Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 31
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 03.11.2009, 22:23  postituse pealkiri:  Mandriva Linux 2010 väljas  

Mandriva Linux 2010 väljas
Ettenähtud ajal nägi ilmavalgust Mandriva Linux 2010, mida hellitavalt nimetatakse ka Adelie'ks. Järgnevalt võtan kokku väljalaske tähtsamad uuendused võrreldes eelmise kevadväljalaskega 2009.1.

Välimus
Kõige silmatorkavam on arvatavasti, nagu ikka, uus kujundus. See ei erine väga radikaalselt senisest, pigem on selle edasiarendus. Lisan ka näite teksti lõppu. Kuid peale Mandriva enda kunstnike anti sel korral võimalus oma panus taustapiltide rohkendamisse teha ka teistele, milleks kuulutati välja avalik konkurss. Võitjate tööd leiab paketist mandriva-theme-extra. Hea meel on tõdeda, et võitjate sekka mahtus ka eestlane Tauno Erik, kelle taustapilti võib samuti näha teksti lõpus.

Paigaldamine
Paigaldamisprogrammis on mõningaid silmaga nähtavaid uuendusi, mille seast tasub ära mainida visuaalselt parandatud partitsioneerimise osa ja määratud parooli tugevuse (või teisti öeldes lahtimurtavuse) kontrollimist, samuti seda, et vaikimisi on loodavate partitsioonide failisüsteemiks nüüd ext4.
Veel üks uuendus on külaliskonto (guest) loomine, mis võimaldab lasta näiteks sõbral veenduda Mandriva headuses ilma enda andmeid ohtu seadmata või sobib ka näiteks lastele kasutada anda. Külaline saab kasutada kõiki masina pakutavaid võimalusi, aga et ta ise tegutseb vaid ajutiseks kasutamiseks mõeldud spetsiaalses süsteemis (tmpfs), kaovad nii tema kodukataloog kui ka igasugused andmed selle kohta, mida ta on ette võtnud, pärast väljalogimist, nii et süsteemile sisulist kahju ta tekitada ei saa (kuigi pole muidugi välistatud, et osavnäpud sellega ehk ka toime tulevad, aga pole ju tungivat vajadust tunnustatud küberkurjameid füüsiliselt oma masina kallale lasta... Smile).

Uuendamine
Uuendamine ühelt väljalaskelt teisele on, nagu ikka, mõnevõrra riskantne ettevõtmine, mistõttu soovitatav on vähemalt oluliselt andmed enne seda varundada.
* Kui kellelgi juhtus 2009.1 (või ka mõne varasema väljalaske) ajal veel kasutusel olema KDE3, siis nüüdsest on KDE3-st täielikult loobutud ning süsteemi uuendamisel käivitub automaatne migreerumisabiline, mis peaks kõik KDE3 failid, kirjad, seadistused ja muu sellise ümber kantima KDE4 all kasutatavaks.
* Lisaks on arvestades väljalaske uuendamisega kaasnevat suurt mahtu nüüd võimalik sisse lülitada valik, mille puhul kõigepealt laaditakse kõik uuendused alla ja alles siis need paigaldatakse. See peaks vähendama ohtu, et ühenduse kadumisel või muudel uuendamisprotsessi katkestavatel põhjustel tekib kasutuskõlbmatu süsteem.
* Veel ühe uuendusena hoiatab süsteemisalves istuv uuendusaplett nüüd, kui kasutusel oleva väljalaske toetusperiood (s.t periood, mille kestel tuleb väljalaskele uuendusi) lõpeb, ning pakub võimalust uuendada süsteem toetatud väljalaske peale.
* Samuti käivitatakse uuendamise lõpul automaatselt X'i serveri seadistamise tööriist XFdrake, mis kontrollib, kas süsteemis kasutusel olev graafikakaart on ikka endiselt draiverite poolt toetatud - nimelt on vahepeal mõnedki kaarditootjad lõpetanud teatavate kaartide toetamise - ja kui ei ole, seadistab süsteemi ümber kommertsdraiveri kasutamise pealt avatud lähtekoodiga draiveri kasutamise peale.

