Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
PeTzZz
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 10.09.2005
Postitused: 629

Distributsioon: Fedora 19
blank.gif
postituspostitatud: 10.11.2007, 16:42  postituse pealkiri:  Mandriva võitis Nigeeria koolide arvutid Microsoftilt tagasi  

Mandriva võitis hanke Nigeeria koolide varustamiseks arvutite ja tarkvaraga, kokku hõlmas see 17000 arvutit. Kõik sujus, kuni ühel momendil üritas Microsoft erinevate nippidega hoopis oma tarkvara neile peale meelitada. Täpsemalt võite lugeda sellest hiljuti ilmunud uudisest. See tal ka õnnestus. Microsoft jõudis tarnimisega tegeleva firmaga kokkuleppele, et Mandrivale tasutakse kõik kokku lepitud tasud, kuid pärast pandaks neile nendele arvutitele peale hoopis Microsofti tarkvara.

Nüüd aga teatas Nigeeria valitsuse agentuur, mis toetab antud projekti 11000 arvutiga, et Mandriva peab neile arvutitele peale jääma. Samas öeldakse, et agentuuril on õigus valida platform, mis oleks Nigeeria õpilastele parim, mis ei välista, et tulevikus võidakse arvutitele paigaldada ka Microsofti tarkvara.

Microsoft aga väidab, et Nigeeri nõuab siiski veel Windows'i. Antud hanke tarnimisega tegelev firma olevat neile teatanud, et eelistatakse testitud platformi. Väidetavalt peab Microsoft veel firmaga läbirääkimisi 400000 USA dollarilisele turustamislepingule, juhuks, kui mainitud arvutid Windows'iga asendatakse.

Missugune operatsioonisüsteem peale jääb on oluline, sest antud tarnega tegelev firma tegeleb Lääne-Aafrikas üle 100000 Inteli kooliarvuti (Intel Classmate PC) tarnega.

Uudis pärineb ComputerworldUK'st.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group