Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
wk
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 01:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm kirjutas:
mina isiklikult arvan, et ka piraadipartei üldine suund on asjalik (vaadates rahvusvahelisi tuuli) ja nende seostamine mingite tatiste tarkvaravarastega on ekslik.


Ükskõik kui asjalikud nad ka on, on nende nimi väga tugeva kuvandiga, mida tuleb iga inimese kõrvade vahel eraldi muuta. Milleks selline vaev? Sama hästi võib teha terroristidepartei ja öelda, et me tegelikult oleme vabadusvõitlejad. Milleks? Kas Sa tõesti arvad, et kõik inimesed tahavad luua mingeid segaseid mõtteahelaid piraadist infoühiskonna sanitarideni? Kommunikatsiooni alus on info ja selle esituse selgus. Piraadipartei on täpselt selle selguse vastand ja vastandite kaudu asju utreerides võib kindlasti saavutada skandaale, aga pingviinid ei vaja (minu arvates) skandaale. See on rohkem Kroonika ja Saagimi pärusmaa.

Või teine mõistenäide: anarhia. Ca 90% (kõhutunde järgi) inimestest kasutab seda mõistet "korralageduse" sünonüümina. Mina võin arvata mida ma tahan, aga sel sõnal on oma väljakujunenud mõisteruum, mille kõigutamine võtaks kogu auru ega jätaks mahvi sisuga tegelemiseks.

Träm kirjutas:
tegelikult olen ma üllatunud, et pingviinifoorumis piraadiparteid ilma mõtlemata legaliseerijateks ja varasteks tembeldatakse. natuke rohkem võiks ikka selle liikumise taustaga kursis olla.


Soovitan tegeleda lugema õppimisega, Märt! Kui olavisu1 seostas kohalikke PP maaletoojaid kanepi legaliseerijatega, siis sellega pole ta midagi öelnud terve PP kohta, vaid kohaliku juhusliku seltskonna toimetamise kohta. Kui mina ütlesin, et PP-d kasutades saavad korporatsioonide PR-armeed rahuga ära kasutada piraadikuvandit Linuxile vee pääle tõmbamiseks, ei öelnud ma poole sõnagagi et PP oleks vargad. Tõmba oma lahmimist koomale, kui tahad pisutki tõsiseltvõetavust saavutada.

_________________
Kõike hääd,
WK

tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 899

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 01:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
Ükskõik kui asjalikud nad ka on, on nende nimi väga tugeva kuvandiga, mida tuleb iga inimese kõrvade vahel eraldi muuta. Milleks selline vaev? Sama hästi võib teha terroristidepartei ja öelda, et me tegelikult oleme vabadusvõitlejad.

ei ole päris "sama hästi". inimesed käivad vaatamas kinos filme toredatest piraatidest ja loevad robin hoodi lugusid jne. terroristide ja anarhistide pooldajad on ekstreemlased, piraadid on kordi aktsepteeritavamad. paljud poisid on mänginud piraate ja unistanud piraadipealikuks saamisest. täiesti legaalselt. piraadil on teatud positiivse vastupanu/vabadusvõitleja aura.

wk kirjutas:
Soovitan tegeleda lugema õppimisega, Märt! Kui olavisu1 seostas kohalikke PP maaletoojaid kanepi legaliseerijatega, siis sellega pole ta midagi öelnud terve PP kohta, vaid kohaliku juhusliku seltskonna toimetamise kohta.

ma tõesti ei teadnud, millega täpselt tema äärmiselt lühikest remarki seostada. vabandust.

wk kirjutas:
Kui mina ütlesin, et PP-d kasutades saavad korporatsioonide PR-armeed rahuga ära kasutada piraadikuvandit Linuxile vee pääle tõmbamiseks, ei öelnud ma poole sõnagagi et PP oleks vargad.

mina arvan, et sa hindad tugevalt üle korporatsioonide võimalusi infosõjaks. piraadiks olemine on kasvava põlvkonna hulgas nii normaalne ja piraadi kuvand nii healoomuline, et siin ei ole mingilt pinnalt vastanduvat PR-i teha. pealegi, me räägime praegu Eestist. see kui Eestis teevad piraadid ja pingviinid koostööd, see ei annaks korporatsioonidele mitte migneid võimalusi. kui globaalses perspektiivis rääkida, siis võib anda küll, aga minu meelest seod sa siin taas piraate liialt millegi üdini negatiivsega. võmalik, et sa näed ikkagi piraadis ainult tarkvarapiraati, kes kräkib ja varastab. piraat on märksa laiema tähendusväljaga mõiste. eriti tavainimese jaoks.

