Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1026


blank.gif
postituspostitatud: 01.05.2008, 21:53  postituse pealkiri:  OOo Writer 2.4.0 nummerduse ja pealkirjastiilide seos katki?  

Kui F11 abil avada aken "Stiilid ja vormindus" ning seal siis näiteks "Pealkiri 3" peal hiire paremklõps ning "Muuda" ja määrata nummerdusstiiliks midagi muud kui esialgu on siis see pealkiri enam sisukorras ei kajastu ning Navigaator (F5) ka ei näita ning PDF-i eksportides ei kajastu see ka PDF-i sisukorras.

Alguses proovisin lisada talle nummerdusstiili "Nummerdus 1" ja siis ka endaloodud nummerdusstiile - tulemus sama. Algselt on pealkirjastiili nummerduseks tühi koht ent seda sealtsamast avanevast rippmenüüst valida ei saanud - oli vaid valik "Puudub", mille valimisel juba asi katki läheb...

Samas kui proovisin midagi muud muuta (lõiguvahe, taane, vms.) pealkirjastiilis siis probleeme ei tekkinud - sisukorras, Navigaatoris ja PDF-i sisukorras oli olemas.

Samas kui korra on pealkirjastiili nummerdust muudetud siis ongi asi katki - tagasi seda enam ei ole õnnestunud muuta.

Kas teab keegi rohtu sellele tõrkele?

Tegemist on Pavel Janiku OpenOffice.org 2.4.0 *.deb eestikeelse versiooniga.
Viimati muutis zeroconf 01.05.2008, 22:10; muudetud 1 kord
zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1026


blank.gif
postituspostitatud: 01.05.2008, 22:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sai algselt proovitud ka seda, et lihtsalt pealkirjastiiliga määratud pealkirjale panna nummerdus ette tööriistaribal oleva nupu abil või siis hiire paremklahvi all oleva valiku "Nummerdus ja täpid" abil, mille alt sain ka taanet vähendada ja teistsugust nummerdustüüpi valida kui see, mida vaikimisi pakutakse. Probleem sellest tekkiski, et päev hiljem faili avades ja teksti küljendamist jätkates oli nummerdus katki ja algas taas ühest kuigi sama pealkirjastiiliga oli eelnevalt juba pealkirju nummerdatud. Lootsin siis pealkirjastiilile nummerdusstiili määrates nummerduse järjepidevuse taastada.

Tegemist on algselt internetist MS Word-i kopeeritud tekstiga, mis siis hiljem on *.odt-ks ümber salvestatud ja nüüd ongi selle töötlemine käsil. Üritan tasapisi vabaneda MS Word-ist kaasatulnud stiilidest ja fontidest ning asendada need OOo Writer-i omadega.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 50
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 01.05.2008, 23:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas nummerdusstiile ei määrata mitte omaette rubriigis seal stiilide ja vorminduse aknas? Akna ülaservas vasakul on mõned ikoonid, neist viimane nimetusega Loendistiilid, mille all on ära toodud kõik saadaolevad stiilid (kui all on valitud filter Kõik stiilid). Neil klõpsates peakski omistatama vastav nummerdusstiil.

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

wk
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.05.2008, 23:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nummerdamise ja sisukorda arvamise vahel pole mingit otsest seost. Seda, millised stiilid automaatselt sisukorda võetakse, saad määrata Lisamine/Registrid ja sisukorrad/Registrid ja sisukorrad/Registrid ja sisukorrad/Loo failist/Liigendus alt, või kusagilt säält. Wordi stiilide muutmisel võib see seos katkeda...

_________________
Kõike hääd,
WK

zeroconf
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 31.03.2007
Postitused: 1026


blank.gif
postituspostitatud: 01.05.2008, 23:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

wk kirjutas:
Nummerdamise ja sisukorda arvamise vahel pole mingit otsest seost. Seda, millised stiilid automaatselt sisukorda võetakse, saad määrata Lisamine/Registrid ja sisukorrad/Registrid ja sisukorrad/Registrid ja sisukorrad/Loo failist/Liigendus alt, või kusagilt säält. Wordi stiilide muutmisel võib see seos katkeda...


