Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 24.09.2009, 15:20  postituse pealkiri:  Teeks ise arvuti  

Kuna minu kasutuses olev vanaraud kipub viimasel ajal pahatihti maha põlema, siis tekkis auahne idee ise arvuti kokku panna, ehk saab odavam ja parem. Cool
Mulle jäi silma selline emaplaat http://www.ox.ee/est/product/125209
Kas selline plaat kõlbab, või on olemas mõni parem ja odavam ning võib-olla paremini Linuxiga ühilduv mini ITX.
Eesmärk on teha arvuti, mis tiksuks 24/7, seega peaks ta vähe voolu võtma, vähe ruumi võtma ja mitte kõva häält tegema. OS oleks loomulikult Linux, xubuntu vms.

_________________
dumbuser

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.09.2009, 20:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Asuse bareboned on ka olemas. Tean, et neile päris paljudele ka Linuxit saab peale istutada - millistele täpsemalt, selle kohta info kahjuks puudub.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 24.09.2009, 21:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kust neid saab? Ma uuriks natuke asja.

_________________
dumbuser

sarvik
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 20.03.2007
Postitused: 60
Asukoht: jõgeva
Distributsioon: Fedora, RedHat, Centos, SuSe
estonia.gif
postituspostitatud: 24.09.2009, 23:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Alusta näiteks hinnavaatlus.ee'st. Saad hea ülevaate hindade kohast. Kuid parima/sootsama koha peab vahest ise otsima, see on vahest väga ajakulukas ja/või võidad rahas väga vähe.

Mida eelistad polegi erilist vahet. Minu soovitus on kasutada ühe prändi asju ja mitte segada mitme prändi riistvara. Vahest võib segamisega ainult probleeme tekkida.

Ma ei oska kõike soovitada, kuid näitena mina olen läinud AMD prändi teed. Asus emaplaat ATI kiibistikul, AMD prose ja kingstom mälu mõlemad 800MHz siinikiirusel, Radeon x1600. Kokku panin vist 4-5a tagasi ja jõudlusest puudust pole veel tulnud. Võrrelda muidugi millegagi ei oska, tänapäevaseid mänge pole mänginud kuid Doom3 jaoks ta kokku pandud oli ja jooksutamisega probleeme ei tekkinud. Vabalt sai ka Q4 jooksutatud.

Tom: Ei hakkanud sinu esimest postitust väga lähemalt läbi uurima. Ma ka ei tea mida sa täpsemalt teha tahad, kuid sellist emaplaati mina kidlasti ei ostaks. See emaplaat ajast väga maha jäänud ja siinikiirust samuti pea olematu.


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 24.09.2009, 23:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kõige odavam tuleks vast osta hinnvaatluse foorumist mõni kasutatud raal komplektina, juppidena ostes maksad igal juhul rohkem.


sarvik
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 41
Liitunud: 20.03.2007
Postitused: 60
Asukoht: jõgeva
Distributsioon: Fedora, RedHat, Centos, SuSe
estonia.gif
postituspostitatud: 24.09.2009, 23:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võimalik. Kuid hinnavaatulus foorumist rohkem õnnepeale ja siga kotis ostmine. Ma ei taha mainet seal maha teha, kuid märis mitu juhust kus masin üle klokitud ja vigastatud sellega emaplaati/prose. Endal julgem tunne kui ise kokku paned/lased panna. Siis kestab ka asi, kui just loomkatseid temaga kohe tegema ei hakka. Hinnavaatlusest võib kõrgema klassi läppareid osta (IBM, DELL, HP), sest neid tavaliselt lahti ei kakuta ja odavad on nad ka.


olavsu1


Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 48
Liitunud: 02.12.2006
Postitused: 923

Distributsioon: ubuntu, mandriva
estonia.gif
postituspostitatud: 24.09.2009, 23:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vaata tigma poodi neil oli pisikesi terminale mis ei lärma.