aga ma tunnistan, et ma ei ole ülimalt asjakohase ja pädeva infoga absoluutselt kursis. ma lihtsalt arulen oma parima äranägemise järgi. aga tundub, et piraate on palju ja nad on võimelised hääli korjama. järelikult neid tunnustatakse. miks ei võiks piraadid olla Eestis sama edukad kui Rootsis? see tähendab antud juhul, et edukamad kui rohelised ja paljud teised. mina ei usu, see vabatarkvarale mingit kahju teeks. aga ega ma ei tea. see, et ma üllatunud olen, ei tähenda, et ma ei tunnistaks teisi seisukohti. võimalik, et sul on õigus, aga ilmselge see küll pole.

ikkagi tundub veider, et sa seostad piraadiparteid saagimliku populaarsusega. sa ikka ei arva vist, et see on sisuga asi. aga eks sa selgitad, kui pead vajalikuks.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1454
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 01:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Miks, oh miks peab Linuxi promomiseks olema partei?

Linuxil on vaja ainumat asja - ja see on tootetugi.

Ajajärk soosib K tähega parteisid.
Kes soovib, las teeb KTM (Kiire, Turvaline, Mugav) partei.

Selle allorganisatsiooniks võiks luua OÜ TT (tootetugi) ja promo tarbeks MTÜ A & O (Alati ja odavalt)

Ja siis - oi, oi, oi! Võin mina TV3 uudistes nii Riisalu, kui ka Gräzini infarktieelsesse seisundisse rääkida.

Probleemivabalt.

Järgneval päeval lõpetavad kõik internetiühendust omavad Win arvutid töö ja Linuxi kuldaeg algab.

Ärge nüüd arvake, et olen sarkastiline.

Mul pole põhjust, sest minu arvuti suudab teiste platformidega lävida.
Ja see, et windooza skriptitited minu arvutist aru ei saa on pluss ja mitte miinus.

Mõelge, mis siis saab, kui kogu see olemasolev seni lihtsamat teed kasutanud häkkerite armaada lendaks kõik linuxilistele selga...

Poole aasta pärast oleksid nii mõnelgi linuxikasutajal pooled andmed läbi toru võrku reisinud ja mõni tegelane klõpsiks igavusest DVD sahtlit kaugusest kinni ja lahti.

Algaja linuxikasutaja ei kujuta nimelt ettegi, et ka linux võib olla ebaturvaline, kui kasutaja seda võimaldab.

Seega - kui tekib tõsiseltvõetav tootetugi, tekivad ka "tavakasutajad".
Ja kui Nemad on Suures Tarkuses riigiametnike elu põrguks teevad, siis muutub e-riik L-riigiks. Või P-riigiks, kui soovite.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

wk
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 05:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Träm kirjutas:
ikkagi tundub veider, et sa seostad piraadiparteid saagimliku populaarsusega. sa ikka ei arva vist, et see on sisuga asi. aga eks sa selgitad, kui pead vajalikuks.


Vaata, minu arvates ei vaja pingviinindus sääraseid äärmuslikke ja skandaalimaigulisi vahendeid, nagu vastandumine, utreerimine, võimendamine, avaliku tähelepanu saavutamine kahtlase hinnaga jne. PP-le kui seaduste piire kompavale radikaalsele liikumisele võib see ju sobida, aga Linuxil ja muul vabal tarkvaral puudub see (eba)seaduslikkuse komponent, mis nii ehk naa tuld peale tõmbaks. PP kasutab ära seda, et nad on paljuski seaduse silmis kurikaelad ja püüab selle situatsiooni endi kasuks tööle panna, praeguse raamistiku absurdust võimendades.

_________________
Kõike hääd,
WK

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 51
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 08:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lihtsalt vahemärkusena, soovimata mingit seisukohta võtta PP asjus: piraadikuvand on käesoleval kümnendil eriti Somaalia vete tõttu muutunud päris märgatavalt negatiivsemaks. Vähemalt Lääne meedias on sellel praegu kindlasti selgelt negatiivne tähendusväli, mis on ka mu arvates peamine põhjus, miks PP on olnud äärmiselt edutu.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

parimmax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 55
Liitunud: 21.03.2009
Postitused: 358

Distributsioon: estobuntu,ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 09:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

aga kas pole just toe puudumine see mis hirmutab paljud linuxi juurest eemale: ei oska.,ei saa.... foorumist selgituste saamine võtab tihtilugu aega aga teatavasti inimene tahab kohe ja praegu nii ongi lihtsam win peale ja toe number telefoni..


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 40
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 10:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma arvan, et probleem ei ole isegi mitte toe puudumises vaid inimeste mugavuses, kui sellises. Milleks ümber õppida, mikisoft töötab ju..

