Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
REKS20
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 26.05.2011
Postitused: 38


estonia.gif
postituspostitatud: 13.06.2011, 20:21  postituse pealkiri:  Estobuntu ja Canon Pixma MP250 printer-skänner-koopiamasin.  

Ei saa kuidagi tööle Canon Pixma MP250 printer-skänner-koopiamasinat estobuntus.Canon Pixma plaadiga pole ilmselt midagi praegu peale hakata- see toimib win xp-ga.Süsteemi seadistustes on küll printeri seadistused, aga seal puudub Canon Pixma MP250.Kõike muid printereid on seal hulgim.Olen juba proovinud igate- moodi.Simple-scan programm näitab, et"ühtegi skännerit ei tuvastatud- kontrolli, kas skänner on ühendatud ja sisse lülitatud".Ilmselt tuleb see kuidagi seadistada läbi printeri seadistuste- sellekoha pealt on minu mõistus otsas.Kes saab- aidake.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.06.2011, 20:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/Fax__Multifunctionals/InkJet/PIXMA_MP_series/MP250.aspx?type=download&page=1

Driverid olemas + Ubuntu foorumist:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1314209

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

REKS20
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 26.05.2011
Postitused: 38


estonia.gif
postituspostitatud: 13.06.2011, 21:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Imre äitäh, aga mina ei saa küll õieti aru ja ega ole seal ubunutu foorumis ka keegi midagi tarka välja käinud.Olen kasutanud koguaeg varemalt xp- d.Minu jaoks on see ubuntu veel täitsa hiina keel- eriti mis puudutab millegi allalaadimist.Ma lihtsalt ei oska su saadetud värgist aru saada.Mida mul oleks sealt täpsemalt vaja allalaadida?


tramm
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 03.11.2008
Postitused: 900

Distributsioon: *buntu
blank.gif
postituspostitatud: 13.06.2011, 22:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

REKS20 kirjutas:
Imre äitäh, aga mina ei saa küll õieti aru ja ega ole seal ubunutu foorumis ka keegi midagi tarka välja käinud.Olen kasutanud koguaeg varemalt xp- d.Minu jaoks on see ubuntu veel täitsa hiina keel- eriti mis puudutab millegi allalaadimist.Ma lihtsalt ei oska su saadetud värgist aru saada.Mida mul oleks sealt täpsemalt vaja allalaadida?

Sul on vaja Canoni lehelt draivereid, mis on pakendatud Debiani jaoks ning mille juures näib olevat märge Ubuntu 10.04. Draiverid on seal pakitud, pead pakkima lahti ja saama .deb failid, mille paigaldad nii, et klikid seal peal (peaks avanema mingi paketihaldur).


REKS20
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 26.05.2011
Postitused: 38


estonia.gif
postituspostitatud: 13.06.2011, 23:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul on nüüd kõriauguni sellest estopuntust.Olen nüüd täna enda ajusid ragistanud selle jamaga 3 tundi.XP- s oli ikka iga asi omal kohal ja täiesti arusaadav.Vist lasen selle estobuntu vastu taevast ja lähen tagasi xp- sse kui ma mingit lihtsat lahendust ei leia.


artzp
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 01.11.2010
Postitused: 99

Distributsioon: Mint, LinuxMintDebian, PClinuxos
estonia.gif
postituspostitatud: 13.06.2011, 23:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul on täpselt samasugune printer ja ka ubuntu baasil (ka debianiga seda installeerinud).

http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/Fax__Multifunctionals/InkJet/PIXMA_MP_series/MP250.aspx?DLtcmuri=tcm:13-728005&page=1&type=download - Fail on pakitud, seega paki enne lahti see. Seal sees on fail nimega cnijfilter-mp250series-3.20-1-i386-deb.tar.gz - paki ka see lahti. Seal on 2 deb faili, mis tuleb mõlemad peale installeerida.

