Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2010, 15:06  postituse pealkiri:  Palun aidake riistvaraviga tuvastada  

Arvuti jookseb kokku, vahet pole kas kasutan Linuxit või Windowsi, niipalju siiski, et Ubuntus avaldus viga mõni päev varem kui Vistas. Tunnuseks on kollast värvi teksti või numbriveergusid meenutavad loetamatud veerud üle ekraani või siis mõnel ekraani piirkonnal, pärast mida ei allu arvuti enam käsklustele. Hiire kursorit saan liigutada, aga mingil ikoonil klikkimine ei anna tulemusi. Algul esines kirjeldatav nähtus ainult Opera brauseriga paljude bänneritega saite külastades, lihtsamatel lehtedel ei juhtunud midagi, edaspidi ei saanud ka teiste brauseritega enam hakkama ja nüüd on asi niikaugel, et arvuti jookseb juba vahetult pärast starti kinni. Niipalju saan ma aru, et tegemist on mingi riistvaralise probleemiga, aga rohkem ei oska midagi arvata, ehk keegi aitab järje peale. Kuidas ja millega ma saaksin kontrollida, kas tegemist on näiteks videokaardi rikkega vms.
Arvutiks on Fujitsu Siemens Amilo xa 1526
Processor: AMD Turion 64 X2 TL-56 - 1.8GHz (x2), up to 1.6GHz FSB, 2x512KB L2 Cache
RAM: 2048MB DDR2-667MHz
Hard Drive: 2X120GB
Screen: 17" Widescreen TFT
Optical Drive: DVD±RW Dual Layer
Graphics: NVidia GeForce Go7600 256MB


Valdur55
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 29
Liitunud: 02.06.2007
Postitused: 640
Asukoht: Tartu
Distributsioon: *buntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2010, 15:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võimalik, et arvuti graafikakaart või mõni muu osa kuumeneb üle.
Kuna arvuti viimati hoolduses käis (tolmutõrje).


artzp
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 01.11.2010
Postitused: 99

Distributsioon: Mint, LinuxMintDebian, PClinuxos
estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2010, 16:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kahtlased "artifaktid" vihjavad videokaardile. Võimalik, et ka kuumenemise viga. Tihtipeale võivad sellised vead tekkida ka toitest - ei jõua ära toita stabiilselt arvutit ja videokaarti.
Põhimõtteliselt tuleb hakata jupikaupa komponente testima - sellist universaalset testerit väga ei olegi, millega saaksid kohe aru mis viga. Võid proovida veel ultimate boot cd-ed - seal igasugu diagnostikat kaasas - linuxi ja dosi baasil. Windowsil olemas sisoft sandra - millega saad teha "riistvara" teste ja piinata arvutit sellega.

Paraku pean ütlema, et sülearvutil on videokaardi viga võrdeline emaplaadi vahetusega - 90% arvutitel on videokaart emaplaadi peal kinni.

Loomulikult kõigepealt proovi tolmupuhastust, Amilotel pidi vist võtma ära klaviatuuri, siis saab radikatele ligi - enne uuri õpetust kui lahti hakkad võtma. Termopasta olgu kõrval.


co
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 19.10.2006
Postitused: 106
Asukoht: KO38KA
Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2010, 16:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Proovi, kas mcelog kirjutab oma logifaili midagi olulist.


androloog
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 45
Liitunud: 21.04.2008
Postitused: 67
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2010, 17:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul oli analoogne kogemus hp pavilion dv 6000ga ja Mikrolingi megabookiga.
Kui hp natuke virvendas ja lõpuks ütles üldse üles, siis mikrolingi megabookil vajutades ekraani kaabli pistikule emaplaadil, kadus selline anomaalia ära. Mul oli see roosat värvi, ise asi kas see sind aitab või mitte, aga hp pavilionil sain ma pildi ette nimodi: Võtsin kõvaketta välja panin läpaka tööle kaane kinni, mässisin saunalinasse ja panin teki alla , ning lasin töötada tal terve päeva (aeg-ajalt kontrollisin, et päris maha ei põleks), ning õhtul panin kinni, kruvisin ketta tagasi ja hoplaa - tööle hakkas ja nromaalselt, aga seda kahjuks 2 päeva (graafikakaart on mingi imeliku punase möglaga pandud emaplaadile ja temperatuuriga annab, see järgi).


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2010, 17:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Aitüma kõigile abikäe ulatajaile! Egas muud üle jää kui kruvikeeraja pihku ja lahingusse Evil or Very Mad


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2010, 17:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Graafikakaardi prose ühe jala külmjoode näiteks.

Või siis mitte. Minu ühel eelneval Amilol oli sarnane asi, nagu ülal kirjeldatud.

Aitab selline onu, kes oskab jootekolbi käes hoida ja seda õigesse kohta toetada.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2010, 20:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üritan momendil pealmist katet eemaldada, seda, mis klaviatuuri ümbritseb. Servad on kõik lahti, aga keskelt hoiab mingi kruvi kinni, mida ma kuidagi ei leia, kuigi kinnihoidev koht on hästi näha.


