Portaal Portaal Pingviini veeb foorumi pealeht
  Viki  |  IRC  |  Otsing  |  Küsimused ja vastused  |  Profiil  |  Privaatsõnumite vaatamiseks logi sisse  | Logi sisse või Registreeru
<empty>
Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat

Postita uus teemaVasta teemale
Autor Sõnum
spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 06.03.2013, 14:02  postituse pealkiri:  Euroopa Liit trahvis Microsofti 561 miljoni euroga  

Euroopa Komisjon määras Windowsi operatsioonisüsteemis veebilehitsejate valikuvabaduse kokkuleppe murdmise eest Microsoftile 561 miljoni euro ehk 731 miljoni dollari suuruse trahvi.

Loe edasi E24 vahendusel

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2013, 03:19  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

mitte et ma microsofti pooldaks..aga see on tõsiselt haige trahv..
tähendab ok kokkuleppe murmise eest..aga ma mõtlen üldse et sellist asja peale sunniti.
ses suhtes et sama hästi võiks applele kaebuse esitada et mis safari by default on.
või et miks ubuntu firefox default peal on.
alati on võimalik ju valida ja installida teine browser või üldse teist OS kasutada.

microsofti saaks igast muust otsast kohtusse kaevata..aga see oli küll natuke naljakas minu arvates.

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2013, 06:40  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tegelikult ju ei ole - kuna lähtuti sellest, et Windowsiga arvuteid müüakse kasutajatele, kes ei tea arvutiasjandusest eriti midagi ja kelle jaoks Internet Explorer oligi internet.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

Tom
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 50
Liitunud: 28.08.2007
Postitused: 222

Distributsioon: Mint, Puppy, Estobuntu 14.04
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2013, 09:14  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Ma sain aru, et lepingu järgi pidi uus arvuti esmasel käivitamisel kasutajalt küsima, millist brauserit too eelistab. Pärast Service Packi välja tulekut see võimalus kadus. Trahv läks õige asja eest, lepingutest tuleb kinni pidada. Microsofti pohhuism tõi kellegile jälle raha sisse.

_________________
dumbuser

zaxon
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 46
Liitunud: 10.04.2006
Postitused: 478
Asukoht: Tartu
Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2013, 10:27  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

selleks, et antud teemast aru saada, tuleks näha natuke laiemat pilti.

minuarust ei teosta m$ juba mõnda aega enam niivõrd firma huve vaid justnimelt lombitaguse riigi omi. nokia lasti praktiliselt põhja minemise piirini ja sisuliselt triivitakse samas seisus siiamaani ja mingit erilist kasu pole see koostöö m$'ile küll toonud. pigem tundub, et nokiat hoitakse mingi kontrolli all, mis laiemale üldsusele jääb hämaraks. täpselt sama segane on skype soetamine, mida võiks pidada esmapilgul klassikaliseks konkurendi üle võtmiseks, kuid mõelgem, kas seda oli ikka m$'ile kui firmale, üldse niiväga vaja ? m$'il oli olemas korralik ja ülipopulaarne suhtlusrakendus, mis oli arengus skypest kaugel ees, kuid silmagi pilgutamata pandi see kinni ja otsustati skype kasuks, kui kummaline asjade käik ? skype tegelik väärtus peitus tema sõltumatus sidekanalis aga mida planeerib m$ ? m$ planeerib kasutama hakata oma sideprotokolli ja skype koodi üldse hüljata. seega, sidekanalina ei paku m$'ile skype absoluutselt huvi, kuid samas kaob maanunalt sidekanal, mis oli paljudele riikidele pinnuks silmas ja see on juba märksa kõnekam fakt.

tulles tagasi käesoleva teema juurde, siis eelnevalt öeldu valguses peaks olema natuke selgem, miks on see paha, kui välismaailmaga suhtlemiseks on vaid üks m$ poolt kontrollitav tööriist.
loomulikult võib seda kõike pidada spekulatsiooniks või suisa paranoiaks, kuid mõelge ise, kas see kõik on loomulik käitumine ühe sõltumatu äriettevõtte jaoks, minuarust mitte just liiga.


