimu toimimine on üsna hierarhiline ja bürokraatlik, puudub igausugne läbirääkimine erinevate huvigruppide ja muude puudutatud osapooltega. Selle süsteemi muutmiseks peaks aga muutma süsteemi muutma seest - hetkel võimul olevad inimesed ei taha, et süsteem muutuks. Kui seda tahta, tuleks luua erakond, mille eesmärk ei oleks Linuxi või vaba tarkvara promomine, vaid hoopis selle võimaluse, et mingeid muudatusi saaks üldse läbi viia, loomine.

Selline erakond ei tohiks olla hooaja- ega nišierakond, vaid selle taga peaks olema mingisugune ideoloogia - minu nägemuses siis riigi demokraatlikumaks ning inimsõbralikumaks muutmine. Muidugi võib juurde pookida PP mõngigaid ideid, eelkõige siis isikuvabaduste ja sõnavabaduse kaitse, mis eraldi võivad nõrgaks jääda. Kui välja mõelda milline oleks sellisele poliitilisele ideoloogiale vastav majanduslik ideoloogia, oleks erakond valmis!

Jah, MS-i võib lugeda survegrupiks, sest tal on raha. Kui toimiks korralik "võimuvõrgustik", ei loeks raha, sest sellisel juhul on kõik osapooled (valitsused, ettevõtted, asutused, huvigrupid) võrdsed ning istutakse nö. ümarlaua taga. Jällegi, selleks on vaja muuta süsteemi ning seda teha veidi pikaajalise plaaniga kui hetkel siin välja hõigatakse (a la Linux igasse kooli/riigiasutusse asap).

Asjad võtavad aega ja pingutust. Kerge on kurta, raske aga midagi ette võtta, eriti nii, et see ka tulemuslik oleks.


Elagu vabadus valida. Igas mõttes.


akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.12.2009, 10:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
ega eestigi valitsus saa pikalt vastuvoolu rühkida.. keegi peab lihtsalt teenäitaja olema..

Küll ta rühib. Haridus- ja Teadusministeerium on koostöös Eesti Teaduste Akadeemiaga käivitanud Eesti teaduse infrastruktuuride teekaardi koostamise: "Palume täidetud küsitlusleht salvestada ja edastada faili formaati (rtf -Rich Text Format) muutmata." (https://www.etis.ee/Portaal/includes/dokumendid/InfraEttepanek_EE.rtf)
Muide, kui enamuse ministeeriumite veebilehed on linux-servereil, on HTM üks väheseid, kelle veebilehte serveerib Windows Server 2003/Microsoft-IIS. Sama ka www.etis.ee.


aarek
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 43
Liitunud: 07.08.2007
Postitused: 8
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Ubuntu Feisty
estonia.gif
postituspostitatud: 09.12.2009, 11:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm kirjutas:
aarek kirjutas:
Piraadipartei loomine Rootsis oli lihtsalt hetkeline protestiaktsioon, mis leidis endale suure kõlapinna noorte näol, kuid ka see vaibub peagi ning piraadiparteide rakukesed sulavad kas sotside või roheliste leeri.

kas sa, palun, võiksid oma arvamust natuke põhjendada või selgitada? mulle näib piraadipartei just tõusva jõuna, kuna infoühiskond ja sellega seotud probleemide hulk järjest kasvab ja kahanemist pole peagi oodata. kujutan ette, et piraadipartei (või mistahes muu nimega samasisuline üksus) võis olla tuleviku poliitikas ligikaudu sama olulisel kohal nagu rohelised. kas ma hindan üle avalikkuse/valija huvi infoühiskonna küsimuste suhtes ja need noored, kes Rootsis oma hääle andsid, edaspidi oma häält ei anna? või sõltub häälte hulk puhtalt mõne valimiseelse infoühiskonna skandaali olemasolust? ma arvan, et PP-l on lihtne enne valimisi neid skandaale tekitada.


Selgitan, miks ma arvan, et Piraadipartei ei ole jätkusuutlik sellisel kujul nagu ta seda hetkel on. Piraadipartei loodi vastureaktsioonina, protestina Pirate Bay kohtuasjale. Kuna internet ja failijagamine (loe: piramine*) on hetkel veel peamiselt noorte pärusmaa, kes sattusid sellest raevu, et ei saa enam peale Pirate Bay sulgemist torrenti-filme alla sikutada, siis tabasid mõned aktiivsed kavalpead selle ära ja tegidki partei, mille toetus hüppas koheselt lakke. Õnneks olid samal ajal tulemas ka eurovalimised ehk siis langesid kaks sündmust kokku ja tulemuseks olidki kaks kohta europarlamendis. Paraku on tegemist siiski nišiparteiga, kelle eesmärgid on kitsad ja orienteeritud ajaliselt piiritletud konkreetse eesmärgi saavutamisega. Samas võitlevad ka teised parteid õigluse ja vabaduse eest - pole olemas parteid, mis võitleks ebavõrdsuse ja vabaduse piiramise egiidi all. Kuna patendi- ja lisentsipoliitika on seoses infoajastu pealetungiga üha teravnev probleem, siis on vaid aja küsimus, millal suuremad parteid selle oma programmi lülitavad ja prioriteediks võtavad, a la roheliste vaba tarkvara eelnõu katsetus Eestis. Selle asemel, et teha tühja furoori (mingid skandaalid ja haip), on vaja toimivaid lahendusi, et linuxireaklaami õnge läinud inimesed ei pettuks.