Süsteem
Kogu süsteemi puudutavatest uuendustest on põhjust ära märkida järgmisi:
* graafilise alglaadimiskeskkonnana on nüüd kasutusel Plymouth, mis küll tavakasutaja seisukohalt ei too kaasa mingit silmaga nähtavat vahet varasemaga, kuid võimaldab loodetavasti arendajatel paremini tegutseda selle kohandamisel.
* Kasutusel on kernel 2.6.31, mis, nagu ikka, tähendab rohkemate seadmete paremat toetust ja kõike muud head.
* Kasutusel on X.org 7.5 ja X server 1.6.5, mis peaks tähendama varasemast palju paremat Inteli graafikakaartide toetust.
* Toetatud on Poulsbo draiverid, mida läheb vaja eelkõige väikesülearvutite kasutajatel.
* Huvi võivad pakkuda veel järgmiste asjade uued versioonid: VirtualBox 3, bash 4.0, gcc 4.4.1, glibc 2.10.1.

Mandriva tööriistad
* X'i serveri seadistamise tööriist võimaldab nüüd valida, kas serveri lähtestamiseks mõeldud kiirklahv Ctrl+Alt+Backspace on kasutatav või mitte. Taustaks: X.org-i arendajad leidsid, et seda võimalust ei tohiks vaikimisi pakkuda, nii et sellise valiku pakkumine on vastutulek kasutajatele, kes soovivad saada ise võimalust otsustada.
* Uue tööriistana on lisatud varasemat AppArmorit asendava turberaamistiku Tomoyo seadistamistööriist.
* Põhjalikult kirjutati ümber võrguprofiilide haldamine. Nüüd on senisest palju lihtsam panna paika erinevad profiilid (kodus, tööl, metsas) ja seostada neid vastavate teenustega (näiteks et metsas kasutataks alati ühendust üle mobiiltelefoni ja nii edasi).
* Tunduvalt töötati ümber ka võrgu jälgimise tööriist, mis lisaks on nüüd ka eraldi paigaldatav. See eraldamine oli tingitud eelkõige sellest, et ka töökeskkonnad pakuvad oma võrgu jälgimise vahendeid ning nüüd on kasutajal võimalik valida, millist kasutada. Paraku tundub, et selle eraldamise käigus juhtus midagi tõlgetega - vähemalt mul endal ja veel mõnel on monitori tekstid ingliskeelsed, ehkki tegelikkuses on nad tõlgitud; nähtavasti on kuidagi ununenud tõlkefailid ümber tõstmata.
* Tarkvara paigaldamise/eemaldamise tööriist Rpmdrake pakub nüüd võimalust otsida ka pakettide täielikus nimes, see tähendab näiteks ka versioonide järgi ja nii edasi. Samuti on võimalik otsingus kasutada regulaaravaldisi. Lisaks on minu arvamuse kohaselt omajagu kasvanud tööriista kiirus käivitumisel ehk siis pakettide andmebaasi sisselugemine ja analüüsimine.
* Uuendamisaplett mdkonline võimaldab nüüd määrata, kui sageli uuenduste olemasolu kontrollitakse. Teine uuendamisega seotud asjaolu puudutab kerneleid: kui varem paigaldati uus kernel alati n-ö eraldi, ilma vanemaid kerneleid vähimalgi määral puutumata, mis intensiivsema kerneli uuendamise puhul tekitas vajaduse ruumi kokkuhoiu nimel vanemaid käsitsi eemaldama hakata, siis nüüd vanemad kernelid eemaldatakse automaatselt, jättes alles ainult kaks viimast (selle mõte on see, et kui uus kernel mingil põhjusel ei peaks töötama, oleks alles ka see kernel, mis ju kindlasti töötas).

