Vanus: 35
Liitunud: 09.03.2007
Postitused: 428
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
Sellise nimega PCMCIA 54g wifi kaart on Ubuntus ülimalt aeglane. Ruuter.ee allalaadimise testis saan tulemusi 20-25kB/s. Samas kõrval olev läppar saab üle 500kB/s. Synapticust progede tõmbamine võtab aega terve igaviku.
EDIT;
"sudo iwconfig wlan0 rate 54M" aitas. Peale käsu sisestamist uuesti ühendada ja net lippab nagu vaja
EDIT2:
Siiski kukub kiirus peagi nullilähedale ja tuleb uuesti ühendada. Ja nii mingi iga 5 minuti tagant.
Vanus: 35
Liitunud: 09.03.2007
Postitused: 428
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
spott kirjutas:
Kas kasutad kerneli enda moodulit või ndiswrapperit?
Kerneli enda moodul, Kasutusel kõige uuem Kernel mis Ubuntule saada.
Asendasin 54M käskluses 11M'ga ning nüüd püsib enamvähem stabiilsena. Kuid kiirused pole siiski need mis peaksid (Synapticust ~450kB/s asemel 50-200kB/s download)
Ise kompileerisin Kubuntu 6.06 all. Panin valmiskompileeritud moodulid ka siia üles - proovi, ehk hakkab tööle 2.6 kerneliga siis *.ko fail ja 2.4 kerneliga *.o fail. Minul toetas see moodul ka WPA1-te (AES) ja laadisin seda Rutil v0.16 (ise kompileeritud) nimelise asjaga kui ka WiCD-ga. Viimane meeldib endale rohkem kuna ei vaja adminni õigusi, et töötada. WPA2 tuge ei ole veel sellel kompileeritud moodulil kuigi WiCD oleks suuteline ka WPA2-te kasutama. Samas Rutil ei toeta veel ka WPA2-te. Ruuteriga sain kanal 12 peal veel kenasti ühendust, kõrgemaid kanaleid ei ole testinud. Hetkel kasutan kodus 11 kanalit kuna sinna enamasti naabrite "pigitelevisiooni" wifi purgid ei ulatu, kes eetrit solgivad.
Kasutasin nii 1.1.0b4 kui ka cvs-2008061508 - mõlemad töötasid minul probleemideta. 15.06.2008 oligi see kuupäev kui CVS-ist uusima lähtekoodi alla võtsin ja seda kompileerimist tegin. Samas hetkel kasutan 1.1.0b4 moodulit, mille ka süsteemi paigaldasin ja töötab kenasti.
Kompileerisin make käsuga (sudo apt-get install make) ja ega erilist midagi muud ei kasutanudki. Eelnevalt võib ./configure ka jooksutada. Kui kompileerimine ebaõnnestub siis make clean peaks kompileeritud juppidest sortsupuu puhtaks tegema. See lähtekoodi kataloog sisaldas kõike kenasti juba valmiskujul. Ei ole ma mingeid erilisi juhendeidki lugenud. See qmake ei toiminud minulgi, mida need kaasasolevad juhendid õpetavad. Ilmselt GUI tööleajamiseks kuigi ma ei saa aru, miks on GUI-d vaja ühe lihtlabase mooduli kompileerimiseks aga see selleks.