Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8857

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.09.2006, 19:33  postituse pealkiri:  Avatud lähtekoodiga teadustöö tarkvara  

Teadlased on inimesed, kes vajavad alati uusimat tarkvara. Samas peab nende tarkvara olema piisavalt paindlik, et tulla toime erinevate võimalustega ja suutma anda väljundit ka kõige hullemate ideede puhul. Tänu sellele kasutatakse teadus asutustes palju just avatud lähtekoodiga tehnikat. Seda saab kiiresti kohandada ja ta on enamasti tasuta (sest kui tegu pole just sõjatööstusega, siis rahasid napib alati). Linux.com on nüüd teinud väikse kokkuvõtte erinevatest tuntumatest kasutatavatest tarkvaradest. Väike ülevaade ja tutvustus on kirjutatud näiteks Maxima kohta, mis on GPL vaste Maple-le. Lisaks on tutvustatud ka Octave-t, mis on samuti tegelikult üsna võimas matemaatika programm ja osaliselt ühilduv ka tuntumate kommerts programmidega. Lisaks veel mõned tuntumad programmid. Ühtlasi on viidatud ka The Open Science Projecti kodulehele, kus võite leida suurel hulgal erinevaid tarkvarasid nii keemia, füüsika, matemaatika jaoks. Kooliaasta on just alanud - äkki tuleks vaadata ka need lehed üle. Ehk leiate midagi kasuliku. Lähemalt aga võite veel lugeda Linux.com lehelt.


indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 17.09.2006, 11:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üks olulisemaid programme on seal märkimata jäänud - R Statistical Package (vabavaraline S keele implementatsioon, S on sisuliselt defacto standard matemaatilise statistika alases uurimistöös, ja R on selle levinuim implementatsioon). Mõningane õppimiskõver on Ril muidugi olemas (ta on peamiselt tekstipõhine, kuigi leidub ka graafilisi kasutajaliideseid enamkasutatavate meetodite jaoks), aga üldiselt kasutatakse seda nii elementaarse statistilise analüüsi ja graafikute produtseerimise jaoks kui spetsiifilistel teemadel nagu geenitehnoloogias jne. Helsinki ülikool annab oma majandusmagistrantidele ökonomeetriat ja statistikat ainult Ris. Ja kuna ka aktiivne uurimistöö toimub tihti justnimelt R-is, siis on olemas state of the art moodulid pea kõigi uuemate ja vanemate statistiliste meetodite kasutamiseks.

Eriti mugav on seda kasutada koos LaTeXiga - sisuliselt kirjutad dokumenti sisse päringud, mille asemel lõppversioonis on publication-ready graafikud - uuendad veidi andmeid ja ei pea muretsema selle pärast, et hakata kõiki graafikuid ja statistikuid uuesti valmistama ja copyma-pastema.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 45
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 17.09.2006, 12:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kõik asi areneb ju..
Mina ülikoolis pole käinud.. aga ikka arenen.
Nt. debiani installatsioon on nüüd graafiline- installi kõvakettale läbi võrgu ja seda mitte enam tekstipõhiselt. Sorry! Kaotasin nende tegelaste kodulehe, kus see kõik on.

Edaspidi saab kõik sellist jura, mida te ajate, ka debiani, ubuntusse, slaxi ja kogu ülejäänud Linuxisse ja Unixisse rakendada.


commodore

Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 37
Liitunud: 02.10.2005
Postitused: 745


blank.gif
postituspostitatud: 17.09.2006, 13:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kustutatud


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group