Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
Pingviinivalss
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 05.01.2014
Postitused: 6


blank.gif
postituspostitatud: 05.01.2014, 18:21  postituse pealkiri:  Soovin leida kedagi, kes paigaldaks Linuxi koduarvutisse  

Tere!

Kõigile meeldivat uut aastat!

Vaatan, et töökuulutuste all vilgast elu just ei toimu.
Seega palun sellel kes teab kedagi kes võiks asjast huvituda, mind pisut aidata.


Soovin leida Lääne-Virumaal inimese, kes kasutab oma igapäevaarvutis Linuxit ning oleks nõus veel ühe samasuguse arvuti käima panema. Vastutasuks aitaks vanakooli puidu-, metalli, elektroonika- või elektritöödega.

Arvutiga soovin teha kõige elementaarsemaid asju. Windowsiga arvutid, mida ma siiani kasutanud olen, on vajanud kõrvalist abi ainult korra-paar aastas, siis kui mõnda programmitäiendust käsitsi aitama on pidanud.

Ette tänades
Tarmo

kirjade.kast@hot.ee


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 06.01.2014, 19:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

kui sa tahad uut masinat, siis e võime sulle müüa koos krralikult eelseadistatud linuxiga.
Kui viitsid Viljandi/Tallinna saata/tuua siis saab ka ilma uut ostmata hakkama

_________________
https://www.inlink.ee

Pingviinivalss
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 05.01.2014
Postitused: 6


blank.gif
postituspostitatud: 07.01.2014, 02:36  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Võtsin Illukaga ühendust.

Aga esialgu on Lääne-Virumaa inimeste kirjad endiselt oodatud

Terv
Tarmo


A.I.V.O.
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 10.07.2009
Postitused: 103
Asukoht: Tapa
Distributsioon: Mageia6, Elive3.0, LinuxMint19 Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 07.01.2014, 14:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ehk valgustad, mida elementaarsete asjade all mõeldakse.
Mõni läheb spetsiifiliseks, et vajab lisaks Linuxdistro valmispaketile veel CAD jms.
Ja eeltööna võiks ära märgitud olla ka raali konfiguratsioon, et appitulija saaks ette valmistada, ntx. sobiva distro DVDplaadile või mälupulgale panna.
Jämedas laastus võiks asukoht (lähim alev, linn) samuti mainitud.

_________________
Põrguinglist Taewakurat

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.01.2014, 19:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Saatsin sulle, Pingviinivalss, ühe Rakvere inimese kontakti.
Edasi tegele ise.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Pingviinivalss
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 05.01.2014
Postitused: 6


blank.gif
postituspostitatud: 15.01.2014, 16:34  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tere jälle, hea Linuxirahvas!

Läks nii et ei tekkinud kedagi, kes oleks hakanud minu asjaga päriselt tegelema.

Kuna tihend arvuti ja arvutitooli vahel jäi endiseks, läks raua kohta info hankimisega parajalt aega. Veel rohkem läks aega selle peale et paar tuttavat lubasid mälu vaadata ja vaatasid seda ikka hulk aega. Mälu juurde ei tulnud.

Paar inimest said mind enda võimaluste piires aidata niikaugele et nüüdseks on olemas parem ettekujutus arvutist:

Windows XP. See on, nagu kunagi pärast poest toomist selgus, piraat. Aga siiani kuidagi toimis. Masin läheb Exploreriga netti, Mozillaga on midagi viga.

Intel Celeron 2.40GHz
Emaplaat: D865GLC
Mälude pesasid on 4, kõik on ühesugust musta värvi.
Pesa tüüp on DDR PC3200 Pesas on praegu ainult üks 512MB (200MHz) kaart (Hyndai Electronics)

Omal on olemas lisaks kaks mäluliistakat, kumbki 256MB. Võimalik et need sobivad.
Praegune kõvaketas on 38194MB

Ilmselt peaks uue ostma või leidma suurema kõvaketta.
Tirisime alla ühe programmi, mis tegi arvuti rauast protokollid. Tegin protokollidest fotod. Saan neid vajadusel näidata.

Arvutiga otsin ma netist igasugust inffi. Netiühendus on praegu Elioni oma. Kunagi tahaks vist mõne soodsa netipulga peale üle minna.
Toimetan osta.ee keskkonnas. Laadin fotosid sisse, üles ja alla. Laadin diktofonist faile arvutisse ning kuulan neid seal. Laadin mälupulgale fotosid ning helifaile. Põletan aeg-ajalt mõne muusikaplaadi koopia. Aeg-ajalt salvestan CD-le fotosid ja helifaile. Kasutan must-valget HP tahmaprinterit. On varutud HP skänner. Sellega tahaks ära õppida raamatute sisseskänneerimise.