Kaar3l
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 07.05.2007
Postitused: 692
Asukoht: Plv
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 27.12.2010, 20:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

androloog kirjutas:
Mul oli analoogne kogemus hp pavilion dv 6000ga ja Mikrolingi megabookiga.
Kui hp natuke virvendas ja lõpuks ütles üldse üles, siis mikrolingi megabookil vajutades ekraani kaabli pistikule emaplaadil, kadus selline anomaalia ära. Mul oli see roosat värvi, ise asi kas see sind aitab või mitte, aga hp pavilionil sain ma pildi ette nimodi: Võtsin kõvaketta välja panin läpaka tööle kaane kinni, mässisin saunalinasse ja panin teki alla , ning lasin töötada tal terve päeva (aeg-ajalt kontrollisin, et päris maha ei põleks), ning õhtul panin kinni, kruvisin ketta tagasi ja hoplaa - tööle hakkas ja nromaalselt, aga seda kahjuks 2 päeva (graafikakaart on mingi imeliku punase möglaga pandud emaplaadile ja temperatuuriga annab, see järgi).

See on nüüd küll halb soovitus. Parem on võtta läpakas lahti ja teha kuumapuhuriga graafika kiibile kuuma. Ise äratasin nii ühe asuse pildi ellu.

Kuigi G73M nagu seda viga ei tundu olevat mis on mõnedel teistel nvidia graafika kiipidel.

Põhja all äkki mõni kruvi veel. Aku all vms.

_________________
Hyva päiva!

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2010, 00:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kaar3l kirjutas:
Põhja all äkki mõni kruvi veel. Aku all vms.


Neid oli seal hulgem, enamasti klaviatuuri all ja küljes. Ma ei saa aru, miks peab ühe sülearvuti lahtivõtmine nii raskesks tehtud olema, need masinad, mille osadeks lahutamist youtubest vaatasin, lagunesid palju kergemalt. Igatahes on mul nüüd laua peal hunnik igasugu tolmust puhastatud jubinaid ja hulk kruvisid, mis tulevad homme kõik uuesti paari panna. Kui masinavärk enam tööle ei hakka, siis lohutan end sellega, et nagunii oli emaplaat tuksis ja üritan mõningatest veel väärtust omavatest juppidest lahti saada.


sips
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 20.05.2006
Postitused: 288

Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2010, 12:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

otsi juutuubist õpetusi, nt http://www.youtube.com/watch?v=mvn0esIXVZw

_________________
PS! Vanaisale ei saa Linuxit peale lasta.

Kakaduu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 78
Liitunud: 26.05.2008
Postitused: 117
Asukoht: Vändra mets

estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2010, 15:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tihtipeale võib viga olla operatiivmälus.
Tõsta neist siis üks pesast välja, ja katsetada, või siis asendada katsetamiseks mõne teisega. Mul on just sedasorti vigasid kõige sagedamini esinenud.


erku
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 12.09.2008
Postitused: 558
Asukoht: Tallinn, Järvamaa
Distributsioon: Mint/Debian _32bit
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2010, 15:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

On see lahti tegemine keerukamaks tõesti vahel muudetud.
Sellel on ka põhjus. Vahel on (sageli on) see kinni asjaolus, et kui ühelt poolt kohe emaplaadi kätte saad, siis võid tõmmata mikrofoni, väikeste kõlarite, klaviatuuri lintkaabli jne puruks. Seega on kruvid tihti pandud kahelt poolt sisse, et pead klaviatuuri jne kaablid eemaldama, ennem kui asi lahti kukub.
Siis mõnel on veel varjestus klemmid/konksud emaplaadilt vastu korpust jne.

Asi nagu vanasõna: üheksa korda mõõda.... ; ja: tasa sõuad kaugele...

_________________
Mõttetera: Kui tarkvara ei meeldi või ei sobi, tuleb valida teine tarkvara.

Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2010, 15:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sips kirjutas:
otsi juutuubist õpetusi, nt http://www.youtube.com/watch?v=mvn0esIXVZw

Sai neid omajagu vaadatud, amilo xa 1526 lahtivõtmise kohta polnd.

Nüüd on igatahes masin jälle koos, küll väikeste kaotustega, nimelt oskasin lahtivõtmise ajal klaviatuuri üsna kõveraks väänata, aga see pole suur häda, kasutan USB klaviatuuri. Puuteplaat ja klahvid ei hakanud samuti tööle kuigi ühendasin kaablid ära, aga pole samuti häda, kasutan hiirt. Ühe kontakti emaplaadil, kuhu tuli ühendada sisese kõlari küljest tulev kaabel, murdsin tagasipanekul samuti ära, aga mõlemad kõlarid töötavad, ei tea milleks see vajalik oli. Üldiselt olen rahul, kuigi see võib esmapilgul imelik tunduda, ikkagi esimene sülearvuti, mille olen osadeks jaganud ja jälle kokku pannud.
Seis graafika koha pealt endine, külmjoodet ei märganud, paljusoovitatud kuumtöötlust ei viitsi proovida. Momendil töötan nn kehva graafika režiimis eraldusvõimel 1024X768, mis Ubuntul tegelikult töötegemiseks nii kehva polegi, ju näeb kaua ta sedasi kestab.


sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 28.12.2010, 19:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üldiselt on riistvaraga selline jama jah, et silmaga viga ei näe.

Parim viis viga tuvastada on jupp-jupi-haaval asju sisse-välja tõsta.

Seda siis, kui endal tester, skeem ja teadmised puuduvad.

Kahjuks on tavaliselt ka nii, et teist töötavat arvutit, millelt neid jupikesi proovimiseks maha kiskuda lihtsalt ei ole.

Kui on garantii - on pidu, lilled ja šampus.

Kui on kopikas raha, siis on remonditöökoda.

Kui probleem on tõsisem, kui pisiviga (näiteks 51% arvuti hinnast), siis on arvuti matused.

Sülearvuti matused.

Lauakasti saab reeglina lihtsamalt ja odavamalt tagasi tööle.

_________________
Hea tarkvara kuulab kasutaja sõna Smile

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group