Ei poolda mina ka seda piraadiparteid, pigem tuleks lihvida linuxi juures selliseid asju mis meelitavad inimesi seda kasutma. Kui sunniviisiliselt inimesele pähe lajatada kõrgemal tasemel, et näe nüüd kasutad seda ja kõik siis paljudel tekib trots selle vastu. Samas kui ta ise suurest huvist läheb asja uurima, siis on tõenäoline, et ta ka paari probleemiga süvenemalt tegeleb...
Mõte selles, et mäletate, kui tuli välja compiz- hullult äge ja mitmed paadunud wini junkied tõstsid pead ja vaatasid sed imeasja, eriti veel, et ei pidanudki uut arvutit ostma...

Palju aitaks levikule kaasa kui oleks exchange moodi asi linuxis olemas ning mis ka töötaks korralikult- see aitaks firmadel linuxi suunda pöörata...

Suppordi poole pealt ei ole asi nii mustades toonides, vähemalt ma arvan nii


tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 899

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 10:26  postituse pealkiri: Fight (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
Lihtsalt vahemärkusena, soovimata mingit seisukohta võtta PP asjus: piraadikuvand on käesoleval kümnendil eriti Somaalia vete tõttu muutunud päris märgatavalt negatiivsemaks. Vähemalt Lääne meedias on sellel praegu kindlasti selgelt negatiivne tähendusväli, mis on ka mu arvates peamine põhjus, miks PP on olnud äärmiselt edutu.

ma ka mõtlesin selle peale, aga ei oskagi arvata, kas see päriselt mõjutab. kuidas on PP seejuures äärmiselt edutu, sellest ma siiski aru ei saa --- Rootsi esindajatena kahe kohaga europarlamenti pääsemine on minu meelest piisavalt edukas. mingit üleriigilist hüperedu ei ole mõtet ju selliselt nišiparteilt mõtet loota. samas on tegemist nt roheliste kõrval umbes samaväärse ja sarnase suunitlusega nähtusega (mingi tulevikuvisiooni ja uudset laadi asjade korraldamise ekspluateerimine).

ja mitte nüüd 100% tõsise lisamärkusena: kui ülejärgmisel suvel tuleb "kariibi mere piraadid" osa n jälle välja, siis on ikka pool maailma kinos johnny deppi vaatamas. küllap Walt Disney käsilased need pahad Somaalia piraadid selleks ajaks ka kinni püüavad. ja nendes riikides, kus on 2011. aasta sügisel valimised, on selle filmi poolt pakutava tasuta ülemaailmse reklaamikampaania tõttu piraatidel väga head šansid...


tramm
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 03.11.2008
Postitused: 899

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 10:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
Vaata, minu arvates ei vaja pingviinindus sääraseid äärmuslikke ja skandaalimaigulisi vahendeid, nagu vastandumine, utreerimine, võimendamine, avaliku tähelepanu saavutamine kahtlase hinnaga jne.

kui vabatarkvara alast teadlikkust sellest on vaja tekitada (nagu ülal paljud näisid kinnitavat), siis avalikkuse huviorbiiti tõstmine käib täpselt nende vahenditega, mida sa ülal nimetad. mõistmine tuleb tagantjärele, enne on vaja tähelepanu. sinus kõneleb minu meelest usaldamatus igasuguse avalikkusega suhtlemise ja poliitilise tegevuse suhtes. kõiki neid ülal nimetatud vahendeid kasutavad kõik poliitilised parteid, aga mõned teevad seda sündsuse piirides (ma ei oska küll ühtegi nimetada). kui piraadipartei asemel oleks ka pingviinipartei, siis suhtlus avalikkusega toimuks ikka samade vahenditega ja selle suhtluse iseloomustamiseks võiks kasutada täpselt sama negatiivseid epiteete. ma loeksin sinu väidet nii, et sinu meelest ei vaja pingviinindus üldse mingit parteid. ma ise arvan ka, et pingviinindus eraldi mingit parteid ei vaja.

aga sõnastaks asja siis teisiti: kui piraadiparteil oleks oma selge ja jõuline programm, mis määratleks ka selged eesmärgid vabatarkvara osas, kas pingviinid valiks piraate? kui piraadipartei sellised eesmärgid endale seaks (ja loogiliselt võttes nad peaks seda tegema ning ilmselt ajapikku ka teevad), siis oleks, muide, pingviinid endast sõltumatult ikkagi piraatide nimega seotud...


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 11:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
Lihtsalt vahemärkusena, soovimata mingit seisukohta võtta PP asjus: piraadikuvand on käesoleval kümnendil eriti Somaalia vete tõttu muutunud päris märgatavalt negatiivsemaks. Vähemalt Lääne meedias on sellel praegu kindlasti selgelt negatiivne tähendusväli, mis on ka mu arvates peamine põhjus, miks PP on olnud äärmiselt edutu.