Programmide juures õpin ära ainult mingi elementaarse kasutamistee, ega pole siiani kunagi iseseisvalt midagi juurde uurima hakanud.


Kirjutada võiks keegi, kes tahaks hakata reaalselt asjaga tegelema. Ma mõtlen seda et ta võiks teada vajalike juppide leidumist, olgu siis kasutatutena või uutena.

Elan Rakveres.

Kui keegi tunneb et vajab mõnes vanakooli meestetöös tuge, siis saab ühendust võtta.
Kiiret esialgu ei ole, sest mul on veel üks arvuti, mis esialgu töötab.
Samuti paneb omad piirangud saabununud talv. Paljusid asju ei ole talvel mõistlik teha.


Ette tänades
Tarmo


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.01.2014, 17:06  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

asukohas kahjuks probleem. Muidu pole seal midagi keerulist ja ületamatut, kuid selle paari tunni pärast lihtsalt Rakveresse sõita - see teeb asja keeruliseks ja ka kalliks Very Happy

Kuid alustuseks võiksid sa kas Ubuntu või siis Linux Mint LiveCD sisse panna ja vaadata, kuidas arvuti siis töötab.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Kakaduu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 78
Liitunud: 26.05.2008
Postitused: 117
Asukoht: Vändra mets

estonia.gif
postituspostitatud: 15.01.2014, 17:54  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Lihtsalt informatsiooniks.
Ordil näiteks on üks odav ja pisike lauaarvuti, millel on juba linux ka peal. Jääb ära igasugu võimlemine vana arvuti ja Linuxi installimisega.
www.ordi.ee/EPood/Product.aspx?MC=ARVUTID&IC=9910&ItemID=9910-1408


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.01.2014, 18:12  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ega see install nüüd nii keeruline ka pole

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Pingviinivalss
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 05.01.2014
Postitused: 6


blank.gif
postituspostitatud: 15.01.2014, 21:02  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänan Ordi arvuti lingi eest!
See paistab olema ka väikese tarbimusega.

Meenub niisugune lugu et üks mu tuttav, muideks samasugune arvutitooli ja arvuti vaheline tihend nagu mina, ostis endale täiesti uue arvuti.
Oli hästi soodne ja Linux oli ka peal.

Lõpuks selgus et arvuti ei lähe ikka niisugusesse ja toosugusesse kohta netis sisse ja ma ei mäleta mis seal kõik seadistamata oli.

Muuhulgas ei saanud selle arvutiga plaati kõrvetada, sest naisterahvale oli kaela määritud DVD lugeja.

Lõpuks naisterahvas leidis Windowsimehe, kes väitis et niisugust arvutit poleks küll olnud vaja osta ja installis Windowsi peale.

Mina usun et jooksevad kõik op-süsteemid ja programmid kui ainult inimene, kes neid installib, süveneb teemasse.


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 15.01.2014, 21:38  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mingi aeg osad "linuxiga" masinad tulidki pelgalt käsurea liidesega.
Olen isegi üht säänset isendit kohanud.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Kruusia
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 26.09.2013
Postitused: 280
Asukoht: Rae vald
Distributsioon: Mint 18.1 Mate
estonia.gif
postituspostitatud: 16.01.2014, 09:37  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Küsimus - kas saad ise liveCD proovimisega hakkama (kas plaadi pealt või pulgalt)?
Mõte - kui saad, siis näed, kuidas asi töötab, kas asjad toimivad. Kui ei, siis peab ilmselt telefoni teel juhendama.

PS! Kuna masinas on mälu vähe, siis proovi parem kohe kas Linux MInt (windowsile pisut sarnase töölauaga) või (minu kogemuse järgi toimiv) Lubuntu. Ilmselt ka Bodhi LInux (kiire ja toimiv, proovisin ära)

_________________
Kruusias elavad kruusid. Ehivad end rõngaste ja piltidega. Aga sisu on vedelavõitu

topil
Uus kasutaja
Uus kasutaja



Liitunud: 04.02.2013
Postitused: 6


blank.gif
postituspostitatud: 16.01.2014, 11:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kruusia kirjutas:
Küsimus - kas saad ise liveCD proovimisega hakkama (kas plaadi pealt või pulgalt)?
Mõte - kui saad, siis näed, kuidas asi töötab, kas asjad toimivad. Kui ei, siis peab ilmselt telefoni teel juhendama.

