Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaSee teema on lukustatud: sa ei saa postitusi muuta ega neile vastata.
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.02.2007, 17:30  postituse pealkiri:  Linus Torvaldsi ja Gnome sõnasõja jätk  

Kui keegi veel mäletab, siis mõnda aega tagasi süüdistas Linus, et Gnome arendajad on idioodid ja soovitas kõigil kasutajatel võtta kasutusele hoopis KDE. (meeldetuletuseks vana Slasdoti artikkel, sest Pingviini oma pole säilinud). Nüüd tundub, et sõda on uuesti alanud. Meilinglistides algas taas sõnasõda, kus mõlemad pooled süüdistavad taas üksteist. Sõda sai alguse ühest Gnome printimis dialoogist, mis vigane on. Praeguse sõnasõja viimane lask on tulnud Linuselt, kes parandas ise antud vea, kuid sellegi poolest jättis oma meiliga piisavalt põhjust sõnasõja jätkuks. Nimelt oli see taas üsna mürgise tooniga Gnome arendajate suunas, kes väidetavalt ei soovi mitte vigade parandamist vaid lihtsalt nende unustamist. Lähemalt praegusest vaidlusest saate lugeda Linux.com lehelt.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 17.02.2007, 17:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Gnomes on kogu printimine ja printerivalik täiesti vigane..


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.02.2007, 20:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võib-olla ma olen loll nagu labakinnas, aga kuidas see printerivalik ja Gnome omavahel seotud on?
Või mis kogu asja juures vigast on?

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 17.02.2007, 23:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ega ei olegi, sest canoniga pole midagi teha linuxis ning see Linus Torvalds on ajast ja arust inimene oma lepase linuxiga, mis on macist ja windowsist tõsiselt maha jäänud- senikaua kui Linus kerneliga jaurab- tehakse mac'is kõva töö ära.

Ka Linuxi distrod on täiesti mõttetud (välja arvatud, see et viiruseid on windowsist 99% vähem) Eks ma opensuse ka läbi vaatan ja kui leian mõne vea, mis mulle ei meeldi, siis..
Muidugi minu kallis BSD (freeBSD on ka julmalt ajast maha jäänud ning pcbsd kogukond on alles titekingades)

Ja kui mõni idikas ostab ikka veel kõigepealt riistvara ja siis alles proovib seda linuxi peal, siis on ta täielik idikas- eriti ID seadmete puhul. Kui linuxi draiverit ja paigaldus rpm või deb või pbi - ei ole siis jääb see LINUX IKKA HÄKKERITE PÄRUSMAAKS!!!


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 00:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tjah, mulle tundub, et sa oled ise loll nagu labakinnas.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

indrek
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 08.07.2005
Postitused: 412
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Kubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 00:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Linus ei nimetanud otseselt Gnome arendajaid idiootideks, vaid ütles, et arendajad kujutavad oma kasutajaid ette kui idioote. Arendajaid nimetas ta viisakalt kasutajaliidese-natsideks (interface-nazis) Smile


linusx
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 32
Liitunud: 24.01.2007
Postitused: 16

Distributsioon: Ubuntu 6.10,Puppy,
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 00:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ei taha küll mingit vaenu õhutama hakata...aga no uniz,mida kradit sa tuled linuxiteemalisse foorumisse ja hakkad lihtsalt linuxit maha tegema?? Siin on tegu vist skisofreeniaga...Linux ei olegi hulludele ja poolearulistele,vad inimestele,kes tahavad ja oskavad ka ise midagi ära teha.Las see winows jääda siis võhikutele.


PeTzZz
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 10.09.2005
Postitused: 629

Distributsioon: Fedora 19
blank.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 00:24  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz kirjutas:
Ja kui mõni idikas ostab ikka veel kõigepealt riistvara ja siis alles proovib seda linuxi peal, siis on ta täielik idikas

Tänan komplimendi eest!


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 00:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma ostsin lausa läpaka, siis alles hakkasin linuxit peale panema.
Idikas kuubis vist Sad
Kasutan Gnome ka veel pealegi.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

bobc
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 09.07.2005
Postitused: 165
Asukoht: undef
Distributsioon: SouRCe64 GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 02:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sain ka lõpuks diagnoosi kätte, ka gnome (rappidut teine aga gnome siiski). Very Happy
Ja mis puutub ajast maas ees olemisse, siis kuidas seda võtta, et keegi on ees või maas, ise suht vana mõtteviisiga ei poolda igasuguseid spotlighte ja muid imevidinaid (dashboard päris asjalik). MacOS X.4 sai see spotlight kinni kruvitud (huumori pärast).

Windowsi tuuma ja linux võrdluses oli minuteada tulevikku rohkem linux pool aga see selleks.