xpander
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 39
Liitunud: 27.06.2008
Postitused: 445
Asukoht: Localhost
Distributsioon: Arch Linux, MATE
estonia.gif
postituspostitatud: 07.03.2013, 13:53  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tom kirjutas:
Ma sain aru, et lepingu järgi pidi uus arvuti esmasel käivitamisel kasutajalt küsima, millist brauserit too eelistab. Pärast Service Packi välja tulekut see võimalus kadus. Trahv läks õige asja eest, lepingutest tuleb kinni pidada. Microsofti pohhuism tõi kellegile jälle raha sisse.


seekordne trahv jah selle eest et eirasid..aga ma mõtlesin seda esimest kohtu värki selle koha pealt.

nojah arvuteid müüakse windowsiga ja inimestelt nö vaba valiku ära võtmine küll..aga sellisel juhul tuleks seda asja natuke teisest otsast kottida mitte spets OS browseri kallale minna.

pigem tehku seadus et poes müüdavatel arvutitel ei oleks ainult Windows eel installeeritud. vaid inimene saab kohe valida millise OS võtab:P

_________________
Mängude Videod Linuxi All: http://www.youtube.com/user/Xpander666
-----------
Gfire - Xfire For Pidgin

Shadow
Vana Pingviin
Vana Pingviin


Vanus: 49
Liitunud: 16.07.2006
Postitused: 453

Distributsioon: Gentoo
estonia.gif
postituspostitatud: 08.03.2013, 22:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Nojah - oleks lahe küll, kui poes müügimees laseb sulle Gentoo kokku vastavalt kliendi vajadusi jälgides Very Happy Masinatel power -it küll juba niipalju. Et järgmine päev saaks masina kätte Very Happy

Aga mis IE -l viga ? Kõige parem brauser, et teist brauserit installida.

Ps. Kui sulle sunnitakse peale vabadus - kas see ikke on vabadus ?
Endale käib küll närvidele see brauseri valimise kohustus...

_________________
Image

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.03.2013, 07:23  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Miks müüakse eelpaigaldatud Windowsiga arvuteid - selle pärast, et müüjatele on see kasulikum. Vahendustasu on kopsakam.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

A.I.V.O.
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 10.07.2009
Postitused: 103
Asukoht: Tapa
Distributsioon: Mageia6, Elive3.0, LinuxMint19 Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 09.03.2013, 09:16  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

On kellegil aimu, millisesse suurusjärku see vahendustasu jääb?

_________________
Põrguinglist Taewakurat

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 09.03.2013, 15:35  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

OEM Win 7 maksab alates 80 €:
http://www.hinnavaatlus.ee/products/Tarkvara/Tarkvara/168455/

Kui arvuti ilma tarkvarata maksab n. 300, siis koos Winiga 380. Kui kaupmees saab sellest 10%, on võit tema jaoks 8 eurot, kui 20% siis 16€ jne.

Kui müüa arvutit Ubuntuga 300 €, teenib kaupmees vastavalt vähem, aga lisaks tuleb võimelda klientidega ja neile tugevat müügitööd teha, et nad julgeksid Ubuntut osta. Ja hiljem tulevad need õnnetud Ubuntu-kasutajad kõik kaupmehe käest tuge nõudma, a la miks mu Autocad, Indesign ja lemmikmäng minu uue arvutiga ei tööta.

Milleks kaupmehele selline "rõõm"? Kui see tagaks silmnähtava käibe kasvu, siis võiks ju panustada, aga seda ei paista seni kusagilt.

