Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 01.02.2014, 05:49  postituse pealkiri:  Linuxi install läbi SSH või TeamViewer - Kas on võimalik?  

Kas on ültse võimalik läbi antud vahendite selline tegevus. Olen aint kuulnud miskist netinstallist aga see eeldab ma arvan füüsilist arvuti taga olemist ja netist paialdus sisi on, et sikutatakse vajalik install kraam netist.

Aga minu plaan oleks re-installida debian to ubuntuline mingi ja selleks kasutada kas siis SSH-d või TeamViewer-it. Ise asun soomes ja re-installi vajav masin eestis.

SSH-s ei kujuta ette kuidas asi võiks käia juhul kui see on võimalik aga TeamVieweris kujutan ette seda tegevust järgmiselt. Sikutan vajaliku ISO ja siis lihtsalt käivitan selle installeri, määran nagu alatai widzardis kõik vajaliku. (/ juur partinsion läheb formaati ja /home ei formaadi, et säiliks asjad nagu alati) Ehk siis installiks nagu LiveCD pealt, et pilt on ees kõik aeg ja pärast paigaldust teeb restardi ja on uus süsteem peal.

On minu ideed ültse teostatavad kas läbi teamvieveri või SSH või eeldab see siiski füüsilist masinataga olemist.
Kui kas või läbi ssh on võimalik siis paluks miskit juhendit(link või siia kirjutatuna) kuna puudub eelnev kogemus Smile


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.02.2014, 08:10  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

nii sa seda teha ei saa. Selle jaoks on sul vaja kaugkonsooli

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 01.02.2014, 08:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

...mida see kaugkonsool endast kujutab-tähendab?


spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8854

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 01.02.2014, 10:43  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

seade, mis suudab masinale klaviatuuri ja hiire käskluseid edasi anda ja kuvari pilti sulle kuvada.
Ehk, kui masin sul käivitub ja võrk jne veel taga ei ole masinal, siis sina näed ikka pilti ja saad näiteks BIOS-i siseneda.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

chris
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 16.02.2009
Postitused: 146
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian 6.0/7.0
estonia.gif
postituspostitatud: 01.02.2014, 11:23  postituse pealkiri:  Re: Linuxi install läbi SSH või TeamViewer - Kas on võimalik  

-IFFI- kirjutas:
SSH-s ei kujuta ette kuidas asi võiks käia juhul kui see on võimalik aga TeamVieweris kujutan ette seda tegevust järgmiselt. Sikutan vajaliku ISO ja siis lihtsalt käivitan selle installeri, määran nagu alatai widzardis kõik vajaliku. (/ juur partinsion läheb formaati ja /home ei formaadi, et säiliks asjad nagu alati) Ehk siis installiks nagu LiveCD pealt, et pilt on ees kõik aeg ja pärast paigaldust teeb restardi ja on uus süsteem peal.

Kuidas sa selle ISO seest selle installeri käivitad? Mina olen pidanud selleks alati masinale alglaadimise tegema. Ja selle käigus katkeb TeamViewer'i ühendus.

Põhimõtteliselt kujutan ma ette kolme varianti, mis Debianiga võiksid töötada.
SSH või TeamViewer variant I
1. Logid töötavasse Linuxi masinasse sisse
2. tõmbad sinna ISO
3. ühendad selle failisüsteemiga
4. käivitad sealt programmi cdebootstrap

Vaja on: tühja partitsiooni, millele uue Debiani paigaldad.

TeamViewer või RDP variant (Windowsi masinatele)
1. Üks alljärgnevatest peab kehtima
1a. Suudad kuidagi organiseerida installi CD/DVD masinasse, mis eelistab käivituda CD-lt/DVD-lt
1b. Masinas on FAT16 või FAT32 partitsioon, millel on ruumi, et installer ära mahutada
2. Paned tööle installi visardi ja näitad talle muuhulgas ette paigalduse automaatvastuste faili

Vaja on: tühja partitsiooni, millele uue Debiani paigaldad.

SSH või TeamViewer variant II
Paigaldad kasutades täisautomaatset paigaldust. Lähemalt vaata http://fai-project.org/fai-guide/

Vaja on teist masinat, millest laetakse üle võrgu kernel ja kõik muud komponendid ning ka konfiguratsioon paigaldatavale masinale.

-IFFI- kirjutas:
...mida see kaugkonsool endast kujutab-tähendab?

Tavaliselt terminali serverit, millesse saad sisse logida, et oma serveri(te)ga suhelda. Sinu server(id) on ühendatud terminali serveriga tavaliset mingi jadaühendusega (nt. RS-232). Pean tunnistama, et olen vale inimene sel teemal kaasa rääkima. Viimati nägin asja 12+ aastat tagasi.
Wikipeedias on kirjas pikemalt: http://en.wikipedia.org/wiki/Terminal_server

Kui sa oled kunagi GRUBi või Lilo konfifaili manuaali lugedes mõelnud, et milleks need serial parameetrid, siis siin on see koht, kus neid kasutatakse.


-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 01.02.2014, 11:28  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kui ikka olla tobu siis vähemalt küsimusi ikka oskab esitada Smile

Nagu ma järeldan siis selline consol jääb tavakasutajale kätte saamatuks? (maksab miskid rahad vms?)

