Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 897

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 05.05.2010, 14:46  postituse pealkiri:  Linux Mint 9 “Isadora” väljalaskekandidaat  

Linux Mindi meeskond muutis natuke oma arendustsüklit ning nüüd näeb see ette, et väljalaskekandidaat (VK) tehakse valmis vahetult peale Ubuntu väljalaskmist, et võimaldada pikemat aega testimiseks. Testimise mõttes vähemkriitilised tõlkepaketid lisatakse alles väljalaske lõppversiooni, mistõttu kõik uued asjad on Mindi VK-s veel ingliskeelsed.

"Valehäbita" Ubuntuna pakub Mint seda, mida ikka --- lisaks hulgale muudele olulistele lisadele/täiendustele on süsteemis vaikimisi sees kõik tänapäeval hädavajalikud audio, video ja meediainteraktsiooni paketid, mida Ubuntu kasutaja peab ise ükshaaval varamutest taga nõudma või lisama ebakindlal viisil netist korjatud skriptide abiga.

Uus tarkvarakeskus
* Uus kood, uus kujundus
* Pakettide hulk 30 000 ringis
* Pakettide hindamine otse rakendusest
* Paigaldamine taustaprotsessina

Varundamise tööriist
* Varundab/taastab katalooge jne
* Varundab/taastab paigaldatud pakettide/tarkvara nimekirja
* Eriti kasulik väljalaske uuendamisel

Mindi menüü
* Saab parema hiirenupu klõpsuga kirjeid muuta
* Läbipaistvus ja muud lisad

Töölaua seaded
* Muutused rakenduvad kohe
* Veel täiendavaid valikuid

Muud asjad
* Mugav ja selge uuenduste haldur
* Uus kogukonna sait
* CD ja DVD versioon väljalaskest
* 32- ja 64-bitine väljalase
* Väljanägemise tuunimise võimalused

Emasüsteemi "süü" läbi
* Kiirem alglaadimine
* Pikaajaline tugi

Paigaldatud on ka ikka traditsioonilised Firefox, Thunderbird, Pidgin ja Rhythmbox. Akende haldamisele lisab vunki Compiz. Digifotode haldamist pole ikka suudetud leida. Erinevalt Ubuntust on olemas GIMP.

VK-s pole hetkel tehnilistel põhjustel Javat, kuid see lisatakse lõppväljalaske DVD versioonile.

Stabiilne väljalase: http://ftp.heanet.ie/pub/linuxmint.com/stable/9/ ja peegeldavates serverites.

Õige pea on ilmselt ametlik teade ka väljas.

Seni väljalaske kohta täpsemalt vt http://www.linuxmint.com/blog/?p=1386!

Muus osas on Linux Mint minu hinnangul endiselt üks parimaid valikuid neile, kes tahavad probleemivaba paigaldust ja otse-pakist kasutusmugavust. Mint sobib hästi kasutajale, kes ei taha probleeme ja kes tahab, et asjad oleks pealevaatamisel selged, vajadusel aga ka peenemalt seadistatavad ning lisavõimalustega. Lisavõimaluste garantiiks on antud juhul eelkõige peaaegu täielik ühilduvus laialt levinud Ubuntuga. Samas olen ma väga rahul aga sellega, et on lisatud võimalusi seadistada asju, mida Ubuntus tuleks hakata muutma tagauste kaudu.

Näiteks palju poleemikat tekitanud aknanuppude muudatus on mugavalt seadistatav. Vaikimisi on nupud traditsioonilisel paremal pool.

Oluline on ka see, et erinevalt Ubuntu võrdlemisi oportunistlikust väljalasete uuendamise poliitikast panevad Mindi arendajad rõhu turvalisele uuendamisele. Sestap ka töö ja vaev varundamise tööriistaga. Ja üldse teeb Mindi meeskond kasutajate kogukonnaga otse suheldes head tööd ning võtab palju häid soovitusi kuulda. Ilmselt on see üks põhjus, miks Mint on kasutajale ühelt poolt lihtne, aga teiselt poolt päris peenelt seadistatav. Ja vastusena kurjadele keelte jutule: Mint pole Windowsi kasutajale kindlasti mitte sellepärast lihtne, et ta kuidagi Windowsile sarnaneda püüaks, vaid põhjused on Mindi enda kasutajaliidese läbimõeldud loogikas.

Lisaks veel seda, et Mindi eesti keel on umbes samal tasemel nagu Ubuntu oma. ID-kaart töötab täpselt samamoodi nagu Ubuntus.

Eestikeelset juttu Mindi ja varasemate väljalasete kohta vt http://viki.pingviin.org/Linux_Mint ja http://linux.ee/node/649!


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group