_________________
olen Troll ja ootan pingviin.org konto sulgemist.

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 25.09.2009, 00:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sarvik kirjutas:
Võimalik. Kuid hinnavaatulus foorumist rohkem õnnepeale ja siga kotis ostmine. Ma ei taha mainet seal maha teha, kuid märis mitu juhust kus masin üle klokitud ja vigastatud sellega emaplaati/prose. Endal julgem tunne kui ise kokku paned/lased panna. Siis kestab ka asi, kui just loomkatseid temaga kohe tegema ei hakka. Hinnavaatlusest võib kõrgema klassi läppareid osta (IBM, DELL, HP), sest neid tavaliselt lahti ei kakuta ja odavad on nad ka.

nii hull see asi nüüd kah pole, kui ise järgid elementaarseid ohutu äri tegemise reegleid, siis saab sealt ikka väga soodsalt head kaupa Very Happy vaata lihtsalt, et kasutajal oleks piisavalt positiivseid kommentaare ja ajaks ka mujal foorumis adekvaatset juttu. seal on pakkumist piisavalt, et ei pea esimest ettejuhtuvat kohe ära rabama. kui asi kahtlane tundub, valid mõne teise pakkumise, ei midagi keerulist. ise pead olema valvas ja küsimusi esitama, uurima kõige kohta, mis huvi pakub ja alles siis, kui oled täitsa veendunud, et kaup on just see, mida sulle vaja ja müüja tundub norm, äri ära tegema. olen seal päris palju kaupa teinud ja sellise loogikaaga toimides, pole veel orki sattunud.


Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 25.09.2009, 08:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sarvik kirjutas:
See emaplaat ajast väga maha jäänud ja siinikiirust samuti pea olematu.

Vastus arvesse võetud.
Ordi pakub ka praegu imeodavalt suht lahjat masumasinat, saab kohe koos Ubuntuga osta.
Mänge mängida ei plaani, mängude jaoks on teine püss olemas aga teda näiteks torrenti või frostwire vedamiseks kasutada on sama kui lennukiga poodi piima järele sõita. Smile
Eile proovisin oma esimesele arvutile, 200MHz Pentium Pro, Puppyt peale saada. Kui lõpuks õnnestub, siis pole teist vaja ja olen jälle paar tonni kokku hoidnud.
Tegin ühe huvitava katse ka. Nimelt, kui jooksutasin selle vanaraua peal Floppixit, siis tarbis ta 9W, kui Puppyt plaadi pealt, siis 56W ja kui lülitasin ta välja, siis läks 2,3W. Kahetuumalise pentiumi prosega teine arvuti tahab pidevalt 100W, kui ühtegi programmi ei jookse. Sad Olen üritanud talle seda prose kiiruse reguleerimist, mis Ubuntule Gnome Paneliga kaasa tuleb, külge saada aga kahetuumalised vist ei ole toetatud.

_________________
dumbuser

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 25.09.2009, 09:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://leiunurk.elion.ee/20/?171720 vbl leiad sealt miskit, mis meeldib

_________________
Image Image Image

xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 25.09.2009, 11:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tom kirjutas:
Kahetuumalise pentiumi prosega teine arvuti tahab pidevalt 100W, kui ühtegi programmi ei jookse. Sad Olen üritanud talle seda prose kiiruse reguleerimist, mis Ubuntule Gnome Paneliga kaasa tuleb, külge saada aga kahetuumalised vist ei ole toetatud.


AMD kahetuumalisel igatahes toimib.
saan ilusti kas käsitsi sättida 800mhz -3,0 Ghz või siis panna vastaaid profiile.

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 25.09.2009, 13:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
http://leiunurk.elion.ee/20/?171720 vbl leiad sealt miskit, mis meeldib

röövellikud hinnad Rolling Eyes


Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 25.09.2009, 14:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

xpander kirjutas:

AMD kahetuumalisel igatahes toimib.
saan ilusti kas käsitsi sättida 800mhz -3,0 Ghz või siis panna vastaaid profiile.

Eks ma pean seda asja veel näppima ja võib-olla mõnda teist programmi proovima. Ja muidugi tuleb selle va RTFM-iga põhjalikumalt tegeleda. Embarassed

_________________
dumbuser

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.09.2009, 14:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zaxon kirjutas:
sander85 kirjutas:
http://leiunurk.elion.ee/20/?171720 vbl leiad sealt miskit, mis meeldib

röövellikud hinnad Rolling Eyes

Just ostsin säält 2 sellist komplekti:
http://leiunurk.elion.ee/20/?shop&3868574
17tolline LCD komplektis + 3 kuud garantiid. Oleks HVst midagi oluliselt soodsamat pakkuda?