Ühesõnaga võin oma vara ommukuse palju tõotava idee maha matta ja plaanida kuidad pääsed füüsiliselt masina taha !?

Veitsa googel-moogelit ja leitsin küll sellise õpetuse https://help.ubuntu.com/community/Installation/OverSSH + leiab analoogseid veel moogelist. Siis siia lõppu küsimus kas need peavad paika?

Esmalt saaks antud õpetuse ära testida kohe koduselt kuna oman lauakat ja läpakat mis eraldi nettide otsas ehk erinevad IP-d. See teeks välaj ju põhimõteliselt sama asja mida olen plaaninud.
Lihtsalt ei viitsiks ennem hakata proovima kui asi leiab kinnitust, et see peab paika

Tegelikult on olemas võimalus, antud reinstallitava taga saada inimene aga kuna ta ei jaga asja siis ka sellised küsimused. Et plaadi saab masina ja ühenduse saaks ka telefoni kaudu (muidugi see kõne läheks mitte vähe maksma Razz )


Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 17.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 01.02.2014, 16:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

See tehnoloogia on olemas

http://sunnytechus.com/Quanta/qssc_k9168_kvm_over_ip_pci_card.htm

Saad isegi Ubuntu plaadi panna oma teises riigis lugejasse ja sealt bootida kaugustes olevat masinat. Ebays 195$ Aga selle oleks pidanud ikke enne paigaldama masinasse.

Kui vaja ainult reinstallida - äkki on mõni tühi partitsioon. Siis saab üle ssh teha. Et kui vana debian veel toimib. Teed installi virtualbox -i ja kopeerid image üle ssh masinasse. Clonezilla abiks.

Aga lihtsaim variant on ehk keegi tegelane ubuntu plaadiga masina ette ja ... Äkki saab iseseisvalt hakkama su abiline. On ta install ju vega lihtne Smile


Parem oleks muidugi kui räägiks alg asjaoludest - mitte, mida teha tahad lahenduseks. Tihtipeale pole sellist keemiat vajagi ...

_________________
Image

-IFFI-
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 47
Liitunud: 25.06.2005
Postitused: 1411
Asukoht: Lappeenranta-Turku
Distributsioon: Linux MX
finland.gif
postituspostitatud: 01.02.2014, 17:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud igasugu vastuste eest Very Happy aga jah kipub tõsiseks "keemiaks" minema. Asi tegelikuses nii hull polegikui vast esmapilgul siin tundub.

Tegelikuses masin töötab kenasti ja kui ongi mingit abi vaja siis ma teen seda üle teamview-eri. Saaks isegi tehtud selle reinstalli kui koostaksin lihtsama piltidega (just see osa kus parte määrata ja mida formaatida kohast) õpetuse või annaks telefoni kaudu mõningad juhtnöörid ja sellega saaks pensionäärist ema mul hakkama kenasti.
Kunagi kui kasutas veel windowsi siis õpetasin formaatimise talle selgeks ja sattus teine nii vaimustusse et oli nädalaid kus tegi format C:/ nädalas 3-4 korda.

Lihtsalt mõtlesin ise kogemuse saamiseks katsetada seda kaug re-installi. Aga nagu ma eespool mainisin, on mul omal kasutada lauaarvuti ja läpakas siis igaljuhul proovin asja ära.

Et siis paanikat pole ja kõik on OK Very Happy


chris
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 16.02.2009
Postitused: 146
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian 6.0/7.0
estonia.gif
postituspostitatud: 01.02.2014, 18:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

-IFFI- kirjutas:
Nagu ma järeldan siis selline consol jääb tavakasutajale kätte saamatuks? (maksab miskid rahad vms?)

Ei jää, kui sul on võimalik 24/7 üleval pidada ühte täiendavat arvutit, millele organiseerid RS-232 ühenduse hallatava serveriga.
Selleks sobib suvaline arvuti, nii kiviaegne 486 kui ka Raspberry Pi. Küsimus on jadaühenduste arvus: terminal server on loodud majandama sadu ühendusi, tava PC paari tosinat.
Tõsi, paremad terminalserverid võimaldavad ka hallatava serveri restartimist jms., kuid sul ei ole seda veel ehk vaja. Samuti peab hallatav server seda toetama (loe: vastavad ühendused emaplaadil).

-IFFI- kirjutas:
Veitsa googel-moogelit ja leitsin küll sellise õpetuse https://help.ubuntu.com/community/Installation/OverSSH + leiab analoogseid veel moogelist. Siis siia lõppu küsimus kas need peavad paika?

Esmalt saaks antud õpetuse ära testida kohe koduselt kuna oman lauakat ja läpakat mis eraldi nettide otsas ehk erinevad IP-d. See teeks välaj ju põhimõteliselt sama asja mida olen plaaninud.
Lihtsalt ei viitsiks ennem hakata proovima kui asi leiab kinnitust, et see peab paika


Need õpetused peavad paika. Tegemist on mu pakutud SSH/TV variandi I põhjalikuma lahtikirjutusega. Mina installisin niimoodi Debiani testing versiooni üle RS-232 ühenduse. Mul töötas stabiilselt ainult cdebootstrap; debootstrap kukkus kokku.


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group