Töökeskkonnad
* KDE versioon on nüüd 4.3.2. Seda pole põhjust hakata siinkohal lähemalt tutvustama, mainin ära vaid mõned asjad. Nagu mainitud, on lisatud tööriist, mis automaatselt migreerib varasema KDE3 pealt KDE4 peale. Mandriva tubli lisandusena on jõuliselt sisse toodud niinimetatud semantiline töölaud Nepomuk, muu hulgas ka asi nimetusega Tasktop, mis peaks võimaldama töölauda korralda ülesannetepõhiselt. Aga see on veel väga uus asi, sestap ei oska ma selle tegelike kasutamisvõimaluste kohta väga palju lähemat öelda. KDE-ga seotud tarkvarast võib ära mainida järgmised uued versioonid: Amarok 2.2, digiKam 1.0 beta5, KMess 2.0.0, KOffice 2.0.82. KMyMoney osutus veel liiga ebastabiilseks, mistõttu selle asemel on lisatud üldiselt enam-vähem samu, kuid siiski vähemaid võimalusi pakkuv Skrooge.
* GNOME versioon on nüüd 2.28.1
* Täiesti uue töökeskkonnana on sisse toodud Moblin. See on eelkõige mõeldud väikesülearvutitele

Rakendused
Rakendused on suuremalt osalt kõik sellise seisu ja versiooniga, nagu neil oli umbes paari-kolme nädala eest, see tähendab maksimaalselt uued. Nimetame siin mõned uued versioonid:
* Mozilla Firefox 3.5
* OpenOffice.org 3.1.1
* Moovida, mis varem kandis nimetust Elisa ja kujutab endast multimeediakeskust
* SageMath 4.1 matemaatikatarkvara süsteem
* Wine 1.1.32
* Trükkimissüsteem CUPS 1.4
* apache 2.2.12
* php 5.3.0
* Python 3 - siiski vaid lisatarkvarana; üleminekuajal ühilduvuse tagamiseks on põhitarkvarana kasutusel endiselt 2.6

Teadaolevad vead
Kindlasti tasub tähelepanu pöörata ka teadaolevatele vigadele, mille nimekirja leiab siit. Vahest kõige silmatorkavam võib olla suutmatus USB-seadmeid automaatselt ühendada, millel on praegu teadaolevalt kaks lahendust: kas keelata käivitamisel kiirendamine (kernelile lisavõti speedboot=no) või anda administraatori õigustes käsk service -f haldaemon.

Mandriva vaikimisi välimus:

Image

Tauno Eriku võitjate hulka pääsenud taustapilt.

Image

Uudise tegelik autor on Qilaq.




Viimati muutis -ordi- 04.11.2009, 08:49; muudetud 2 korda
sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 10:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu masinal igatahes töötab antud reliis väga edukalt. Isegi kevadfestivalist sisse pugenud bootimise probleem tundub minevik olevat. Mõni ehk mäletab veel kui ma selle asja endale üllatuseks avastasin Razz

_________________
Image Image Image

JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 10:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
Minu masinal igatahes töötab antud reliis väga edukalt. Isegi kevadfestivalist sisse pugenud bootimise probleem tundub minevik olevat. Mõni ehk mäletab veel kui ma selle asja endale üllatuseks avastasin Razz


Minu anomaaliad jätkuvad uues Mandrivas:
eile tegin proovipaigaldused uute verivärskete 2010 isodega Virtuaalmasinas, lootuses et see välistab mõningad kohalikud anomaaliad. Tulemus endine:
KDE ja GNOME Onedel olid samad tõlgete kasutamise pisimured, õnneks esinevad need nii vähestes kohtades ja enamik kasutajaid ei pruugi neid kunagi märgata. Kõige rohkem torkab see silma algkäivitusel ja kui juhtud kasutama ekraanipiltide tegemise priogrammi Ksnapshot. See on nüüd "täiesti" inglisekeelseks pööranud. Mujal leidus üksikuid menüüde osi või nende sassis alamosasid.
Ja muidugi dual.iso (LXDE), mis on väike ja kiire, eestinduste kasutamise seisukohalt nüüd esirinnas küll ei kõnni. Täna loodan ka Free plaadi korralikult läbi proovida.

Siinkohal küsimus laiemale ringile, miks minu masinates (3+VB) esinevad anomaaliad tõlgete kasutamisel?

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 10:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

JanO kirjutas:

Siinkohal küsimus laiemale ringile, miks minu masinates (3+VB) esinevad anomaaliad tõlgete kasutamisel?


eks see ole ikka bugi, mis vajab parandamist ja laiem ring siinkohal kaasa aidata ei saa tõenäoliselt.. kui just keegi ei taha mandriva bugihalduses massiliselt selle bugi poolt hääletada, et see prioriteedis natuke koguks.. samas ma usun, et seal on olulisemaidki asju parandada kui antud tõlkeprobleem..