_________________
Image

uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 08:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ega linux ongi tarkadele mõeldud.. Mul tekkis hea ülevaade, siis kui ma slaxi kokku panin ja xorg'iga tegelesin. Linux on täielikult kernel, mis kasutab teise organisatsiooni x.org graafikat ja KDE või GNOME't üldiselt. Ta ei sa olla selliselt kunagi OS vaid kernel. Kõik teised linuxi kogumikud on siis DISTROD. Ja selline asi kehtib ka kõikide nende kohta, kes kasutavad x.orgi ja kde,gnome,fluxboxi jne.

Windows XP on aga seevastu kõik ühes. KA windows ei ole lollidele, sest kui seda korralikult ümber sättida- on ta KIIREM, PAREM ja võimsam kui linux.

Windowsis ma sain 10 sekundiga buuditud- linuxis võttab kõva minuti. Ja üldse töötavad kõik asjad poole kiiremini- isegi linux, koos gnomega ei tööta nii kiiresti.
Kõik see on sama- registris tegin muutusi, teenustes lülitasin mõned asjad välja..
Ja teine asi on, et ajutine väljalülitamine (ootele panek) töötab, mitte nagu ubuntus- lööb triibud ette.
Ma küll ei usu, et ma loll olen- ma saan ikka teistelt kasutajatelt tagasisidet, et kõik kasutavad windowsi ja mitte ükski linuxit. Tänu sellele, et linux on tasuta lähtekoodiga ja veel ei toetata kogu riistvara ning kernelite peale panek linuxile on ajast ja arust.

Windowsi ma tegin ümber- korporatsiooni distroks ja uuesti installimisel ei ole mul vaja enam registreeruda- kõik töötab ja kõik oma valitud programmid samuti. Arvutil on kohe nimi ja konto on ka kohe valmis- ning peale minu ma ei ole siin ühtegi näinud, kes teeks kasvõi linuxi distro valmis, kõik on nii targad..

Muidugi on windowsis viirusepaanika.. kõik peavad kasutama mingit tõrjet. Ja muidugi ntfs partitsioon on vilets. Linuxil on reiserfs ja unixil ufs2 , mis on vähegi normaalsed ja töötavad väiksema hõõrdumisega.

Eks kunagi ehk saab mingi distro selliseks, kus töötavad kõik firmade riistvarad ja tarkvarad korralikult.. Võib-olla opensuse, kuid mitte ubuntu..
või isegi 5-10 aasta pärast- pc-bsd - freebsd distributisoon unixis.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 10:18  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Linuxi võid sa rahulikult tööle jätta kuudeks/aaastateks. Tavaline masin sisuliselt. Windowsi tavalise kasutamisega pead üsna varsti juba restardi tegema. Praegu vaatasin - mul läpakal uptime 15 päeva.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

sips
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 20.05.2006
Postitused: 288

Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 11:45  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz on arvuti kasutamisest ikka väga kummalise pildi endale maalinud.

mina ostsin poest endale meeldiva läpaka (valisin põhimõtteliselt klaveri, hinna, molu, mälu ja kõvaketta mahu alusel),
koheselt killisin sellel oleva windowsi ning varustasin küna opensuse ja mulle vajalike pakettidega.
nüüd olen õnnelik linuxi kasutaja - surfan netis, programeerin oma phpd, loen meile, chatin, kuulan mussi, vaatan filme, kui tahan siis joonistan oma svg ikoone jne.
olen siis nö. tavakasutaja ja mitte ei saa aru, miks ma peaks hakkama ise distrot kokku lappima? nagu muud poleks teha.

ja viimasel ajal kasutan isegi gnomet.
tuleb aru saada, et graafiline keskond/aknahaldur on üks asi ning kasutajaprogrammid on need millega tööd tehakse, mida kasutatakse.


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 12:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

uniz kirjutas:
Ega linux ongi tarkadele mõeldud.. Mul tekkis hea ülevaade, siis kui ma slaxi kokku panin ja xorg'iga tegelesin. Linux on täielikult kernel, mis kasutab teise organisatsiooni x.org graafikat ja KDE või GNOME't üldiselt. Ta ei sa olla selliselt kunagi OS vaid kernel. Kõik teised linuxi kogumikud on siis DISTROD. Ja selline asi kehtib ka kõikide nende kohta, kes kasutavad x.orgi ja kde,gnome,fluxboxi jne.

Ma küll ei usu, et ma loll olen- ma saan ikka teistelt kasutajatelt tagasisidet, et kõik kasutavad windowsi ja mitte ükski linuxit. Tänu sellele, et linux on tasuta lähtekoodiga ja veel ei toetata kogu riistvara ning kernelite peale panek linuxile on ajast ja arust.


Esiteks on mul ülimalt hea meel, et lõpuks oled aru saanud, mis asi see Linux siis ikkagi on - kernel. Ja, et Linux + erinevad kasulikud utiilid = distributsioon.

Selle teise lõigu kohta on mul natuke eriarvamus, aga las see olla.

Mind huvitab seal natuke see koht, et kõik "teised kasutajad" kasutavad Windowsi, mitte Linuxit "tänu sellele", et Linux on tasuta lähtekoodiga. Kus on point?