+1

Somaalia piraatide kiiluvees triivida ja M$ PR-masinale vastu hakata on antud hetkel ilmselge nurisünnituse esilekutsumine..

pealegi.. miks sa märt arvad, et PP on kaugemale arenenud kui värskelt algatatav MTÜ seda oleks? PP pole peale oma loomist imo mitte midagi saavutanud, vales suunas provotseeriv nimi pole kindlasti see, mis pingviiniga kokku sobib.. eestis on suhteliselt hästi selgeks tehtud inimestele, mis on tarkvara piraatlus ja igasugustel PR-masinatel on väga lihtne selle teadmise otsas läbu kokku keerata..

_________________
Image Image Image

tpr
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 26.01.2007
Postitused: 49

Distributsioon: Estobuntu 12.10 Gnome ja KDE müsli
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 11:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

illukas kirjutas:
ma arvan, et probleem ei ole isegi mitte toe puudumises vaid inimeste mugavuses, kui sellises. Milleks ümber õppida, mikisoft töötab ju..

Ei poolda mina ka seda piraadiparteid, pigem tuleks lihvida linuxi juures selliseid asju mis meelitavad inimesi seda kasutma. Kui sunniviisiliselt inimesele pähe lajatada kõrgemal tasemel, et näe nüüd kasutad seda ja kõik siis paljudel tekib trots selle vastu. Samas kui ta ise suurest huvist läheb asja uurima, siis on tõenäoline, et ta ka paari probleemiga süvenemalt tegeleb...
Mõte selles, et mäletate, kui tuli välja compiz- hullult äge ja mitmed paadunud wini junkied tõstsid pead ja vaatasid sed imeasja, eriti veel, et ei pidanudki uut arvutit ostma...

Palju aitaks levikule kaasa kui oleks exchange moodi asi linuxis olemas ning mis ka töötaks korralikult- see aitaks firmadel linuxi suunda pöörata...

Suppordi poole pealt ei ole asi nii mustades toonides, vähemalt ma arvan nii


Täpselt nii ongi.
Lisaks omapoolseid tähelepanekuid veel - arvutikasutajate massid on dumbjuuserid (nagu mina). Et massidele meeldida peaksid paljud asjad käima ülilihtsalt (next, next, next stiilis. Jah ma tean, et tõelistele gurudele see mõte ei meeldi, aga kui massidele tahad meeldida siis on see paratamatus). Dumbjuuserid kardavad terminali/konsooli nagu vanapagan välku ja tegelikult ei maksa hellitada lootust, et inimene õpib ja et varsti ta avastab kui suurepärane ja kiire asi konsool ikkagi on. Tavaline dumbjuuserist kasutaja ei üritagi midagi õppida, tsiteerides klassikuid: ta osutab hiirekursoriga mingile asjale töölaual ja mõmiseb: tahan seda seal.

Veel vahvaid näiteid: mingi suvaline müügiguru (täiesti muust valdkonnast, ütleme näiteks kinnisvaramaakler). Jõmmil jookseb arvutis vindoosa. Tal on taskus HTC Hero nutitelefon, Android peal ja puha. Müügiguru olla kuulnud, et Android olla miskise linuxi baasil. Igal juhul on telefoni ja arvuti omavaheline koostöö ok. Sünkroniseerimine toimib jne. Vajaminev rakendus on labaselt installitav next next next stiilis. Sellega saab isegi guru hakkama. Müügiguru autos on TomTom navi. Ta olla kuulnud, et TomTomi seadmetes pidada ka mingi linuxil baseeruv opsüsteem olema. TomTom teeb ka arvutiga kenasti koostööd, süsteemi saab varundada, kaarte saab juurde osta jne. TomTom Home installeerub next next next stiilis ja guru saab sellega ise hakkama. Kuna eelnimetet gurul on linuxiga siiani head kogemused (nutitelefon ja navi), siis arvab guru, et võiks anda vabale tarkvarale võimaluse ja panna ka arvuti jooksma linuxil. Tehtud - mõeldud. Nüüd aga lähebki lõbusaks - Androidi jooksutav nutitelefon ei arva koostööst arvutiga mitte kui midagi. Sama lugu ka TomTom naviga.
Küsimus: kas vaba tarkvara sai müügiguru arvutis võimaluse?


parimmax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 55
Liitunud: 21.03.2009
Postitused: 358

Distributsioon: estobuntu,ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 12:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

5+ näide tegelikult nii ongi siit siis ongi lahendus: loota et inimesed leiavad ise tee linuxini ja õpivad selgeks käskude sisestamise terminalis ehk siis jätkata vanamoodi kus linux on itimeeste ja muidu fanatide pärusmaa või üritada läheneda kasutajale ehk olla kasutajasõbralik,kahtlen et kõigist peaksid saama arvutispetsialistid


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 12:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

käsurida ei tähenda veel seda, et kohe peab arvutispetsialist olema Rolling Eyes see on lihtsalt üks võimalus asju kiiremini teha.. midagi käsurea sarnast püüab ntx ka mozilla firefoxi aadressiriba külge liita.. ilmselge on see, et selgeks saanud käsu sisestamine on kasutajale kiirem moodus asi tehtud saada kui menüüst ja kasutajaliidesest hiirega miskeid nupukesi taga ajada..

