Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 02.11.2009, 11:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Arvutihuviline olen juba ajast, kui win 95 oli kuum uudis, win 3.1 ja Norton Commander olid nende programmijuppide nimed, mida ma kõige esimesel kokkupuutel arvutiga kohtasin.
Aga linuxi juurde tulin nii, et kunagi, kui Arvutiaita tulid müügile väga soodsa hinnaga Compaq Evo arvutid (P4, 256M RAM, 40GB HDD), siis tahtsin omale ka sellist saada, mõnusalt väikesed olid. Tõin ühe koju ja sealt see algas: XP oli peale installitud aga heli ei töötanud, sest emaplaadi draiverit polnud kuskilt saada (Compaq oli selleks hetkeks HP käpa alla läinud), PPPOE ei nõustunud ka töötama ja mul oli Ubuntu 6.06 plaat sahtlis.
Viskasin plaadi sisse ja keerasin paar korda installimise kihva aga lõpuks sain asja tööle. Heli töötas, nett töötas, mina rahul. Deprekas saabus siis, kui tahtsin midagi installida. Tormasin netti, otsisin programmi, sain mingi tar.gz asja. Klikkasin sinna peale igast asendist aga käima ta tõhk ei hakand. Ma ei teadnud tol hetkel Linuxist mitte midagi. Partitsioon? Misasi see on? Kuigi partitsioone kasutatakse ju wini jaoks ka, ei olnud mina nendega varem kokku puutunud. Synaptic? wtf? Aga lõpuks ikkagi jagasin ise lahti, et on mingi programm, mis teisi programme installib. Linuxi failisüsteem? mingi /etc, mingi /user, kus mu My documents on? Kuhugile oma failijupikest panna ei saa, teeki teha ei oska. Alguses oli ikka hullult pusimist, naerma ajab siiamaani. Aga miskipärast meeldis Linux algusest peale, ta on hoopis teistmoodi, teda on võimalik kohandada ja kui miski ei tööta, siis on võimalik viga otsida ja mis kõige tähtsam, viga on võimalik parandada. Wini all seda viimast ei ole tihtipeale võimalik teha. Näiteks tööl wini masinas ma Max Payne tööle ei saanud. Võtab korraks pildi ette ja kõik. Ei mingit veateadet ega midagi. Ubuntu winega paneb mängu käima ja ei kurda üldse.
Praegu kasutan Linux Minti ja Ubuntu 8.04 LTS-i, ühe vana 486 peal jooksutan floppixit ka, et õppida Linuxiga paremini läbi saama.
Hiljuti sain töölt arvutist ühenduse kodus oleva arvutiga üle SSH ja sai töölt koju mõned failid saadetud. Minu jaoks on see saavutus, sest olen üritanud ammu ftp-d selleks otstarbeks käima saada aga siiani pole õnnestunud. Nüüd enam ei tahagi ftp-d.
Siinkohal tänusõnad Pingviini foorumi rahvale, kellest on alati palju abi olnud.
Minu juhtum näitab selgesti, kui kahjulik on inimesele jätkuv kokkupuude windowsiga- inimene hakkab arvama, et windows ongi ainus OS.

_________________
dumbuser

margo704
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.08.2005
Postitused: 242

Distributsioon: Linux Mint 20.1
blank.gif
postituspostitatud: 02.11.2009, 17:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aastal 2001 oli arvutis Windows ME (minuarust parim windows, ei saa aru, miks teda kirutakse). Kui XP välja tuli, sai ME tollega asendatud. Paljud asjad ei hakanud XP all tööle. Näiteks arvutis olnud ATI tv-kaardi kohta öeldi ATI kodulehel, et selle kaardi jaoks XP draiverit ei ole ega tule. Kuna XP oli suur pettumus, otsustasin linuxit proovida. Ülikoolis räägiti ka linuxist ja paljud kasutasid seda.

Uurisin tükk aega, milline distro oleks algajale parim. Lõpuks otsustasin Mandrake'i kasuks. Kuna kodus oli dial-up, siis ostsin Mandrake'i plaadid kuulutuse peale kellegi käest.

