Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2007, 21:31  postituse pealkiri:  Väike ja mõnus serveri distributsioon - kas XAMPP sobib ?  

Siiani olen veebiserverina kasutanud Ubuntut ja paigaldanud PHP, Apache ja Mysql-i, tulemüüri jne.

Kas keegi teab soovitada mingit väikest, mõnusat ja ühele CD-le loodud veebiserveri distributsiooni, mis oleks juba by default severiks konfitud ja mille uuendamine ei oleks peavalu.

Siin mitmed N: CentOS on liiga suur, ma otsin sellist väikest ja basic asja.




Viimati muutis zenoni 14.04.2007, 20:13; muudetud 1 kord
antik2
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 09.10.2006
Postitused: 634

Distributsioon: Big Strong D...
blank.gif
postituspostitatud: 27.02.2007, 21:45  postituse pealkiri:  Re: Väike ja mõnus serveri distributsioon  

zenoni kirjutas:
Siiani olen veebiserverina kasutanud Ubuntut ja paigaldanud PHP, Apache ja Mysql-i, tulemüüri jne.

Kas keegi teab soovitada mingit väikest, mõnusat ja ühele CD-le loodud veebiserveri distributsiooni, mis oleks juba by default severiks konfitud ja mille uuendamine ei oleks peavalu.

Siin mitmed N: CentOS on liiga suur, ma otsin sellist väikest ja basic asja.


http://www.raqdevil.com/ ei ole just distributsioon, see on pigem port FreeBSD-le. See on endise Cobalt-i softi port.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2007, 21:51  postituse pealkiri:  Re: Väike ja mõnus serveri distributsioon  

zenoni kirjutas:
Siiani olen veebiserverina kasutanud Ubuntut ja paigaldanud PHP, Apache ja Mysql-i, tulemüüri jne.

Kas keegi teab soovitada mingit väikest, mõnusat ja ühele CD-le loodud veebiserveri distributsiooni, mis oleks juba by default severiks konfitud ja mille uuendamine ei oleks peavalu.

Siin mitmed N: CentOS on liiga suur, ma otsin sellist väikest ja basic asja.


mis mõttes on liiga suur, kui võtta serveri install ja sealt veel teatud pakid maha keerata, siis ei tohiks alla 600 mega paigaldus küll probleem olla..

_________________
Image Image Image

zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 27.02.2007, 23:54  postituse pealkiri:  Re: Väike ja mõnus serveri distributsioon  

Siin ongi see asi, et peab ise mängima. Püüan leida juba eelkonfigureeritud serveridistributsiooni - installid ära + update ja ongi valmis, ei pea midagi enam mõtlema ega tegema.

sander85 kirjutas:
zenoni kirjutas:
Siiani olen veebiserverina kasutanud Ubuntut ja paigaldanud PHP, Apache ja Mysql-i, tulemüüri jne.

Kas keegi teab soovitada mingit väikest, mõnusat ja ühele CD-le loodud veebiserveri distributsiooni, mis oleks juba by default severiks konfitud ja mille uuendamine ei oleks peavalu.

Siin mitmed N: CentOS on liiga suur, ma otsin sellist väikest ja basic asja.


mis mõttes on liiga suur, kui võtta serveri install ja sealt veel teatud pakid maha keerata, siis ei tohiks alla 600 mega paigaldus küll probleem olla..


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 28.02.2007, 00:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas just sellist tahad aga panen lingi piilumiseks võib-olla on see kusagilt siin läbi jooksnud.


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 28.02.2007, 00:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

SME

_________________
IT teenused

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 28.02.2007, 11:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult tunnen ka puudust SME taolisest valmis lahenduses, kuid tahaks, et see ikka Debiani baasil oleks....

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 02.03.2007, 20:44  postituse pealkiri:  Re: Väike ja mõnus serveri distributsioon  

Kas keegi siis ei teagi soovitada ühtegi mugavat ja väikest LAMP (Linux + Apache + MYSQL + PHP) valmisdistrot ?


obundra
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 1213
Asukoht: 127.0.0.1
Distributsioon: RHEL, Solaris, Debian, Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 02.03.2007, 21:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas SME ei sobinud?SLAMPP-i oled proovinud?

