Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
soolikas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 06.02.2020
Postitused: 59

Distributsioon: lubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 01.08.2023, 19:57  postituse pealkiri:  Wine võimekus  

Et lubuntu all proovin üht exe faili töösse saada. Mitte ei saa söödavaks teha seda. Reaalselt Playonlinux vist ka ei saa seda söödavaks teha. Dualboot ainult? See niiöelda altletti rakendus ka.


DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 02.08.2023, 17:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sõltub, mis see exe on ja mis ta tahab. Ma pole Wine peale kunagi loota saanud.

Aga kui mingeid erinõudeid riisvarale pole, siis VirtualBox on vahel lihtsam.

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

soolikas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 06.02.2020
Postitused: 59

Distributsioon: lubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 04.08.2023, 16:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Vabandust, et vastus kaua tuli. Et siis ju reaalselt peab masinas windoosa ka olema? Noh virtualboxi puhul? Reaalselt on auto diagnost progega, hakkan kahtlema, kas seal läbi USB hakkab midagi toimuma?


overflow
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 05.04.2020
Postitused: 42


blank.gif
postituspostitatud: 04.08.2023, 18:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Dualboot oleks vist lihtsam lahendus. On muidugi võimalus, et see hakkab Virtualboxis ka tööle. USB seadet saab suunata virtuaalmasinasse. Ja virtualboxis peab siis olema Windows.


soolikas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 06.02.2020
Postitused: 59

Distributsioon: lubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 04.08.2023, 19:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma jah vaaatasin seda videot, natuke nutune see virtualbox. Dualboot ja ilusam, ei teki lisaraame, lisaks vist virtualboxiga ruunab arvutit rohkem?
overflow kirjutas:
Dualboot oleks vist lihtsam lahendus. On muidugi võimalus, et see
hakkab Virtualboxis ka tööle. USB seadet saab suunata virtuaalmasinasse. Ja virtualboxis peab siis olema Windows.


DaStoned
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 42
Liitunud: 11.01.2007
Postitused: 388
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 05.08.2023, 00:07  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui see USB seade on ODB2 adapter, siis ma kahtlustan et see läbi Wine ei tule. Ikka päris Windowsit on vaja, olgu ta virtuaalne või mitte.

Jah, virtuaalne OS on alati igas mõttes nutusem kui native OS. Selle mõte on, et virtuaalmasin jookseb sinu host OS otsas ja sa ei pea dual-boot paigaldust tegema, ja masinat bootima iga kord kui vaja on. Lisaks on VM suurusjärgu lihtsam ja ohutum üles seada, kloonida ja maha koksata võrreldes dualboot setupiga sest tegemist on lihtsalt failiga sinu kettal. Aga arvutit ruunab loomulikult kõvasti rohkem, sest jookseb sinu native OS otsas. Sõltub jällegi detailidest, aga tavaliselt mõne aasta vanuse arvutiga kus 16+ GB mälu ei pane väga tähele et aeglane oleks. Fullscreen mode on ka olemas, kui raamid ei meeldi.

USB seadmed on VirtualBoxis pisut tüütud, sest nad tuleb käsitsi ära mäppida host->guest. Ma olen aeg-ajalt mingeid programmaatoreid jms mäppinud, enamasti töötab, vahel mitte. Heal juhul jätab isegi meelde, nii et teist korda pole vaja mäppida. Katsetamise asi.

Aga see on lihtsalt üks variant. Kui sul on dualboot juba olemas või tundub lihtne lisada, lase minna. Ma ei viitsi tavaliselt ühe Windowsi rakenduse jooksutamiseks oma kodusest Linuxist lahkuda Smile

_________________
When the shit hits the fan, keep your mouth shut!

hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 05.08.2023, 09:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma kasutasin OBD2 asjade jaoks just Virtualbox-i. OBD2 odavad hiina skännerid (ELM372 olid vist) ja hunnik ainult windoozas töötavaid progesid. Üks Mitchell nimeline proge saab joosta ainult win xp-ga (isegi win 7 tuli see compatible mode tööle ajada) win 10 see enam tööle ei lähegi.
Virtualboxi eeliseks veel see et kui arvutit vahetada, siis ei pea kogu installijanti otsast peale tegema. Võtad virtuaalketta ja pistad "teise masinasse".
USB asjadega oli vähemalt minul nii et virtuaalmasin tahtis saada USB draivereid mis on ette nähtud Host masina ja windooza jaoks. Mul see jant lõpuks oligi, et xp-le niivõrd "uue raua" jaoks draivereid saada ei olnud.


soolikas
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 06.02.2020
Postitused: 59

Distributsioon: lubuntu
blank.gif
postituspostitatud: 05.08.2023, 20:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Dualboot teha, kas linuxi peaks killima , siis, kui ma tahaks uuesti windoosa peale tõmmata? Praegu mul linux vaid massinas. Et pärast windoosat uuesti linux kõrvale käima?Windoosa ees ja linux takka järgi, nii olen teinud, tagurpidi mitte.


overflow
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 05.04.2020
Postitused: 42


blank.gif
postituspostitatud: 06.08.2023, 01:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Esmalt vaja teha vaba ruumi Windowsi jaoks, näiteks LiveCD-ga, Gparted. Siis Windows installida sinna tühja ala peale. See rikub Grubi ära muidugi. Siis taastada LiveCD abil Grub ja peakski tehtud olema. Teoorias on lihtne, aga mitu võimalust on, et läheb pekki.

Tavaliselt jah, ketas ära jagada partitsioonideks ja Windows enne ja Linux pärast.

Aga sa katseta enne seda Virtualboxi kah. Võibolla võtab USB seadme kenasti jutule.


643
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 08.07.2019
Postitused: 378

Distributsioon: GNU/Linux (64bit/32bit)
blank.gif
postituspostitatud: 13.08.2023, 10:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

virtualbox tahab palju mälu
dual-boot on väheke parem

kaks sülearvutit veel parem - ühes on linux, teises windows


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group