Ma arvan,e t võiksid endale mõne Amiga nt hankida, siis saaks siin kuulda, kui hea see ikka on ja et kõik muu on saast.


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 12:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
Linuxi võid sa rahulikult tööle jätta kuudeks/aaastateks. Tavaline masin sisuliselt. Windowsi tavalise kasutamisega pead üsna varsti juba restardi tegema. Praegu vaatasin - mul läpakal uptime 15 päeva.


Eniveis, ma ei proovi siin mingit M$-i propageerida, aga mul on töö juures 2k ja kodus kunagi XP ka vabalt nädalaid järjest käinud, ilma igasuguse restardita. Ja kasutuses on olnud suht mahukad programmid.


uniz
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 18.05.2006
Postitused: 764

Distributsioon: ubuntucare
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 12:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võib-olla peaksin (peaksime) lõpetama selle võrdluse- et üks on parem kui teine: eks ikka igal ühel on oma plussid ja miinused.
Linus Torvalds jääb ikkagi oma kerneli juurde ja kõik sõltub hoopis distro tegijast. Siiamaani sellist tootjat ei ole, kes paneb kõik riistvara tootmise ja os-i ühte punti linuxis.
Nagu mac os- mis tal seal on: unixit, bsd'd ja natuke windowsit( word ja office mac'ile)

Ehk peaksin muretsema endale mac'i?
http://www.mac.ee
Tuleb hakata raha koguma..


bobc
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 09.07.2005
Postitused: 165
Asukoht: undef
Distributsioon: SouRCe64 GNU/Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 16:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mh, 10sec bootimiseks tore 2sec post, 8sec winni ülesse vedimine, võtta stopperiga aega Smile. aga jah ise ka nuutinud winni ja kiiremaks kui regulaarselt ta on saab küll. Aga kui võrrelda levinumaid distrosid siis nende bootimine võttab tiba aega aga kui ka sealt korjad samamoodi üleliikse välja saad 20-30sec, omal (httpd,ssh,smb) on 20sec juures, ilma x siis.
X käivitan käsitsi ja ka selle ülesse vedimine ei ole rohkem kui 10sec (startx & exit). Peab teine ülesse tirima ainult gnome-session > metacity > gnome-paneli.
Ja seda, et winn on kiirem kahtlen, mängud küll kiiremad kui wine peal D3D->OpenGL ks. Doom3 oli kah aeglasem aga vaevalt keegi mängude järgi midagi võrdleb.
Ja võrdle kiiruseid seti ja mingi muu benchimis progega näed, kes on lähemal cpu.
Ja OS definitsioon oleks: tarkvara, mis teeb võimalikuks rakkendustarkvaral kasutada riistvara jagab ressursse jne. Seega kui võtta linux kui kernelina (OS) ja sinna juurde panna ainult bash saad juba distro.

Ja üldse see vaidlus ei vii tegelt mitte kuskile Very Happy.
õppi parem progemist või midagi muud põnevat

_________________
Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 18:00  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

priit kirjutas:
spott kirjutas:
Linuxi võid sa rahulikult tööle jätta kuudeks/aaastateks. Tavaline masin sisuliselt. Windowsi tavalise kasutamisega pead üsna varsti juba restardi tegema. Praegu vaatasin - mul läpakal uptime 15 päeva.


Eniveis, ma ei proovi siin mingit M$-i propageerida, aga mul on töö juures 2k ja kodus kunagi XP ka vabalt nädalaid järjest käinud, ilma igasuguse restardita. Ja kasutuses on olnud suht mahukad programmid.

kas sa sinna ka uusi uuendusi ja programme peale lased?
Sest mina lasen julgelt Smile

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

estysoft
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 39
Liitunud: 13.07.2006
Postitused: 130


estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 18:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kas see ei ole mitte Linus Torvaldsi õõrumine GNU vastu.


priit
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 04.08.2005
Postitused: 521
Asukoht: Tartu
Distributsioon: CentOS / OS X
estonia.gif
postituspostitatud: 18.02.2007, 18:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
priit kirjutas:
spott kirjutas:
Linuxi võid sa rahulikult tööle jätta kuudeks/aaastateks. Tavaline masin sisuliselt. Windowsi tavalise kasutamisega pead üsna varsti juba restardi tegema. Praegu vaatasin - mul läpakal uptime 15 päeva.


Eniveis, ma ei proovi siin mingit M$-i propageerida, aga mul on töö juures 2k ja kodus kunagi XP ka vabalt nädalaid järjest käinud, ilma igasuguse restardita. Ja kasutuses on olnud suht mahukad programmid.

kas sa sinna ka uusi uuendusi ja programme peale lased?
Sest mina lasen julgelt Smile


Programme lasen pidevalt peale/maha, aga uuendusi pole kunagi viitsinud teha, kui ükskord 98s välja arvata. Mingi IE versiooni pärast, kui ma ei eksi.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaSee teema on lukustatud: sa ei saa postitusi muuta ega neile vastata.


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group