Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 22.09.2005, 11:56  postituse pealkiri:  Veebiservus jama täpitähtedega(KORRAS)  

Imelik jama nendega siis. Kui brauseris panen selle Baltik siis näitab korralikult. Aga nii kui teha refresh või klikata kusagil lingil on jälle kadunud.
Imelik on ka see kui kodukalt saata tagasiside lehelt kiri siis tuleb ka kiri ilma täpitähdedeta. Ja kui seda kõike ka teises arvutis teha siis on kõik sama. Miski on servus paigast nüüd ära . Oskab keegi midagi kasuliku soovitada? Crying or Very sad
Krt nokk kinni, saba lahti täielikult Razz

Viga on ainult oma servus asuvate lehtedega....




Viimati muutis -IFFI- 05.10.2005, 23:16; muudetud 3 korda
sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2005, 13:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kas apache'i konfis ple mitte kirjas, mis kodeeringut ta kasutab, samuti php-s vist, kindel ei ole, aga midagi nagu meenud, phpmyadmin-il sai seda peaconf'ist muuta.. seda tean kindlalt.. aga apache'i kohta enam ei mäleta, ple ka conf faili võtta Rolling Eyes

apache'i conf'is on kirjas keelte pririteedid, kontrolli üle, kas on prioriteet õige ja ei alustata mingi vale keeletabeliga, samuti vaata üle php conf file..

_________________
Image Image Image

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 22.09.2005, 13:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Hetkel phpmyadminis on järgmine kodeering kasutusel
utf8_estonian kui see ei muuda midagi. Apaches ei ole küll midagi kohanud kus saaks seda muuta. Krt ega see andmebaaside backupide tegemine ja uues serveris taastamine ei saanud ju midagi peese keerata??? Tegelikult ei saanud küll, sest tegun präät nukele täiesti uue puhta installi ja ikka pole täpikaid.... Crying or Very sad Sad

KORDA SAIN
Tänud abi eest


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 22.09.2005, 18:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Hetkel phpmyadminis on järgmine kodeering kasutusel
utf8_estonian kui see ei muuda midagi. Apaches ei ole küll midagi kohanud kus saaks seda muuta. Krt ega see andmebaaside backupide tegemine ja uues serveris taastamine ei saanud ju midagi peese keerata??? Tegelikult ei saanud küll, sest tegun präät nukele täiesti uue puhta installi ja ikka pole täpikaid.... Crying or Very sad Sad

KORDA SAIN
Tänud abi eest


ehk annad teada ka milles viga oli, teinekord sama probleemiga leiab inimene abi Wink

_________________
Image Image Image

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 23.09.2005, 09:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Krt Evil or Very Mad Twisted Evil vara rõõmustasin. OK lehel põhitekstid sain kuvama normaalselt ehk siis täpitähtedega, aga kui nüüd lisan mingeid uusi nuke ploke või mooduleid siis ikka kaovad need täpikad ära. isegi tõlke failides on kadunu.

Lehel sain kuvama asjad nii et muutsin kodeeringu ära phpmyadminis "MySQL ühenduse kollatsiooni valik on hetkel utf8_estonian_ci

Kardan, et viga siiski on süsteemi siseselt vale, aga ma ei saa aru enam milline peab see süsteem siseselt olema paika pandud. Krt minu mõistus on juba otsas?
Seega teretulnud kõik soovitused.


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 23.09.2005, 17:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

anna oma apache conf


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 24.09.2005, 19:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võtsin siit koodi maha...




