Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1401
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Debian - CentOS
finland.gif
postituspostitatud: 26.06.2018, 18:32  postituse pealkiri:  2 erinevat audiot samaaegselt üks klappidesse teine line-out  

Segane sai see pealkiri aga ei oska kuidagi paremini sõnastada Embarassed ...üritan vähemasti anda teemas oma mõtte edasi.

On SELLINE masin. Kõik andmed (HDD suurus, RAM maht on suuremad) ei pruugi olla 100% sama, mõtlen näiteks äkki miskid emaplaadil olevad junnid vms. Pole asjatundja nii suur aga põhimõteliselt peaks põhiline konf olema sama, helikaart, video jne.

Antud masinal jookseb CentOS 7 ja seal omakorda 24/7 broadcast tarkvara. Antud masinast läheb heli välja tavalise 3.5mm OUT LINE kaudu kaabliga. Samas ka kõrval on LINE IN pesa ja need asuvad tagaküljel ning on vastavalt helesinine ja heleroheline.

Samas on ka esiküljel olemas kaks helipesa ehk siis märgitud on juurde kõrvakalpid ja mikrofooni märk. Kui pistan klapid sinna järgi siis ei tule ühtegi piuksu sealt. Ei seda heli mis broadcast tarkvara teeb ja ega ka muud heli. Näiteks kui panna eraldi VLC player mängima või vaadata youtubest videot. Ei leia ka kusagilt soundi seadete alt miskit seadistust ja ka alsamixeri kruttimine ei muuda midagi (aga need võimalused on linux mintis)

Varem kui ma seda masinat ei kasutanud streamerina siis töötasid klappidage mõlemad, esi ja tagapoolel olevad väljundid kenasti. Seega probleeme ei tohiks olla raudvaraliselt pigem on see tarkvaraline.

Kuna ise pole eriline asjatundja siis uuriksingi esmalt kas antud masin üldse toetab kahe erineva audio sama aegset kasutamist ja väljundamist?
Kui riistvaralised piirangud puuduvad siis ilmselt tuleks hakata otsima mingit muu soundmanager jubinat või midagi analoogset.

Uurin seda sellepärast, et teises masinas on võimalik see eelnev, saab korraga kasutada kahte erinevat audiot. Sellesse masinasse tuleb eespool kirjutatud masinast kaabliga audio LINE IN kaudu sisse ja BUTT tarkvara serveerib seda interneti. Ja samas ma keeran selle LINE IN audio maha ja saan klappide või kõlarite kaudu kuulata muusikat kas või näiteks VLC-ga, youtubest või töödelda muusikat Audacity-ga.

Sellel masinal siin on peal Linux Mint Cinnamon töölauaga ja selle soundmanager võimaldab sedasi heliga mängida. Raudvaraliselt näeb see masin ise välja SELLINE ja sellel on mingi 7.1 high-definition audio süsteem, tagaküljel on rohkem pesasid ja ees ongi ainult üks pesa.

Ise hetkel arvan, et esimeses masinas olev broadcast tarkvara (rivendell) lihtsalt ei võimalda enam teisi helisi peale tema. Arvan, et antud tarkvara "lukustab" kuidagi lihtsalt kõik muud audio kanalid siis kui tarkvara käima lasta arvutis. Kui see tarkvara ei tööta siis toimetab heli nii kalapides kui ka kõlarites esi ja taga pesade kaudu ilusti.
Siis kui sai seda masinat ehitama hakatud streameriks siis pikalt maadlesin selle ALSA audio serveri ja JACK-i omavahel suhtlema panemisega.

Kas asi võibgi olla nüüd kinni selles ALSA audio serveris või siis tõesti ei toeta riistvara?

Ehk keegi saab mu sega-pudrust ja mõtest aru ja oskab miskit tarka kosta. Tahaks sellesse esimesse masinasse üle tuua audio töötluse ja selleks olekski vaja kui õnnestuks kasutada samaaegselt ka klape oma helide kuulamiseks.


vooler3
Vana Pingviin
Vana PingviinLiitunud: 21.12.2015
Postitused: 479


blank.gif
postituspostitatud: 26.06.2018, 23:29  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Pead reaalselt Cinnamoniga järgi katsetama selle esimese masina peal.

Saad üheselt kindla vastuse.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 44
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1401
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Debian - CentOS
finland.gif
postituspostitatud: 27.06.2018, 05:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Jep krt, see varjant ju kõige lihtsam ja kindlam vastuse saamiseks kui hakkata siin puusalt tulistama ja pakkuma Razz Razz

...sai siis nüüd nii ja naa proovitud aga häält kätte ei saanud. Mudisin VLC seaded ja ka muud kuid tulemusteta. Soundi seadetes ei näe mitte midagi peale DUMMY OUTPUT. Ei näita mingit helikaarti.
Alsamixeris proovisin ka kõiki kanaledi mudida nii-ja naad kuid ei mingit piuksu. VLC seadetes kui muutsin ALSA peale siis ilmus rippmenüüsse pik joru igasugu varjante heli väljundamistest kuid mitte ükski ei toonud realselt heli kuuldavale.

Seega arvan, et see rivendell broadcaster on ära seadistanud süsteemis nii, et aint tema kasutab helikanalit.

Jätan asja sinna paika ja ei mudi enam seda masinat...las tiksub oma ette edasi Razz Kuangi tuleviksu vast kui saab mõne masina juurde siis huvipärast võib edasi uurida Smile

Tänud vihje eest Wink


libre

Pingviini aktivist
Pingviini aktivistLiitunud: 27.05.2018
Postitused: 205

Distributsioon: debian
canada.gif
postituspostitatud: 29.06.2018, 07:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

LISA:
Aga mul on audacious kvaliteetsem just ALSA mitte pulseaudio-ga. Ja ma
saan sellega lindistada FileWriter pluginaga, mida saab seadistada mp3,
vorbis ja flac-i
Image
audacious programmiga saan ka netist lindistada...


--------------------------------------
https://www.maketecheasier.com/play-sound-through-multiple-devices-linux/
on
pulseaudio jaoks üks rakendus: paprefs

Saab saata heli kasvõi läbi mikrofoni, ennem pead ka vaatama kuidas
virrtuaalne heli sisse lültatakse antud leheküljel..


terminalis siis käivita paprefs (ennem paigalda sudo apt-get install
paprefs)

Aga kui sul ei tööta asi, siis alsa seadistusi on ka võimalik läbi
konfiguratsiooni e on google abiks:
https://unix.stackexchange.com/questions/386778/sound-in-linux-alsa-driver-prevent-to-play-music-in-more-than-1-program
https://unix.stackexchange.com/questions/93128/alsa-how-can-i-tell-my-default-audio-output-is-card-2-and-device-0-not-hdmi

_________________
GNU/Linux ja and free

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group