_________________
IT teenused

bsdo

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 22.02.2007
Postitused: 140

Distributsioon: ubuntu server
canada.gif
postituspostitatud: 03.03.2007, 13:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://lamppix.tinowagner.com/

Hoian silma peal krüptokastil:
http://cryptobox.org/index.html
cryptoboxil vist saab sisse sisevõrgust, mida cryptobox ise pakub.

_________________
Ubuntust Image

zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 14.04.2007, 20:12  postituse pealkiri:  Re: Väike ja mõnus serveri distributsioon  

Tekkis huvi uurida, et kas keegi on sellist asja nagu "XAMPP" kasutanud avalikus serveris nn. "production site" ?

http://www.apachefriends.org/en/xampp.html

Pean silmas, et tegu on mitte küll täiusliku, kuid väga lihtsa lahendusega - ainult paki lahti ja käivita stardikäsk ning töötab. On ka lihtne uuendada. Kui keerata peale turvaparameetrid, nii nagu juhendis toodud, siis peaks jasi olema küllaltki turvaline (kogemus kahjuks puudub).

Saab ka SME'ga ja Ubuntu serveriga asju teha, kuid püüan leida lihtsaid alternatiive.

_________________
http://en.eurobilltracker.com

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.04.2007, 20:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui juba korralik Linux tööl, koos pakihaldusega, siis minu arust on iagti mõistlikum sealt paketihaldurist ühe käsuga Apache, PHP, MySQL, PostgreSQL ja muud vajaminevad asjad peale panna. Uuendamisega säästad kõvasti närvikulu.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 14.04.2007, 21:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kogenud Linuxi kasutajaid on võibolla mõelnud, et miks sellist teemat arendan. Asi nimelt linuxi keerukuses. Ma olen siiani serverit kasutanud nõnda, et panen oma asjad peale ning seejärel lahkun graafilisest keskkonnast.

N: Kui installida kohe Ubuntu Server, siis on käsu realt ikka paganama keeruline kõiki asju tööle sättida, eriti veel, kui ei saa operatiivselt otsida netist infot.

Teine probleem seondub igasuguste PHP lisadega, mida on tihti vaja veel eraldi installeerida.

spott kirjutas:
Kui juba korralik Linux tööl, koos pakihaldusega, siis minu arust on iagti mõistlikum sealt paketihaldurist ühe käsuga Apache, PHP, MySQL, PostgreSQL ja muud vajaminevad asjad peale panna. Uuendamisega säästad kõvasti närvikulu.

_________________
http://en.eurobilltracker.com

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.04.2007, 21:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis PHP lisasid sa veel eraldi paigaldad?
Ega see Perl pole, kus eraldi veel mooduleid laed.
Kuid pane endale siis kohe ka korralik üle veebi hallatav kontrollpaneel (Webmin näiteks). Sealt kaudu saad siis juba muud vajalikud asjad tööle panna.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 389
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 14.04.2007, 21:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

zenoni kirjutas:
Kogenud Linuxi kasutajaid on võibolla mõelnud, et miks sellist teemat arendan. Asi nimelt linuxi keerukuses. Ma olen siiani serverit kasutanud nõnda, et panen oma asjad peale ning seejärel lahkun graafilisest keskkonnast.

N: Kui installida kohe Ubuntu Server, siis on käsu realt ikka paganama keeruline kõiki asju tööle sättida, eriti veel, kui ei saa operatiivselt otsida netist infot.

Teine probleem seondub igasuguste PHP lisadega, mida on tihti vaja veel eraldi installeerida.


Sry, aga server ei ole point-and-click keskkond. Serverit pidav adminn peab olema pädev ja teadma oma kasutatavate teenuste tagamaid.

Keerukus kaob, kui sa tead mis toimub. Knowledge is power.

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.04.2007, 22:14  postituse pealkiri:  Re: Väike ja mõnus serveri distributsioon - kas XAMPP sobib  

zenoni kirjutas:
Siiani olen veebiserverina kasutanud Ubuntut ja paigaldanud PHP, Apache ja Mysql-i, tulemüüri jne.