Viimati muutis -IFFI- 27.09.2005, 15:40; muudetud 1 kord
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.09.2005, 22:05  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kood:
AddDefaultCharset ISO-8859-1

proovi see välja komenteerida - st # ette. Või pane selle taha Off (ehk lülita välja)Ja tee siis apachele restart. Vaata siis, mis annab


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 25.09.2005, 19:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kahjuks ei anna see midagi. Kardan, et mul on viga siiski siin süsteemis, ehk FC4-jas, sest osad nuke (language faildgi on ilma täpitähtedeta). Omast arust on küll süsteem pandud kõi eesti...krt ma ei saa aru mis pull on Kui käsitsi need language failid ümber muuta siis salvestab ikkagi lma täpikateta. Aga kui KWritega kodeering panna Balti ISO sisi on korras näitamisel aga ei salvetsa ikkagi?
Rolling Eyes


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 26.09.2005, 05:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

aga proovi siis OpenOfficiga neid ümber salvestada.


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 26.09.2005, 12:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

teglt on netis yx korralik ümber kodeerija olemas, aga ei mäleta linki.. ja kasutamisex pead teadma algset kooditabelit..

_________________
Image Image Image

vih
Moderaator
Moderaator



Liitunud: 10.08.2005
Postitused: 654


blank.gif
postituspostitatud: 26.09.2005, 15:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

[quote=-IFFI-]Seega teretulnud kõik soovitused.[/quote]

2kki on see koht kus sa neid faile vaatad kalaga? Ehk pole 6igeid fonte peal.

Peale Debiani installi ei n2ita minul kiriilitsat.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 27.09.2005, 15:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Krt, ikka on see jama tagasi. Ma ei saa aru mis pull see on? Evil or Very Mad Installisin terve linuxi uuesti, kasutusel on uus CMS süsteem, tõlke failid on tõlgitud teises arvutis....ja nii kui oma servu masinas need tõlke failid avan nii nad kadunud jälle on?

Ma ei oska enam midagi teha...oskab keegi midagi kosta selle peale? Kas näiteks ei aita kui panna peale vanem apache ??? Tegelikult süüdi pole ültse apache sest see jama asub ju süsteemis.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 05.10.2005, 10:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

UP....alustame siis jälle selle anomaaliaga uuesti. See anomaalia muutub juba peris huvitavaks.
Kes siis oskab midagi kasuliku soovitada?


Mefistofeles
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 36
Liitunud: 15.03.2005
Postitused: 309
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian, Ubuntu, CentOS.
estonia.gif
postituspostitatud: 05.10.2005, 12:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
UP....alustame siis jälle selle anomaaliaga uuesti. See anomaalia muutub juba peris huvitavaks.
Kes siis oskab midagi kasuliku soovitada?


Uuendasid äki midagi serveris? Mõtle hoolega üle mis viimased asjad on mida seadistanud oled.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 05.10.2005, 13:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Peale linuxi uut installi pole ma mitte midagi uuendanud. Sai peale installi tehtud siin see YUM uuendus mis on siin portaalis õpetuste all FC 4. Ja oli lubatud YUM öösiti uuendamine. Muid asju nagu pole uuendanud.

Huvitav, et viga on ainult nende *.php failidega Portaalis kuvab üldised kirjed normaalselt aga just need mis ma ise ümber olen tõlkinud, siis just nendes failides kaovad ära need täpikad.
Ma ei tea kas see loeb midagi või ei aga ma tõlkisin otse seal language kaustas English kaustas need inglise keelsed failid eesti keelde? Eraldi Estonian kausta pole sest pole sellele CMS-ile eesti tõlget leidnud. Seal inglise language kaustas asub tegel üks english.php fail mis sisaldab järgmist
Kood:
<?php

setlocale(LC_ALL, 'en');
define("CORE_LC", 'en');
define("CORE_LC2", 'gb');
define("CHARSET", "iso-8859-1");
define("CORE_LAN1","Error : theme is missing.\\n\\nChange the used themes in your preferences (admin area) or upload files of the current theme on the server.");

//v.616
define("CORE_LAN2"," \\1 wrote:");// "\\1" represents the username.
define("CORE_LAN3","file attachment disabled");
?>

Ise lolli peaga mõtlesin, et äkki peaks siin selle värgi Balti ISoks muutma? aga ise ei oska siin suurt midagi muuta, ei tea neid standardeid õigeid:

portaali ise siin http://iffixportaal.com konkreetset jama saab näha paremal asuvas plokis REVIEWS lingil klikates


sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 05.10.2005, 15:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Peale linuxi uut installi pole ma mitte midagi uuendanud. Sai peale installi tehtud siin see YUM uuendus mis on siin portaalis õpetuste all FC 4. Ja oli lubatud YUM öösiti uuendamine. Muid asju nagu pole uuendanud.