2 põhilist võimalust, kas installeerida printeri .deb paketid peale terminali abiga või siis parema klahviga (see vajab gdebi programmi- mille saad paketihalduriga peale või oskab estobuntu pakihaldur selle ka parema klahviga installeerida).
Lihtsam on kasutada terminali (Konsole) .Terminalis käib see nii. Ehk näiteks paki need 2 .deb paketti enda kodukataloogi lahti - veendu et nad poleks mingis muus folderis kui kodu kataloogis.
Ja siis kopeeri kood terminali:
Kood:
cd ~
sudo dpkg -i *.deb


Võibolla tundub protsess raske, kuid selleks kulub tegelikult ainult 1-2 minutit kui kõik sujub.
On muidugi võimalik, et pead installeerima algselt 1 faili ja siis teise faili (1 tahab teist saada enne- vaja õiget installi järjekorda). Sellisel juhul asenda tärn täpse faili nimega ja siis korda protsessi teise failiga.

On veel ka kolmas võimalus kasutada pakitud failis olevad .sh faili - kuid deb failidega on kergem driveri install.


REKS20
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 26.05.2011
Postitused: 38


estonia.gif
postituspostitatud: 14.06.2011, 01:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Äitah, aga uskumatu, ma ei ole ühegi programmiga nii kaua närve kulutanud. Printimise sain korda, aga simple-scan ikka ei funka. Simple-scan viskab ikka ette: ühtegi skannerit ei tuvastatud- kontrolli, kas skanner on ühendatud ja sisse lülitatud. Mida nüüd teha- või olen ma midagi kahe- silma vahele jätnud?


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.06.2011, 12:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.canon-europe.com/Support/Consumer_Products/products/Fax__Multifunctionals/InkJet/PIXMA_MP_series/MP250.aspx?DLtcmuri=tcm:13-822898&page=1&type=download

Skänneri driver on veel eraldi olemas.

Täpsemat jutt kuidas paigaldada:
http://ubuntica.com/pixma-mp250-on-ubuntu.html

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 14.06.2011, 12:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mida sa märatsed?
Linux ei ole windows, seal ei käi asjad nii nagu windowsis, harju sellega on kõigil lihtsam

Sulle anti konkreetsed vihjed ja lingid, loe ja paigalda.

Jõudu jaksu!

_________________
https://www.inlink.ee

REKS20
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 26.05.2011
Postitused: 38


estonia.gif
postituspostitatud: 14.06.2011, 19:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei. Kahjuks seda ma küll läbi ei hammusta.Tõlkisin selle ingl.keelse skänneri tõlke ära ja omast-arust järgisin kõike sealset õpetust ja ma ei saa jagu.Ühesõnaga ma olen tüdinenud.Võib- olla olen veits sellest ingl.keelsest õpetusest valesti aru saanud?


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1066


blank.gif
postituspostitatud: 14.06.2011, 19:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

.. või siis telli endale spetsialist, kes asjad käima paneb... Ma usun, et neid peaks ikka leiduma - võin ka ise aidata kui vaja.


REKS20
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 26.05.2011
Postitused: 38


estonia.gif
postituspostitatud: 14.06.2011, 19:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ilmselt küll.


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1066


blank.gif
postituspostitatud: 14.06.2011, 19:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult on võimalik täiesti edukalt ka olemasolevate windowsi teadmistega asi käima panna - tootja kodukalt tarkvara alla laadida, hiire paremklahvi alt saab lahti pakkida või ka pakitud fail lahti klõpsida ja sealt seest need failid välja lohistada soovitud kohta, (topelt)klõpsuga käima panna need .deb failid ja peale adminni õigustes kasutaja salasõna sisestamist on pakid paigaldatud. Seepeale võib windowsi kombe kohaselt masinale ka taaskäivituse teha ja olemas Smile


REKS20
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 26.05.2011
Postitused: 38


estonia.gif
postituspostitatud: 14.06.2011, 19:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See viimane nõuanne tundus küll ahvatlev, aga ei toimi.Proovisin mitu korda.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 15.06.2011, 18:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

räägi kus linnas asud, siis teab keegi sind aidata, hinnad on kokkuleppelised

_________________
https://www.inlink.ee

REKS20
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 55
Liitunud: 26.05.2011
Postitused: 38


estonia.gif
postituspostitatud: 15.06.2011, 19:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tallinnas Sääse peatuses.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group