Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
intspoiss
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 25.02.2009
Postitused: 86

Distributsioon: Debian 7
estonia.gif
postituspostitatud: 16.06.2010, 15:06  postituse pealkiri:  Ubuntu 10.04 wifi probleem  

Ubuntu 10.04 all ei saa enam wifit kasutada millegipärast.Ülesse ei ilmu enam seda wifi ikooni ja menüüst network manager valides on kõik tabid peale wired connections hallid.Ja ühegi nupu klikkimine seal ei toimi.Mida tegema peaks?
Wifi kaart on Intel 3945 abg.

_________________
Image

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1066


blank.gif
postituspostitatud: 16.06.2010, 15:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

otsing - http://www.google.ee/search?q=ubuntu+10.04+wifi+icon+disappeared

tulemused:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1499971 - siin soovitati:
nm-applet --sm-disable

Kas oli abi?


intspoiss
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 25.02.2009
Postitused: 86

Distributsioon: Debian 7
estonia.gif
postituspostitatud: 16.06.2010, 18:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei olnud abi sellest.
An instance of nm-applet is already running.

** (nm-applet:1868): WARNING **: <WARN> constructor(): Couldn't initialize the D-Bus manager.

_________________
Image

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1066


blank.gif
postituspostitatud: 16.06.2010, 19:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

killall nm-applet suretab maha selle ja siis nm-applet --sm-disable abil saab taas käima. Mitut protsessi sama programmi poolt ei lubata. Seega ta ikkagi töötab kuigi näha pole - siis tulebki esmalt maha suretada ja siis ise käima panna.

Terminali aknast saab neid käske testida. Käsule saab taha panna & märgi - siis käivitatakse see taustal. Kui kasutatakse sudo abi siis & ei sobi - ei teki võimalust salasõna sisestamiseks.

See on lihtsalt üks postitus foorumist, mida sellele probleemile lahenduseks pakuti. Teine variant on see, et uurida, kas see applet üldse süsteemiga koos käivitub - kui mitte siis on seda lihtne lisada.

Ise olen kasutanud WiCD nimelist programmi, mille ise ka ära olen tõlkinud. Selle paigaldamisel muidugi eemaldatakse nm-applet. Samas ei pea nüüd seda kohe tormama paigaldama - ilmselt saab ka selle nm-applet-i käima. Samas endal Ubuntu 10.04 LTS ja see applet ei ole ära kadunud. Mul kadus hoopis helivaljuse applet ära ja selle lasin ka koos süsteemiga ise käima ja nüüd on käinud.

Võib katsetada ka seda, et eemaldada nm-applet koos kõige konfifailidega ja siis uuesti peale panna. Synapticu all on seda mugav graafiliselt teha ja ei hakka siin praegu käskudega liialt koormama. Siis lähevadki jutud liikvele, et näe - Linux on üks käsureal müttamine...

Gnome rakenduste automaatkäivitamine - System -> Preferences -> Sessions -> Startup Programs -> Add!


intspoiss
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 25.02.2009
Postitused: 86

Distributsioon: Debian 7
estonia.gif
postituspostitatud: 21.06.2010, 22:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selle WiCD'ga mingi jama,väidab mulle et wifi salasõna on vale(bad password),kuigi tegelt on see õige.

_________________
Image

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1066


blank.gif
postituspostitatud: 22.06.2010, 16:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

intspoiss kirjutas:
Selle WiCD'ga mingi jama,väidab mulle et wifi salasõna on vale(bad password),kuigi tegelt on see õige.


Eks foorumi teel on raske hambaid ravida. Tavaliselt inimesed nokivad WiCD seaded paigast ära ja siis on programm paha, et netti ei ühenda.

Mul endal töötab Ubuntu 10.04 LTS ja WPA2 krüpto maksimumpikkusega võtmega (63 kohta) ja Ubuntu enda võrguhaldur töötab - ei mingit probleemi.

Krüpto puhul on ka oluline, et mismoodi see ruuteris on seadistatud ning mismoodi arvutis.

WiCD läheb peale lubuntu-desktopiga ehk siis LXDE keskkonnas. Üldiselt ei ole ma seda muidu kasutanud kui just väga vaja ei ole.

Kui käima ei saa siis on küsimus, et kas see üldse on algusest peale töötanud? Mis siis juhtus kui töötamast lakkas?

Siin on kaks võimalust - kas panna Ubuntu uuesti puhtalt peale või siis võtta ühendust kellegagi, kes asja korda teeb. Ka siinse foorumi kaudu saab privaatsõnumeid saata ja mul on fooruminimega samanimeline Skype-nimi ka. On võimalikud töölaua jagamised vms lahenduste abil üle võrgu asja uurida või siis kohapeal asi korda teha.


intspoiss
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 25.02.2009
Postitused: 86

Distributsioon: Debian 7
estonia.gif
postituspostitatud: 27.06.2010, 15:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ei näppinud ma seal WiCD seadetest midagi peale WPA2 parooli sisestamise.Aga enam ei ole vahet,läks Ubuntu uuesti peale.

_________________
Image

-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 27.06.2010, 17:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

intspoiss kirjutas:
Ei näppinud ma seal WiCD seadetest midagi peale WPA2 parooli sisestamise.Aga enam ei ole vahet,läks Ubuntu uuesti peale.


Oli sellest "uuesti paigaldamisest" kasu siis ka?


intspoiss
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 36
Liitunud: 25.02.2009
Postitused: 86

Distributsioon: Debian 7
estonia.gif
postituspostitatud: 27.06.2010, 17:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

On,töötab nii nagu peab.

_________________
Image

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group