kasutaja Träm kiri minu postkastis refereeritult:
Träm kirjutas:
* me väidetavalt ei räägi üldse eesti PP-st vaid laiemast mastaabist
* see, et eesti PP pole kuhugi jõudnud on nende nelja mehe süü, kes selle PP lõid ja siis jalad seinale viskasid
* antud MTÜl poleks viga kui see käima lükata
* kuna MTÜd on demokraatlikud asjad, siis algatajad, neli laiskvorsti, ei puutu asjasse ja liikmed saavad uue juhatuse luua
* kirjutaja arvab, et eesti PP MTÜ saaks partei algatamiseks vajalikud 1000 liiget kokku, kui selleks muidugi vaeva näha
* kirjutaja kahtleb, kas sellel mõtet on ja kas oleks viitsijaid tegijaid
* minu öeldu foorumis ei kehti euroopa PP kohta ja veel vähem rootsi oma kohta
* väidetavalt on PP olemas ka kanadas ja mujal euroopas
* tegemist pole naljaga vaid ilmselt tulevase poliitilise arvamusliidriga igasugustes infoühiskonna küsimustes, kirjutaja kahtleb, et keegi konkureerima tekib
* PP-l on tugev toetus noorte seas, kirjutaja soovitab mitte küsida, miks see nii on, sest oluline on toetus/hääled, mitte põhjused
* somaalia piraadid on ebameeldiv kõrvaline tegur, mis vaevalt, et PP tegemisi oluliselt mõjutab
* PP ja vaba tarkvara, eriti linuxi promomise sobivus on tõesti kahtlane
* temaatiliselt peaks PP agenda ja vaba tarkvara arendamine siiski samma patta kuuluma
* mõtlematu oleks PP-d ignoreerida ja end selle tegemistest distantseerida, PP egiidi all saab vajalikke küsimusi avalikkuse ette tuua ja arutada. samas ei pea seda muidugi PP sees tegema, võib ka eraldi, aga parem oleks PP-d ise liikmena ikka suunata
* kirjutaja pole ise küll MTÜ liige, aga kui asjad liiguks (kas või valitaks juhatust), siis ta kaaluks koosolekule kohaleminekut ja prooviks liikmeks astumist - patt oleks eestis asjal luhta lasta minna


märt püüab ka ikka edaspidi oma arvamuse foorumi kaudu avaldada, mul tõesti pole mingit suurt huvi seda oma postkastist leida..

sinu jutust rõhutaks just seda kohta, et asja toetavad noored, ühel väga kindlal põhjusel.. piraadiparteide algatuski sai põhjuse just sellest ühest kindlast asjast.. ja olgugi, et see võib üritada näida kui heatahtlik organisatsioon, siis sel on siiski oma lehk küljes ja PR-masinad on võimelised seda valel ajal tugevalt võimendama.. seda musta plekki pole aga vabal tarkvaral külge vaja.. vaated selles osas on ikka imo ideoloogiliselt väga erinevad..

ja ütlen veelkord.. tuhandepealisel kogenematul parteil ei ole mingit lootust asjaga kuidagi paremini läbi lüüa.. see viib täpselt välja selleni, mida siin ennist mainiti.. tehakse promo ja tekitatakse arusaam, et kõik on vinge ja lahe ja andke aga minna, aga keegi ei uuri, kas kasutajal selle järele ka vajadus on või kas ta äkki ei põrku probleemiga, mis võib väga negatiivset mõju omada..

asja tuleks ikka püüda seda rada pidi ajada, et panna riik kõigepealt investeerima kodumaisesse vaba tarkvara arengusse.. need suunad on euroopas ja ka eestis vaikselt levimas ja uus id-kaardi rakendus on tegelt asjale suurepärane näidis.. eestis on olemas inimesed, kes suudavad asju arendada kui vaja.. tuleb lihtsalt anda vabale tarkvarale võrdsem võimalus.. küll tuleb järgi ka kõik muu..

näiteid juba on: http://news.softpedia.com/news/Italian-Parliament-to-Perform-Major-Switch-from-Windows-to-Linux-59775.shtml

ega eestigi valitsus saa pikalt vastuvoolu rühkida.. keegi peab lihtsalt teenäitaja olema..

EDIT by Spott - kasutaja soov oma kiri eemaldada

Muudatus autori poolt: eks ma siis refereerisin kirja, sest ma arvan, et selle täielik eemaldamine ei jäta jälgegi härra arvamusest.. refereerida ta kusagil tagapool ka lubas, seega peaks nüüd kõik rahul olema..