Päris huvitav - kui sealt vaatasin siis selgus, et tase 2 oli seose pealkiri 2-ga kaotanud!? Kui selle uuesti määrasin siis kadus minumääratud nummerdusstiil ja siis oli taas pealkiri tagasi ka sisukorras, Navigaatoris ja PDF-sisukorras.

Et kuidas ma saaksin siis omistada pealkirjastiilidele ühtset nummerdust kogu dokumendi ulatuses? Paistab, et pealkirjastiili muutes ei saa nummerdusstiili omistada... Kui kaustada tööriistaribal olevat nummerduse sisse/väljalülitamise nuppu või siis hiire paremklahvi alt valikut "Nummerdus ja täpid" siis ei omistata seda nummerdust mitte kõigile sama pealkirjastiili omavatele pealkirjadele vaid ainult sellele, kus tekstikursor asub. Hiire paremklahvi alt valides sai muidugi ka teistsugust nummerdustüüpi valida kui see, mis vaikimisi pakutakse.

Kuidas siis seda nummerdust mingile konkreetsele pealkirjastiilile (nt. "Pealkiri 3" vms.) omistatada selliselt, et see kajastuks kõikides sama pealkirjastiili omavates pealkirjades kogu dokumendi ulatuses?

Tegemist on üle 200 lk. pika dokumendiga (suurus ~50MB kuna on ka pildid sees) ja tahaks anda ühtset välimust, milleks stiilid ju loodud.

Asusin seda uuesti redigeerima ja alustasin sellest, et kaotasin kõik *.doc-i vormindusstiilid ("Puhasta vormindus" käsk tööriistaribal olevast stiilide rippmenüüst) ja rakendasin vaikimisi vorminduse kogu dokumendile. Loodan, et nüüd on tulemus parem. Kuigi katsetades eraldi nullist Writer-is loodud tekstiga on olnud sama tulemus - muutes pealkirjastiili nummerdust, katkeb selle seos sisukorras kajastatava stiiliga. Käsitsi nummerdust rakendades (s.t. tööriistaribal oleva nupu abil) aga ei rakendu see kõigile sama pealkirjastiili omavatele pealkirjadele.

Kummaline on see, et muutes mistahes muud omadust pealkirjastiilis, see rakendub kohe kõigile pealkirjadele, mis seda stiili kasutavad. Kuid nummerdust muutes ei rakendu. Ma saaks aru, et kui "Stiilid ja vormindus" aknas pealkirjastiili muudan, et siis see rakendub kõigile pealkirjadele, mis seda stiili kasutavad ja see värskendus toimub koheselt kogu dokumendi ulatuses kui stiili muudetakse. Praegu aga peab iga pealkirja, mis antud stiili kasutab, kas siis muutma mõne teise stiili peale ja siis tagasi või rakendama "Vormindus->Vaikimisi vormindus", et võetaks omaks muudetud nummerdus. Kusjuures siis sai nummerdust muudetud tööriistaribal oleva nupu abil.

Samas kui Lisamine->Registrid ja sisukorrad->Registrid ja sisukorrad->Register ja sisukord->Loo failist->Liigendus->Nummerdus vaadata siis on vaatamata sellele, et nummerdust peal ei ole, määratud tüüp 1,2,3 ja eraldajaks ette ( ja järele ) kuna tahtsin nummerdust sulgudesse. Selline nummerdustüüp rakendus siis kui käsitsi hiire paremklahvi alt Pealkiri 3-le selle nummerduse omistasin ja siis taas eemaldasin tööriistaribal oleva nummerdusnupu abil.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 02.05.2008, 21:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nummerdamine käib Tools>Outline numbering
on ta inglise keelses.

_________________
https://www.inlink.ee

wk
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 02.05.2008, 22:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vabandust, mul pole praegu aega pikalt süvenemiseks ja katsetamiseks, aga kas paremat tulemust ei anna, kui Sa defineerid ise uued stiilid a la pk1 ja pk2 jne. Ning siis säält, kus saab neid sisukorra tasemeid määrata, kehtestad need oma stiilid. Ma ei ole OOo-s seda vajanud, aga vanasti MSO-s sai ka replace'iga teha sellist nalja, et sai terves dokumendis formaati asendada. Vast saab OOos ka. Siis vast pole väga suur nikerdamine niimoodi uusi stiile kasutama hakata.

