Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2014, 00:08  postituse pealkiri:  Mint 13 xfce videodraiverid  

Mint 13 64bit Xfce.
Lasin uuendushalduril süsteemi värskendada. Nimekirjas oli ka fglrx-amdccle. Mõtlesin, et AMD video draiverid - no las tulla värskemad, ehk paraneb midagi. Tuhkagi Mad Mad
Peale seda on pildiga veel suurem jama kui enne (pilti või lehte kerides jõnksutab jne.)
Tegin selle lehe õpetuste järgi ja paigaldamise lõpus (enne restarti) terminali käsk: sudo amdconfig --initial -f andis vastuseks: amdconfig: No supported adapters detected
käsklus fglrxinfo annab vastuseks sellise jama:
Kood:
hirax@hirax-desktop ~ $ fglrxinfo
X Error of failed request:  BadRequest (invalid request code or no such operation)
  Major opcode of failed request:  153 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  19 (X_GLXQueryServerString)
  Serial number of failed request:  12
  Current serial number in output stream:  12


Kui menüüst proovida avada Catalyst, siis saab sellise errori
Synaptic jällegi väidab, et AMD draiverid ja catalyst on paigaldatud.
Addidional drivers aknas kiri: No proprietary drivers are use on this system , aken ise tühi ja enable nupp on hall.

Järeldan, et süsteem installis mulle mingid uuemad draiverid, mis mu masinale ei sobi kohe üldse mitte. Tegin fglrx-amdccle purge remove ja proovisin uuesti nullist neid installida. Kuid tuleb ikkagi see "uuem" variant ja amd kodulehel pole mu videokaardile draivereid üldse olemas enam.

Küsimus on, et kuidas saada tagasi mindiga algselt kaasas olnud draiverid (rollback?) ja kuidas need lukustada just sellele "vanale" versioonile. Need vanad jamasid küll, aga vähemalt töötasid.


natsa
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 78
Liitunud: 25.03.2009
Postitused: 536
Asukoht: Kärdla
Distributsioon: LMDE-2 Mate 64-bit
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2014, 11:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://support.amd.com/en-us/download

Vali paremalt Linux(32-bit & 64-bit)

Siis Previous Drivers and Software

Proovi sealt mõnda vanemat.

Kui hakkab tööle, lukusta paketid synaptic' abil ja keela nende uuendamine.
Kood:
sudo apt-mark hold <pakett>


http://www.upubuntu.com/2012/04/how-to-install-amd-ati-catalyst-124.html

Ehk on abiks.

_________________
Kõige parem asi on töötav asi.

Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.02.2014, 12:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hmm Xfce.
Üheks valikuks võiks olla cupon-i kasutamine: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2144468

Algatuseks võiks vaadata kas xfce efektid on sees:
Applications>Settings>Windows Manager Tweaks>Compositor>Enable Display Compositing
Abiks oli: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1406467


hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 07.02.2014, 01:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Järjekordselt suured tänud natsa-le Smile Omaarust kondasin ma amd kodulehel kõik linuxiga seonduva läbi, aga näe "jälle" leidis ta ühe nurga, kus mulle vajalik tegelikult peidus oli Smile jätkub tegevust terveks nädalavahetuseks ja kauemakski Smile
Väheke segane koht kirjeldustes on:
Kernal Sources package is no longer required if Kernel Header package is installed.
32-Bit packages must be installed for 64-Bit Linux drivers to install or work.

Kuidas saada teada, kas mul on kõik vajalik olemas ??

Valdur55 kirjutas:

Algatuseks võiks vaadata kas xfce efektid on sees:
Applications>Settings>Windows Manager Tweaks>Compositor>Enable Display Compositing

Mul vist menu>settings>aknahalduri ülehäälestamine>compositor ? Seal polnud efektid sisse lülitatud ja nende sisse lülitamine ka mingit efekti ei andnud. Kas nad peksid olema sees või väljas ??
Seda cupon-i kasutamist uurin ka kindlasti. Hetkel ei saa sest suurt midagi aru Embarassed


Edit 09.02 Välk ja pauk. See sama uuendus nullis mu läpaka video ka ära. Täpselt sama seis ja samad errorid. AMD lehel need Previous Drivers and Software all olevad versioonid on pooled tühjad ja teiste install ei õnnestunud. Läpakal uuem videokaart, enne uuendust kaart kõlbas ja nüüd äkki no supported ja tagasi ka kuidagi ei saa. Mõtlesin juba päris tõsiselt win peale tagasi kolimisest.
Guugeldamise käigus sattusin sellele lehele: http://driverscollection.com/ Seal ATI kaartidele linuxi draivereid päris mitu (enne allalaadimist vaadata "archive type" ja "view archive content" - mõnedki driverid on märgitud linuxi kõlbulikuks, aga tegelikult sisaldab .exe lõpuga "self-extracting" faile)
Ma sain sealt isegi uuema catalysti kui mul enne oli. Installitud sain jällegi kasutades seda tarka lehte Smile Tuli teha terminali kaudu .deb paketid ja need siis installida
Kood:
sudo sh amd-driver-installer-catalyst-13.1-legacy-linux-x86.x86_64.run --buildpkg Ubuntu/precise
sudo dpkg -i fglrx*.deb

lõpetuseks enne restarti sudo aticonfig --initial -f
Läpakal nüüd enam-vähem korras (tõsi küll fgrlx pakettide konfliktide nimekiri päris pikk)

Edit2 09.02 Vääääga imelik Smile driverscollection.com leht pakkus mu lauaarvuti antiiksele AGP videokaardile kõige uuemaks variandiks sama draiverit, mis läpakalegi (catalyst 13.1). Läpakal muide PCI kaart. Sai siis lauakale samade meetoditega installitud ja ...
töötabki Shocked
Vähemalt hetkel... Jääb üle ainult oodata, millal ja millise rakendusega Mint jälle noa neeru suskab Laughing


natsa kirjutas:
Kui hakkab tööle, lukusta paketid synaptic' abil ja keela nende uuendamine.
Kood:
sudo apt-mark hold <pakett>

Aga kuidas neid pakette vajadusel "vabastada" ??
Kui näiteks on midagi uuemat väljas või käsitsi proovimiseks.
Võtan kõigepealt synaptic-us "lukust lahti" , aga kuidas terminalis lubada nende uuendamine - sudo apt-mark unhold ??? Embarassed


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group