Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
dinosaurusetaltsutaja
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 02.02.2009
Postitused: 432

Distributsioon: Ubuntu MATE 22.04.4 LTS
estonia.gif
postituspostitatud: 28.08.2014, 20:29  postituse pealkiri:  Ordi raud?  

mida arvate ordi rüpperaalidest linux rauana it tudengile ?


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 28.08.2014, 22:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Oli vist aasta 2008 kui sai sealt soetatud üks masin omale. otse lomulikult võtsin ilma op süsteemita. Pressisin ise buntu pääle ning masin pidas vastu probleemideta umbes kolm või tiba rohkem aastat. Paraku läks läbi füüsilise vägivalla masin ära hingusele.

Ühesõnaga raud ei annud kusagilt alla, Kõik kiirnupud, kaamerad, helid sain probleemideta tööle ehk siis hakkasid ise tööle peale buntu paigaldamist. Eks natuke siit sealt tuli käsitsi juurde aidata aga ei midagi raketti teadust.

Mina julgen sellepõhjal julgelt soovitada. Loomulikult on aeg läinud edasi ja ei tea enam mis seal pakutakse.


Yeeha
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 28.05.2011
Postitused: 42

Distributsioon: Kubuntu 14.04 - Lihtsalt super :)
estonia.gif
postituspostitatud: 28.08.2014, 23:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ega Ordi läpakad on rebranditud tooted, et ei saa midagi konkreetset öelda - minul oli kunagi näiteks Compal IFL90 mille ordi oli ümber nimetanud mingiks oma mudeliks. Ja isegi kui sa tead kes tegelt läpaka tegija on siis ega see ka midagi ei ütle üldiselt. Kõik suured firmad Asus, Dell, Lenovo, Acer jne teevad igasugu komponentidega igasugu mudeleid. Aga üldiselt riistvarast rääkides linuxi läpakal pole eriti mõtet eraldi gpuga läpakat võtta, hübriidgraafika süsteemid(optimus ja eriti enduro) ei tööta linuxi all nii hästi kui windowsis ning tihtipeale on sellised läpakad kuumemad linuxi all. Minuarust 350-450 euri (eeldatav õpilase hinnaklass) oleks parim võtta mingi läpakas i3-4000M prosega kuna sellel on rohkem võimsust ja parem integreeritud graafika kui i3-4XXXU seerial(HD4600). Ja kas mingil kindlal mudelil on komplikatsioone linuxi all saab teada googeldades. Üldiselt peaks olema probleemivaba aga see pole päris rusikareegel.


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2014, 06:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

IT tudeng võiks huvi tunda selle vastu, kas läpakal rauas virtualiseerimine on. Mõnedel on. Kui näituseks õppimisega seoses 64bit vm -i jooksutada tuleb.

_________________
Image

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 29.08.2014, 13:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Üldiselt ma vaataks, et suurem osa rauda Intelilt oleks ja siis ei tohiks erilisi probleeme tulla. Olen ise päris palju Ordi toodangut kasutanud ja kui raud on linuxile tuttav, siis probleeme pole. Inteli kiibistik + graafika + wifi ja peaks käima küll.

_________________
Image Image Image

mikk366
Pingviini külastaja
Pingviini külastaja


Vanus: 39
Liitunud: 09.08.2011
Postitused: 20
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Estobuntu 12.04
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2014, 13:46  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu kogemus 2 erineva Ordi 14" läppariga on paraku selline, et kui algul saab köik korralikult tööle siis pärast restarti enam ekraani valgustus ei tööta (taskulambiga ekraani valgustades nägin kus hiir asus), winXP, 7 ja 8 all aga töötasid massinad laitmatult.

Proovisin erinevate buntulistega ning ekraani valgust korralikult tööle ei saanud, remondis alati keerati ketas ka tühjaks tagasi ning pidin alustama nullist massina konfimist, mölemad massinad käisid sama veaga korduvalt hooldes, löpuks müüsin maha.

_________________
Arvutiabi eakatele ja puuetega inimestele Tallinnas

ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2014, 18:32  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul on jutustada lugu mis küll otseselt Ordiga ei haaku kuid nö. Eesti it-tootega haakub küll.
Ostsin 2007 aastal 12" Desknote süleka. Tegu oli MSI riistvaraliste juppidega mida kasutati kohapeal Eestis desknote sülekates.

Sellele msi desknote sülekale panin koheselt peale Ubuntu (integreeritud intel video ja -sound) ja jooksutasin seda sülekat edukalt Linuxiga mõned aastad. Lõpuks müüsin süleka maha ühele tuttavale. Hetkel on sellel sülekal peal Xubuntu 14.04 LTS. Kuna see desknote sülekas oli juba algusest peale "kuuma korpusega" siis nüüdse seisuga lebab see kasutajal laual koos jalakestest plastmass pudelikorkidega. Stiilne korgikeste disain!