Mandrake'i versioon oli vist 9.0 vms. Kohe algusest peale oli mulje väga hea. Installer oli graafiline ja eestikeelne. Installimise ajal rääkis umbes, et kasuta mõnuga ja jaga plaate sõpradega ja tee nii palju koopiaid, kui tahad ja et kõik võivad lähtekoodile ligi saada ja seda modifitseerida jne. Vastupidiselt harjumuspärastele MS-i ähvardustele, et ära sa koopiaid tee ega ürita programme modifitseerida jms. Ja installimise lõpetuseks soovitas Mandrake veel mingi rescue diski teha floppy peale ja lisas, et "hoia ennast ise, siis hoiab sind ka Jumal" Very Happy See kõik tekitas nii hea tunde. Justkui oleks praegusest julmast kapitalistlikust maailmast tähelaevaga hääletult õndsasse ja helgesse anarhiasse jõudnud.

Installimine õnnestus kohe esimesel korral (õigemine teisel, sest esimesel korral läks poole pealt elekter ära Very Happy ). Ja kõik tundus väga lihtne ja loogiline ja enamvähem kõik mis tarvis sain tööle ka (v.a. tv-out graafilises režiimis, aga see polnud väga probleem, sest selleks sai kasutada geexbox-i või movix-it või lihtsalt tekstirežiimis mplayeriga filme vaadatud).

Hiljem sai igasugu muid distrosid proovitud ja nüüd olen mõnda aega *buntu peale jäänud.

Varem sai dualboodi peal oldud, sest kooli tarbeks oli aeg-ajalt windowsi vaja, aga nüüd olen 100% linuxi peal.

Vahepeal sai naine ka võetud ja tal polnud ka mingit probleemi linuxi all hakkama saamisega. Kohe esimesel päeval leidis ilma küsimata mu arvutist veebibrauseri ja muusikapleieri ja muu vajaliku üles. See oli pisut üllatav, ma harjunud ikka selise suhtumisega, et "uih-aih, mis asi see on, kuidas ma internetti saan, siin pole ju sinist E-tähte ega start-nuppu". Ja praegu tema arvutis ka ainult linux ja ei tunne üldse windowsist puudust.


Sidrun
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 03.11.2009
Postitused: 3


estonia.gif
postituspostitatud: 03.11.2009, 12:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ostsin l2paka ja oligi linux peal. Umbes aasta aega olnud mul see, aga mitte midagi ei oska siin teha.


hunt_1
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 24.07.2009
Postitused: 320

Distributsioon: Mageia8 mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 11:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Norra rahvusest sõber näitas 2006a mida tema suudab terminalis teha.
2007a ostsin läpaka eesmärgiga linux jooksutada.
Proovisin erinevaid OS ja ragistasin ajusid terminalis.
Kahjuks, siis veel heli ja wifi ei töötanud ning spetsid soovitasid oodata.
Selle aasta kevadel juhtusin estobuntu artiklile ja siis saigi alustatud 9.04-ga.


Andres
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 29
Liitunud: 03.09.2008
Postitused: 181

Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 23:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Google: make xp look like vista
vastus: Compiz vs vista aero

olin sel ajal suur eyecandi fänn, testisin livecd-lt, kuna driverit vaja installisin välisele kettale, keerasin sellega bootsectorid nii untsu, et ainult siis kui kõik kettad bioses õiges järjekorras käivitus. järgnes 3 kuud XP-s, kuni see BSOD näitamisega tegelema hakkas. selleks ajaks tuli ka estobuntu 8.09. Jäin selle juurde.


krahv
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 28.07.2009
Postitused: 46

