Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 39
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8798

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.07.2008, 14:06  postituse pealkiri:  Linuxi kerneli numbrite küsimus  

Üles on kerkinud Linuxi kerneli numeratsiooni küsimus. Nimelt on muutunud segaseks, kuidas uusi versioone välja lastakse ja neile vastavad numbrid antakse.
Lühidalt ajaloost, kuidas see toimus varem:
Esimene stabiilne Linuxi kernel numbriga 1.0.0 lasti välja 1994 märtsil. Arendus jätkus siis 1.1 seeria mittestabiilse kerneliga, mille lõpuks lasti välja uus stabiilne 1.2 versioon 1995 aastal. Peale seda lisati suuri muudatusi ja lasti välja stabiilne 2.0 versioon. Peale seda tuli taas mittestabiilne 2.1 versioon, mille arenduse lõppedes lasti välja 2.2 kernel. Peale 2.2 väljalaset hakkas Linus tegelema juba 2.3 versiooniga, mille valmides sai sellest 2.4.
Ehk on olnud olukord, kus mittestabiilne arendusversioon on paaritu numbriga ja stabiilne versioon paaris numbriga.
Seda kuni 2.6 kernelini, sest nüüd on Linus otsustanud, et selline arendusmudel enam ei toimi ja 2.7 arendust ei käivitata (ehk 2.8 arendusversioon).
Selle asemel on praegu mindud hoopis uut teed, kus numbriks on jäänud 2.6, mille edasised numbrid on muutunud vastavalt uute versioonide lisandumisele. Seega ei näe arendajad enam mõtet vana mudeli juurde tagasi pöördumiseks ja 2.7 versiooni loomiseks.

Selle asemel tuleb hoopis kaalumisele Linuxi kerneli arendajte kokkutulekul, kas võtta kasutusele uus numeratsiooni süsteem. Näiteks mingi kuupäeva põhine vms (näiteks 2008 oleks 2.8 ja siis järgi versiooni number, 2009 oleks 2.9 jne). Eks näis, mida arendajad otsustavad, kuid eeldada võib, et lähiajal mingi muutus Linuxi kerneli versiooni numbrite kasutamisel tuleb. Sest praeguses tempos jätkates muutub tõesti see 2.6 kerneli ees juba mõttetuks.

Allikas Kernel Trap

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group