_________________
Image Image ImageViimati muutis sander85 08.01.2010, 12:29; muudetud 3 korda
aarek
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 40
Liitunud: 07.08.2007
Postitused: 8
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Ubuntu Feisty
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 12:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tore on näha, et noored mehed on entusiasmi ja teotahet täis, kuid jätaks hetkeks emotsioonidest pakatavad maailmarevolutsiooni mõtted kõrvale ja analüüsiks teemat partei loomise seisukohalt. Partei ehk erakond on organisatsioon, mis koondab inimesi, kes soovivad oma huvide eest seista ja kehtestada neile soodus (riigi)kord ja viia ellu püstitatud eesmärke. Erakonna tekkeks/loomiseks on vaja mitmeid poliitilisi tõukejõudusid:

1) ühiskonnas peab eksisteerima pikaajaline probleem, mille reguleerimiseks on vaja tugevat survegruppi.

2) probleemi peab teadvustama küllaldaselt suur hulk inimesi ehk siis peab olema kriitiline mass kaasaminejaid (valijaid).

3) partei rahastamiseks peavad olema huvigrupid, kes loodavad partei eesmärkide saavutamisest kasu teenida.

Miks ei ole linuxipartei loomine mõttekas ega otstarbekas:

1) linuxi kasutamine/mittekasutamine ei ole (veel) ühiskondlik probleem, samuti ei ole see probleem samuti veel pikaajaline, kuna teadupärast ilmutas Torvalds oma esimese kerneli alles aastal 1991. Kui nüüd arvestada, et sotsialismiideed mis jõudsid revolutsioonini alles 1905. aasta venemaal, küpsesid selliste meeste peades nagu de Rouvroy ja Robert Owen jne 1800-aastate algusest, siis linuxi 20 aastat on selle kõrval tühine aeg.

2) inimesi, kes teadvustavad, et riigisektoris võiks kasutada vaba tarkvara, on äärmiselt vähe ja see ei ületa kriitilist massi, mis on vajalik erakonna toimimiseks ja olemasoleva valitsuse survestamiseks. Samuti puudub, nagu eelpool mainiti, linuximaalimas veel mõiste "tavakasutja"

3) Samuti puuduvad Eestis hetkel huvigrupid ehk erasektori figurandid, kes oleksid huvitatud partei rahastamisest, kuna lokkab mõtteviis, et kui on tasuta tarkvara, siis sellega ei ole võimalik kasumit teenida.

Omaette küsimus oleks linuxipartei eesmärk, et mida tahetakse saavutada. Linux massidesse? Milleks? Kellele? Ainult ühe eesmärgi elluviimiseks ei ole partei loomine otstarbekas, sest mis saab siis, kui kui eesmärk täidetakse? Piraadipartei loomine Rootsis oli lihtsalt hetkeline protestiaktsioon, mis leidis endale suure kõlapinna noorte näol, kuid ka see vaibub peagi ning piraadiparteide rakukesed sulavad kas sotside või roheliste leeri.

Olen nõus, et vaba tarkvara kasutamist tuleb populariseerida, kuid aeg ei ole veel revolutsiooniks küps, seega pole mõtet matta raha ja energiat partei loomisele. Jõudu!


tpr
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 26.01.2007
Postitused: 49

Distributsioon: Estobuntu 12.10 Gnome ja KDE müsli
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 15:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
käsurida ei tähenda veel seda, et kohe peab arvutispetsialist olema Rolling Eyes see on lihtsalt üks võimalus asju kiiremini teha.. midagi käsurea sarnast püüab ntx ka mozilla firefoxi aadressiriba külge liita.. ilmselge on see, et selgeks saanud käsu sisestamine on kasutajale kiirem moodus asi tehtud saada kui menüüst ja kasutajaliidesest hiirega miskeid nupukesi taga ajada..


Ma tooks veel ühe väga ereda näite kombinatsioonist dumbjuuser (mina) ja konsool: nagu ühes teise teemas kirjeldet, tekkis mul Estobuntu 9.05 -> 9.10 upgradega tore anomaalia, et cd lugeja ei haagi automaatselt külge teatud cd-plaate. Konsoolist käsitsi mountides haagib. Kuidas dumbjuuser probleemi lahendab? Ta tuulab mööda foorumeid ja leiab mingi käsu (sudo mount jne.) ja kopeerib selle konsooli. Nii, toimib. Aga tahaks natukese aja pärast veel mountida. Tekitatakse siis labane tekstifail, kuhu siis saadud käsk kopeeritakse koos kommentaariga, mida sellega üldse teha saaks. No seal tekstifailis on praeguseks neid käsklusi ikka mitu. Ja nüüd on asi lihtsamast lihtsam, kui on vaja asja haakida, avad konsooli, avad eelnimetet tekstifaili, kopeerid vajamineva käsu konsooli ja voila, töötab.

