Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 12.11.2005, 05:58  postituse pealkiri:  kooditabel samba rsync täpitähed S.O.S!  

Jah just need asjad oleks nagu vaja kuidagi koos töötama saada.
Teen puust ja punaselt milles häda

1. win --samba--> lin
Tulemuseks on, et winmasinast vaadates näen ilusti täpilisi linuximasinas aga linuximasinast endast vaadates näen klotse täpilisteasemel.

2. lin --rsync--> win
Tulemuseks jälle, et linuxis on täpilised aga windosas pootshaagid.

Mul oleks vaja need kuidagi üksteisest aru saama panna aga kuidas?
Asi liigub mul nii:

win1 --samba--> lin --rsync--> win2
Ja asi peaks sihtpunkti jõudma ilma, et faili(kausta)nimedest täpilisi ära suditaks ja ka linuxmasinas need näha oleks.

Esiteks ma saan aru, et mu Linux ei räägi winmasinaga sama keelt kuna wimnasinast üle samba vaadates näen kõike õieti aga Linuhis endas ei näe. Ok mis ma mulisen jään abi ootama.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 12.11.2005, 10:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mis su Linuxi serveri default charset?


naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 13.11.2005, 03:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu seesamune defoult on KST. Ega eriti ei huvita ka mis ta on. Lasin inglisekeelsena peale, et igasuguseid localeprobleeme installimisel värtida. Siis lasin eest keydable peale ning asi hakkas ilusti täpilisi trükkima ja rohkem nagu ei huvitanud ka kuni käesoleva probleemini. Katsu sa neid kasutajaid õpetada, et jätku täpilised failinimedest välja! Kellele sellis laadi jamasid vaja on!?
Mina pigem tunneksin huvi mis ta olema peaks, et ta Winnipunnidega ühilduma hakkaks ja kuhu seda asja kirjutada kui vaevaks ennast sellega mis ta parasjagu on Razz.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.11.2005, 17:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

http://www.oreilly.com/catalog/samba/chapter/book/ch08_03.html

äkki on abiks. MIna katsetaks selle enne läbi...


naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 13.11.2005, 19:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kuule kas siin on ikka samba probleem? Kui ma sambaga seda Winnipunni masinast vaatan on ju asi korras. Samuti on asi ok kui ma ssh-ga winnipunni masinast vaatan. Aga asi pole enam mitte korras kui ma seda Linuxi endatagant vaatan või rsync-giga Winmasinasse tagasi sadan. Ma pean kuidagi saama Linuxi neid Windowsi täpilistest aru saama kõigepealt ja ehk siis langeb ka see probleem ära miks rsync lähtefaili muudab või kui ei lange tuleb uurida rsync lähemalt kuidas ta panna mitte kooditabelit muutma vms.
Mina saan asjast niimoodi aru, et Linmasin ei näita sellepärast õieti, et ta ei saa windosa kooditabelist aru ja samal põhjusel muudetakse see rsync kasutades ka mingiks Linuxi kooditabeliks mis ta iganes ka pole.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 13.11.2005, 19:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mis distributsioon?


naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 13.11.2005, 19:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Krt asi pole nii lihtne nagu nähtub http://linux.ee/~ville/etkkk/etkkk.html#link0..unnumbered.2
Edaspidi tuleb maha lasta kõik kes täpilisi kausta või failinimedes kasutavad Twisted Evil


naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 13.11.2005, 19:58  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kmbutu


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.11.2005, 08:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

dpkg-reconfigure locales
on läbi tehtud ja vaikimisi ee-ET ISO 8859-15 pandud?


naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 14.11.2005, 16:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

vat ei ole.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.11.2005, 20:11  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

naps kirjutas:
vat ei ole.

aga tee läbi ja vaata siis, kas aitab või ei.


naps
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 12.11.2005
Postitused: 133


blank.gif
postituspostitatud: 14.11.2005, 20:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ja jah juba tegin aga kahjuks pole mul hetkel serverile füüsilist ligipääsu sestap ei tea ma ka veel kuidas muudatused toimisid. Üle ssh winnipunni masinast nägin ma täpilisi enne ja näen ka nüüd. Ütlen siis kui näen mis juhtus. Imelik ongi see, et tegelikult teevad nii Lin kui Win masinad täpilisi aga kumbgi üksteise täpilistest aru ei saa. Ei tea kas on mingi fondiviga või. Äkki kasutab Winnipunn mingit fonti mida linuxis ei ole ja seepärast hakataksegi mulle kaste joonistama. Sa proovi winnmasinas teha mõni fail mis nimes sisaldab täpilisi ja kanna kasvõi flopiga Lin masinasse ja ütle kas ta sull näitab seal õieti või joonistab samuti kaste?
Ilmselt kõige valutum on hakata kasutajaid ümbber harjutama, et nad mitte faili nimedes õäöüžš ei kasutaks kui uppuda probleemidesse mida need serveris tekitavad. Või kui kautaja ei taha ümber õppida küll siis server õpetab nad varsti ise ümber Razz


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 14.11.2005, 20:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

naps kirjutas:
Ja jah juba tegin aga kahjuks pole mul hetkel serverile füüsilist ligipääsu sestap ei tea ma ka veel kuidas muudatused toimisid. Üle ssh winnipunni masinast nägin ma täpilisi enne ja näen ka nüüd. Ütlen siis kui näen mis juhtus. Imelik ongi see, et tegelikult teevad nii Lin kui Win masinad täpilisi aga kumbgi üksteise täpilistest aru ei saa. Ei tea kas on mingi fondiviga või. Äkki kasutab Winnipunn mingit fonti mida linuxis ei ole ja seepärast hakataksegi mulle kaste joonistama. Sa proovi winnmasinas teha mõni fail mis nimes sisaldab täpilisi ja kanna kasvõi flopiga Lin masinasse ja ütle kas ta sull näitab seal õieti või joonistab samuti kaste?
Ilmselt kõige valutum on hakata kasutajaid ümbber harjutama, et nad mitte faili nimedes õäöüžš ei kasutaks kui uppuda probleemidesse mida need serveris tekitavad. Või kui kautaja ei taha ümber õppida küll siis server õpetab nad varsti ise ümber Razz

keela kuidagi nende äöüõ-de kasutamine üldse ära. Nendega on niisama ka paras **** isegi windowsis, kui pead näiteks käsurealt jändama. Lisaks on nendega probleeme, ühest failisüsteemist teisse kopeerimisega (kasvõi floppy FAT16-le [või oli seal veel FAT12...])


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group