_________________
Kõike hääd,
WK

A.I.V.O.
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 10.07.2009
Postitused: 103
Asukoht: Tapa
Distributsioon: Mageia6, Elive3.0, LinuxMint19 Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2013, 11:30  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Tänud vastamast. Smile
Millegipärast ma ei usu, et just kaupmees installib OEM tarkvara raali.
Tänasel päeval pigem raali tootja.
Vahendustasu kohta niipalju, et võimalik on ka linuxilise raali pealt teenida, isegi rohkem kui PP Aknaga raali pealt.
Ainuke häda on tolles, et müüjad on pea kõik Pisipehme peal üles koolitatud.
Ja miks nad peaksid muutma endi suhtumist, kui enamustel perifeeriaseadmetel on nii akna ja õuna logod, vaid vähestel on lisaks neile pingviin.
Siit tulenevalt võiks Euroliit määrata trahve ka riistvara tootjatele, kes/mis ei arvesta kõikide tarbijate huve, ntx minu kui linuxikasutaja, kes ma pean kaupmehelt üle küsima, kas see vidin linuksil ka funksib? saades vastuseks suured silmad ning mingi seosusetu, vist serbohorvaadi tõlkimatu mulinalaadse sõnavõtu.
Minu aeg maksab ka midagi!
Veits ohvtopikuks kippus minu sõnavõtt .

_________________
Põrguinglist Taewakurat

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2013, 12:31  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Linuxiga arvuti hind 100 EUR - vaheltkasu 10EUR
Windowsiga arvuti - hind 150EUR - vaheltkasu - 15EUR
Hinnad on näitlikud, kuid loodetavasti saad aru. Sisuliselt oleks see nagu lisatoote müümine. Kunagi olid tavaarvutid ja neile sai juurde parseldada suure monitori, klaviatuuri, hiire ja OS-i. Nüüd enamasti läpakad ja sinna on väga hea, kui saad juurde parseldada hiire ja koti. Kuid kui OS juba peal, siis on müügi vaheltkasu kohe suurem.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2013, 16:03  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

A.I.V.O. kirjutas:
Millegipärast ma ei usu, et just kaupmees installib OEM tarkvara raali.

Ma ka ei usu. Miks peakski? Aga kallima toote müümise eest saab lihtsalt rohkem raha. Elementaarne.

A.I.V.O. kirjutas:
Vahendustasu kohta niipalju, et võimalik on ka linuxilise raali pealt teenida, isegi rohkem kui PP Aknaga raali pealt.

Ole nii hää ja tee ära. Alustuseks võiksid meile teoreetiliselt ära seletada, kuidas see võimalik on?

A.I.V.O. kirjutas:
Ainuke häda on tolles, et müüjad on pea kõik Pisipehme peal üles koolitatud.

Ainuke häda küll mitte, aga eks ole ka selles iva. Käisin kord ühes tuntud sülearvutimüüja salongis ja kuulsin kõrvalt, kuidas müüja suure suuga klientidele seletas, et W8 üks suur eelis on see, et igal kasutajal võib olla süsteem eri keeles. Et sellist võimalust pole varem olnud ühelgi OSil. Kui ma ütlesin kõrvalt, et khm, khm, linuxilistel on see võimalus olnud juba väga ammu, siis seletas müüja, et see polegi OS, sest nemad peavad OSiks ainult selliseid asju, mille eest tuleb raha maksta.

A.I.V.O. kirjutas:
Ja miks nad peaksid muutma endi suhtumist, kui enamustel perifeeriaseadmetel on nii akna ja õuna logod, vaid vähestel on lisaks neile pingviin.

Sa ei saa oma tootele sellist logo peale panna, kui Sa pole testinud, et see vastava süsteemiga töötab. Ja kuidas saaks riistvaratootja testida oma riistvara kõigi mõeldavate Linuxitega?