Point on selles, et dumbjuuser EI KIRJUTA ISESEISVALT MIDAGI TARKA terminaliaknasse, pigem luuakse sisuliselt olukord, mis sarnaneb võimalikult palju menüüst ja kasutajaliidesest ikoonikeste otsimisega. Kas on kiirem ja lihtsam?

Esimene linuxiline, mis permanentselt arvutisse installiti oli Simply Mepis, aasta oli 2006. Edasi tuli Kubuntu 6.06 LTS ja nii edasi. Alates sellest perioodist olen dumbjuuserina linuxit kasutanud igapäevaselt (õhtuti, kodus). Kolm aastat kogemust ja ma oskan ise distro installida, olen iseseisvalt ja läbi kurbade kogemuste aru saanud, et installi puhul on kaval /home eraldi partitsioonile tekitada, oskan paketihalduri vahendusel ise softi installida, mingi hägune ettekujutus hakkab tekkima, et gnome ja kde on ikka üsna erinevad lähenemised ja gnome soft ei taha igakord kde all joosta ja vastupidi. Ükskord tõmbasin internetist mingi allveelaevamängu ja läbi pika pusimise (ja tundide kaupa juhendist näpuga järge ajades) läbi konsooli ka paigaldasin, kuid teist korda sellist tralli enam ei teeks. Pmst iga kord, kui tuleb tekstirezhiimil majandada, olen kohe käpuli.

Ju ma olen mingi eriliselt loll ja õppimisvõimetu tegelane, kuid kui igatseda Linuxi massilist kasutuselevõttu, tuleb arvestada, et minusuguseid ja tõenäoliselt ka palju hullemaid näited on kohe kuhjaga (et mitte öelda valdav enamus).


Kogu selle sõnavõtuga ei taha ma kuidagi halvustada linuxit ega muud vaba tarkvara ning nende inimeste suhtes, kes vaba tarkvara vankrit veavad (ükskõik, kas arendamise või ka lihtsalt propageerimise näol) tunnen siirast ja sügavat lugupidamist. Lihtsalt soovisin näidata, et linuxiguru jaoks lihtsad asjad ei toimi dumbjuuseri maailmas enam üldse nii nagu algselt mõeldud.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 15:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ja linuxigurud teadsid sündimisest saati, kuidas midagi tarka terminaliaknasse kirjutada? Smile

kõik tuleb kogemustega ja ajapikku..

ntx käskude kirjutamise asemel tekstifaili võid osad muutumatud lisada kohe kommentaariga oma kasutaja kodukausta (home/kasutaja) faili .bashrc

seda siis stiilis:

alias haagi_cd="sudo mount ...."

järgmine kord avad sa lihtsalt terminali ja annad käsu haagi_cd

tuleb lihtsalt vähem karta uusi asju ja olla natuke positiivsema suhtumisega.. kui lennata peale pessimistliku mõttega, et ma nii kui nii ei saa hakkama ja olen äpu, siis ei edene ka teised asjad elus kuidagi..

_________________
Image Image Image

sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1454
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 15:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
Träm kirjutas:
ikkagi tundub veider, et sa seostad piraadiparteid saagimliku populaarsusega. sa ikka ei arva vist, et see on sisuga asi. aga eks sa selgitad, kui pead vajalikuks.


Vaata, minu arvates ei vaja pingviinindus sääraseid äärmuslikke ja skandaalimaigulisi vahendeid, nagu vastandumine, utreerimine, võimendamine, avaliku tähelepanu saavutamine kahtlase hinnaga jne. PP-le kui seaduste piire kompavale radikaalsele liikumisele võib see ju sobida, aga Linuxil ja muul vabal tarkvaral puudub see (eba)seaduslikkuse komponent, mis nii ehk naa tuld peale tõmbaks. PP kasutab ära seda, et nad on paljuski seaduse silmis kurikaelad ja püüab selle situatsiooni endi kasuks tööle panna, praeguse raamistiku absurdust võimendades.Nõus.

Ega jõuga ei saa "läbi suruda!!!

Miks ülde linuxit kasutada???

Puhtam, ja TURVALISEM tunne Ja KOHE.

See on Minu põhjus

Pakkuge juurde :=)

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 16:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Point on selles, et dumbjuuser EI KIRJUTA ISESEISVALT MIDAGI TARKA terminaliaknasse, pigem luuakse sisuliselt olukord, mis sarnaneb võimalikult palju menüüst ja kasutajaliidesest ikoonikeste otsimisega. Kas on kiirem ja lihtsam?


ma teen ka nii. mul on nii lihtsam.

