Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
hirax
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 54
Liitunud: 25.10.2013
Postitused: 264
Asukoht: maal ja merel
Distributsioon: KDE Neon 5.27, Linux Lite
estonia.gif
postituspostitatud: 05.04.2014, 01:37  postituse pealkiri:  Medusa4 tööle saamine 64bit op.süsteemis  

Olen hädas Medusa4 tööle saamisega. Tõsi ta on, et Medusa on 32bit ja Linux Mint 64bit.
Aga äkki ikka kuidagi saab Smile
Installitud ma ta kuidagi sain (selle käigus oli vaja täiendavalt lisada csh paketid)
Kuna OS on 64bit, siis tegin selle õpetuse järgi ka kõik ära. (kaasaarvatud symlink loomise - tuleb välja ei kuhugi vist)
Terminalis käivitamisel on näha järgnevat errorit:
Kood:
QGtkStyle was unable to detect the current GTK+ theme.
/opt/medusa4_personal_v5_2_1/med2d/m2d/run/draft: error while loading shared libraries: libbz2.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory

Kui proovisin sudo apt-get install libbz2.so.1 - siis ütles, et selline pakett ja kõige uuem on süsteemis juba olemas.
Kui proovisin omaarust siit alla laetud 32bit varianti GDebi installeriga paigaldada, siis sama jutt, et kas reinstall või remove. Kas oleksin pidanud tegema reinstalli ???
Hakkasin siis vaatama, et kus see pakett pesitseb.
Terminalis otsides leiti need failid
Kood:
 ~ $ locate libbz2.so.1
/home/henno/libbz2.so.1
/lib/x86_64-linux-gnu/libbz2.so.1
/lib/x86_64-linux-gnu/libbz2.so.1.0
/lib/x86_64-linux-gnu/libbz2.so.1.0.4
/var/lib/dropbox/.dropbox-dist/libbz2.so.1.0

Vaatasin, et jah seal linux-gnu kaustas on nad täitsa olemas. Esimesed kaks (so.1 ja so.1.0) on lingid kolmandale so.1.0.4 failile. Kõige esimene on kodukausta tekkinud vigane link, mis tekkis arvatavasti eelpool mainitud õpetust järgides.
Link tehti käsuga:~ $ sudo ln -s /usr/lib32/libbz2.so.1.0.4 libbz2.so.1 kuid vaadates lib32 kausta, siis seal libbz2.so.1 nimelist faili ei olegi. Kas ma peaksin uue lingi looma linux-gnu kaustas olevale libbz2.so.1 failile ??
Kas see home kataloogi tekkinud link ei peaks kuskil mujal olema?? Mingi jama on selle lingiga või on mul mingi 32bit library puudu...
Või üldse - mida ma edasi tegema peaks??
Paras segadus...

EDIT 07.04
Mint 13 64bit
Sain pooljuhuslikult tööle kui DraftSight-iga mässasin. Peale ia32-libs paketihunniku installi hakkasid mõlemad (medusa4 ja draftsight) tööle Smile


Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group