Huvitav, et viga on ainult nende *.php failidega Portaalis kuvab üldised kirjed normaalselt aga just need mis ma ise ümber olen tõlkinud, siis just nendes failides kaovad ära need täpikad.
Ma ei tea kas see loeb midagi või ei aga ma tõlkisin otse seal language kaustas English kaustas need inglise keelsed failid eesti keelde? Eraldi Estonian kausta pole sest pole sellele CMS-ile eesti tõlget leidnud. Seal inglise language kaustas asub tegel üks english.php fail mis sisaldab järgmist
Kood:
<?php

setlocale(LC_ALL, 'en');
define("CORE_LC", 'en');
define("CORE_LC2", 'gb');
define("CHARSET", "iso-8859-1");
define("CORE_LAN1","Error : theme is missing.\\n\\nChange the used themes in your preferences (admin area) or upload files of the current theme on the server.");

//v.616
define("CORE_LAN2"," \\1 wrote:");// "\\1" represents the username.
define("CORE_LAN3","file attachment disabled");
?>

Ise lolli peaga mõtlesin, et äkki peaks siin selle värgi Balti ISoks muutma? aga ise ei oska siin suurt midagi muuta, ei tea neid standardeid õigeid:

portaali ise siin http://iffixportaal.com konkreetset jama saab näha paremal asuvas plokis REVIEWS lingil klikates


see iso-8859-1 peab jääma samax, aga kusagil postituste või seadete failis confitaxe sul see kiri utf-8-x, ei tea, mix, aga kui brauseri seade ära muuta utf-8 peale, sis on see kiri loetav koos täpitähtedega, uuri, mis asi sul süsteemis utf-8-t võib põhjustada.. oot oot oot.. millega sa tõlkisid neid faile??? kwrite'i ning mõningal vigastel juhtudel ka joe baaskodeering on utf-8 ehk sis fail ümber salvestades salvestab ta selle utf-8-sse

seda on küll võimalik veebis ja ka muude vahenditega iso peale ümber konvertida, aga lihtsam olex programmi vaikimisi kodeering iso peale seada

_________________
Image Image Image

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 05.10.2005, 23:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Very Happy Tänud sander85 nüüd küll tundub, et asi on korras. Kwrite ja Kate avamis/salvestamis kodeering oli vaikimisi (järelikult utf8) valitud. Muutsin seal selle avamis/salvestamise kodeeringu Western iso-8859-1 vastu välja ja nüüd jääb peale salvestasmist ka kõik õigeks.

Aega võtis aga asja lõpuks sai. Seega on see teema minu jaoks lõppenud. Vähemalt loodan:P ptui-ptui-ütui üle vasaku õla Wink


mocambo
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 10.06.2007
Postitused: 82

Distributsioon: Arch Linux
estonia.gif
postituspostitatud: 06.01.2008, 03:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Siit teemast tekkis veel küsimus, kuidas vaadata failide kodeeringut ehk millises kodeeringus need on salvestatud ?? Näiteks .php .sql .txt .html failide kodeeringut kuidas vaadata ? Mingi lihtsa propertise valimisega menüüst ei piisa.

Mul ongi kodeeringutega jama ehk teekonnal .php --> veebibrauser läheb midagi vussi.


mihkel
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.04.2006
Postitused: 1284

Distributsioon: Fedora/Centos
estonia.gif
postituspostitatud: 06.01.2008, 11:26  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kood:
file fail


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group