Distributsioon: Ubuntu, Opensuse, Mint
estonia.gif
postituspostitatud: 11.11.2009, 19:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu esimene kokkupuude arvutiga toimus kunagi, kui Windows 98 oli igati üle prahi- minu kodusel HP-monstrumil oli nii neli Gb kõvaketta ruumi ja vahemälust pole mõtet rääkidagi. Word 97 võis olla see proge, millega enim kokku puutusin tollal ning nii mõnigi mäng sai ka ära jooksutatud selle masinaga. Netikaablit temale kõlge pista ei saanud- ainult telefoni oma, mistõttu jäi ta viimaks ajale jalgu. Windows 2000 ja ME minuni ei jõudnud- kehl korral olen vist koolis isegi tegemist teinud nendega, aga olid kuidagi harjumatud. Kusjuures veel selle aasta numbri sees tõin vanakese kuuri alt tuppa tagasi ja ühendasin vooluvõrku- ja töötas- küll äärmiselt aeglaselt, aga ega ta polegi kunagi eriline speedster olnud. Kuna arvutimaaiml nii üliväga peale ei tunginud, enne kui koolis informaatika tunnid tulid, siis sai ka päris uus arvuti koju muretsetud pisut üle kolme aasta tagasi. Tuttava kaudu- kõva sõna siis- WIn XP pro, 1Gb RAM, 250 Gb kõvaketas ja Nvidia graafika. Talle sai nii umbes kolmel või isegi neljal korral XP uuesti peale lastud- küll jooksis viirustest umbe (sest piraatmängud ju ruulisid ometi) kui jooksis explorer lõplikult kokku. Ka juhtus, et microsoft arvas ühtäkki, et mul pole litsenseeritud väljalase XPst ja viimaks ei lubanud miskinegi genuine programm mind enam oma arvutilie ligi. Mingite imenippidega (vist safemode kaudu) sain vajaliku päästetudja taas xp installitud. Miks? sest ma polnud kuulnud mitte midagi linuxist. Võibolla poole kõrvaga, kuid suhtumine oli, nagu ikka tüüpilisel arvutikasutajal- ega see linux mingi õige asi pole. Selle aasta kevadel hakkasid jälle mured raaliga- jooksis kokku ja oli sama aeglane või isegi aeglasem kui mu win 98. Kahtlustan, et tegu oli viirustega. Olin juba igati valmis, et tuleb taas hakata kuskilt xp plaati otsima (vista oli küll olemas, aga kes seda siis tahab ometi kasutada), kui Kehra keskkoolis ühel festivalil käies läksin ogemata arvutihiire vastu ja ekraanil lõi särama pingviin rohelisel murul. Arvuti paroole ma ei teadnud ja ei hakanud üritamagi, agajuba sisselogimise lehekülg nägi huvitav välja. Koju jõudes uurisin ja puurisin netist linuxi kohta võimalikult palju, sattusin Estobuntu artikli otsa ja otsustasin ühel hetkel millalgi augusti alguses, et Linux on igati mõeldav variant minu arvutile. Kutsusin sõbra külla- ta võtis oma kaks läpakat kaasa, tegime länni ja mängisime warcraft kolme ning tõstsime kogu mu arvuti sisu tema välisele kõvakettale. Päästeoperatsioon eukalt möödas, kirjutasime Estobuntu 9.05 plaadile ja üritasime installida. Esmene kord ei õnnestunud- tegime plaadi kirjutamisel midagi valesti- teine kord läks kõik juba väga ilusti ja hästi ja kiiresti. Ja algas pikk, samas äärmiselt huvitav õppeperiood- kõik oli nii võõras ja vales kohas, kuid taibuka inimesena avastasin üsnapea, kui loogiliselt ja lihtsalt menüü koostatud on. Kõige võluva muidugi oli asjaolu, et kogu linuxile tehtav tarkvara on tasuta (suures osas). Oh seda rõõmu. Siiski juhtus mul esimese nädala jooksul, et Dolphin jooksis kokku- ei saanud aru, miks, aga pisut loogilist mõtlemist ja leidsin lahenduse- igasugused graafilised iluvidinad olid pisut liiast sellele arvutile- võtsin mõned maha ja ei mingeid muresid enam. Võiks öelda, et sattusin Linuxist vaimustusse.
Saabus aga september ja vanuseliste iseärasuste tõttu lahkusin kodust, et jätkata hariduse omandamist kõrgemal tasemel. Ülikoolis ellu jäämiseks läks tarvis loomulikult läpakat. Sai otsustatud Elionis pakutava samsungi kasuks- videokaart pole küll just hea, aga tööarvutile täiesti piisav- kõvaketas 250 ja RAM 3 Gb. Vähemalt on, kuhu mure korral arvuti remonti viia- vaevalt Elion masuga pankrotistub. Õnnetuseks tuli sellega kaasa ka vistaläbu. Oh, miks? olid mu esimesed mõtted. Siis vahepeal suutsin sellega ära harjuda ja aru saada jälle, kus mingi asi asub, kuid nüüd ilmutab ta tüüpilisi Windowsi sümptomid- muutub aiva aeglasemaks ja explorer crash'ib üha sagedamini. Tekkis igatsus linuxi lihtsuse ja töökindluse järele- panin estobuntu 9.10 usbile ja katsetasin- tundus hästi toimivat- mõningad sätte õiges saada ja igati muhe tööloom. Siiski pean kurbusega tõdema, et olen hetkel siiski visanud peast mõtted kohe linuxile üle kolida- mitte et mulle vista meeldiks, ohei- kui midagi, siis vastupidi, aga linuxile mõeldud skype on ajast maha jäänud. Kuna see on aga mu suhtlusvahend nr.1, ei saa enne linuxile kolida, kui ta korralikult windowsi õevennaga suheldud saab ja ainult mina oma videopilti näe, vaid ka windowsil opereeriv suhtluspartner. Samuti puudusid, nagu mulle tundus, grupivestluse moodustamise võimalused- vähemalt grupi salvestamine ühe suhtlusrühmana.
Jään aga põnevusega ootama tulevikku ning usun, et lähema aasta sees kolin siiski linuxile ümber- on ju oodata skype'i koodi avalikkustamist ja google chrome OS'i ilmumist, mis kõik tähendab ilmselgelt suuremat tuge linuxipõhistele süsteemidele. Seni katsun olla igati kursis uudistega linuximaailmast ja koju sattudes ikka pisut estobuntu peal uusi avastusi katsetada.
Päikest!