PS! Kuna masinas on mälu vähe, siis proovi parem kohe kas Linux MInt (windowsile pisut sarnase töölauaga) või (minu kogemuse järgi toimiv) Lubuntu. Ilmselt ka Bodhi LInux (kiire ja toimiv, proovisin ära)


Kruusial on jutus mõte sees. Kui ise oled valmis proovima, siis kamba peale saaks mingi õpetuse valmis, kuidas Lubuntu või mõni muu asi tööle lasta. Midagi keerulist ei tegelikult ei ole, vaja oleks pistut aega, CD toorikut või mälupulka ning valmidust õppida. Boonuseks saad ise asja selgeks.

Soovitaks toe mõttes ehk mingit ubuntulist, lihtsam id kaarte ja muud säärast tööle saada. Lisaks on õpetusi ja muud infot rohkem kui teiste distrode kohta.


Yeeha
Pingviini kasutaja
Pingviini kasutaja



Liitunud: 28.05.2011
Postitused: 42

Distributsioon: Kubuntu 14.04 - Lihtsalt super :)
estonia.gif
postituspostitatud: 16.01.2014, 12:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

soovitan ka jääda ubuntupõhiste juurde, ma siin näiteks ükspäev panin crunchbangi peale oma elukaaslase emale. Debian wheesy põhine ehk peaks kogemus olema enamvähem sama mis ubuntuga ju... Aga see desktop openboxiga, see oli omaette kogemus Very Happy. Kokkuvõttes pidi edasi minema xfce installima.


Kakaduu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 78
Liitunud: 26.05.2008
Postitused: 117
Asukoht: Vändra mets

estonia.gif
postituspostitatud: 17.01.2014, 11:57  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ma ostan eelinstallitud Linuxiga arvuti, siis on selge, et mind läbib ere valgustav valgusekiir ja ma mõistan, millise käkerdise otsa ma olen sattunud. Ainult Win suudab mind veel päästa. Igavesest ajast igavesti. Linux peabki enamusele nii välja paistma. Kommerts-värk.
Tõmba Lubuntu ja installi see. Confused


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 17.01.2014, 14:56  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nagu ma pakkusin siis võime asja organiseerida kuid kahjuks ei ole meiegi Rakveres.

Mälu sellele masinale leiame, kui ei ole, ostame ise kusagilt.
Häda see, et saatma peaks või kui sõidu oled nõus kinni maksma siis võima ka kohale tulla.

Tänane ubuntu on nii ära käkerdatud, et sa pead sealt pool tundi seda soga maha installima et ta normaalselt kasutatav oleks, samas soovitame meiegi sulle ubuntut (aga kellegi targema poolt üle käiduna).

Sinu soovitud asjad teeb ära ükstapuha milline tänapäevane linuxiline.

Ainus milles probleem on asukoht, samas kui väga väga soov on siis ma olen arvatavasti 31jaan-02veebr rakveres ühe kliendi juures saan läbi hüpata ja asja ära teha- tasu arvega (kahjuks)

_________________
https://www.inlink.ee

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 17.01.2014, 18:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma teema algatajale vajalikud kontaktid andsin Rakveres piirkonnas, aga vist ei olda väga aktiivsed antud teemal.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Kakaduu
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 78
Liitunud: 26.05.2008
Postitused: 117
Asukoht: Vändra mets

estonia.gif
postituspostitatud: 17.01.2014, 22:22  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tere tulemast Linuxi maailma. Smile


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 20.01.2014, 19:01  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kakaduu kirjutas:
Tere tulemast Linuxi maailma. Smile

Selgita palun
linuxi maailmas ei ole häda mitte midagi, natukenegi peaks endal ka aktiivsust/soovi olema, ei ole nii, et onu tuleb Tallinnast kohale, paigaldab sinu arvutile linuxi ja läheb aitäh eest ära...

_________________
https://www.inlink.ee

imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 20.01.2014, 19:42  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Arvutihooldus on üle 30€ per tund enamasti.
90% juhtudel tegeletakse pelgalt Windowsiga & Co
Ma ei leia ühtki põhjust miks Linux(ja sarnased) peaks hooldus/paigaldus odavam olema.
Paigaldus ei võta kauem aega kui seda peljatakse.
Ma olen ka aitäh eest Linuxi peale pannud - ikka juhtub, aga võõras seda ärgu eeldagu.

Lisaks ei tasu eeldada, et kui ma Sinu jaoks SUURE mure 10min jooksul ära lahendan, et siis ka arve väike tuleks.
Arve tuleb ikka parasjagu suur. Sulle suur, mulle piisav.
Kui maksta ei taha, siis pusi ise - nii lihtne see ongi.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group