Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Lenz
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 31
Liitunud: 22.01.2014
Postitused: 14


estonia.gif
postituspostitatud: 12.07.2014, 15:16  postituse pealkiri:  Ubuntu 14.04 LTS reinstall  

Nii lõpuks leidsin aega et sellega tegeleda.
Kuna mul siis oli selline probleem,et arvutil tegin uuenduse 13.10 -14.04 vastu ja enam peale kasutaja sisselogimist edasi ei lähe mõtsin et teen reinstalli.
Sain siis lõpuks plaadi tehtud ka.
nüüd kui plaadi sisestasin ja paigaldama hakkasin on mul valida kas paigutan vana 14.04 kõrvale või vormindan ketta.
AGA!!!! mul vaja vana 14.04 reinstallida et need failid mis mul on jääks alles ...see peaaegu nagu elu ja surma küsimus.
niiet ma ei saa mingeid vigu teha ja mida ma üldse peaksin tegema ?

kui keegi saab aidata oleks väga tänulik,abistajale(millega saan arvuti tööle) saadan kuuspaki õlle Very Happy


acrux
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 62
Liitunud: 15.03.2010
Postitused: 35
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: KDE Neon & Mageia
estonia.gif
postituspostitatud: 12.07.2014, 16:34  postituse pealkiri:  Re: Ubuntu 14.04 LTS reinstall  

Lenz kirjutas:
...AGA!!!! mul vaja vana 14.04 reinstallida et need failid mis mul on jääks alles ...see peaaegu nagu elu ja surma küsimus.
niiet ma ei saa mingeid vigu teha ja mida ma üldse peaksin tegema ?


Stardi oma arvuti mõne Live meediaga ja kopperi ikkagi oma failid kusagile välisele meediale Wink

Tavaliselt peaks installeerimisprogramm pakkuma võimalust jätta kodukataloogiga partitsioon, muidugi kui see tehtud on, formaatimata...


Meelis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 23.07.2007
Postitused: 297

Distributsioon: Xubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.07.2014, 16:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Peaks plaadi lives käima panema ja tõstma failid välisele kõvakettale ning siis tegema arvutile linuxi installi.


ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 12.07.2014, 16:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah, nagu juba eelnevalt mainiti on tõesti kõige mõistlikum kas live cd või -usb-pulgaga arvuti käima lasta ja kõik vajalikud failid välisele usb-kettale kopeerida. Seejärel teed nö. clean installi et vana distro soft sisse ei jääks. Nii on kõige tõhusam ja hiljem vähem pusimist.

Aga paistab et need õlled tuleb sul nüüd küll ise ära juua. Kui sa oleksid siin maininud 2x300g "Kalevipoja šokolaadi" siis oleks ikka silma särama tõmmanud. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

Lenz
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 31
Liitunud: 22.01.2014
Postitused: 14


estonia.gif
postituspostitatud: 13.07.2014, 04:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mekkisin õllesi Very Happy a kalevipoja šokolaadi võin ikka saata kui seletad ära step by stepina mismoodi ma seda nüüd tegema pean.
seesuhtes kui ma löön plaadi sisse ja pane just try siis jääb veits segaseks mismoodi ma sealt asjad kätte saan ? õhtu hilja või siis hommikul vara kaabel kergelt kinni ka,proovin kombata mäletamise järgi. enivei kui panen just try siis siis mis ma pean lendama terminalis laivi ja sealt miskit moodi faili kätte saama ?
Blinnn see ubuntu paras müsteerium Very Happy Aga õnneks on ravim pingviini foorum Very Happy


hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 13.07.2014, 05:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma algajana prooviks alustada näiteks siit:
https://www.google.ee/search?q=how+reinstall+ubuntu+14.04+save+home+partition&oq=how+reinstall+ubuntu+14.04+save+home+partition&aqs=chrome..69i57.48231j0j7&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8#q=how+reinstall+ubuntu+14.04+save+home

või see: https://sites.google.com/site/easylinuxtipsproject/upgrade

G.I.M.F.F. Laughing


Meelis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 23.07.2007
Postitused: 297

Distributsioon: Xubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.07.2014, 12:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