_________________
Ilus on see Eestimaa!

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 11.11.2009, 20:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas Skype 2.1 beeta mitte ei võimalda seda, kontrolli Smile

_________________
Image

Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.11.2009, 20:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Skype for Linux 2.1 Beta
* Skype's SILK codec for outstanding quality with negligible bandwidth usage,
* HQ video support,
* PulseAudio support,
* SMS send support (*Sending SMS requires available Skype Credit),
* Contact groups,
* Contact labels, or tags, for easier contact organization,
* Chat window improvements (typing notification, message editing, s/geeky text/replacement/, new emoticons),
* Nicer contact list with mood messages and video capability icons,
* Nicer tray icon.

_________________
Hyva päiva!

krahv
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 34
Liitunud: 28.07.2009
Postitused: 46

Distributsioon: Ubuntu, Opensuse, Mint
estonia.gif
postituspostitatud: 11.11.2009, 21:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas estobuntu 9.10 live dvd'l siis pole seda 2.1 versiooni? (andeks offtopicu pärast)

_________________
Ilus on see Eestimaa!

laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 11.11.2009, 21:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei ole, Estobuntul on Skype'i sees sõbrad ja küsimusele kumba versiooni kaasata vastati 2.0

_________________
Image

margo704
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.08.2005
Postitused: 242

Distributsioon: Linux Mint 20.1
blank.gif
postituspostitatud: 11.11.2009, 23:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

krahv kirjutas:
Samuti puudusid, nagu mulle tundus, grupivestluse moodustamise võimalused- vähemalt grupi salvestamine ühe suhtlusrühmana.