_________________
Kõike hääd,
WK

A.I.V.O.
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 10.07.2009
Postitused: 103
Asukoht: Tapa
Distributsioon: Mageia6, Elive3.0, LinuxMint19 Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2013, 17:33  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Olgu, proovin seletada, ehkki ma tean, et ma lähen oma selgitusega nii või teisiti rappa.
Kui me võtame aluseks spotti näited, et linuxi puhul teenib kaupmees 100 € pealt kümnendiku, siis akna puhul 150 pealt samuti kümnendiku, siis minu vaatevinklist võib ju Linuxiga masina müüa 125€, jäädes ikka odavamaks võimaluseks ostja silmis. See tähendab kaupmehele 10+25€ kasumit ainuüksi op.süsteemiga. Kui veel lisada juurde käsiraamat-õpik hädatarvilike juhistega, mis maksab ostjale suurusjärgus kuni 10€...
Pannes kõrvuti raalid, ühte jooksutab pingviin, teist Aken, kolmandat Õun, siis sisu poolest edestab linuxiline teisi mäekõrguselt, samas olles turvalisemgi kui teised.

Annan endale aru, et idee poolest on see hea, kuid praktikas...

_________________
Põrguinglist Taewakurat

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2013, 18:44  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Idee polest jah hea, kuid praktikas - millise käsiraamatu sa kaasa annad? Pole Eestis ühtegi ajakohast Linuxi distributsiooni korraliku käsiraamatut.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

A.I.V.O.
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 10.07.2009
Postitused: 103
Asukoht: Tapa
Distributsioon: Mageia6, Elive3.0, LinuxMint19 Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2013, 19:48  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Selles suhtes on sul õigus...
Kui ma nüüd õieti mäletan, oli Kaido Kikkase Pingviiniaabits esimene pääsuke, mis praegugi kasutatav teatud mööndustega. Tänuväärne töö ikkagi isand Kaku poolt.

Käsiraamat võiks sisaldada peatükke, millest tavakasutajal igapäevaselt reaalselt ka kasu oleks.
Esmased seadistused - tavaliselt on distrotel tulemüür aktiveerimata - niipalju kui ma olen omale raali installinud, alati olen esimese ülesandena tulemüüri aktiveerinud ...
Ntx. terminaalikäsud, koos selgitustega, mida see või teine käsk konkreetselt teeb. Kuna pakimajandusi on mitmeid, siis oleks ära toodud, millisel juhul kasutada rpm. yum. või apt.-i ehk siis distrote kaupa ära toodud. Kindlasti ka see, kuidas kompileerida midagi kokku.
Praegu rohkem ei tulegi midagi rohkemat pähe.

_________________
Põrguinglist Taewakurat

spott
Admin
Admin


Vanus: 43
Liitunud: 04.06.2005
Postitused: 8853

Distributsioon: Ubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2013, 20:21  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

ja siis sa paned sellise raamatu kokku, trükid 500 eksemplari ja oh õnnetust - juba on pooled distributsioonid aegunud.

Kahjuks nii see on - seega Eesti olematu turu juures saab turgu olla ainult online raamatul, millest vajadusel tehakse väljatrükk kasutajale.

_________________
Tellige endale sünnipäevaks, sõbrapäevaks või muuks tähtpäevaks kingitus: Kingitused internetist - NetiKink.eu

ops

Pingviini aktivist
Pingviini aktivist


Vanus: 46
Liitunud: 23.12.2012
Postitused: 113

Distributsioon: lubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 10.03.2013, 21:47  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

Kommertstootena on Windows ja Mac OS X vägagi edukas olnud.
Praegu domineerib ANDROID linux. Ühesõnaga vägagi firma ja kommerts peab taga olema, et midagi saavutada.

Ja praegusel ajal jõuab igaüks endale mingisuguse androidi seadme osta.

See Microsofti trahvimine on tegelikult mõttetu ajaraiskamine, sest Windows ei ole enam number 1. Apple ja Android. on esimene.


A.I.V.O.
Pingviini aktivist
Pingviini aktivist



Liitunud: 10.07.2009
Postitused: 103
Asukoht: Tapa
Distributsioon: Mageia6, Elive3.0, LinuxMint19 Cinnamon
estonia.gif
postituspostitatud: 11.03.2013, 10:13  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

spott kirjutas:
ja siis sa paned sellise raamatu kokku, trükid 500 eksemplari ja oh õnnetust - juba on pooled distributsioonid aegunud.