_________________
Kõike hääd,
WK

ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 06.05.2008, 22:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

stiilide asendamine on täitsa olemas, ma kasutan seda pidevalt kuskilt teiste kodanike failidest tekkinud WW-stiilide asendamiseks normaalsetega (ja ka eestindatud Wordi stiilide asendamiseks, kuna miskipärast katkeb eestindatud Wordis side vaikimisi stiilinimega, st normaalselt salvestatakse vaikimisi stiilide nimed faili ingliskeelsetena ja avamisel loetakse need nimed tõlkest, wordis näikse see peetis olevat)


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 06.05.2008, 22:41  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ma ei saa su probleemist aru, kuid...

pealkirjadele nummerdamine käib minu teada niivisi(loetud openoffice mingisugusest manuaalist)
defineerid ära oma peakirjad heading1 heading2 jne
PÄRAST paned nummerdamise eraldi Tools>Outline Numbering

Level1 on Heading1 ja number on 1,2,3
Level2 on heading2 ja number on 1,2,3

ja asjad kajastuvad ilusti sisukorras ka
Viimati muutis illukas 11.05.2008, 18:34; muudetud 1 kord
indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 07.05.2008, 13:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See pealkirjade nummerdamine on mind OO-s korduvalt hulluks ajanud. Seda võimalik mingis kolmes erinevas kohas seadistada (pealkirja stiilis, nummerdamise stiilis jne) ja muidugi ei saa nad siis omavahel läbi. Möödunud nädalalgi kaklesin sellega tunnikese elukaaslase mingi töö asjus ja praeguseks need numbrid jälle nagu pudru ja kapsad (btw, tänud selle tools->outline numbering vihje eest, tuleb see ka ära proovida).

Sellistel hetkedel tuleb mulle meelde, miks ma LaTeXit kasutan. Ja soovitan igasuguste suuremate tööde puhul teistele ka. Vajab veidi õppimist, aga tulemus tõsiselt professionaalne. Kile ja Lyx abiks kasutajaliidestena.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 07.05.2008, 14:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://openoffice.blogs.com/openoffice/numbering_headings/index.html
http://www.oooforum.org/forum/viewtopic.phtml?t=10692

sealt ma siis lugesin ja õppisin.
Sedapsi ei ole mul kordagi miskit segi ajanud (sülitan praegu kolm korda üle õla). Kasutanud seda suuremahuliste lõputööde ja projketide puhul (ühel kurjamil oli sisukord 4 lk-d pikk)

_________________
https://www.inlink.ee

merike
Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 06.04.2007
Postitused: 155
Asukoht: Laagri/Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.05.2008, 22:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ise ei uurinud ka, kuidas seda tegema peab ja sai tehtud nii nagu loogiline tundus, ehk siis tegin oma stiilid ja lisasin neile nummerduse. Ja esimese kahe dokumendiga veidrusi ei esinenud. Kolmandal läks aga kogu 4-tasemeline nummerdus omadega sassi. Läksin vaikimisi kaasa tulevatele stiilidele üle, sisestasin kõik korraga ja olin õnnelik, et jäi paika. Hiljem uurisin edasi ja jõudsin samuti sellele lehele: http://www.oooforum.org/forum/viewtopic.phtml?t=10692

Kui mitmetele inimestele tundub selline käitumine loogiline, äkki võiks seal nummerdamise tabil olla näiteks märge stiilis "ära kasuta pealkirjade nummerdamiseks, selle asemel kasuta outline" või mingi muu help feature. See muidugi risustaks teataval määral seda dialoogi, aga kui mõni asi tundub peale vaadates loogiline, siis ei lähe ju enne manuaali otsima, kui ta loogiliselt käitumist ei lõpeta. Selleks ajaks on aga pealkirjad juba sassis. Või siis oleks lihtsalt tarvis populaarset artiklit teemal 10 asja, kuidas Writerit mitte kasutada vms.


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 08.05.2008, 14:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eestikeelses on selle asja nimi
Tööriistad>Numberliigendus

_________________
https://www.inlink.ee

indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 42
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 11.05.2008, 08:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ja see Tööriistad->Numberliigendus tõepoolest töötab Smile. Tänud, see pingviinibrausimine säästab aegajalt kõvasti närvirakke.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group