Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
obi
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 28.09.2006
Postitused: 2


blank.gif
postituspostitatud: 28.09.2006, 15:49  postituse pealkiri:  FreeBSD TCP Preformance Tuning  

Tere!

Äkki on keegi tegelenud sellise asjaga? Natukene nutune on kui oma võrgukaardist ei saa täit preformance-t.

Netis on küll saadaval igasugused rfc-d ja tutoorialid, kuid ma ei ole suutnud saavutada optimaalset lahendust oma masinale.
Küll aga olen päris mitmel korral näinud, et mõned kogenud kasutajad on suutnud maksimumi välja pigistada, ehk seal kus oli enne läbilaskevõime 10 mbit per thread on kasvanud 30-60 mbit per thread 100 mbit nic-iga.

Samuti on olemas automatic-tuning, mis on saadaval küll rohkem linuxilistele, mis automaatselt muudab tcp puhvreid olenevalt rakendusele.

Igastahes on see hulk matemaatikat. Hetkel olen suutnud niipalju, et kui RTT = 30 ms siis toimib asi fantastiliselt.

Seega tooge palun näidiseid kui keegi on õnnestunult suutnud asja rakendada.


antik
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 25.08.2006
Postitused: 159


estonia.gif
postituspostitatud: 28.09.2006, 19:26  postituse pealkiri:  Re: FreeBSD TCP Preformance Tuning  

obi kirjutas:
Seega tooge palun näidiseid kui keegi on õnnestunult suutnud asja rakendada.


Ma ise soovitaks kompileerida kerneli ümber järgnevate parameetritega (vaikimise seaded PC-BSD-s):

Kood:
options         HZ=1000
options         DEVICE_POLLING

device          pf
device          pflog
device          pfsync

options         ALTQ
options         ALTQ_CBQ
options         ALTQ_RED
options         ALTQ_RIO
options         ALTQ_HFSC
options         ALTQ_CDNR
options         ALTQ_PRIQ


Device polling lülitab IRQ kasutamise võrgukaardidraiverile välja (mitte kõik kaardid ei toeta seda) ning kernel küsib siis võrgukaardilt 1000 korda sekundis, et kas mingisuguseid andmeid on vaja kuskile saata. PF tulemüüriga saad seada erinevate pakettide prioriteete paika. Näiteks ACK paketid saavad suurema prioriteedi, kui teised ning aitab kõvasti näiteks ADSL-i probleemi puhul, et faili saatmisel kukub sissetuleva kanali kiirus peaaegu nullini (see ei ole FreeBSD viga vaid DSL tehnoloogia omapära). Muidugi n võimalik muuta võrgukaardi puhvri suurust. Vaata lähemalt:
Kood:
man 7 tuning
man polling


obi
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 28.09.2006
Postitused: 2


blank.gif
postituspostitatud: 28.09.2006, 23:59  postituse pealkiri:  Re: FreeBSD TCP Preformance Tuning  

antik kirjutas:
obi kirjutas:
Seega tooge palun näidiseid kui keegi on õnnestunult suutnud asja rakendada.


Ma ise soovitaks kompileerida kerneli ümber järgnevate parameetritega (vaikimise seaded PC-BSD-s):

Kood:
options         HZ=1000
options         DEVICE_POLLING

device          pf
device          pflog
device          pfsync

options         ALTQ
options         ALTQ_CBQ
options         ALTQ_RED
options         ALTQ_RIO
options         ALTQ_HFSC
options         ALTQ_CDNR
options         ALTQ_PRIQ


Device polling lülitab IRQ kasutamise võrgukaardidraiverile välja (mitte kõik kaardid ei toeta seda) ning Kernel küsib siis võrgukaardilt 1000 korda sekundis, et kas mingisuguseid andmeid on vaja kuskile saata. PF tulemüüriga saad seada erinevate pakettide prioriteete paika. Näiteks ACK paketid saavad suurema prioriteedi, kui teised ning aitab kõvasti näiteks ADSL-i probleemi puhul, et faili saatmisel kukub sissetuleva kanali kiirus peaaegu nullini (see ei ole FreeBSD viga vaid DSL tehnoloogia omapära). Muidugi n võimalik muuta võrgukaardi puhvri suurust. Vaata lähemalt:
Kood:
man 7 tuning
man polling


Device Polling pole võimalik, kuna kasutan SNP kernelit.
Pigem sooviks TCP puhvrite tuunimise kohast informtatsiooni.
Lisaks tuleb mulle internet läbi ethernet kaabli, see ADSLi piiranguid pole


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group