Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
akbgf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 07.10.2009
Postitused: 763
Asukoht: Tõravere
Distributsioon: OpenSUSE, Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.11.2010, 16:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui väljanägemine ei meeldi, siis siin on ju kuskil galerii, kus saab vaadata, milliseks keegi oma Linuxi töölaua on kujundanud - ehk saad inspiratsiooni.

Kuskil teisal (ikka siin Pingviinis) juhatati testima, milline distributsioon Sulle sobib. Eks see, et erinevad inimesed saavad seal erinevaid tulemusi, näitab ju ka, et pole ühte ja ainukest kõigeks sobivat - ja pole vajagi, sest see üks ja ainuke, mis sobib kõigeks, ei sobi millekski.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 06.11.2010, 18:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kunagi, aastate eest huvitas ennastki, et mis siis ja kui palju on tegelikult erinevusi. Üks arvuti võetud katsetamitse jaoks. Sai siis proovitud ja möllatud OpenSolariseni välja. Ütleme, väike nördimus oli. Enamus pakke olid samad ja insaleeritav programmivalik samuti, vaid käsitlus ning algtõed sinna jõudmiseks erinevad.
Sealt moraal enese jaoks; kuna asjad on süviti sarnased, siis tuleks endale valida sobiv süsteem nii installi, halduse ja muude omaduste hulgast; et oleks käe järgi ja mis põhiline- meelepärane.
Vaatasin esialgu Ubuntu poole, ehk nagu asja poole millel kõige suurem kasutajaskond ja paketivalik. Siiski, paljud asjad ei meeldinud, nagu liigne rabelemine nende pakettide, uuendamise ja sudotamise näol.
Mina valisin enda masinate eelistuseks LinuxMint-i, ehk nagu puhvri sealt edasi. Mis näeb välja piltlikult nagu "sõel", kus siiski kõike heaks ei kiideta ja kõik käib väikese ajalise puhvriga. Pluss sinna väikesed süsteemipärased iseärasused.
Nüüd, on aga ka seal see rabelemise tendents tekkinud. Viimane Mint 10 RC on masendav tulem, võrreldes Mint 9-ga. Olen ka ise käinud "kelli peksmas" antud tulemit arvestades, nagu mõned teisedki, tekitades ehk nendes kasutajates kes tavaliselt oskavad öelda super, great ja wonderful ning vaid panna linke teistesse foorumitesse piskut pahameelt; aga mis teha kui kõik on faktiliselt õige.

Mint eelised:
Saab kasutada enamus pakette, mis on olemas ning insaleeruvad Debian/Ubuntu süsteemis.
On olemas eraldi Mint Debiani baasil ja versioon ka XFCE toega.
On Live CD/DVD tugi ja sama plaadiga ka installivõimalus.
On olemas _x86 ja _a64 toega versioonid.
Kooslus on koostatud/filtreeritud Ubuntust väikese suunitlusega.
On olemas tarkvara, pakettide, uuendamise ning kontrollpaneeli graafiline liides + instaleeruvad ka erinevad terminali või muud süsteemi tööriistad.
Gnome töölauakeskonna täielik tugi, ikoonide, süsteemi jms näol.
Mint puudused:
Alates Mint 9-st segadus installil, kui arvuti omab mitut erinevat kõvaketast. (Mint 9-s tuli peale partitsioonide akent järgmisel aknal kus kirjas valitud süsteemiloend, valida ka lisaks alglaaduri paigalduse koht (veel üks suvaline kahv seal all, avamaks vastavat menüüd); siis nüüd on see koht toodud partitsioonide akna alla, mis sisuliselt on vigane ja vajab vahel mitmekordset installi, ehk süsteem ei täida valitud korraldust).
Uuel Mint 10 RC-l on keeletugi vigane (Mint 9-l ok.) (On olemas süsteemis kohti/aknaid, kus kõiki täpitähti ei toetata, olenemata et paketikooslus on 100% peal)
Uuel Mint 10 RC-l on tehtud kõvasi paketikärpeid; või ehk kooslust on tugevasti muudetud, millest tulenevalt kõik asjad ei hakka koheselt õieti tööle või ei saa teatud pakette installida, kuna konkreetseks tegevuseks eelnevalt vajalik paketikooslus on tugevasti puudulik (not necessary packages included; ole mees ja mõtle välja, mida on vaja) Viimane Mint millel taolised mured olid pea olematud, oli Mint 8.
Uuel Mint 10 RC-l on Gnome töölaua keskonnas mõningate menüüde kuvamisega probleeme, kuna tekst on pea loetamatu (kahekordne või loetakse mitu teksti üksteise peale)
...
Tegelikult, eks ta nii ongi; uuem versioon võib kõrvaldada mõne vanema probleemi ja samas võib uue versiooniga kaasneda uuemaid probleeme.

Veel:
Süsteem on piisavalt inteligentne, et kui juhuks on vaja installida mingit kindlat paketti, siis näidatakse/pakutakse ka selle kooslusse hädavajalikke käivaid pakette (kahjuks mitte põhisüsteemi vajalikke pakette); samas näidatakse ka teatud juhul millised paketid eemaldatakse et tagada valitud paketi/pakettide töö (kuid kahjuks puudub teave, selle tulemi kohta; ehk, süsteem ei pruugi enam üles tulla, peale osade pakettide eemaldust).

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.11.2010, 16:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Uuel Mint 10 RC-l on keeletugi vigane (Mint 9-l ok.)

Asi oli hapu juba ubuntu alpha staatuses.
Olen kuulnud ,et keelefaili märgi kodeering oli vale (eesti jaoks on vaja UTF-8 -t). Arvatavasti Estobuntus saab see viga ära parandatud.
Põhiline drisrode erinevus on LIVE keskonnas. Mõnel on üks asi vapustav, teisel on teine.
Kui hakata oma käe järgi kohandama, siis lõpptulemus on sisuliselt sama.
Mandrivat saab ilusti linux mint sarnaseks teha.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group