Nii et see desknote sülekas töötab Linuxiga juba 8-aastat ja pole kordagi remondis käinud. Smile

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

dinosaurusetaltsutaja
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 02.02.2009
Postitused: 432

Distributsioon: Ubuntu MATE 22.04.4 LTS
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2014, 21:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ordi pakkumine:

ilma OS'ita loomulikult

http://www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?Query=Ordi+Enduro+i575CH&ItemID=9920-1979&MC=ARVUTID&IC=9920

mis arvate


ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 30.08.2014, 23:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minu meelest on riistvaraliselt Ordi Enduro i575CH hea valik kuid minu enda jaoks oleks see valik küsitav. Esiteks see sülekas on liiga suure ekraani ja kaaluga (3.1kg), teiseks pole teada kui kuumaks läheb selle süleka korpus.

Sellise kaaluga sülekat kaasas ei sooviks tassida (ebamugav). Sülekas sobiks rohkem statsionaarselt koju lauale.

Arvutitark müüb seda sülekat pisut odavamalt kui Ordi ise.

_________________
ertserts@linuxialune:~$ echo;echo Local and Remote IP connections:;netstat -at|sort -k5|grep ESTABLISHED|cut -c20-80;echo

sander85
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 38
Liitunud: 08.08.2005
Postitused: 4359
Asukoht: Tallinn (vahel ka Virtsu)
Distributsioon: Mageia, Debian, CentOS
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2014, 11:52  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

dinosaurusetaltsutaja kirjutas:


Kui plaanid seda kooli vahet vedama hakata, siis mõtle ikka tõsiselt oma tulevikule ja tervisele, sellist kolakat pea iga päev õlal tassida ei ole hea mõte.

_________________
Image Image Image

mahfiaz
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 19.10.2007
Postitused: 147


blank.gif
postituspostitatud: 31.08.2014, 13:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui dinosaurusetaltsutaja valik tuli uhkete numbrite pärast, siis andku minna, eks kõigil tuleb see kord läbi põdeda.


dinosaurusetaltsutaja
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 02.02.2009
Postitused: 432

Distributsioon: Ubuntu MATE 22.04.4 LTS
estonia.gif
postituspostitatud: 31.08.2014, 23:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

see ongi lauaka asenduseks olen sessoon õppes sega pean teda tassima 2 korda kuus nädalavahetusel


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 01.09.2014, 14:59  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

dinosaurusetaltsutaja kirjutas:
see ongi lauaka asenduseks olen sessoon õppes sega pean teda tassima 2 korda kuus nädalavahetusel

Mul oli ka mõned aastad tagasi 17'', lõpuks ostsin ikka lauale lisamonitori. Eks igaüks ise tea, aga kui ma nüüd peaksin valima, ostaksin kohe väiksema ja kodus kasutaksin monitori.


dinosaurusetaltsutaja
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 35
Liitunud: 02.02.2009
Postitused: 432

Distributsioon: Ubuntu MATE 22.04.4 LTS
estonia.gif
postituspostitatud: 01.09.2014, 15:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mul on juba 2 monitori süsteem kasutusel ja teine monitor on kaa 17" nii nagu graafika ja multimeedja inimestel ikka ( abimonitor)


erykroom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 38
Liitunud: 06.01.2007
Postitused: 193

Distributsioon: Arch
estonia.gif
postituspostitatud: 03.09.2014, 08:50  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Isiklikult mõtleksin tiba selle hübriidgraafika peale. Linuxi all saad küll bumblebeed kasutada, mis peaks asendama windowsi optimus tehnoloogia aga reaalselt see ikka väga hästi ei tööta.
Üldiselt on hübriidgraafika lõpptulemus see, et lubad BIOS-ist kas ainult integreeritud graafika või siis nvidia graafika ja üks kaart istub sul siis niisama.


Airon
Uus kasutaja
Uus kasutaja


Vanus: 33
Liitunud: 19.11.2013
Postitused: 6

Distributsioon: Fedora
estonia.gif
postituspostitatud: 08.09.2014, 19:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Minul on Lauaarvuti Ordi Maraton, AMD athlon x2 ja peale on installitud Elementary OS Freya, toimib väga hästi. Varem olen ka teisi linuxi versioone proovinud ja siiani kõik on töödanud ideaalselt.
Sülearvuti on mul ka Ordi oma, lasin ise komplekteerida. Samuti pole probleeme olnud, kõik toimib.
Soovitus: Kui ostad kooli jaoks läpa ja plaanid seda kaasas tirima hakata, siis peaksid kindlasti mõtlema kaalu ja suuruse peale. Minul endal 15" ja seda on samuti ebamugav kaasa tirida, endale oleks sobilik mingi 13.5" või isegi 12". Koju ostaks sellisel juhul mingi korraliku suure monitori, näiteks 23" FHD .


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group