_________________
Kõike hääd,
WK

xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 25.09.2009, 15:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tom kirjutas:
xpander kirjutas:

AMD kahetuumalisel igatahes toimib.
saan ilusti kas käsitsi sättida 800mhz -3,0 Ghz või siis panna vastaaid profiile.

Eks ma pean seda asja veel näppima ja võib-olla mõnda teist programmi proovima. Ja muidugi tuleb selle va RTFM-iga põhjalikumalt tegeleda. Embarassed


kui ma ei eksi siis selle kasutamise eeldus on et sul peab BIOSist olema Inteli Speedstep sisse lülitatud või AMD puhul Cool'n'Quiet.

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 25.09.2009, 15:49  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:

Just ostsin säält 2 sellist komplekti:
http://leiunurk.elion.ee/20/?shop&3868574
17tolline LCD komplektis + 3 kuud garantiid. Oleks HVst midagi oluliselt soodsamat pakkuda?

Mul pole molu vaja, muidu arvuti oleks normaalne. Mõõda ära, palju ta voolu võtab.
Arvutiaidas müüakse midagi sarnast 1000.- eest. Aga, nagu ikka tuleb sealt ostetud asjad ise suruõhuga üle käia, muidu võib rõõm üürikeseks jääda. Mul 2 arvutit selle pärast dzinni välja lasknud, et toitekas oli tolmu täis ja pinge lõi üle.

_________________
dumbuser

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 25.09.2009, 16:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Millega Sa voolutarvet mõõdad? Ampermeetri vahele panemiseks oleks vaja pisut pistikutega nikerdada...

E: On lubatult vaiksed muidu. Lasin Kubuntu 8.04 peale ja kirjutan just ühe sellise tagant. Mulle sobib.

_________________
Kõike hääd,
WK

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 26.09.2009, 00:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
zaxon kirjutas:
sander85 kirjutas:
http://leiunurk.elion.ee/20/?171720 vbl leiad sealt miskit, mis meeldib

röövellikud hinnad Rolling Eyes

Just ostsin säält 2 sellist komplekti:
http://leiunurk.elion.ee/20/?shop&3868574
17tolline LCD komplektis + 3 kuud garantiid. Oleks HVst midagi oluliselt soodsamat pakkuda?

kes otsib, see leiab, reaalne väärtus sel komplektil heal juhul kõigest ~1k. 600.- eest garantiid juurde osta, nojah, eks igal lollil oma lõbu. üks suvaline näide, kui juba soovi avaldati: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=425750 jupid paremad ja hind odavam, keegi ei jookse tormi. olen sealt sarnaseid netikaste ostnud mitmeid ja 1.6k viidatud elioni pakkumise eest ON palju.


Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 26.09.2009, 13:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nonii, sain selle CPU Frequency Scaling Monitori tööle, Mõlemad tuumad töötavad 1,2 GHz - ga ehk 60% täiskoormusest. madalamaks miskipärast ei saa.
Voolu saab mõõta iga testriga, aga kui elektriga sinapeal ei ole, ära hakka proovima, paremal juhul saad särtsu, halvemal juhul tuleb korke vahetama hakata Wink
200 MHz Pentium koos 64MB RAM-iga veab Puppyt ilusti, seekord jääb nettopi ost ära. Ootame paremaid aegu.

_________________
dumbuser

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.09.2009, 20:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tom kirjutas:
Voolu saab mõõta iga testriga, aga kui elektriga sinapeal ei ole, ära hakka proovima, paremal juhul saad särtsu, halvemal juhul tuleb korke vahetama hakata Wink
SIna pääl päris vast pole, aga nii palju nagu tean, et ampermeeter tuleks ikka jadamisi ühendada. Küsimus siis selles, kuidas seda mugavalt teha?

_________________
Kõike hääd,
WK

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group