Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 31.03.2008, 19:07  postituse pealkiri:  Kust leida vene keele pakki OpenOffice.org-ile?  

Kust saada vene keele kasutajaliidese ja abitekstide pakke OpenOffice.org-ile?
Koolis niisiis vene keele õpetajad tahaksid asja õpetada...

http://ru.openoffice.org/about-downloads.html ei sisalda seda :(

Vaja oleks nii Windows XP-le kui Ubuntu 7.10 (ajutiselt ka 5.10, 6.06) Linuxile (deb).




Viimati muutis zeroconf 31.03.2008, 20:32; muudetud 4 korda
Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.03.2008, 19:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://download.openoffice.org/other.html#en-US

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

midnight

Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.08.2007
Postitused: 733

Distributsioon: Ubuntu 8.04
estonia.gif
postituspostitatud: 31.03.2008, 19:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://download.openoffice.org/other.html#ru

2.4.0


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 31.03.2008, 19:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sealt saab vaid täisversiooni OpenOffice.org-i aga ma tahaks vaid keelepakki (ja abitekstide pakki)

vaatasin siia (windows) ja siia (linux_deb) ja seal ei olnud vene keelt :(

Siis leidsin veel sellise asja - http://packages.ubuntu.com/hardy/openoffice.org-l10n-ru - tahab testimist ja võimalik et ei sobi see sõltuvuste tõttu kuna hetkel see 2.4.0 RC2 ja beta... Windowsile aga ei ole isegi sellist leidnud.

Saatsin e-kirjad ka vene keele meeskonnale. Ehk teavad nemad... Vajadusel tuleb ehk suhelda ka vastava postiloendiga...


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 31.03.2008, 20:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ubuntu on siis aeglane... Mandriva pakub küll välja ka paketi openoffice.org-l10n-ru, samuti openoffice.org-help-ru ja minu meelest juba üsna jupp aega (täpselt ei oska öelda, sest ei mäleta täpselt, mitme päeva eest just OOo-d hoidlas uuendati, aga üsna mitu päeva on sellest möödas küll...) Kuidas Windowsis asi käib, seda ma paraku ei tea...

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 31.03.2008, 20:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jah - eks peab ootama, hetkel on kõige kriitilisem inglise keel ja see on nii windowsile kui linuxile olemas, saksa keele sain ka peale. Kuigi jah - see on USA inglise keel ja briti inglise keelt ei paista kusagilt aga see on see, mida eesti koolides õpetatakse. Selle elab ehk üle kuna briti inglise keele speller on õnneks olemas.
See on ka muidugi variant, et võtta miski Mandriva vms. distro pakk ja kasvõi alieni abil see Ubuntule selga lasta. Kuigi see ei pruugi hea idee olla ehk siis midagi võidakse ära rikkuda või ei lähe pakk sõltuvuste tõttu üldse peale... Eks VirtualBoxi vms. all tuleb enne testida... Kui saaks asja kasvõi Linuxi all käima - sellest ka piisaks tegelikult juba. Samas on hea kui ka Windowsi versioon olemas kuna vene keele õpetajad kasutavad ise Windowsi ja ma ei ole kindel, et nad on nõus Linuxit peale panema koduarvutile või siis miski virtuaalmasina all seda jooksutama, mis läheb tavakasutajale liialt keeruliseks. Lisaks on mul klassis nii WinXP kui Ubuntu peal kuid Ubuntu on põhitöökeskkond ja Windowsis käiakse vaid äärmisel tarvidusel.

Kus üldse on OpenOffice.org-i ametlik kasutajaliidese ja abitekstide pakkide leht? Mitte ei leidnud...

Venekeelses postiloendis/foorumis on hea rääkida kui suudaks ka kirillitsat mõistliku kiirusega kirjutada...


wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.04.2008, 00:04  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vihje: kui valida vene klaviatuurilaotusele paigutus "phonetic", siis on 90% klahvidest samad, st et g all on г ja i all on и jne Äkki on abiks, mul kiirendas see sisestamise ülehelikiirusele (eelnevaga võrreldes Wink

_________________
Kõike hääd,
WK

KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 01.04.2008, 00:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Äkki on abiks ... http://ru.openoffice.org/about-downloads.html
Tänada pole vaja... Laughing


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 01.04.2008, 04:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KERBER kirjutas:
Äkki on abiks ... http://ru.openoffice.org/about-downloads.html
Tänada pole vaja... Laughing


Kahjuks ei saa sealt eraldi keelepakki vaid terve OpenOffice.org-i kas siis koos JavaJRE-ga või ilma. Seda on siin varemgi pakutud aga tegelikult ei ole seal eraldi keelepakki. Ma olen päris mitu korda selle vene OpenOffice.org-i saidi läbi kamminud aga mida ei leia, on keelepakk (koos abitekstide pakiga ja spelleriga). Ilmselt arvatakse, et inimene paneb peale venekeelse OpenOffice.org-i ja siis lisab sinna teised keeled.

