Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
arvomagi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.12.2007
Postitused: 164
Asukoht: Tallinn

estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2010, 09:53  postituse pealkiri:  Pinguy 10.10 Beta 2  

Valmis Pinguy 10.10 Beta 2. See on Ubuntu 10.10 põhinev GNOME töölauaga distro, millele on lisatud kõik see mis Ubuntul puudub - koodekid, Firefoxi pluginad, flash ja Java, Docky dokid, Global menu, Conky paneel ja palju rakendusprogramme. Väga ilus. Ehk tasuks Estobuntu GNOME versiooni tegijatel malli võtta. Täpsemalt loe siit.


zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2010, 16:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Estobuntu tegijad võiksid luua versiooni LXDE töölauaga.


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 04.11.2010, 19:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

arvomagi kirjutas:
Valmis Pinguy 10.10 Beta 2.

Kuigi tegemist on n-ö eelarvamusega, on Pinguy pildimaterjali ja kirjelduste järgi minu maitsele liiga kirju ja ma usun, et sihtgrupp sellele pole küll lihtsat/arusaadavat süsteemi tahtvad pühapäevakasutajad, vaid tõesti tweakimisest väsinud stammkasutajad, nagu hr Alin pealkirjas ütleb. "See, mis on Ubuntus puudu" on samavõrd "see, mis on Pinguy's üle". Tõenäoliselt on sellisel süsteemil lisaks arusaadavuslünkadele probleeme ka stabiilsusega ja vähestabiilse süsteemi mõne asjatundmatuma tuttava arvutisse paigaldamine pole just väga hea mõte (vt distro kokkuvõtvat kirjeldust kodulehel, mis ütleb, et distro on "for everyone, not just geeks" ja "for people that have never used Linux before or for people that just want an out-of-the-box working OS").

Nt konkreetselt seal sisalduvat Nautilus Elementaryt kasutan ka ise, aga ma ei saa öelda, et see väga stabiilne oleks, nt seda sõrmistikult ohjates kukub ta vahel lihtsalt kokku. Ilmselt on kokkukukutamisvariante veelgi. Las olla siis normaalsele kasutajale juba natuke kohmakama kujundusega, aga stabiilselt töötav tavaline Nautilus. Samas kasutajale kindlustunnet pakkuv Global Menu on küll hea lihtsustus, aga muu kirevus kaotab selle efekti ju ära?

Kui peagi uut versiooni ilmutavat Linux Mint'i vähemalt testitakse süsteemselt, pakutakse tuge peale väljatulekut ja püütakse hoida üldiselt turvalist/konservatiivset joont, siis Pinguy kohta selline info täiesti puudub. Kui aega saab, siis lasen ta ka kunagi hiljem reaalselt käima ja arvan täpsemalt. Võimalik, et Linux Mint on lihtsalt hea näide läbipaistvast ja selgest projektijuhtimisest vabatarkvara vallas. Seda võiks soovitada kõigile muudele modifikatsioonidega tegelevatele distrotele (sh Estobuntu), kui nad tahavad, et tegemist poleks lihtsalt ühe moditud häkiga, vaid usaldusväärse asjaga.

Pinguy OS'iga samas kategoorias on ka SuperOS. Kas erinevus seisneb ainult kujunduses ja lisadokkide jms vidinate olemasolus?

Ma ei saa kuidagi selle tunde vastu, et Linux Mint'i ma olen nõus paigaldama sõbra arvutisse, aga SuperOS'i ja Pinguy OS'i pigem mitte.

zenoni kirjutas:
Estobuntu tegijad võiksid luua versiooni LXDE töölauaga.

Kes on need müstilised "Estobuntu tegijad", kes võiks nagu sortsid midagi ex nihilo välja nõiduda?! Juba kõige lihtsama GNOME'i töölauaga versiooni loomine käib ühelt poolt töökäte puudusel ja teiseks projekti selge suunitluse (ja sellest tuleneda võiva asjaliku juhtimise) puudumisel üle jõu... Tulge looge ise, muidu ei tule midagi (või tuleb väga hilja ja testimata miinimumvariant)! See pole kuidagi teisiti ka LXDE töölaua puhul.

