Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 17.02.2008, 10:48  postituse pealkiri:  Minu probleemid Mandrivas  

Nüüd mul põhiarvutis Mandriva 2008 ja avastasin, et Opera brauser lollitab seal huvitavalt.
Nimelt, kui tahan mingit lugu alla tõmmata ja klikin sellel hiirega, siis ta ei laadi seda lugu alla, vaid paneb selle otse mängima, brauseri välimus muutub - justnagu mingi loor langeks ette - ja brauser hangub. Jääb hangunuks ka siis, kui lugu on lõppenud ja aitab vaid alt taskbarilt kinnipanek. Ka ei leia ma sealt seda kohta, kus saaks ta igal tirimisel panna küsima, et kuhu tiritav asi salvestada - Windowsis ja Ubuntus on see võimalus ka Operal olemas.

Mis selle Operaga siin üldse toimub? Kui pluginad ära keelata, siis lood ise mängima ei hakka, aga tirida ka ei saa, sest brauser lihtsalt avab loo lingi uues tabis, aga ei käivita tirimist. Ükshaaval pluginaid ära keelata ma ei oska, muidu ehk katsetaks.

NB: piraadivastased, ärge ärrituge - ma testisin Operat vaid enda kodukal ja ühes noorte hobimuusikute foorumis, kus kogu kraam on tasuta.

Firefox sellist nalja ei tee, tema tirib asjad ilusasti alla ja salvestab sinna, kuhu mina tahan.


Huvitav on ka see, et Mandriva LMMSil pole kaasas ei pluginaid ega sämpleid, Ubuntus tuli talle küll hädavajalik komplekt kaasa. Kust saaks pluginaid?

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.



Viimati muutis paadikapten 18.02.2008, 00:57; muudetud 2 korda
sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 17.02.2008, 14:20  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://sander85.com/muu_jama/opera.png ... siin on näha nii see koht, kust saab määrata, kuhu salvestatavad failid panna, kui ka see, mida teatud faili tüüpidega teha, kui sealt mp3-e juurest nüüd ntx edit võtta, siis saab tegevuseks valida kettale salvestamise, mitte midagi muud..

help räägib salvestamise kohta veel nii:

Opera will set up a default download folder for you. Click "Choose" to specify a different folder on your computer.

When using the "Save to download folder" option, files are downloaded to this directory without asking for confirmation.

_________________
Image Image Image

paadikapten
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 41
Liitunud: 26.01.2007
Postitused: 300
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Debian/Ubuntu suguharu ja pisidistrod
estonia.gif
postituspostitatud: 17.02.2008, 20:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sanderi näidatud pildil olnud nimekirja mul seal lahtris polnud, oli vaid 1 asi ja see oli mingi
"application/x-opera-nsplugin", ülejäänud tuleb mul kuidagi lisada ja "audio/mp3" ma lisasingi käsitsi, sellele sai settingud paika pandud ja heliprobleem kadus - küsib ilusasti, kuhu salvestada, tirib valitud mp3 alla, paneb sinna kuhu vaja ja ei hakka seda ise mängima.


EDIT: uurisin sellist lehte nagu Easy Urpmi ja panin sealt omale repod kokku. Aga enne, kui hakkaks neid konsooli lükkama, uuriks veidi, et mida siinsed arvavad:

Kood:
urpmi.addmedia --update plf-free http://ftp.twaren.net/Linux/PLF/mandriva/2008.0/free/release/binary/i586/ with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia plf-free_backports http://ftp.twaren.net/Linux/PLF/mandriva/2008.0/free/backports/binary/i586/ with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia --update plf-nonfree http://ftp.twaren.net/Linux/PLF/mandriva/2008.0/non-free/release/binary/i586/ with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia plf-nonfree_backports http://ftp.twaren.net/Linux/PLF/mandriva/2008.0/non-free/backports/binary/i586/ with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia main ftp://ftp.aso.ee/pub/os/Linux/distributions/mandrake/official/2008.0/i586/media/main/release with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia --update main_updates ftp://ftp.aso.ee/pub/os/Linux/distributions/mandrake/official/2008.0/i586/media/main/updates with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia main_backports ftp://ftp.aso.ee/pub/os/Linux/distributions/mandrake/official/2008.0/i586/media/main/backports with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia contrib ftp://ftp.aso.ee/pub/os/Linux/distributions/mandrake/official/2008.0/i586/media/contrib/release with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia --update contrib_updates ftp://ftp.aso.ee/pub/os/Linux/distributions/mandrake/official/2008.0/i586/media/contrib/updates with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia contrib_backports ftp://ftp.aso.ee/pub/os/Linux/distributions/mandrake/official/2008.0/i586/media/contrib/backports with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia non-free ftp://ftp.aso.ee/pub/os/Linux/distributions/mandrake/official/2008.0/i586/media/non-free/release with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia --update non-free_updates ftp://ftp.aso.ee/pub/os/Linux/distributions/mandrake/official/2008.0/i586/media/non-free/updates with media_info/hdlist.cz
urpmi.addmedia non-free_backports ftp://ftp.aso.ee/pub/os/Linux/distributions/mandrake/official/2008.0/i586/media/non-free/backports with media_info/hdlist.cz


Ehk siis kui vaja, võiks keegi parandusi sisse viia... praegused repod on ühes teises teemas Sandersi soovituse järgi pandud, aga mine tea, äkki repode taga peitub see jama, et LMMS ei saanud kaasa Ubuntus nii tavalist pluginate ja sämplite algbaasi...

_________________
Ideaalne distro on lihtne, töökindel ja praktiline. Windowsilt ümberõppimine võiks piirduda ühe õhtuga.

Qilaq
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2006
Postitused: 1219
Asukoht: Linda Nisa
Distributsioon: Mageia, Mandriva Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2008, 02:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Need hoidlad sobivad üldiselt küll, ainult et backports on muidugi selline rohkem riskantne värk, nagu ma olen aru saanud... pidavat vahel kippuma asju ära rikkuma - sellepärast on nende puhul ka hoiatatud: "kasutage omal vastutusel"

_________________
Tõlkija (Mandriva Linux, KDE, Scribus, CUPS)

monah
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 38
Liitunud: 24.11.2007
Postitused: 4


estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2008, 20:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ei suuda panna filme mängima ei avi ega wma formaadis...filmiesitajast ja kaffeinest tuleb ainult filmi hääl aga filmi ennast ei näe...mis playerit ma peaks tõmbama ja kust kohast....
lingi eest olex väga tänulik....(või codeki lingi)

teine asi veel...ei tööta wifi mandrivas...milles viga ega keegi ei oska õelda?


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 06.07.2008, 20:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

koodekite koha pealt konsooli root kasutajana käsk: urpmi win32-codecs (eeldab vist non-free repo olemasolu)

wifi puhul tahaks konsoolist järgmise käsu väljundit: lspcidrake

_________________
Image Image Image

illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 06.07.2008, 21:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

monah kirjutas:
ei suuda panna filme mängima ei avi ega wma formaadis..
mis playerit ma peaks tõmbama ja kust kohast....

www.videolan.org

vlc media player
vlc on tavaliselt paki nimi
mängib igasuguseid jurakaid


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group