Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2005, 18:48  postituse pealkiri:  serveri statistika  

Ega keegi ei oska soovitada head statistika moodulit serverile. Mitte nagu Analog või AWStats vaid just sellist, mis näitab erinevate protsesside jõudlust jne süsteemis. Võib olla ka ainult root kasutajale nähtav. Hea oleks, kui oleks juba Gentoo poolt ka toetus.
Olen näinud küll erinevaid statistika lehti, mis kuvatud, et milline on prose jõudlus, traffix jne, kuid nime pole kunagi tähele pannud ja nüüd ei leia.


intz
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 03.08.2005
Postitused: 20


postituspostitatud: 22.08.2005, 19:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

midagi sellist ehk?
http://sourceforge.net/projects/phpsysinfo/
Näitab ära mälu kasutuse, upload ja download trafficu jne,
Ise kasutan ja olen rahul


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2005, 19:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

seda ma tean ja umbes taoline asi ka töös.
Kuid just vaja näha, mis protsess kui palju on mingi hetk on resurssi võtnud. Hea, kui pärast ka graafiline jälg maas...


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2005, 19:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

leidsin Very Happy
Panen teistele ka lingi - väga hea leht muideks:
http://www.teamquest.com/resources/gunther/ldavg1.shtml


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2005, 20:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ise kasutan jälgimisex mrtg abi, ei näita küll iga protsessi nõudlust, kuid see ma arvan, et ei ole raske ise sisse scriptida..

näide, kuidas asi mul toimib on siin: http://www.zone.ee/sander85/mrtg.html - iga tunni takka uuendavad masinad oma info sinna, sest elioniga on mul pordid kinni ja starmani võrgu ligi saan alles sügisel linna sõites, aga üldiselt on läpaka temperatuuri script ise kirjutatud, nii et ei tohix ka erinevate protsesside jälgimisega probleemi tulla, kommentaarid on hetkel veel segamini eesti ja inglise keeles ja rondi info tänu kerneli vahetusele ja viimase aja uuendamise tõttu suure koormuse all olemisele on ma vaatan, et natuke segast pexma hakanud, nii et seda ei tasu väga tõsiselt jälgida Razz

aga yldiselt on mrtg sellisex jälgimisex üsna pädev tükk..

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2005, 20:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

aga kuidas sa selle ka mälu ja protsessori jõudlust panid näitama? Vaatasin küll nende kodulehelt kiiruga, kuid paistis nagu rohkem olevat ikka nettrafficu analüüsja.

Aga panin muidu ka selle eelnevalt antud phpsysi peale.
Võib vaadata siit:
http://spottraining.org/server/


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 22.08.2005, 21:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
aga kuidas sa selle ka mälu ja protsessori jõudlust panid näitama? Vaatasin küll nende kodulehelt kiiruga, kuid paistis nagu rohkem olevat ikka nettrafficu analüüsja.

Aga panin muidu ka selle eelnevalt antud phpsysi peale.
Võib vaadata siit:
http://spottraining.org/server/


võttis umbes oma nädala või isegi rohkem kui ma guugeldasin ja otsisin, et kuidas seda asja paika saada, täpselt enam ei mäletagi.. deem, olex võinud selle peamise aadressi meelde jätta, mille abiga ma selle tegin, aga üldiselt võib mrtg-le sööta ise igasugust infot igalt poolt, tean, et mrtg-ga oli ntx viljandis kusagil mingi temperatuuride ja õhuniiskuse jälgimine tööle pandud, palju ei ole vaja, peab vaid paika saama, kust ja kui palju infot sisse söödetaxe..

_________________
Image Image Image

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.08.2005, 16:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui olex kusagilt mingit suvalist tühja ilma mrtg ja snmp-ta jooxvat masinat võtta, sis lasex sellele kogu kupatuse peale ja kirjutax samal ajal ka mingisuguse õpetuse valmis, mis ka sisaldax mõlema service jaox vajalikku conf faili ning ka cron tabeli täitmise õpetust.. aga hetkel ei ole võtta sellist tühja masinat, enda linuxitel on mõlemal juba vastav süsteem sees.. või siiski.. koduse masina linux vist ei ole veel nendega varustatud.. kui õhtul aega jääb, sis vaatan ja proovin miskit kokku klopsida..