_________________
Image Image Image

JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 10:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:

eks see ole ikka bugi, mis vajab parandamist ja laiem ring siinkohal kaasa aidata ei saa tõenäoliselt.. kui just keegi ei taha mandriva bugihalduses massiliselt selle bugi poolt hääletada, et see prioriteedis natuke koguks.. samas ma usun, et seal on olulisemaidki asju parandada kui antud tõlkeprobleem..


Ma tegelikult pidasingi rohkem seda silmas, et kas teistel ka sellist asja esineb või tegu tõesti "vaid" meie kahe probleemiga. Very Happy

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 10:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

JanO kirjutas:
sander85 kirjutas:

eks see ole ikka bugi, mis vajab parandamist ja laiem ring siinkohal kaasa aidata ei saa tõenäoliselt.. kui just keegi ei taha mandriva bugihalduses massiliselt selle bugi poolt hääletada, et see prioriteedis natuke koguks.. samas ma usun, et seal on olulisemaidki asju parandada kui antud tõlkeprobleem..


Ma tegelikult pidasingi rohkem seda silmas, et kas teistel ka sellist asja esineb või tegu tõesti "vaid" meie kahe probleemiga. Very Happy


kui seda juhtub mitme masina peal ja olenemata paigalduse tüübist, siis see ei saa olla ainult meie kahe probleem, see on ikka laiem probleem Razz

_________________
Image Image Image

olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 01.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 12:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

jah, pakub uuendamist kui uuendamine ei õnnestu kuna üks või mõned andmekandjad puudulikud, "restricted" andmekandja ei oma metaandmeid ja kogu uuendus loetakse nurjunuks.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 13:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

olavsu1 kirjutas:
jah, pakub uuendamist kui uuendamine ei õnnestu kuna üks või mõned andmekandjad puudulikud, "restricted" andmekandja ei oma metaandmeid ja kogu uuendus loetakse nurjunuks.


restricted peaks minuteada olema powerpack, võib need muidugi allikate alt välja lülitada selleks hetkeks, ehk siis on nõus uuendama ka..

_________________
Image Image Image

olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 01.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 13:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
-ordi- kirjutas:
Asi pole selles et uudis ei meeldi lihtsalt väikse resoga 1024x768 ei kannata seda lehte sellisel juhul üldse vaadata.


Ma ei hakka protestima, et sa selle uudise siia tagasi panid (mis ei ole sugugi viisakas sinust!), aga panen lihtsalt kõrva taha, et Pingviini ma enam piltidega varustatud uudiseid ei tee.


selle probleemi peaks spoiler lahendama nagu HV's

http://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?t=11012


eks see ole pingviini arenduse lahendada Smile




Viimati muutis olavsu1 04.11.2009, 13:49; muudetud 1 kord
olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 01.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 13:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
olavsu1 kirjutas:
jah, pakub uuendamist kui uuendamine ei õnnestu kuna üks või mõned andmekandjad puudulikud, "restricted" andmekandja ei oma metaandmeid ja kogu uuendus loetakse nurjunuks.


restricted peaks minuteada olema powerpack, võib need muidugi allikate alt välja lülitada selleks hetkeks, ehk siis on nõus uuendama ka..


ta tirib omad andmekandjad ja siis pistab lõugama. mida ma seal välja lülitan kui võimalust ei antagi?


imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 18:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

JanO kirjutas:
uvad uues Mandrivas:
eile tegin proovipaigaldused uute verivärskete 2010 isodega Virtuaalmasinas, lootuses et see välistab mõningad kohalikud anomaaliad. Tulemus endine:
KDE ja GNOME Onedel olid samad tõlgete kasutamise pisimured, õnneks esinevad need nii vähestes kohtades ja enamik kasutajaid ei pruugi neid kunagi märgata. Kõige rohkem torkab see silma algkäivitusel ja kui juhtud kasutama ekraanipiltide tegemise priogrammi Ksnapshot. See on nüüd "täiesti" inglisekeelseks pööranud. Mujal leidus üksikuid menüüde osi või nende sassis alamosasid.
Ja muidugi dual.iso (LXDE), mis on väike ja kiire, eestinduste kasutamise seisukohalt nüüd esirinnas küll ei kõnni. Täna loodan ka Free plaadi korralikult läbi proovida.