Võimalik, et nii peabki tegema kuna eesti, inglise, saksa jt. keelte pakid on eraldi saadaval ja saab lisada OpenOffice.org-ile. Ma lasin muidugi juba eestikeelse versiooni peale ning inglise, saksa keelepakid lisaks ja asi töötab nii Windowsis kui Linuxis. Puudu ongi veel vene keele pakk - siis on hetkel koolis õpetatavad keeled kaetud.

Eks kui vene keele pakki miski nädala aja jooksul ei leia siis tuleb see kõik maha lasta ja tirida alla venekeelne OpenOffice.org ja kõik uuesti koos eesti, inglise, saksa keelepakkidega peale lasta. Ei olegi seda testinud, et kas see niipidi ka üldse töötab, s.t. kas sellele venekeelsele OpenOffice.org-ile on võimalik neid teisi keeli niiviisi selga lasta.

Iseasi on see, kuidas siis kui venekeelne OpenOffice.org peale lastakse, teiste keelte õigekirja kontrollijate ja poolitajatega saab... Loodetavasti sisaldavad keelepakid neid või siis tuleb asi käsitsi peale lasta teiste keelte keelepakid peale vene keele, mis ilmselt siis selleks venekeelses OpenOffice.org-is juba olemas on. Eks see tülikas ole kuna eestikeelses OpenOffice.org-is on ju eesti keel olemas, mis tegelikult primaarsem on eesti koolis...


strobi
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja


Vanus: 40
Liitunud: 13.07.2005
Postitused: 69
Asukoht: Voka/Ida-Viru
Distributsioon: LinuxMint
estonia.gif
postituspostitatud: 01.04.2008, 10:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mina leidsin midagi OoO 2.2.0 - 2.3.1 jaoks
http://download.i-rs.ru/pub/openoffice/

ja 2.4.0 on veel devel-i all
http://download.i-rs.ru/pub/openoffice/devel/ru/2.4/

seal on falid ....langpack_ru_infra.exe
Ainult ma ei tea, mis see infra seal lõpus tähendab.

2.2.0 ja 2.2.1
On langpack_ru.exe ka ilma infra-ta

peegel on
ftp://ftp.chg.ru/pub/OpenOffice-RU/


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 01.04.2008, 11:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tase! Igatahes suured tänud ja ma proovin järgi! Vene OpenOffice.org-i meeskonnalt ei ole siiani vastust aga Eesti kogukonnalt juba on!!!

Vaadates nende failide üleslaadimise aega siis ei ole ka midagi imestada - alles täna, 1. aprilli varahommikul on asi üles saanud.

Ehk on see infra selle vene OpenOffice.org-i meeskonna või nende kogukonna nimi?

EDIT: Üllatus-üllatus - Rail Alijev, Vene OpenOffice.org-i kogukonna üks liidritest, vastas täna mulle 11:08 Eesti aja järgi ja andis samad aadressid, mis eelkõneleja strobi Smile
Veel ütles Alijev, et 2...3 päeva pärast peaks ka stabiilne 2.4.0 välja tulema koos keelepakkidega.

Igatahes suur tänu kõigile aktiivselt kaasa mõtlemast!


KERBER
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 18.11.2007
Postitused: 219
Asukoht: Narva
Distributsioon: Manjaro Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 01.04.2008, 16:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lisan veel peavalu.... http://wiki.services.openoffice.org/wiki/Dictionaries#Russian_.28Russia.29


zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 01.04.2008, 21:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

KERBER kirjutas:


Kas keegi oskab öelda, kuidas neid paigaldada?

DicOOO 1.8, mis OpenOffice.org 2.4.0-s on, selle kaudu sai spelleri ja poolituse peale aga tesaurust mitte. Samas ei ole ka teada, kas ülaltoodud aadressil olev on uuem kui see, mida DicOOO pakub või ei.

Tesaurust ei osanud aga lisada Sad


Üldiselt peab ütlema, et need 2.4.0 vene keele pakid töötasid kenasti nii Windows XP kui ka Linuxi (Kubuntu 6.06.1 sai testitud) all.


Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 01.04.2008, 21:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kas vene keelel on üldse tesaurust? neid ei ole päris paljudel keeltel, ka eesti keelel mu teada mitte...

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

zeroconf
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.03.2007
Postitused: 1065


blank.gif
postituspostitatud: 02.04.2008, 10:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Qilaq kirjutas:
kas vene keelel on üldse tesaurust? neid ei ole päris paljudel keeltel, ka eesti keelel mu teada mitte...


siin - http://wiki.services.openoffice.org/wiki/Dictionaries#Russian_.28Russia.29 - pakutakse seda...

See vene keele pakk sisaldab õigekirja kontrolli ja poolitust aga mitte tesaurust. Üritasin seda ise lisada sinna ru_RU-pack.zip sisse aga ei õnnestunud. Seal oli fail thes.txt, mida täiendasin analoogselt teistele aga ei toiminud.


ain
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.09.2006
Postitused: 218

Distributsioon: openSUSE
blank.gif
postituspostitatud: 06.05.2008, 22:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

miks seda zipi sisse peab lisama, kopeeri niisama oo.o sõnastike kataloogi ja lisa kirje (teiste keelte malli järgi) dictionary.lst faili. see õnnetu dicooo mis töötab nagu jumal juhatab ei tee ju ka midagi muud.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group