Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 10.01.2013, 02:59  postituse pealkiri:  Väljalülitamine parooliga kaitstuks.  

Võibolla küsin võimatut aga nagu vanasõna ütleb "....ei lööda" Very Happy

Tuli selline mõte, et kas arvuti/laptopi välja lülitamist on võimalik panna parooli alla.

Et siis kui näiteks "keegi" tuleb ja vajutab poole tööpealt lihtsalt ON/OFF nuppu siis küsib ennem parooli? Saab panna ka nii, et kui pressida ON/OFF nuppu siis esmalt küsib mida teha jne. aga see varjant ka ei sobi

Tean, et saab ekraani lukustada parooli alla vms. aga jah idee oleks selline, et kui näiteks tegelen masinas ja keegi tuleb ja vajutab ON7OFF nuppu siis küsib parooli emsalt enne väljalülitamist.

Loomulikult ei lülitu ka kohe välja kui nuppu pressida, läheb ikka mingi aeg.

Ärge pakkuge mingeid analooge vms. vaja oleks konkreetselt peale panna parool. Smile


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.01.2013, 12:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1328592&page=2
Nagu näha otsest võimalust ei olegi

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

ehhr
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 37
Liitunud: 14.03.2007
Postitused: 506
Asukoht: Pärnu
Distributsioon: Ubuntu 8.10, Elementary OS(Ubuntu 12.04)
estonia.gif
postituspostitatud: 10.01.2013, 12:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pikalt ON/OFF nuppu all hoides lülitub ju arvuti ikka välja, sest see pole op.süsteemiga enam seotud vaid emaplaadi rida juba.


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 17.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 12.01.2013, 14:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See ei ole võimalik, kuna tuleb "keegi" ja tõmbab juhtme seinast/aku küljest ja ikka tulemus sama. Või kui kasutada mingi pistikupesa lukustamise vahendit - saab juhtme läbi lõigata jms.

Kui vaja ainult pikk on/of välistada. Saab näituseks lüliti ise katki teha ja kasutada sisse lülitamiseks mingit muud võimalust. Lauakastiga saab teha ntx. power on if key is pressed. Või mingi muu vastavalt masina võimalustele moodus. Kui kodus jooksutad serverit on ainus võimalus kogemata väljalülitamist vältida. Poweri nupp lõhkuda, või juhtmed emaplaadilt lahti tõmmata ja biossist sisse lülitada võimalus. Tavaliselt on kirjas seal mida teha kui vool ära kaob. Sinna paned - power on. Toredamatel emaplaatidel on olemas ( BadAxe 2 endal ) emaplaadil lisa power on nupp. Või saad käsitsi kasti seest lühistada kruvikeerajaga sisselülitamise kontaktid. Läpakas pole hetkel saadaval mul, et ei saa vägahead nõu anda - mis võimalused tema bios -is on

Ps. Läpakal võimalik näituseks teha selline power nupp - mida ainult läbi imetilluse augu saab käivitada. Näituseks nõelataolise esemega. Et nupu monteerid maha - paned tüki vajumatut plastikut. Või liimid nupu kinni ja peenikese puuriga puurid augu. Et seda väikest lülitit mis platel saab sisse aint kirjaklambriga.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 12.01.2013, 20:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lauakatel on Biosis muidu osadel "Fööniks" asend, kus siis valikus "always on" seade. Nii kui arvuti voolu saab või välja lülitada, ärkab see taas. Biossi annab ka lukku panna muidugi. Rolling Eyes

E:
Aga kui määrata, et peale toitenupu vajutust, ei lülitu arvuti välja, vaid läheb talveunne. Siis uuesti käivitumisel on dokumendid kõik samuti alles ja lahti ning võib jätkata eelmisest korrast..edasi.

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.



Viimati muutis erku 13.01.2013, 13:46; muudetud 2 korda
sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 12.01.2013, 21:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas seda "keegit" saab kuidagi riist- või tarkvaraliselt "välja lülitada"???

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

chris
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 16.02.2009
Postitused: 146
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian 6.0/7.0
estonia.gif
postituspostitatud: 14.01.2013, 21:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jahumist nii ja naa on kirjas juba piisavalt, kuid sisulist vastust ei paista mitte ühestki.
Märksõnaks on pakett acpid ja sellega seonduvad paketid.
Debiani süsteemis tasub alustada failist /etc/acpi/powerbtn-acpi-support.sh, mis asub paketis acpi-support-base.
Kui susserdamisvaim jälle peale tuleb, siis lisan ka parooli küsimise.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 15.01.2013, 23:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mnjahh...vastuseid tõesti seinast seina aga lahendust ei ole. Täiesti võimalik nagu ma ka mainisin, et tahan võimatut.