Kas keegi teab soovitada mingit väikest, mõnusat ja ühele CD-le loodud veebiserveri distributsiooni, mis oleks juba by default severiks konfitud ja mille uuendamine ei oleks peavalu.

Siin mitmed N: CentOS on liiga suur, ma otsin sellist väikest ja basic asja.

Kui päris aus olla, siis ostsin just endale isegi eraldi masina, et proovida Ubuntu baasil just taoline distributsioon kokku panna. St - et kõik oleks vaikimisi olemas, mis vaja ja lisaks ka Webmini adminni liides.
Lihtsalt paar korda on vaja olnud sarnaseid süsteeme paigaldada ja natuke laisk olen alati kõiki sambasid ja autentimisi hakata uuesti peale ajama Smile
Ja ega tegelikult ma ise ka päris palju ilma graafilise keskkonnata servereid püsti pole pannud. Isegi see pingviini server - ei mina viitsinud ega saanud seal serveri keskuses nii kaua passida. Gentoo LiveCD sisse ja üle kaugkonsooli hakkasin asja aretama. Kui SSH server oli töös, siis edasi lasin juba üle selle. Ehk siis istusin kodus oma graafilise keskkonna ees ja terminali aken lahti aretasin seda kõike tööle. Samal ajal lugesin uudiseid ja kolasin foorumites jne. Ehk siis - ma olin ju täitsa graafilises keskkonnas Smile

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

johnsmith
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 24.07.2006
Postitused: 714
Asukoht: Universum
Distributsioon: Ubuntu/Gentoo/FreeBSD
finland.gif
postituspostitatud: 14.04.2007, 22:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei saa hästi aru mida annab juurde graafiline liides serverile aga noh kui kasutusel on mingi hirmus kobe riistvara siis mis seal ikka.

Pean nõustuma siinkohal DaStonega täielikult. Kui ei oska süsteemi konfida ei tohiks serverit netti küll ühendada. Linux ei ole mingi imeasi mis on iseenesest turvaline vaid ikka muutub selleks kui on asjatundija poolt administreeritud.

Vaikimisi asetustega serverit on ohtlik kasutada iseasi muidugi kui keegi teeb endale oma serveri distro aga sel juhul ta teab mida teeb.

_________________
"Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it" - Henry Ford

zenoni
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 31.08.2005
Postitused: 132


estonia.gif
postituspostitatud: 14.04.2007, 23:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

PHP puhul on mul olnud vaja mõningaid ebastandartseid lisasid N: ioncube http://www.ioncube.com/loaders.php

Aga tõepoolest, vastavaid teadmisi, mis on vajalikud kõrgtasemel serveri konfimiseks ja haldamiseks ei ole lihtne omandada. Mind hakkab järjest enam näpistama eraldi serveri vajadus, siiani loodan veel hakkama saada tavalise hostinguga.

Teab keegi soovitada mõnda step-by-step juhendit Ubuntu Server versiooni (see käsurea oma) põhjalikuks konfimiseks - kuidas kõik otsast alates valmis teha ? Ubuntu lehelt leidsin küll ühe pealiskaudse materjali.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 14.04.2007, 23:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

imo on CentOS-i serveri versioon siiani üsna heal tasemel juba ka default seades, tuleb vaid üle vaadata tulemüüri seaded ja ei tohiks olla erilisi turvalisuse probleeme

_________________
Image Image Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.04.2007, 07:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

johnsmith kirjutas:

Vaikimisi asetustega serverit on ohtlik kasutada iseasi muidugi kui keegi teeb endale oma serveri distro aga sel juhul ta teab mida teeb.

Päris sellega ma nõus küll pole.
Põhiprobleemid vaikimisi asetustega serverite puhul on viimaste uuenduste mitte kasutuselevõtt üldjuhul.
OpenBSD on hea näide, kuidas vaikimisi konfitud süsteem peaks toimima.
SME Server on ka kohe tavalise asetusega täitsa OK. Lihtsalt ise pead teadma, mida edasi teed, mis tarkvara lisad ja uuendad regulaarselt süsteemi. Lisaks loomulikult liitumine vastava distributsiooni kriitiliste turvauuenduste listiga.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group