Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
kevadhaldjas
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2009
Postitused: 5


blank.gif
postituspostitatud: 21.09.2009, 11:36  postituse pealkiri:  mure youtube'i ja mikrofoni seadistustega  

Tere!

Ostsin lapaka. Kuna ega ma windowsigi puhul ekspert ei ole siis mõtlesin miks mitte linux. Algselt oli peal Limpus Linux Lite ja igapäevased asjad nagu skype ja youtube töötasid hästi samas jäi võimalustest puudu. Nüüd olengi peaaegu õnnelik Ubuntu 9.04 omanik. Aga...

Youtube ei taha kohe üldse. Pilt on katkendlik piltide jada või hangub üldse ära samuti ei mängi ka heli ühtlaselt lõpuni. Foorumist pole kahjuks seni veel lahendust leidnud.

Teine oluline probleem on skype'i kasutamine. Kuigi kahtlustan, et probleem ei ole mitte skyp ise vaid heli seadistused. Arvutisse on sisseehitatud mikrofon. Volum controlli alt kui olen mute microfon maha võtnud on see varsti aga automaatselt uuesti peal ja minu poolt läheb teele ainult ragin. Samuti on kehvem sisse tulev helikvaliteet võrreldes eelmise linux versiooniga.

Ehk oskab keegi nõu anda, sest tegelikult ma ikka tahaks neid võimalusi kasutada ja samas jääda truuks ubuntule Smile

Tänud!


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 21.09.2009, 11:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selle juutuubi kohapealt. Võimalik, et kasutatakse vaba tarkvaralist brauseri pluginat. See on pole veel päris "valmis". Paigalda Adobe enda jublak... ehk teeb asja paremaks. Paki nimi peaks olema flashplugin-nonfree
Otsi teine Synapticust üles või kui piisavalt julgust, siis käsureale
Kood:
sudo apt-get install  flashplugin-nonfree

Samuti võiks veenduda et kõik gnash-i või swfdec-i nimelised pakid saaksid eemaldatud... need kaks ongi vaba tarkvaralised alternatiivid adobe flässile.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 21.09.2009, 11:51  postituse pealkiri:  Re: mure youtube'i ja mikrofoni seadistustega  

kevadhaldjas kirjutas:
Tere!

Ostsin lapaka. Kuna ega ma windowsigi puhul ekspert ei ole siis mõtlesin miks mitte linux. Algselt oli peal Limpus Linux Lite ja igapäevased asjad nagu skype ja youtube töötasid hästi samas jäi võimalustest puudu. Nüüd olengi peaaegu õnnelik Ubuntu 9.04 omanik. Aga...

Youtube ei taha kohe üldse. Pilt on katkendlik piltide jada või hangub üldse ära samuti ei mängi ka heli ühtlaselt lõpuni. Foorumist pole kahjuks seni veel lahendust leidnud.

Teine oluline probleem on skype'i kasutamine. Kuigi kahtlustan, et probleem ei ole mitte skyp ise vaid heli seadistused. Arvutisse on sisseehitatud mikrofon. Volum controlli alt kui olen mute microfon maha võtnud on see varsti aga automaatselt uuesti peal ja minu poolt läheb teele ainult ragin. Samuti on kehvem sisse tulev helikvaliteet võrreldes eelmise linux versiooniga.

Ehk oskab keegi nõu anda, sest tegelikult ma ikka tahaks neid võimalusi kasutada ja samas jääda truuks ubuntule Smile

Tänud!


flashi paigaldamise kohta ütleb guugel nii:

sudo apt-get install flashplugin-installer

mis puutub helisse, siis pole ubuntu kasutaja ja ei oska aidata, aga kindlasti leidub siin teisi, kes täpsemalt teavad

_________________
Image Image Image

kevadhaldjas
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2009
Postitused: 5


blank.gif
postituspostitatud: 21.09.2009, 16:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud vastajatele,
kahjuks aga hakkib ikka veel Sad


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 21.09.2009, 17:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kevadhaldjas kirjutas:
Tänud vastajatele,
kahjuks aga hakkib ikka veel Sad


kui videol paremklõpsu teed, siis kas sealt on võimalik aru saada, millise plugina ja mis versiooniga tegu on.. ideaalis peaks näha olema, et tegemist on adobe flashi pluginaga, mitte millegi muuga..

_________________
Image Image Image

mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 21.09.2009, 17:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ikkagi on Adobe plugin kasutuses, siis võib tegu olla ka valesti tuvastatud graafikakaardiga.
Ütle, mis videokaart su läpakas on? Kui ei tea, siis käsk:
Kood:
lspci | grep -i vga

reedab. Siis võid veel kontrollida, mis draiver hetkel kasutuses on
Kood:
grep -i driver /var/log/Xorg.0.log


Või, kui tead graafilisi vahendeid, kust eelneva info teada saad, siis pole vaja käsureale ronida.


kevadhaldjas
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 43
Liitunud: 21.09.2009
Postitused: 5


blank.gif
postituspostitatud: 21.09.2009, 21:17  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

tänud youtubeiga on nüüd olukord tublisti paranenud Smile vahel küll vaikib hetkeks aga üldiselt väga ok. Kui oskaks veel arvutit veenda mikri kasutuses Smile


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group