Minu teada peaks see asi linuxi skype-is toimima küll. Grupivestluse saab järjehoidjatesse lisada.


asus701

Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 61
Liitunud: 02.01.2010
Postitused: 17


estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2010, 01:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lugesin siin elulugusid, kuidas on palju vaeva nähtud, et üldse linuxini jõuda.Mina ei saa aru miks peab nii palju vaeva nägema. Minu LINUXI elulugu siis selline. Vaatasin, et kogu elu läheb arvutite peale ja tundsin ennast rongist maha jäävat. Käsitsi kirjutatud lehti enam keegi näha ei tahtnud ja nii ma siis poodi läksin. Vaatasin arvuteid. Kõik olid hirmus kallid. Paras võhik ka nii, et küsida ka midagi arvutite kohta ei osanud. Vajadus oli ja
EMT pakkus järelmaksuga arvutit nimega ASUS701.Oskasin küsida vaid nii palju, et kas ta tööle ka hakkab kui nupule vajutan. Ja suureks rõõmuks kuulsingi, et hakkab küll. Tõin siis selle ime riista koju ja hakkasin instruktsiooni lugema. Mida rohkem lugesin seda segasem asi tundus. Sest ega ma enne arvutitega suurt kokku puutunud ei olnud.Vaid mõned korrad kui pangas ID kaardilugejaga arveid maksin. Seal oli julgem ka sest juhendajat sai kohe kutsuda kui jänni jäin. Kui poest ostsin siis öeldi, et see arvuti on LINUX. Minul ei olegi oluline mis tõugu ta on, peaasi, et töötab! Ja juba terve aasta on igasugustele nupuvajutustele vastu pidanud. Nüüd olen teada saanud, et LINUXil on palju alamliike. Muide see PINGVIINI netilehekülg tundub minule veidi raske ja keeruline. Paljudest sõnadest ei saa veel aru. Aga ma arvan, et kui tasapisi edasi minna võib ka kuhugi välja jõuda. Võibolla ongi pingviin väga vahva linnukene.




Viimati muutis asus701 23.01.2010, 08:39; muudetud 1 kord
laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2010, 01:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sul on arvutis mugandatud liidesega Xandros.
Mida tähendab "Ei keera välja"?

_________________
Image

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 03.01.2010, 16:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

701 jaoks on siin foorumis teema täitsa olemas:
https://pingviin.org/viewtopic.php?t=3912
ilmselt oleks paslik probleemikäsitlust seal teemas edasi arudafa Rolling Eyes


dis
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 37
Liitunud: 18.01.2010
Postitused: 33
Asukoht: Tartu
Distributsioon: ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2010, 22:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

huh... aasta oli siis väga ammu kui kohalikus raamatukogus avalik internetipunkt püsti pandi ja masinad jooksid kõik mingisuguse linuxi peal. Ise installisin esimese ubuntu 5.04 ja pärast seda on kuidagi pisik sisse jäänud. Sellest ajast saati olen vahelduva eduga linuxi erinevaid distributsioone kasutanud. Miks vahelduva eduga, sest lihtsalt aegajalt on mõni uus huvitav mäng tulnud ning vaja läinud windowsi.
Põhiliselt kasutan Ubuntut, aga aegajalt leian ka mahti Arch linuxiga jamada, aga liigse uudishimu tõttu keeran selle alati pekki varem või hiljem.


pirn
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 44
Liitunud: 22.01.2010
Postitused: 32

Distributsioon: Estobuntu 11.06
estonia.gif
postituspostitatud: 25.01.2010, 23:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kasutusel on pavilioni läpakas, mis on teada tundud oma emaplaadiga mis ei kesta kaua. 2 korda juba vahetati seda garantiikorras. Kui järgmine kord lendab siis juba tasuta ei vahetata. Ja seekord tuleb uus arvuti ostma, kindlasti lauaarvuti. Kuna tahan nagunii osta mitte valmistoodangu poest vaid lasen kokku panna siis mõtlesin et milleks maksta vindoosa eest. Ja paigaldasin Linuxi et oma silmaga näha mis asi see on. Kolmandat päeva kasutan ja siiani rahul, kõik mulle vajalik olemas (IDkaardi tugi, msn-i taoline asi, photoshopiga sarnane proge jne) mängur ma ka ei ole.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.01.2010, 00:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