Tsitaat:
Palju aitaks levikule kaasa kui oleks exchange moodi asi linuxis olemas ning mis ka töötaks korralikult- see aitaks firmadel linuxi suunda pöörata...


kas ei ole siis seda või? minu teada on see linusisse sisse kirjutatud.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

tpr
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutajaLiitunud: 26.01.2007
Postitused: 49

Distributsioon: Estobuntu 12.10 Gnome ja KDE müsli
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 17:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
ja linuxigurud teadsid sündimisest saati, kuidas midagi tarka terminaliaknasse kirjutada? Smile

kõik tuleb kogemustega ja ajapikku..

ntx käskude kirjutamise asemel tekstifaili võid osad muutumatud lisada kohe kommentaariga oma kasutaja kodukausta (home/kasutaja) faili .bashrc

seda siis stiilis:

alias haagi_cd="sudo mount ...."

järgmine kord avad sa lihtsalt terminali ja annad käsu haagi_cd

tuleb lihtsalt vähem karta uusi asju ja olla natuke positiivsema suhtumisega.. kui lennata peale pessimistliku mõttega, et ma nii kui nii ei saa hakkama ja olen äpu, siis ei edene ka teised asjad elus kuidagi..


Tegelt on see suurepärane näide. Ma nüüd näitaks tulemit klassikalise lollkasutaja seisukohast. Dumbjuuser teeb nii nagu õpetatud, eeldusel et soovitatud käsus on absoluutselt iga tähemärk täpselt seal, kus ta peab olema, sest ta ei ole suuteline ise aru saama kõikide nende tähemärkide positsioonide olulisusest.
Tõenäoliselt läheb paar-kolm tunnikest aega faili .bashrc otsimisega. Wink

Lõpptulemus on see, et kui järgmine kord haakimiseks läheb, kirjutab lollkasutaja terminali "haagi cd". Tõenäoliselt ütleb terminal midagi väga tarka selle peale aga tulemust ei ole. Lollkasutaja proovib uuesti "haagi cd". Tulemus sama. Hakkab koitma arusaam, et käsus on midagi valesti. Nüüd on kaks võimalikku arengustsenaariumi:

variant a) avatakse algne käskudega fail ja kopeeritakse sealt vajaminev.

variant b) proovitakse haakimise käsku mitmes variatsioonis seni, kuni puhtjuhuslikult leitakse alakriips - "haagi_cd". Võimalikke variatsioone võib olla päris mitu.

See ei ole laest võetud situatsioon, vaid pisut teisel kujul personaalne kogemus.

Palun ära kurjusta minuga, et ma kardan uusi asju ja ei ole positiivne jne.
Kui ma tõesti kardaks uusi asju, ei oleks ma Linuxit kunagi installinud ja kuna ma siiski olen positiivse suhtumisega, on linux arvutisse ka jäänud, hoolimata minu tegevust saatvast pidevast ämbrite kolinast.

Ma ei kasuta koduarvutit üksi, peale pikka selgitustööd ja kodust promo on meeldiv näha, et abikaasa on viimase poole aasta vältel hakanud linuxit aktiivsemalt kasutama (varem valiti GRUBist kribinal-krabinal XP). Kuid kui ma soovitaks tal terminali kasutada, tuleks sealt umbes selline vastus: "jah, ma olen kuulnud et siis kui dinosaurused veel sipupükstes olid, kasutati käskude tekstilist sisestamist, aga mees, vaata kalendrisse, mis aastaarv meil praegu on?!"

See ei ole mul mingi püha ristisõda terminali vastu, ma tean, et see on väga võimas ja tõhus tööriist ja teatud sorti probleemide puhul ainuvõimalik lahendus. Lihtsalt praegusel kujul on linux minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt ikkagi rohkem entusiastidele ja huvilistele, mitte massidele.

Massid ei ole üldjuhul eriti huvitatud millegi juurde õppimisest. Nende jaoks enam-vähem ainsa võimaliku lahenduse on kirja pannud keegi tark inimene, kelle nime ma praegu ei suuda meenutada, aga kõlas see umbes nõnda: "Sa ei saa teist inimest (tema harjumusi) muuta, kuid sa võid proovida muuta ennast (enda harjumusi) nii, et sa sobiks teise inimesega".


parimmax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 55
Liitunud: 21.03.2009
Postitused: 358

Distributsioon: estobuntu,ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 08.12.2009, 18:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jälle 5+ tegelesin kahe viimase lõigu formuleerimisega viimast kaks tundi,tegid minu eest ära. ma olen lausa vaimustatud ubuntust ja ei karda seda oma arvutisse installida ja kasutada,kuid...kui ma ei saa korda skype toimimist (heli osas,olen sellest teematanud mitmeid kord,) ja mulle seletatakse sõnadega et al;a tee midagi nii ,vaata sealt, pean leiutama kuidas ja mis käsku sisestada-saan aru et neile tundub kõik loomulik,kaasa arvatud see et ka teised peaksid loomulikust intelligentsist asjadest aru saama,siis arvake ära miks eelistada vana kus asjad läksid lihtsalt paikka kirutud next next või on võimalik helistada tehnilise toe telefoninumbritel.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group