Kahjuks nii see on - seega Eesti olematu turu juures saab turgu olla ainult online raamatul, millest vajadusel tehakse väljatrükk kasutajale.


Nõustun selle väitega. Aga milleks siis wiki on ja kaupluse taga/eesruumis töötav printer? Ning sahtlis klammerdaja...
Wikit ju uuendatakse pidevalt?
Ostja ostab näiteks Mageiaga masina, saab ta kaasa esmaste seadistuste kiirjuhendi ning kui ta soovib, võib ta osta ka sealtsamast põhjalikuma juhendi, mis prinditakse sealsamas tema silme all välja, kui ei soovi, siis on kiirjuhendis kaasas Mageia wiki aadress, kust ta saab kodustes tingimusis ise välja printida.

wk kirjutas:

A.I.V.O. kirjutas:
Ja miks nad peaksid muutma endi suhtumist, kui enamustel perifeeriaseadmetel on nii akna ja õuna logod, vaid vähestel on lisaks neile pingviin.

Sa ei saa oma tootele sellist logo peale panna, kui Sa pole testinud, et see vastava süsteemiga töötab. Ja kuidas saaks riistvaratootja testida oma riistvara kõigi mõeldavate Linuxitega?


Kui üks distro testib ja leiab töötava lahenduse, siis lisades repodesse on pea kõigil teistel distrodel see lahendus käepärast. Tegelikult peaks see olema vidina tootja ülesanne, et vidin töötaks ka pingviinilisel sama hästi kui pisipehmel ja/või õunal.

_________________
Põrguinglist Taewakurat

wk
Vana Pingviin
Vana Pingviin



Liitunud: 24.10.2007
Postitused: 1133
Asukoht: Tallinn, vahel Vastseliina vald
Distributsioon: Debian, Kubuntu
estonia.gif
postituspostitatud: 11.03.2013, 13:09  postituse pealkiri:  (teema puudub)  

A.I.V.O. kirjutas:
Kui üks distro testib ja leiab töötava lahenduse, siis lisades repodesse on pea kõigil teistel distrodel see lahendus käepärast.

Jah? Kirjelda seda mehhanismi lähemalt?

A.I.V.O. kirjutas:
Tegelikult peaks see olema vidina tootja ülesanne, et vidin töötaks ka pingviinilisel sama hästi kui pisipehmel ja/või õunal.


Huhh. Ja McDonalds peaks oma putka panema iga külapoe kõrvale?

Vaatame Sinu ülesande püstitust: riistvaratootja peab tagama, et tema vidin töötaks ka Linuxiga.

Võtame prooviks kõige karmima distro -- Debian.

Debianil on 4 "rullivat" haru: [squeeze] [wheezy] [sid] [experimental].

Igas harus on toetatud ca 20 riistvaraplatvormi: [alpha] [amd64] [arm] [armel] [armhf] [avr32] [hppa] [hurd-i386] [i386] [ia64] [kfreebsd-i386] [kfreebsd-amd64] [m68k] [mips] [mipsel] [powerpc] [powerpcspe] [s390] [s390x] [sh4] [sparc] [sparc64]

Igal platvormil on toetatud ca 15 eri kernelit.

Minu arvutused ütlevad, et üksnes "Debian certified" märgise lisamiseks peaks riistvara tootja oma vidinat testima ca 1200 süsteemiga. Millist kompetentsi ja riistvara ja arendusressurssi selline kompleksne lähenemine vajaks? Kes selle kinni maksaks?

Ja mille nimel? Et saada juurde max 1% kasutajaid.

_________________
Kõike hääd,
WK

Näita (aja järgi):      
Postita uus teemaVasta teemale


Vaata järgmist teemat
Vaata eelmist teemat
Powered by phpBB2 Plus based on phpBB © 2001/7 phpBB Group