Siinkohal küsimus laiemale ringile, miks minu masinates (3+VB) esinevad anomaaliad tõlgete kasutamisel?


Ma tegin puhta installi ja ainult eesti keelse ja mul seda tõlke probleemi ei ole .. kardan, et see äkki tuleb sellest, et on installitud kaks keele pakki.

Paigaldasin 64 bitti versioon ja töötab nagu loom Smile

_________________
More than once my wife has asked why I don't do Windows, because that's where the money is. Why don't I just sell drugs or produce porn - there's money in those things, right?

JanO
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 57
Liitunud: 30.04.2008
Postitused: 305

Distributsioon: Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 18:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imapi kirjutas:


Ma tegin puhta installi ja ainult eesti keelse ja mul seda tõlke probleemi ei ole .. kardan, et see äkki tuleb sellest, et on installitud kaks keele pakki.

Paigaldasin 64 bitti versioon ja töötab nagu loom Smile


Millist kahte pakki sa silmas pead?

_________________
Julge olla eestlane ka arvutis!
jaanus.ojangu.net

imapi
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 01.12.2005
Postitused: 567
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Mageia Cauldron
estonia.gif
postituspostitatud: 04.11.2009, 18:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eesti ja inglise ??? Kas mitte sa selles bugreportis vist näitasid, et sul olid nii eesti kui ka inglise keele pakk?

_________________
More than once my wife has asked why I don't do Windows, because that's where the money is. Why don't I just sell drugs or produce porn - there's money in those things, right?

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 05.11.2009, 10:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ääremärkus: kuna viisakast soovitusest teema reostamise osas aru ei saadud, siis lendas kogu ebavajalik osa prügikasti..

_________________
Image Image Image

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 06.11.2009, 15:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui kellelgi peaks tekkima näiteks probleeme etv videote vaatamisel, siis pakid, mis vaja paigaldada:
gstreamer0.10-mms
gstreamer0.10-plugins-ugly

võimalik, et eelnevalt on vaja mingite litsentsiprobleemide tõttu lisada ka PLF repod ( http://easyurpmi.zarb.org ), aga võib juhtuda, et töötab ka ilma, sest mõlemad pakid on ka mandriva repodes olemas, minul PLFi kasutajana läksid sealsed käiku

_________________
Image Image Image

tommi
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.11.2006
Postitused: 201
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu 10.04
estonia.gif
postituspostitatud: 06.11.2009, 17:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma ei tea kas asi on minu braouseris. aga selle uudise kõik alapealkirjas on millegi pärast punesega highlightitud. Jube kole näeb välja.
Kasutan Chromiumi veebi sirvimiseks.


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 06.11.2009, 19:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Paigaldasin üleeile jutuks oleva Mandriva 2010. Kuva suurus oli nii nagu ette nähtud - 1440X900. Eile oli samamoodi, aga täna pärast sisselogimist oli see muutunud 1024X768. Muuta ei anna, kuna 1440X900 puudub loetelust.
Teine asi - Mandriva pakub uuendamist 2009 springi peale, see tähendab siis tagasi eelnevale versioonile???


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 06.11.2009, 19:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See teine asi on viga, mis peaks parandatama võib-olla isegi juba praegu saadaoleva uuendusega.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 06.11.2009, 19:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esimese kohta: selle võiks lahendada - eeldusel, et on KDE töökeskkond, ilmselt on midagi sarnast ka GNOMEs, aga selle kohta ma lihtsalt ei tea - see, kui võtta lahti Süsteemi seadistused, seal Monitor ja siis valida vajalik lahutus.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 06.11.2009, 19:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
Esimese kohta: selle võiks lahendada - eeldusel, et on KDE töökeskkond, ilmselt on midagi sarnast ka GNOMEs, aga selle kohta ma lihtsalt ei tea - see, kui võtta lahti Süsteemi seadistused, seal Monitor ja siis valida vajalik lahutus.

Nagu õeldud, vajalik lahutus puudub seadistustest


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group