Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2013, 18:10  postituse pealkiri:  Mida arvate Linux sertifitseerimiseksamitest LPIC1-3?  

Kas keegi on läbinud Linux Proffessional Institute sertifitseerimiseksameid ( lpi.org ) LPIC1 - LPIC3?

Neid LPIC eksameid peaks saama teha ka Eestis. Minu teada on ka need eksamid rahaliselt tunduvalt odavamad kui teised samalaadsed eksamid.

Juhul kui keegi on läbinud LPIC eksameid siis milline on teie kogemus ja kas nende eksamite läbimine on aidanud ja kindlustanud teid paremini tööalaselt. Mõtlen siin näiteks seda et kas nende eksamite tegija on ja oleks tööjõuturul it-spetsialistina tööandjale atraktiivsem ja hinnalisem. Või olete edukalt läbinud mõned teised Linux alased sertifitseerimiseksamid mis on teid oluliselt tööalaselt aidanud.

Muidugi alati võib uhkelt pea kuklasse visata ja enesekindlalt ütelda et kui sa oled ikka Linux'is igavesti proff tegija et küll siis on kõik it-uksed sinu ees lahkesti valla. Samas Eesti tööandja armastab igasuguseid diplomeid, sertifikaate ja pabereid. Mida rohkem seda parem. Smile


imre
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 16.08.2005
Postitused: 2648
Asukoht: Saku kant
Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 31.10.2013, 19:51  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Mul endal küll LPIC serte pole, küll aga mitmed MS omad.
Serdid kindlasti halba ei tee, aga mina võrdleks siinkohal kahte aspekti: kulutatud raha eksamitele (võimalik mittesooritamine) vs võimalik sissetuleku suurenemine.
Paber otseselt ju sissetulekut ei kindlusta vaid ikkagi oskused.

Mitte et ma su indu tahaks maha jahutada Smile
Võimaluse korral ma kindlasti püüaks LPIC1-3 ära teha kui vähegi võimalik.
Olen ka eelmises töökohas soovi avaldanud RedHat Certified Engineer ära teha, aga ei peetud vajalikuks.
Isiklikult ei ole mul ka ca 3000€ lauale lüüa.

_________________
Enne teema püstitamist kasutage OTSINGUT
Küsi targalt: Infot siit!
Kui aru ei saa, siis küsi.

chris
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 16.02.2009
Postitused: 146
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Debian 6.0/7.0
estonia.gif
postituspostitatud: 01.11.2013, 08:40  postituse pealkiri:  Re: Mida arvate Linux sertifitseerimiseksamitest LPIC1-3?  

ertserts kirjutas:
Kas keegi on läbinud Linux Proffessional Institute sertifitseerimiseksameid ( lpi.org ) LPIC1 - LPIC3?
Kaido Kikkas kirjutab sellest oma blogis: http://jora.kakupesa.net/?p=2958 ja http://jora.kakupesa.net/?p=3033


ertserts
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 31.10.2013
Postitused: 445
Asukoht: Tallinn
Distributsioon: Ubuntu, Debian
estonia.gif
postituspostitatud: 08.11.2013, 02:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänan vastajaid.

Jah, eks selle LPIC üle tuleb veel mõtiskleda. Maksab seegi ju korraliku summa.
LPIC-1 (Junior Level Linux) - ~270€
LPIC-2 (Advanced Level Linux) - ~270€
LPIC-3 (Senior Level Linux) - ~220€

Kui nüüd reaalselt arvestada ettenägematute läbikukkumiste variantidega siis tuleks veelgi rohkem raha välja käia. Smile


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group