Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
kogukamm
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 09.11.2008
Postitused: 12


estonia.gif
postituspostitatud: 05.05.2009, 13:01  postituse pealkiri:  Estobuntu ja wifi  

Tere!
Palun abi. Installisin Estobuntu 9.03 Eee Pc 701-le. Kõik tundub vahva. Juhtmega saab netti ka. Wifit aga ei näita. Installeerisin wicd peale, see võttis network manageri ära. Aga wifit ikka ei näita. Kui juhet taga pole, teatab, et on ühenduses võrguga ja näitab väärtuseks -1 protsenti ja veelkord protsendimärk. Äkki keegi oskab aidata? Oleksin väga tänulik.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 05.05.2009, 13:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Knetwork manager ei leidnud wifi leviala we!


kogukamm
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 09.11.2008
Postitused: 12


estonia.gif
postituspostitatud: 05.05.2009, 14:25  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-ordi- kirjutas:
Knetwork manager ei leidnud wifi leviala we!
Kahjuks ei leidnud. Vaatasin biosist, kas wifi üldse lubatud- oli küll.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 05.05.2009, 14:32  postituse pealkiri:  Re: Estobuntu ja wifi  

kogukamm kirjutas:
Tere!
Palun abi. Installisin Estobuntu 9.03 Eee Pc 701-le. Kõik tundub vahva. Juhtmega saab netti ka. Wifit aga ei näita. Installeerisin wicd peale, see võttis network manageri ära. Aga wifit ikka ei näita. Kui juhet taga pole, teatab, et on ühenduses võrguga ja näitab väärtuseks -1 protsenti ja veelkord protsendimärk. Äkki keegi oskab aidata? Oleksin väga tänulik.


sellele ehk mõtekam proovida ubuntu netbook remixi?

_________________
Image Image Image

kogukamm
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 09.11.2008
Postitused: 12


estonia.gif
postituspostitatud: 05.05.2009, 15:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sander85 kirjutas:
kogukamm kirjutas:
Tere!
Palun abi. Installisin Estobuntu 9.03 Eee Pc 701-le. Kõik tundub vahva. Juhtmega saab netti ka. Wifit aga ei näita. Installeerisin wicd peale, see võttis network manageri ära. Aga wifit ikka ei näita. Kui juhet taga pole, teatab, et on ühenduses võrguga ja näitab väärtuseks -1 protsenti ja veelkord protsendimärk. Äkki keegi oskab aidata? Oleksin väga tänulik.


sellele ehk mõtekam proovida ubuntu netbook remixi?
Sai proovitud, ei meeldinud väga. Estobuntu tundub üsna hea olevat. Kui kuidagi wifi ka saaks. Tegelikult oli sama wifi probleem ka teise, suurema läpakaga, kuhu samuti Estobuntu peale lasin. Sinna ei ole veel wicd-d pannud. Oskab keegi nõu anda?
Ps. KÕUd ei tahaks panna.


-ordi-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 32
Liitunud: 13.12.2008
Postitused: 821

Distributsioon: GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 05.05.2009, 15:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hmm imelik olen Estobuntu 9.03 päris mitmele läpakale peale pannud ja kõigis töötab wifi,

Kas sellise asja alt oled proovinud!



Image


kogukamm
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 09.11.2008
Postitused: 12


estonia.gif
postituspostitatud: 22.05.2009, 13:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-ordi- kirjutas:
Hmm imelik olen Estobuntu 9.03 päris mitmele läpakale peale pannud ja kõigis töötab wifi,

Kas sellise asja alt oled proovinud!



Image
Sihuke pilt tuli ette küll, kuid sealt puudus wifi. Oli Ethernet, VPN connections, aga wifit ei olnud. Võtsin Estobuntu maha, panin kubuntu peale. Wifi võrgu tuvastas kohe. Sain hiljem kubuntu isegi eestikeelseks.
Miks mulle ubuntu ja soovitatud netbook remix ei meeldinud?
Dialoogiaknad ei mahu ekraanile ära (Asus Eee PC 701). Kui neid Alt klahvi ja hiirega liigutada, jäävad ikkagi ekraani ülemise serva taha kinni. OK või Cancel nuppu ei õnnestu tabada. Estobuntu ja Kubuntuga saab aknaid ka üle servade liigutada.
Minu probleem lahenes sel kombel. Ehk on kellelgi veel abi. Tänud kaasamõtlejatele.


laur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 22.01.2006
Postitused: 1195
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu, Kubuntu, Mandriva, OpenSUSE
estonia.gif
postituspostitatud: 22.05.2009, 15:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Väike targutav õpetussõna, kui me võrdleme erinevaid distributsioone siis palun täpsustame ka alati mis koodnime või numbriga versiooniga tegu on:
Näiteks ma usun et Estobuntu 9.03 võrdled sa Ubuntu ja Kubuntu 9.04'ga ja nende alusüsteemid on täiesti erinevad, mille tõttu ilmselt sa ka seda wifit sealt ei leidnud, sest vanema põhjaga versioon ei tuvastanud ja seadistanud automaatselt sinu wifikaarti.
Praegu aga jäetakse lugejale mulje, et Estobuntu ei tööta ja Ubuntu/Kubuntu töötab, mis pole aga korrektne, sama põhja peal tehtud Ubuntu/Kubuntu poleks ka /automaatselt/ töötanud.

Sa pole midagi halba teinud, sa lihtsalt ei tunne veel kõiki üksikasju, palju sarnasid teemasid (Ubuntu töötab Estobuntu ei tööta, versioone ei täpsustata) on mulle tuska valmistanud ja see palve õiglaste võrdluste tegemiseks satub juhuse tahtel siia teemasse.

_________________
Image

kogukamm
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 09.11.2008
Postitused: 12


estonia.gif
postituspostitatud: 22.05.2009, 17:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nujah, kasutasin selle kevade uusimaid väljalaskeid Ubuntust ja Kubuntust. Estobuntu number sai alguses ka ära mainitud.. Usun, et ilmselt paljude arvutite puhul paljud asjad- näiteks kõnealune wifi toimib laksust. Ja kui ei toimi, oskavad oskajad seadistada. Mina ei oska ja liigun katse-eksituse meetodil. Natuke uurin netist ka, et päris huupi ei põrutaks. Asi on kinni minu arvutis ja sorry, kui miskit valesti kirja panin.


croco
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 48
Liitunud: 28.09.2006
Postitused: 2

Distributsioon: kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.05.2009, 17:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

endal ka estobuntuga wifi mure. Knetwork manager tunneb wifi ära aga ei connecti sinna külge kuidagi, olen proovinud ka wpa maha võtta aga see ei aita.
Äkki olemas mingi hea alternatiiv knetworkile mida proovida

juba sai peale uuendusi korda


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group