1. Plaat tööle lives kuni op süsteem töötab, töölauale ilmuvad kõvaketta partitsioonid.
2. Leida home/kodu/kasutajanimi partitsioon/kaust ja see avada.
3. Ühendada väline kõvaketas.
4. Kopeerida home/kodu/kasutajanimi kaust välisele kõvakettale. Kontrollida kas failid on välisel kõvakettal. Väline kõvaketas lahti ühendada.
5. Installida uus op süsteem vana asemele.
6. Ühendada väline kõvaketas ja kopeerida sealt home/kodu/kasutajanimi kausta sisu op süsteemi home/kodu/kasutajanimi kausta.

Kui midagi jääb arusaamatuks siis küsi. Üritan aidata. Õlut ega šokolaadi ei taha. Leian, et pingviin on tasuta aitamiseks.


ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 13.07.2014, 14:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga õlu ja/või šokolaad ongi tasuta abi, justkui filantroopiline motivaator ajutööks. Smile
Kuid samas on siin portaalis piisaval hulgal asiseid Linux huvilisi ning pealegi kõigile tõesti väja teha ei kannataks. Rahakott sureks.

Kui sa nüüd teed nagu eelnevalt 'Meelis' mainis siis peaks kaustade/failide kopeerimine ja backup igati ok olema.

Ah jaa ja veel Firefox brauseri bookmargid! Kui sul neid on palju kogunenud siis tee järgnevat.
Firefox bookmarkide backup *.json fail:
Bookmarks > Show All Bookmarks > Import and Backup > Backup > bookmarks*.json (bookmarkide kuupärvaline backup fail) - kopeeritki selle kuupäevaliselt värskeima Firefox *.json faili välisele usb-kettale või -pulgale.
Firefox bookmarkide backup *.json faili restore uude Firefoxi:
Bookmarks > Show All Bookmarks > Restore > Choose File > bookmarks*.json (faili leidmine usb-kettalt või -pulgalt) > Open

Chrome bruseris saab bookmarke exportida ja importida vast mingil viisil samaselt kuid selle brauseriga mul lähedane suhe puudub.

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 13.07.2014, 14:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Ah jaa ja veel Firefox brauseri bookmargid! Kui sul neid on palju kogunenud siis tee järgnevat.
Firefox bookmarkide backup *.json fail:
Bookmarks > Show All Bookmarks > Import and Backup > Backup > bookmarks*.json (bookmarkide kuupärvaline backup fail) - kopeeritki selle kuupäevaliselt värskeima Firefox *.json faili välisele usb-kettale või -pulgale.
Firefox bookmarkide backup *.json faili restore uude Firefoxi:
Bookmarks > Show All Bookmarks > Restore > Choose File > bookmarks*.json (faili leidmine usb-kettalt või -pulgalt) > Open

Chrome bruseris saab bookmarke exportida ja importida vast mingil viisil samaselt kuid selle brauseriga mul lähedane suhe puudub.


Milleks?
On olemas FirefoxSync, LastPass, ChromeSync ...

_________________
Image

Lenz
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 31
Liitunud: 22.01.2014
Postitused: 14


estonia.gif
postituspostitatud: 13.07.2014, 15:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

LastPassi kasutan niiet selega probleemi ei ole.
aga kohe testin ära ja eks ma teen häda kisa kui millegiga hakkama ei saa Very Happy
Kle tänud teile asi timmis!


Meelis
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 23.07.2007
Postitused: 297

Distributsioon: Xubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.07.2014, 16:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võimalik on, et kõvaketta partitsioonid ilmuvad vaid home kausta vasakpoolsesse osasse. Siis tuleb sealt otsida kasutaja kausta faile.


ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 13.07.2014, 16:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Milleks kõigile Firefox Sync, LastPass, Chrome Sync?

Igaüks meist ei sooviks oma brauseri isiklikke bookmarke hoida kusagil USA serverites, kolmandate osapoolte juures. Bookmark on nagu inimese lühiiseloomustus, konfidentsiaalsem kui ükskõik milline e-kiri. Mugavus ei taga alati turvalisust. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group