LXDE töölaua puhul kaasalöömiseks tuleks vist rääkida Lauriga, kes tahtis midagi sellist juba teha (äkki midagi ka tegi) ja minu poolest oleks vaja edasi asja/dokumentatsiooni haldama hakata nii, et projekti oleks võimalik käigus hoida/täiendada (umbes nagu on püütud alustada: http://estobuntu.itcollege.ee/trac/estobuntu/wiki/gnoomiga-estobuntu).

Estobuntu teemal võib soovi korral edasi arutada nt selle teema all.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 55
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 559
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2010, 21:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zenoni kirjutas:
Estobuntu tegijad võiksid luua versiooni LXDE töölauaga.

LXDE Very Happy

Ma installisin ühe LXDE (Ultra Light Edition), vanematele arvutitele mõeldud, hüper-super.
Ja siis inimene ütles, ehk installid mulle selle ja selle ka, sest mis ma tühja arvutiga ikka peale hakkan.... Oh jeerum.
See on nagu.., tellid auto esindusest (LXDE versiooni), auto nagu on, juhiiste ja spido ja ehk ka pentsunäidik, rool ja kõik. Teisi istmeid pole, lae katet ja põrandakatteid pole; ehk mitte midagi sees ja väljas pole, see ei sega ju juhil sõita. Ja siis juht tahab sinna midagi panna ja ole mees mõtle välja milline konsool, kronsteinid, kruvid jne. Kui just insener pole on väga-väga nutune otsida tuhandete detailide seast vajalik.
Minu jaoks on just Linux samasugune. Ma olen nõus alati ise miskit välja viskama, mitte nagu tola nädalate viisi leiutama, mis seal käib ja mis kellega kokku sobib ning kuidas just sobib.
Seda enam, et tänapäeval on kõvakettad 160GB, 500GB, 1TB jne; mahuga probleeme pole. Vähegi pädev Linux on piisavalt inteligentne, hoidmaks vaid hetkel vajalikke rakendusi töös, teised lihtsalt on, ehk magavad.
Seega arvan, et kui ilmneb et too tõesti tõõtab, siis võiks äragi proovida, ehk isegi ümber kolida.

Ise istun just ühe järjekordse RC taga, mille enam-vähem korda saamine võttis ajanappusest tulenevalt pea nädala. Embarassed
(Muideks, hr tramm-ile võin öelda, et see nuhtlus, mille tagant kirjutan ja selle kuidagi ligadi-logadi käima sain, ongi LinuxMint 10. Tõsi küll RC, aga ikkagi. Vaadates asjade kulgu, olen mina hetkel konkreetse isendi suhtes vägagi pessimistlikul seisukohal)

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2010, 22:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mulle hakkas LXDE väga meeldima kui kasutasin Lubuntu't http://lubuntu.net

Meeldib see, et töötab natuke vanematel arvutitel ja odavatel läpakatel kiiremini kui xubuntu ja kaasaegsete arvutitega on eriti kiire. Eriti kui virtualboxiga käivitada, siis on eriti sobiv.


arvomagi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.12.2007
Postitused: 164
Asukoht: Tallinn

estonia.gif
postituspostitatud: 20.11.2010, 08:39  postituse pealkiri:  Pinguy OS 10.10.1  

Pinguy OSist on ilmunud parandatud lõppversioon 10.10.1. Sellele saab lisada eesti keele pakid ja Eesti ID-kaardi toe. Eemaldage üleliigsena tunduvad programmid, Firefoxi lisad ja varamud, mille stabiilsust te ei usalda. Tulemuseks on kena distro, mille populaarsus näib järjest kasvavat. Ülevaadet vt siit.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group