Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
djuuru
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 06.01.2006
Postitused: 2


postituspostitatud: 06.01.2006, 21:00  postituse pealkiri:  soundi mooduli lisamine bootimisel  

Mu on alati olnud jama linuxi ja oma vana soundikaardiga Razz Ainuke kes minu souni oli võimeline üles leidma oli suse, kuid suse ei sobinud jälle minule .. igatahes ubuntu automaatselt ei oska mulle häält teha, aga kolasin netis ja oma üllatuseks leidsin suht kiiresti abi.. ehk siis

sudo modprobe snd-opl3sa2

ja saan soundi tööle.. probleem seisneb selles, et pean peale igat restarti seda uuesti tegema.. tahax ta automaatselt panna..

PS. täiesti (Y) lehekülg Wink sain siinsetest õpetustest abi.. ntx firefoxi 1.5 lasin peale.. ja kiirus hoopis teine kohe Very Happy


cbr
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 283
Asukoht: Tallinn/Rakvere
Distributsioon: Kubuntu GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 06.01.2006, 21:25  postituse pealkiri:  Re: soundi mooduli lisamine bootimisel  

djuuru kirjutas:
Mu on alati olnud jama linuxi ja oma vana soundikaardiga Razz Ainuke kes minu souni oli võimeline üles leidma oli suse, kuid suse ei sobinud jälle minule .. igatahes ubuntu automaatselt ei oska mulle häält teha, aga kolasin netis ja oma üllatuseks leidsin suht kiiresti abi.. ehk siis

sudo modprobe snd-opl3sa2

ja saan soundi tööle.. probleem seisneb selles, et pean peale igat restarti seda uuesti tegema.. tahax ta automaatselt panna..

PS. täiesti (Y) lehekülg Wink sain siinsetest õpetustest abi.. ntx firefoxi 1.5 lasin peale.. ja kiirus hoopis teine kohe Very Happy

Proovi faili /etc/modules lisada rida
Kood:
snd-opl3sa2


es6co
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 03.12.2005
Postitused: 22
Asukoht: Põlva
Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 06.01.2006, 21:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Eelduste kohaselt peaks see kaart istuma ISA pesas.Sel juhul peab sul olema installeeritud selline pakett :isapnptools.


djuuru
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 06.01.2006
Postitused: 2


postituspostitatud: 06.01.2006, 21:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

es6co kirjutas:
Eelduste kohaselt peaks see kaart istuma ISA pesas.Sel juhul peab sul olema installeeritud selline pakett :isapnptools.


jep ISAne kaart jh Razz aga /etc/modules lisamine õnnestus.. nüüd töötab kaart ilusti juba ntx login screenil Very Happy tänud ..

Aga nüüd teine küsimus soundi kohta.. mulle käib pinda see,et häält saab teha ainult üks programm korraga.. ntx xmms ja gaim ei saa korraga häält teha.. ehk siis kui mul muusika mängib, ei tee gaim häält..

& kui vastupidi on siis ütleb xmms mulle, et ta ei see mängida, kuna mingi muu proge blockib kaarti :S

on see normaalne ? peabki nii olema ? või saaks ikka nii, et kõik saaksid sõbralikult üheskoos soudikaarti tarvitada ??


es6co
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 03.12.2005
Postitused: 22
Asukoht: Põlva
Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 06.01.2006, 21:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selleks peab mingi soundi server olema arts(KDE) või esound(mitte KDE aknahaldurid).


es6co
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja



Liitunud: 03.12.2005
Postitused: 22
Asukoht: Põlva
Distributsioon: Slackware
estonia.gif
postituspostitatud: 07.01.2006, 10:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Heli kohta vaata lehelt http://gentoo-wiki.com/HOWTO_ALSA_sound_mixer_aka_dmix#GAIM
selt leiad abi.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group