Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
rasta
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 29.12.2009
Postitused: 123


blank.gif
postituspostitatud: 23.03.2014, 22:02  postituse pealkiri:  Printeri ühendamine koduvõrgus Windows7/Ubuntu  

Mure selline, et ei saa ühendust windowsi arvuti taga oleva printeriga üle wifi. Kui lülitasin välja "Turn off password protected sharing on windows homegrup advanced settings", siis nägi printerit, aga kui lülitan parooli sisse siis ei saa ligi, näeb küll teist arvutit, kus printer kaabliga taga, aga sisse ei saa, ütleb et parool vale, kuigi kopisin Windowsi arvutist õige Homegrupi koodi. Või mis passwordi ta üldse tahab, windowsiga arvutil kasutaja parooli muidu polegi, kui ta seda nüüd mõtleb? Vabandan, et selline segane jutt, aga tahaks väga arvutid oma vahel ühendada.

Edit: Printeri sain loodud, aga audentimisel on ikka probleeme, mis kasutajanime ja passwordi see linux küsib, automaatselt pkub ta Linuxiga arvuti kasutajanime??


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2014, 08:39  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

sa pead windowsis määrama kasutajad, kes ligi pääsevad ja nende parooli ta küsibki.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

rasta
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 29.12.2009
Postitused: 123


blank.gif
postituspostitatud: 24.03.2014, 11:08  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
sa pead windowsis määrama kasutajad, kes ligi pääsevad ja nende parooli ta küsibki.



Mul on selline pilt ees, printer ise on Dell-PC taga, aga kui selle peale klikin, siis siis viskab väikse akna ette, kus kasutaja on automaatselt Xubuntu e. linuxi masin.

http://www.upload.ee/image/3962286/Screenshot_-_24.03.2014_-_16_14_49.png

Läpakal kus Windows 7 peal, mul mingeid paroole määratud pole ja ainuke parool mis on on see Homegrupi genereeritud. Kahjuks seda parooli linux ei aktsepteeri.


zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2014, 18:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

unusta windowsi homegroup, kui võrgus linuxi, mac-i või vanema windowsiga arvutid ja kasuta printeri jagamist vanaviisi:
http://www.liberiangeek.net/2010/11/share-windows-7-printer-print-ubuntu-10-10-maverick-meerkat/
windowsi kasutajal, millel on õigus printerit kasutada, peab olema parool, et printimine sama kasutajaga ka linuxi all toimiks. võid teha printimise jaoks eraldi parooliga kasutaja, kui ei soovi põhikasutajale parooli määrata, kuigi ka see oleks tungivalt soovitatav.


rasta
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 29.12.2009
Postitused: 123


blank.gif
postituspostitatud: 24.03.2014, 19:15  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Küsib ikka kasutajat ja parooli, isegi kui kasutaja on Dell-PC ei ole ma mingit parooli kuskil Windows arvutis määranud, mis parooli ta tahab. Kas ma pean siis lihtsalt määrama Windows kasutajale parooli, et asi toimiks või?


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2014, 19:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul toimib wifiga Linux Mint 16 või Ubuntu sülearvutist Win7 lauaarvuti järel oleva printeriga printimine miskipärast lihtsamalt - sisestasin lauaarvuti kasutajanime ja parooli ning oligi kõik.


Sander
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 14.10.2007
Postitused: 615


estonia.gif
postituspostitatud: 24.03.2014, 19:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

rasta kirjutas:
Küsib ikka kasutajat ja parooli, isegi kui kasutaja on Dell-PC ei ole ma mingit parooli kuskil Windows arvutis määranud, mis parooli ta tahab. Kas ma pean siis lihtsalt määrama Windows kasutajale parooli, et asi toimiks või?

Mis siis juhtub kui sa parooli tühjaks jätad? Või pane prooviks parool peale.


rasta
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 29.12.2009
Postitused: 123


blank.gif
postituspostitatud: 24.03.2014, 19:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Sander kirjutas:
rasta kirjutas:
Küsib ikka kasutajat ja parooli, isegi kui kasutaja on Dell-PC ei ole ma mingit parooli kuskil Windows arvutis määranud, mis parooli ta tahab. Kas ma pean siis lihtsalt määrama Windows kasutajale parooli, et asi toimiks või?

Mis siis juhtub kui sa parooli tühjaks jätad? Või pane prooviks parool peale.


Kui tühjaks jätsin ei toimund ka midagi. Ainult nii sain tööle, kui Windowsi Homegrupi advanced settingute alt keelasin parooli küsimuse ära.

http://www.upload.ee/image/3962627/Screen_2.jpg


illukas
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 43
Liitunud: 24.10.2006
Postitused: 2036


norway.gif
postituspostitatud: 24.03.2014, 21:55  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

win7 on juba natuke tarkust juurde saanud ja toetab ipp:// printimist...

_________________
https://www.inlink.ee

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group