Mis puutub linuxi massidesse viimisesse, siis olen seisukohal, et linux ei ole selleks veel piisavalt küps, kuna sellel puudub tavakasutajaskond ja nn dumbjuuserite armee. Tavakasutaja tahab mida - et süsteem töötaks! See tähendab, et kui ta paneb arvuti ja teleka vahele näiteks S-video kaabli, siis on pilt telekas ja ta ei pea kuskil midagi konfima, sama kehtib HDMI kaabli puhul. Eriti kehtib see uue põlvkonna linuxikasutajate kasvatamisel. Poisid tahavad mida - et mängud installeeruks "next->next->next->run" meetodil. Kuni linux ei paku sellist asja kõige viimaste ja popimate mainstream mängude puhul, ei ole massilist huvi linuxi vastu oodata. Ma arvan, et paljud IT-mehed on alustanud oma karjääri just mängides. Ka minu esimesed kokkupuuted raalidega olid just läbi mängude. Kui mängud ära tüütasid, sai niisama huvi pärast uuritud ka arvuti ja Windowsi hingeelu, läbi mille kasvas omakorda teadmine ja arusaamine raalindusest. Ma muide ei tegutse IT alal. Mina olen kasvanud üles MS Windowsi peal, kuid emigreerusin u 4 aastat tagasi linuxile - puhtast huvist. Kujutan ette et minu laps, kes olude sunnil "kasvab üles" linuxi peal, suhtub linuxisse juba kui millessegi normaalsesse ja keda võiks tinglikult nimetada tavakasutajaks.

Tänu Shuttleworthi ettevõtmisele (ja rahakotile) on linuxi aina kiirenev areng aga käima lükatud. Ubuntu poole-aastane lansseerimisintervall on tõmmanud kaasa ka Red Hati Fedora projekti, kes teeb samuti pingutusi linuxi massidesse viimise nimel. Ometi on märgata, et linux hakkab vaikselt jõudma juba ka mitte IT-alaga tegelevate inimeste teadvusse - ja see on hea. Oleks ainult rohkem Shuttleworthi-suguseid entusiaste, kes julgevad ja saavad oma raha vaba maailma toimimise nimel kulutada.

Õnneks on ka loodusseadused vaba tarkvara poolel. Evolutsiooniliselt on looduses eelistatud optimaalsem ja kohanemisvõimelisem - tõmmates sealt paralleeli tarkvara maailma, siis leiame, et vaba tarkvara kood on kordades optimaalsem MS koodist, sest vaba tarkvara koodi iga rida täidab just ja ainult kogu süsteemi toimimiseks vajalikku ülesannet. Seevastu tegeleb MS toodete krüpteeritud kood veel lisaks vajalikule tont-teab millega, sh sinu harjumuste järgi nuhkimisega, info kogumisega, selle edastamisega NSA-le, CIA-le ja kurat teab veel kellele. See on ballast, mida loodusseadused pikalt ei tolereeri. Seega olgem optimistlikud ja teadkem, et üritus liigub õiges suunas ja et iga asi võtab aega. See ei tähenda muidugi, et Pingviinivebi tegelased peaksid diivanile lösutama jääma, vastupidi, vankrit tuleb lükata.

* - olgem ausad, suurem osa p2p võrkudes liikuvast infost on kaitstud mingisuguste litsentsidega, sest kogu sellest andmemahust moodustavad filmid (sh multifilmid, muusikavideod), muusika ja mängud ca 80% - seega on suurem osa infost de facto illegaalselt leviv. See, mida ma arvan aga igasugustest tarkvarapatentidest ja litsentsipoliitikast, on juba teise rubriigi teema!

Lugupidamisega
aarek


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 09.12.2009, 11:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

akbgf kirjutas:
sander85 kirjutas:
ega eestigi valitsus saa pikalt vastuvoolu rühkida.. keegi peab lihtsalt teenäitaja olema..

Küll ta rühib. Haridus- ja Teadusministeerium on koostöös Eesti Teaduste Akadeemiaga käivitanud Eesti teaduse infrastruktuuride teekaardi koostamise: "Palume täidetud küsitlusleht salvestada ja edastada faili formaati (rtf -Rich Text Format) muutmata." (https://www.etis.ee/Portaal/includes/dokumendid/InfraEttepanek_EE.rtf)
Muide, kui enamuse ministeeriumite veebilehed on linux-servereil, on HTM üks väheseid, kelle veebilehte serveerib Windows Server 2003/Microsoft-IIS. Sama ka www.etis.ee.


jõudis minu kätte meie MKM ministri Juhan Partsi allkirjastatud kiri, mis räägib Infoturbe ja vaba tarkvara raamistikest.. Ühe sellise koopia leiate näiteks @ http://www.riigikogu.ee/?op=emsplain&page=pub_pub_dynobj_file&pid=&file_id=834390&content_type=application/pdf&file_name=200920112188.pdf&file_size=45188

lugege läbi, tehke ettepanekuid, aidake kaasa.. aega on 20. detsembrini..

_________________
Image Image Image

tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 14.01.2011, 13:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Siin oli ennist lisaks väidetele Piraadipartei populaarsuse ajutisusest iseloomust juttu ka sellest, et kas ja mis seost on Piraadipartei ideoloogilisel suunal vabatarkvara omaga. Soovijad võivad minna 29. jaanuaril Tšehhi linna nimega Ústí ja küsida seda ise järgi Richard Stallmanilt, kes esineb seal toimuval Piraadipartei aastakonverentsil.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group