Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Mikk
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 29
Liitunud: 03.10.2008
Postitused: 52
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Ubuntu Hardy
estonia.gif
postituspostitatud: 04.10.2008, 11:57  postituse pealkiri:  Failide installimine.  

Tere, olen Linuxit kasutanud nüüd umbes kuu aega. Tundub et täitsa täiuslik op süsteem aga, minu jaoks üks viga... Nimelt kasutasin enne windowsit kus failide install oli 1-2-3 ja valmis. Siin aga tuleb kirjutada konsooli mingeid koode ja minu jaoks mõistmatut värki. Olen 14 ja enda arvates üsna nutikas Very Happy
Netist juba tohutult uuritud kuidas erinevaid faile installida. Vastuseid olen leidnud palju kuid suht mõistmatuks jäänud. Inglise keelega enam-vähem korras, mis aga mõistmatuks jäävad on kõik need käsud jm. Küssa siis selline - et kas keegi suudaks mulle lahti mõtestada kuidas istallida nt tar.bz2 ja tar.gz faile? Veel parem - soovitada mõnda programmi mis teeks seda minu eest Very Happy .
Kui siin foorumis kusgil sarnane teema võiks ka selle lingi anda...

Ette tänades,
Mikk.


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 04.10.2008, 13:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Siit peaks alustuseks üksjagu abi saama:
http://viki.pingviin.org/index.php/Kuidas_kompileerida_programmi_Linuxis

Kuna Sa oma distrot kuskil ei maini, on raske anda juhiseid konkreetse pakihalduri kohta. Igatahes vihje: enamikus tänapäevastes distrodes pole tarvidust tarkvara käsurealt installida, selleks on graafilised programmid täitsa olemas.

_________________
Kõike hääd,
WK

Mikk
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 29
Liitunud: 03.10.2008
Postitused: 52
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Ubuntu Hardy
estonia.gif
postituspostitatud: 04.10.2008, 13:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kasutan Ubuntu 8.04 LTS Desktop Editioni


Skorzeny
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 30.06.2007
Postitused: 357

Distributsioon: /LinuxMint Mate19.3/Kali Linux
burkinafaso.gif
postituspostitatud: 04.10.2008, 15:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mikk kirjutas:
Kasutan Ubuntu 8.04 LTS Desktop Editioni

Ei ole seda moodi,et oleksid asja uurinud ..., Cool
Sul on olemas Synaptic Package Manager,milleks sulle netist sikutatud arhiivid?
Või on suur tahtmine ise kompileerida,Wink

_________________
Image

veeall
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 27.09.2006
Postitused: 264

Distributsioon: Slackware64 14.2
estonia.gif
postituspostitatud: 04.10.2008, 17:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Küssa siis selline - et kas keegi suudaks mulle lahti mõtestada kuidas istallida nt tar.bz2 ja tar.gz faile?


tar.bz2 ja tar.gz failidena levitatakse tavaliselt programmi lähtekoodi. need tuleb enne kompileerida - tavaline protseduur oleks käskudega "./configure", "make" ja "make install" (täpsemalt võib lugeda programmi README ja INSTALL failidest) - aga distros peab olema kompileerimiseks vajalik tarkvara installitud, paljudes laiatarbe linuxites vaikimisi ei ole. Lisaks sel viisil installitud programm ei haaku distro pakihalduriga, seega kasutajasõbralik uninstall jääb tavaliselt ära.

Mõistlik oleks kasutada konkreetse distro enda pakihaldurit - enamik töötavad nii käsurea kui ka graafilise liidese kaudu.


v6lur
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 36
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 666
Asukoht: Kopenhaagen/Tartu
Distributsioon: Arch
blank.gif
postituspostitatud: 04.10.2008, 18:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

veeall kirjutas:
Tsitaat:
Küssa siis selline - et kas keegi suudaks mulle lahti mõtestada kuidas istallida nt tar.bz2 ja tar.gz faile?


tar.bz2 ja tar.gz failidena levitatakse tavaliselt programmi lähtekoodi. need tuleb enne kompileerida - tavaline protseduur oleks käskudega "./configure", "make" ja "make install" (täpsemalt võib lugeda programmi README ja INSTALL failidest) - aga distros peab olema kompileerimiseks vajalik tarkvara installitud, paljudes laiatarbe linuxites vaikimisi ei ole. Lisaks sel viisil installitud programm ei haaku distro pakihalduriga, seega kasutajasõbralik uninstall jääb tavaliselt ära.

Mõistlik oleks kasutada konkreetse distro enda pakihaldurit - enamik töötavad nii käsurea kui ka graafilise liidese kaudu.
Natuke teemaväline: kui on olnud vaja midagi lähtekoodist paigaldada, siis "make install" asemel olen kasutanud "checkinstall" (ja pärast "sudo dpkg -i <tekkinud deb>") - niiviisi ei jää "kasutajasõbralik uninstall" ära.

_________________
"Sleep, she is for the weak."

Catfish
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 45
Liitunud: 05.10.2007
Postitused: 298
Asukoht: Läänemaa
Distributsioon: Newnigma2 / openSuSE - 12.2
estonia.gif
postituspostitatud: 04.10.2008, 19:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tsitaat:
Mõistlik oleks kasutada konkreetse distro enda pakihaldurit - enamik töötavad nii käsurea kui ka graafilise liidese kaudu.


Täiesti nõus
aga tihti on pakihalduris olev versioon aegunud - eriti mängude puhul ja tuleb ikkagi kasutada "käsitsi" installimist.

_________________
Ära varasta muusikat!! http://www.jamendo.com/en/albums

Mikk
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 29
Liitunud: 03.10.2008
Postitused: 52
Asukoht: Rakvere
Distributsioon: Ubuntu Hardy
estonia.gif
postituspostitatud: 05.10.2008, 10:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuna olen suht noor Very Happy meeldib mulle ikka arvutis mängida, ning paljusid mänge pole ei Synapticus, ega selles ubuntu "Lisa/eemalda programme" ""värgis"" Smile
Nt antud juhul mäng V-Drift... Erilist tahtsmist ise kompileerida pole, lugesin et käsk make võib võtta mitu päeva?! Shocked

Proovisin ka sellist progret nagu Kompile aga see nõuab seda et ma oleks Super User - ja pole siiamaani aru saand mis see Super või Root user on...
Igatahes tavalise kasutajana installib kõik kuni 25% - Configuring Sources, siis viskab ette akna et Kompile was unable to start Configuring Sources.

Nüüd tuli pähe Vikist vaatama minna mis see root user siis ikka on. Very Happy


Kuvatõmmis.png
 Kirjeldus:
Pilt
 Failisuurus:  206.05 kB
 Vaadatud:  513 kord(a)

Kuvatõmmis.png





Viimati muutis Mikk 05.10.2008, 11:23; muudetud 1 kord
sadiini
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 53
Liitunud: 28.12.2007
Postitused: 1456
Asukoht: Otsige mind kolmandalt planeedilt...
Distributsioon: Lubuntu, Bodhi, Feren OS
estonia.gif
postituspostitatud: 05.10.2008, 11:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ah, et mängud? Ma ise mängin teiste asjadega, aga...
http://www.ubuntugeek.com/playdeb-installing-games-in-ubuntu-made-easy.html
See HauDoJõuDu kehtib *buntu Hardy kohta.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group