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.08.2005, 16:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

on sul selleks root kasutaja õigusi vaja?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 23.08.2005, 16:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
on sul selleks root kasutaja õigusi vaja?


neid õigusi läheb vaja vastavate programmide peale laskmisex ja confimisex, aga arvan, et saan koduse masina peal kenasti hakkama.. lihtsalt ringi guugeldades on väga raske midagi mrtg kohta leida ja veel vähem eesti keeles, nii et mix mitte yx õppetükk võimalikult lihtsalt ja arusaadavalt valmis treida Smile

_________________
Image Image Image

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 24.08.2005, 01:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

olen vaikselt asjaga tegelema asunud, ma ei tea, kuidas see süsteem siin täpselt käib, aga vist peaks olema kogu krempel nähtav sellel aadressil:
http://www.pingviin.org/modules.php?name=Tutoriaux&rop=tutoriaux&did=20 või on see sealt nähtav ainult mulle või sis ka teistele regatud kasutajatele? igaljuhul soovix, et keegi selle üle vaatax ja mix ka mitte järgi proovix, tagasiside olex väga hea, sest see on üsna esimene sellelaadne tükk mul ja seal võib esineda puudujääke, mida esmapilgul ei märka, üritax siiski nii kirjutada, et ka iga värskem kasutaja (umbes nagu ma ise) asjale pihta saax Smile

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.08.2005, 07:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sul oli õpetus avalikustamata. Ja nagu selgus, kui annad otselingi oma profiilist tegemisel olevale õpetusele, siis saab seda iga üks muuta Confused
Aga nüüd õpetus avalikustatud. Kui kirjutad sinna juurde mõne paragrahi, siis anna sellest teada või vaata - sul on iga õpetuse ees punane täpp, mis määrab kas asi avalikustatud või ei...


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 24.08.2005, 12:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Sul oli õpetus avalikustamata. Ja nagu selgus, kui annad otselingi oma profiilist tegemisel olevale õpetusele, siis saab seda iga üks muuta Confused
Aga nüüd õpetus avalikustatud. Kui kirjutad sinna juurde mõne paragrahi, siis anna sellest teada või vaata - sul on iga õpetuse ees punane täpp, mis määrab kas asi avalikustatud või ei...


kuidas ma seda nüüd edasi saan kirjutada Rolling Eyes ma ei leia enam ühtki linki, ega ka midagi muud, kust peaxin saama jätkata või kust peaxin olema võimeline seda kas avalikustama või mitte Confused

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.08.2005, 13:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
spott kirjutas:
Sul oli õpetus avalikustamata. Ja nagu selgus, kui annad otselingi oma profiilist tegemisel olevale õpetusele, siis saab seda iga üks muuta Confused
Aga nüüd õpetus avalikustatud. Kui kirjutad sinna juurde mõne paragrahi, siis anna sellest teada või vaata - sul on iga õpetuse ees punane täpp, mis määrab kas asi avalikustatud või ei...


kuidas ma seda nüüd edasi saan kirjutada Rolling Eyes ma ei leia enam ühtki linki, ega ka midagi muud, kust peaxin saama jätkata või kust peaxin olema võimeline seda kas avalikustama või mitte Confused

mnjah
ma avalikustasin selle ja enam sa sellele muidu ligi ei saagi Confused Very Happy
Aga pane asi mulle privasse ja ma lisan ise - või tahad, teen sulle eraldi adminn kasutaja, kelle alt saad kõiki õpetusi muuta/täiendada/avalikustada?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 24.08.2005, 14:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mul ei olex selle kasutaja vastu midagi, sest vaevalt, et ma selle kõik ühes jorus valmis kirjan ja pealegi kes teab, mandriva paigaldamise õpetus on ka siiani puudu, vbl tuleb tahtmine ka see valmis kirjata kui kuskilt mõne tühja masina leian, mille peal installimist teostada, sest endal on juba kõikjal linux peal ja selle õpetuse kirjutamise nimel just väga midagi maha lasta ei tahax Razz

_________________
Image Image Image

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 24.08.2005, 22:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kas leidub muidu mõni julge, kes on nõus õpetust testima ja järgi proovima, et puudujääke parandada Rolling Eyes

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.08.2005, 08:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
kas leidub muidu mõni julge, kes on nõus õpetust testima ja järgi proovima, et puudujääke parandada Rolling Eyes

enne nädalavahetust pole vist aega Confused


digimiq
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 22.11.2005
Postitused: 9


blank.gif
postituspostitatud: 10.12.2005, 20:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tühja masinat ma võin Sulle pakkuda .. eeldusel muidugi, et teed kõik vinks-vonks korda ja ma saan seda masinat pärast kasutada (et - idee on selles, et ma ei viitsi pärast enam uut OS'i jms peale laskma hakata Very Happy )


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group