asus701 kirjutas:
Lugesin siin elulugusid, kuidas on palju vaeva nähtud, et üldse linuxini jõuda.Mina ei saa aru miks peab nii palju vaeva nägema. Minu LINUXI elulugu siis selline. Vaatasin, et kogu elu läheb arvutite peale ja tundsin ennast rongist maha jäävat. Käsitsi kirjutatud lehti enam keegi näha ei tahtnud ja nii ma siis poodi läksin. Vaatasin arvuteid. Kõik olid hirmus kallid. Paras võhik ka nii, et küsida ka midagi arvutite kohta ei osanud. Vajadus oli ja
EMT pakkus järelmaksuga arvutit nimega ASUS701.Oskasin küsida vaid nii palju, et kas ta tööle ka hakkab kui nupule vajutan. Ja suureks rõõmuks kuulsingi, et hakkab küll. Tõin siis selle ime riista koju ja hakkasin instruktsiooni lugema. Mida rohkem lugesin seda segasem asi tundus. Sest ega ma enne arvutitega suurt kokku puutunud ei olnud.Vaid mõned korrad kui pangas ID kaardilugejaga arveid maksin. Seal oli julgem ka sest juhendajat sai kohe kutsuda kui jänni jäin. Kui poest ostsin siis öeldi, et see arvuti on LINUX. Minul ei olegi oluline mis tõugu ta on, peaasi, et töötab! Ja juba terve aasta on igasugustele nupuvajutustele vastu pidanud. Nüüd olen teada saanud, et LINUXil on palju alamliike. Muide see PINGVIINI netilehekülg tundub minule veidi raske ja keeruline. Paljudest sõnadest ei saa veel aru. Aga ma arvan, et kui tasapisi edasi minna võib ka kuhugi välja jõuda. Võibolla ongi pingviin väga vahva linnukene.


Kerge kiiksuga, pisut raskelt loetav, aga siiski tore arvamus.

Kui nii kaugele jõudsid, siis pane aga edasi Smile

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.01.2010, 00:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

pirn kirjutas:
Kasutusel on pavilioni läpakas, mis on teada tundud oma emaplaadiga mis ei kesta kaua. 2 korda juba vahetati seda garantiikorras. Kui järgmine kord lendab siis juba tasuta ei vahetata. Ja seekord tuleb uus arvuti ostma, kindlasti lauaarvuti. Kuna tahan nagunii osta mitte valmistoodangu poest vaid lasen kokku panna siis mõtlesin et milleks maksta vindoosa eest. Ja paigaldasin Linuxi et oma silmaga näha mis asi see on. Kolmandat päeva kasutan ja siiani rahul, kõik mulle vajalik olemas (IDkaardi tugi, msn-i taoline asi, photoshopiga sarnane proge jne) mängur ma ka ei ole.


Pavlijon on üsna kapriisne masin.

Ise olen viie isendiga kokku puutunud.

Kui töötab, siis talutavalt. Kui mitte, siis ****

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 26.01.2010, 01:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See oli aasta 89, kui esimist korda sai elus kasutada kodus arvutit mille monitoriks oli mustvalge televiisor ja arvutiks jaapani Lambada, muidugi ainult BASIC keeles ja kogu mälu kustus seinast välja tõmmates. Ehk tänase Linuxi väga kauge esivanem.
Aastal 96 oli arvutiks töö juures 486 ja OP Win 95.
Aastal 98 oli esimine kokkupuude trooja viirusega ja oskamatusest hävines Win 95. Peale läks Red Hat Linux, mis samuti kustus pikapeale erinevate kasutajate oskuste ja arusaamade tõttu.
Vahepeal siis möödusid aastad Win keskonnas, kus sai õpitud onu Billi meeskonda üle kavaldama nii mõneski osas ja tema oma enda loodud mängumaal.
Kuniks tulid uuemad riistvara põlvkonnad ja korraga leidsid ennast istumast arvuti taga mis on kogu aeg ,,idle"; mida saaks veel parandada ja kiiremaks muuta, kui puudub vajadus.
Siis 2007 otsustasingi et hakkan vaikselt vaatama mis asi on Linux ja Solaris. Siiani on läinud suht raskelt.
Viimane valik on Mint8; Gnome, Debian, Ubuntu, KDE töö keskkond vajadusel, nüüd ka vigadega eestikeelne. Tundub hetkel mulle parim valik.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group