Spott-i antud lingis võib olla ka lahendus aga kuna olen tavakasutaja siis ei tahaks eriti sellist riski ettevõtta töömasinaga veel. Ehk kui kunagi viitsib lasta testimiseks teise süsteemi dualbooti siis võb katsetada.

See "kellegi" riistvaraline väljalülitamine on täiesti mõeldav kui kasutada füüsilist vägivalda mille lõpptulemus kohe kindlasti ei sobiks paljudele Very Happy aga see selleks...

Ajusopis mäletan, et kunagi oli võimalk ka seadistada seda nupukest nii, et kui seda vajutasid siis küsis ennem mida tahad teha...nuid kahjuks ei leia sellist võimalust enam...põhimõteliselt oleks ka see lahendus.

Tegemist ei ole serveriga vai tavalise töömasinaga(lapakaga) ja kuna ma olen hirmus laisk siis ma ei viitsi kunagi masinat ka välja lülitada rääkimata miskist unereshiimi panemisest või ekraani lukustamisest. See unereshiim on vist veel suht "toores" niipalju kui olen lugenud siis on paljudel probleeme sealt selle välja toomisega. Mul võib vahest masin olla seal ka nädala.

Hea oleks kui saaks shutowni ja rebooti ainult teha läbi terminali ruudulisena. Rohkemat poleks vajagi.


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 16.01.2013, 10:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

põhimõtteliselt võid sa siduda välja lülitamise nupu ekraani lukustamisega ehk kui keegi vajutab välja lülitamise nuppu, siis lukustatakse ekraan ja ongi soovitud parooli küsimise aken ees. enamik inimesi reeglina rohkem midagi asjalikku teha sellises seisus arvutiga ei oska. asjaga kaugemale minna on juba üsna mõttetu sest vähegi teadlikum inimene leiab tõenäoliselt ikka mingi viisi, kuidas toiteahel katkestada.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 16.01.2013, 19:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See oleks üli hea lahendus aga kuidas seda teostada? Ma tõesti pole nii tugev kasutaja, et seda oma peaga välja mõelda, olen tavakasutaja.

Miskid vihjed võiks suureks abiks olla Very Happy


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 16.01.2013, 20:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ikka peaks saama.
Kuna sellel ei ole erilist suurt effektiivsust siis ei viitsi keegi vaeva näha. Efektiivsuse all mõtlen seda, et tõmmatakse saba tagant ära või hoitakse nuppu all ja sina võid küsida om parooli nii kuis jaksad...

Otsi seda kuidas küsitakse näiteks synapticul parooli. Mingi asjaga peaks saama järlgida acpi eventeid, mis siis omakorda rakendavad mingi parooliküsimise

_________________
https://www.inlink.ee

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 17.01.2013, 13:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
See oleks üli hea lahendus aga kuidas seda teostada? Ma tõesti pole nii tugev kasutaja, et seda oma peaga välja mõelda, olen tavakasutaja.

Miskid vihjed võiks suureks abiks olla Very Happy

http://askubuntu.com/questions/66723/how-do-i-modify-the-power-options
http://askubuntu.com/questions/126782/keyboard-shortcut-for-lockscreen-not-working


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 19.01.2013, 11:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nii, asjalood siis nüüd sellised, et sai tehtud vastavad muudatused kõik mis oli antud sellel lingil http://askubuntu.com/questions/66723/how-do-i-modify-the-power-options

ning siin http://askubuntu.com/questions/126782/keyboard-shortcut-for-lockscreen-not-working pakutakse nagu ma aru saan klaviatuurilt kiirnupudega ekraani lukustamist mis ei sobi minu vajadusele.

Kindlasti ma tegin midagi nüüd valesti seal esimesel lingil näidatuga. Nimelt hakasin järjest seal näidatud võimalusi lisama ja proovima nupust väljalülitamist ja masin lülitus ikkagi kõik aeg välja.

Seega kas need ei toimi/mõju või siis tegin midagi valesti. Minuarust seal on kirjutatud 11.04 versionile ja äkki asi ei toimigi enam 12.04 süsteemis.


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 21.01.2013, 11:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

need lingid olid vaid vihjeks, mis suunas oleks õige asja uurida, reaalse teostuseni pead ikka ise jõudma Smile reeglina peaks need meetodid ikka töötama, kuid erinevad versioonid võivad muidugi natuke erinevalt käituda või on süsteemis miskit puudu.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 21.01.2013, 11:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aga ok, tänud kõigile vihjete ja abi eest. Eks ma püüan kunagi asja tõsisemalt uurida ja nokitseda kui tuleb aega mil seda rohkem on (seda vist aint ei tulegi Very Happy )

Aga kui kellegil kargab pähe "super" idee/võimalus siis on jätkuvalt kõik oodatud.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group